forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2018 : 19:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Naleteo sam na ovu objavu pre neki dan na Twitteru:




Doživeli smo da deca od devet godina gledaju horor filmove, ali su roditelji zabrinuti da li smeju da čitaju Zagora ili DD.
Čak sam i skrenuo pažnju ovoj gospođi da je čitanje ovih stripova mnogo manje opasno od gledanja horor filmova u tom uzrastu, ali je ona naravno imala svoje mišljenje.


Koja su vaša iskustva, koliko se izmenilo poimanje nekih vrednosti i da li su stripofili oduvek bili toliki čudaci, ili su postali još veći u ovo moderno doba?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/03/2018 19:03:01

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/03/2018 : 19:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Nekad nisu bili čudaci jer su skoro svi čitali stripovi. Danas vjerovatno moraju biti čudaci. Poimanje vrijednosti se potpuno promijenilo.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 20/03/2018 : 20:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Pičkin dim.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2018 : 21:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Po mojem to nema neke posebne veze sa stripovima, nego s poimanjem djece opcenito.
Kad sam ja imao 6 godina, mene su roditelji pustili da sam idem u kino na drugi kraj Zagreba. Zivjeli smo u Preckom, a isao sam u kino Triglav na Tresnjevci. Sam sam si kod kuce pogledao u novinama pregled kino predstava i odabrao si sto hocu gledati; sam sam si na trafici kupio kartu za autobus do Remize i tramvaj do kina, kino kartu za djecu i velike kokice; dok sam cekao predstavu, ljuljao sam se u parku preko ceste, ali i gledao na svoj digitalni sat da ne zakasnim; onda sam pogledao film i vratio se doma. Prvi put me stari potajno pratio, da vidi kako cu se ponasati, kad su vidjeli da sam to obavio kao odrasla osoba, isao sam posve sam. To je bilo prije svega 30 godina, ali danas bi mi roditelji za to valjda zavrsili u zatvoru. Iako je moj djed u toj istoj dobi, ostavsi bez roditelja, postao "glavom obitelji" i uspjesno othranio cetvero mladje brace i sestara.


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2018 : 21:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Po mojem to nema neke posebne veze sa stripovima, nego s poimanjem djece opcenito.
Kad sam ja imao 6 godina, mene su roditelji pustili da sam idem u kino na drugi kraj Zagreba. Zivjeli smo u Preckom, a isao sam u kino Triglav na Tresnjevci. Sam sam si kod kuce pogledao u novinama pregled kino predstava i odabrao si sto hocu gledati; sam sam si na trafici kupio kartu za autobus do Remize i tramvaj do kina, kino kartu za djecu i velike kokice; dok sam cekao predstavu, ljuljao sam se u parku preko ceste, ali i gledao na svoj digitalni sat da ne zakasnim; onda sam pogledao film i vratio se doma. Prvi put me stari potajno pratio, da vidi kako cu se ponasati, kad su vidjeli da sam to obavio kao odrasla osoba, isao sam posve sam. To je bilo prije svega 30 godina, ali danas bi mi roditelji za to valjda zavrsili u zatvoru. Iako je moj djed u toj istoj dobi, ostavsi bez roditelja, postao "glavom obitelji" i uspjesno othranio cetvero mladje brace i sestara.




deda je sa 6 godina postao glava porodice i uspešno othranio 4 mlađih braće i sestara??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/03/2018 21:13:31
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2018 : 21:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Da, nisu imali druge rodbine, nije imao drugog izbora nego ili preko noci odrasti ili umrijeti. Poanta je da djeca nisu nesposobna za zivot i da se apsurdno pitati jesu li s 9 godina "premlada" za neki strip.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2018 : 21:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Više sam mislio na to da žena dozvoljava sinu da gleda horor filmove sa 9 godina, a istovremeno se pita da li su Zagor i DD prikladni za njegov uzrast.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 20/03/2018 : 22:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Drugačija su vremena sada od onih kad si ti imao 6 godina. Puno je više nasilja, pedofilčina,a o prometu da nepričamo... Ali tema su stripovi- sin od mog nećaka imao 8 godina kad sam mu poklonio jedan Zagor extra,da baš vidim kako će reagirati. Jel trebam reći gdje je strip završio? Mislim da ga nije ni prelistao...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/03/2018 : 22:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Čudaci su roditelji koji imaju ovakve glupave izjave. Dok ona gubi vrijeme na postavljanje pitanja mali u drugoj sobi vjerojatno gleda foršpane novih horrora.
Uostalom da klinca zanimaju stripovi ionako bi već sam istražio internet.
Doduše ne znam da li bi mu to bio dobar potez. Što da naleti na komentare i analize Demona ludila sa ovog foruma!!!!

