forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 18 - Ponos vragova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
24864 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/04/2018 :  19:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Darko Macan i Edvin Biuković ispričali su fascinantnu priču o Agram klanu, ratu i ljubavi, ponosu i prkosu, ali i nezamislivoj okrutnosti koja bi nam možda izgledala nevjerojatno da se nedavno nije događala upravo na ovim prostorima. Iako je u stripu riječ o dalekoj budućnosti, intervencija Grendel-kana, koji je poslao svoju vojsku da smiri zaraćene i pobunjene klanove, doima nam se poznato.

Za svoj briljantan crtež Edvin Biuković nagrađen je 1995. u San Diegu Manningovom nagradom, kao svjetski crtač koji najviše obećava. Bio je to početak jedne blistave karijere koju je, nažalost, prekinula preuranjena smrt. U znak sjećanja na Eddyja i njegov neizmjerni talent, predstavljamo vam Ponos vragova u ultimativnom, divot izdanju oplemenjenom prekrasnim bojama Matta Hollingswortha.

Kolorka Specijal 18 • Ponos vragova • 196 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Darko Macan • Crtež Edvin Biuković • Prijevod Robert Solanović i Tihomir Tikulin • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-18-ponos-vragova/486/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member

5422 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/04/2018 :  20:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Napokon dostojanstveno izdanje ovog nevjerovatnog stripa, genijalnog crtaca! (iako sam se i Nacionalovom izdanju prije "100 godina" radovao kao malo dijete). Bravo!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member

Croatia
13431 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2018 :  15:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
1000 komada?
ko je reka da hrvati ne kupuju stripove?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member

Croatia
1398 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 20/04/2018 :  16:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Napokon dostojanstveno izdanje ovog nevjerovatnog stripa, genijalnog crtaca! (iako sam se i Nacionalovom izdanju prije "100 godina" radovao kao malo dijete). Bravo!

Iako mi je ovo izdanje automatski skočilo na prvo mjesto na listi za kupnju, Fibrino crno bijelo izdanje i dalje smatram najboljim.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

5422 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/04/2018 :  17:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Crno-bijelo izdanje je odlicno, ali osobno smatram da je ovdje boja jako bitna I da je sve digla na jos jedan veci nivo. U svakom slucaju izvanserijsko djelo.
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
783 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 21/04/2018 :  09:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message  Reply with Quote
Iako sam do sada ostao vjeran starom Nacionalovom TPBu...ovo moram priznati da me mami :)
Mislim da je vrijeme za novo čitanje, u