Bolje mu je da bježi glavom bez obzira i zadrži se na minecraftu i jutuberima

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/03/2018 : 22:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
@CV

Apsolutno. To me podseća na checklistu za prvi razred iz 1979; jedna od stavki je Can he travel alone in the neighborhood (four to eight blocks) to store, school, playground, or to a friend's home? Danas većina ne bi pustila šestogodišnjaka da ide sam osam blokova...

S druge strane, traj tu kip ap. Čitam s klincem stripove i mislim da sam medij nije presudan koliko izloženost i sadržaj. Što se tiče prvog, sećam se da sam tek manji deo svoje kolekcije lično kupio, pa možda u tome leži naša odgovornost. Takođe, što ranije im isperemo mozak, to bolje. Opet, beše se Gaiman opekao kad je ćerki poturio Kinga? Zato mi Crumb još uvek stoji na najvišoj polici. Drugim rečima, čini mi se da je bolje pratiti dete i kad je reč o sadržaju. Uprkos kuknjavi, u Americi ponuda nikad nije bila veća, s tim što to nisu uvek naslovi za koje mi navijamo. Strip odavno ima pravo građanstva, ali nije uvek relevantan. Kao ilustracija, par fotki iz Targeta i Books-A-Million:





Edited by - Vlaadisha on 21/03/2018 20:06:00
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/03/2018 : 05:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mali vjerojatn gleda bafi i tome slicno...tvalajt...pola ne konta a druga polovica nije za njega
isto ko dilan...duh u usisivacu mos misliti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/03/2018 : 07:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dylan nije za djecu, ali su te godine (9 i manje) pravo vrijeme da se krene sa stripovima :)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/03/2018 : 07:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Drugačija su vremena sada od onih kad si ti imao 6 godina. Puno je više nasilja, pedofilčina,a o prometu da nepričamo... Ali tema su stripovi- sin od mog nećaka imao 8 godina kad sam mu poklonio jedan Zagor extra,da baš vidim kako će reagirati. Jel trebam reći gdje je strip završio? Mislim da ga nije ni prelistao...




Danas je manje nasilja, pedofila i svega nego ikada prije
Svijet svakim danom postaje sve sigurnije mjesto

Ali sve je eksponiranije danas, pa tako i nasilje, pa se čini da ga ima puno više
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/03/2018 : 08:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a niko nije zamijetio majčin nik?!?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/03/2018 : 08:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Dylan nije za djecu, ali su te godine (9 i manje) pravo vrijeme da se krene sa stripovima :)


Jedino tada mi je DD bio vrhunski - kada sam bio dijete.
A za ovo sve drugo - nisu stripovi za današnju djecu. Imaju internet, mobilne i konzole...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 21/03/2018 : 08:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by zlatko900

Drugačija su vremena sada od onih kad si ti imao 6 godina. Puno je više nasilja, pedofilčina,a o prometu da nepričamo... Ali tema su stripovi- sin od mog nećaka imao 8 godina kad sam mu poklonio jedan Zagor extra,da baš vidim kako će reagirati. Jel trebam reći gdje je strip završio? Mislim da ga nije ni prelistao...




Danas je manje nasilja, pedofila i svega nego ikada prije
Svijet svakim danom postaje sve sigurnije mjesto

Ali sve je eksponiranije danas, pa tako i nasilje, pa se čini da ga ima puno više



Tako je, puno je manje takvih stvari, ali se slažem s njim što se tiče prometa. Auta na cesti nikad više, a dobar dio vozača bez ikakve prometne kulture. Samo zbog toga bi me bilo strah pustiti šestogodišnjaka samog bilo gdje, mada treba sačekati još 2-3 godine da budem u toj situaciji i vidim kako ću se ponašati.

Mislim da je CV promašio s ovim da su zakoni ti koji ograničavaju roditelje da puštaju djecu da se osamostale. Ne, roditelji su ti koji se plaše. Znam i po sebi. Sa četiri godine sam sam se igrao ispred zgrade, a danas se ne usudim pustiti svog malog samog vani, iako će brzo napuniti 4. A zaboli me za zakone i eventualnu osudu okoline.

A što se tiče stripova, kupio sam zbog djece sve Karusele, nešto Štrumpfova, a dao sam mu i neke Zagore i duple Dylane. Zasad čitamo uglavnom Karusele i štrumpfove.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/03/2018 : 09:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
A za ovo sve drugo - nisu stripovi za današnju djecu. Imaju internet, mobilne i konzole...


Ne mora značiti, ja i moja sestra smo početkom 90-tih dobili onu igračku konzolu (sad ne znam tko je koje godište i jel ste uopće bili u dodiru s ovime), onu Rambo igricu za tv (koja, btw nema veze sa Rambom i Stalloneom ), sjećam se da smo uživali to igrati.



Ali i prije nisi imao puno tv kanala, pa je bila popularna satelitska antena, uglavnom kanal 21 tada, odnosno Cartoon Network se stalno gledao i da ne pričam da smo stalno bili po vani i igrali se.

Ali bome su se i čitali stripovi Nije bilo interneta i mobitela, ali bilo je isto tada dosta tih razl. dostupnih sadržaja, to hoću reći. Ja nažalost i nisam imao toliko mnogo stripova, pa se znalo dogoditi da bi jedan te isti strip znao pročitati i po 20x. Kiosk je bio udaljen 22km (i danas je tako), samo što se nije prije često išlo u grad, pogotovo zimi kad bi bilo puno snijega i kad se nije čistilo kao danas i kad si imao Fiat 128 za razliku od danas sa 4x4 pogonom i ovim forumom gdje dobiješ sve najave sa datumima kad što izlazi da možeš točno planirati otići u grad po stripove.

Mislim da sve ovisi o nama kao roditeljima kako usmjerimo svoju djecu što se tiče stripova, ne treba naravno ništa na silu, ali dovoljno je da su izloženi u kući na policama i možda s vremenom dođe zanimacija, tko zna

Naravno, ako imate ovakvih roditelja koji ovako razmišljaju, onda očito ništa od toga, citat iz jedne teme na ovom forumu:

quote:
Danas mi jedan kolega, inače mlađi čovek, doslovno kaže: "Ne pada mi napamet da detetu dozvolim da čita stripove i truje se tim glupostima" a po njemu svi stariji od 15 godina koji čitaju stripove nisu normalni a oni koji imaju 30 i više godina a čitači su stripova treba da završe u ludari i to na F odeljenju!


Žalosno, ali eto, ima takvih ljudi i razmišljanja danas.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/03/2018 : 10:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imali smo također brat i ja tu konzolu. Prvo su riknuli džojstici pa sam pravio pokidani dio od drvata i ljepio unutra pa je onda radilo još neko vrijeme dok OHO ljepilo ne popusti...
Nije to tada bilo toliko sveobuhvatno kao danas. Igraš tu konzolu sat vremena pa napolje na nogomet. Danas ti djeca igraju 5 sati pa jedu i onda opet igraju 5 sati... I samo o tome razmišljaju. TV kanala je više, internet postoji (tada ga nije bilo). Sve to zajedno oduzima 105 % vremena. Za stripove i igranje vani ne ostaje ništa...
I normalno da djeca ništa ne mogu sama kada su stalno unutra. Ja sam sam od 4-5 godine išao u vrtić i vraćao se i naravno čitao stripove... Stripovi su tada parirali igrama slabe grafike. A danas da se Zagor star 50 godina nosi sa Call of duty u djetetovim očima. Nema šanse.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/03/2018 : 11:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Više sam mislio na to da žena dozvoljava sinu da gleda horor filmove sa 9 godina, a istovremeno se pita da li su Zagor i DD prikladni za njegov uzrast.



Ja sam imao slučaj da mi u gradskoj knjižnici nisu htjeli na dječju iskaznicu dati da posudim strip Asterix koji je na odjelu za odrasle, jer je to po njihovoj klasifikaciji nasilan strip. Gali tuku Rimljane.
Istovremeno, ulaz do odjela za odrasle je dječji dio, gdje sam mogao posuditi DVD crtić Astix, a mogao sam i film.
Na dječjem odjelu nalaze se i Zagor knjige, Tex giganti, Blueberry (jer na naslovnicama su lijepo nacrtani konji), a i mali Spirou .
Tako da niti struka ne zna što je za koga.

Kladio bih se da klinac o kojem je riječ igra i nasilne igrice.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 21/03/2018 : 11:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

a niko nije zamijetio majčin nik?!?



licemeri licemeri druze

sangue navajo
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 21/03/2018 : 11:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

A danas da se Zagor star 50 godina nosi sa Call of duty u djetetovim očima. Nema šanse.



Ne samo u djetetovim očima nego i mojima.
Kupim nove Zagore, bacim ih na policu ili već gdje ima mjesta, sjednem za komp i rokaj. Zagor neka čeka vrijeme bez struje da ga čitam uz svijeću
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/03/2018 : 12:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by velka031

Dylan nije za djecu, ali su te godine (9 i manje) pravo vrijeme da se krene sa stripovima :)


Jedino tada mi je DD bio vrhunski - kada sam bio dijete.
A za ovo sve drugo - nisu stripovi za današnju djecu. Imaju internet, mobilne i konzole...



Zato su nepismeni, nekomunikativni, nesocijalizirani i tome slično
I sam imam djecu i teško ću se boriti protiv toga, ali dat ću sve od sebe. Ne moraju čitati stripove, ali ni visiti baš po internetu non stop.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/03/2018 : 13:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mobiteli su po meni najveći problem/zlo kada su u pitanju djeca.

A što se tiče Zagora, kao trajna i najgora posljedica za današnju djecu bi moglo biti da postanu ostarjeli zagorolozi .

Edited by - Peyo on 21/03/2018 13:07:07
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2018 : 13:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Mobiteli su po meni najveći problem/zlo kada su u pitanju djeca.

A što se tiče Zagora, kao trajna i najgora posljedica za današnju djecu bi moglo biti da postanu ostarjeli zagorolozi .



Yep!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2018 : 13:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by zlatko900

Drugačija su vremena sada od onih kad si ti imao 6 godina. Puno je više nasilja, pedofilčina,a o prometu da nepričamo... Ali tema su stripovi- sin od mog nećaka imao 8 godina kad sam mu poklonio jedan Zagor extra,da baš vidim kako će reagirati. Jel trebam reći gdje je strip završio? Mislim da ga nije ni prelistao...




Danas je manje nasilja, pedofila i svega nego ikada prije
Svijet svakim danom postaje sve sigurnije mjesto

Ali sve je eksponiranije danas, pa tako i nasilje, pa se čini da ga ima puno više


Sorry druze, ne znam, otkud ti to da je svijet danas sigurnije mjesto nego onda,(nije ni bitno kad onda...). Sve je samo ne sigurnije. Iako jest, na nasim prostorima, svemu unatoc...do sad... Ne znam, koliko si bio "vani" i gdje, al nista ti tamo "vani" nije sigurno ...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 21/03/2018 : 13:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by zlatko900

Drugačija su vremena sada od onih kad si ti imao 6 godina. Puno je više nasilja, pedofilčina,a o prometu da nepričamo... Ali tema su stripovi- sin od mog nećaka imao 8 godina kad sam mu poklonio jedan Zagor extra,da baš vidim kako će reagirati. Jel trebam reći gdje je strip završio? Mislim da ga nije ni prelistao...




Danas je manje nasilja, pedofila i svega nego ikada prije
Svijet svakim danom postaje sve sigurnije mjesto

Ali sve je eksponiranije danas, pa tako i nasilje, pa se čini da ga ima puno više



Tako je, puno je manje takvih stvari, ali se slažem s njim što se tiče prometa. Auta na cesti nikad više, a dobar dio vozača bez ikakve prometne kulture. Samo zbog toga bi me bilo strah pustiti šestogodišnjaka samog bilo gdje, mada treba sačekati još 2-3 godine da budem u toj situaciji i vidim kako ću se ponašati.

Mislim da je CV promašio s ovim da su zakoni ti koji ograničavaju roditelje da puštaju djecu da se osamostale. Ne, roditelji su ti koji se plaše. Znam i po sebi. Sa četiri godine sam sam se igrao ispred zgrade, a danas se ne usudim pustiti svog malog samog vani, iako će brzo napuniti 4. A zaboli me za zakone i eventualnu osudu okoline.

A što se tiče stripova, kupio sam zbog djece sve Karusele, nešto Štrumpfova, a dao sam mu i neke Zagore i duple Dylane. Zasad čitamo uglavnom Karusele i štrumpfove.



Ljudska je priroda uvijek ista pa je i njezinih negativnih strana uvijek podjednaka kolicina, samo se u razlicitim vremenima razlicito manifestiraju. Eventualnu razliku cini kako ih neko drustvo dozivljava, procesuira i kaznjava. Nasa je civilizacija bez presedana po stupnju popustljivosti pa ne iznenadjuje cinjenica da je svih oblika kriminala vise nego ikada. Na primjer, u tri stoljeca transatlantske trgovine robljem manje je ljudi zivjelo u ropstvu negoli ih u 2018. godini zivi. Tko ista zna o stopama traffickinga, zna koliko je naivna ova tvrdnja da je svijet zapravo sve sigurniji, samo je nasa informiranost veca pa to iskrivljuje percepciju. Nista ne bi moglo biti dalje od realnosti, stope su zapravo takve da ti se digne svaka dlacica na tijelu kad to i samo informativno citas. (O traffickingu konkretno pricam zato sto je najrelevantniji za primjer koji sam naveo - pustiti dijete da se samo krece po gradu - ali ista je stvar s prakticki svim "mracnim stranama" zivota.)

O zakonima nisam govorio, niti sam na njih ciljao - iako i oni itekako pridonose kretenizaciji djece, oni su samo formalizacija opcega stava u drustvu (da je dijete po definiciji kreten).
Ovo je dosta dobra ilustracija:


Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000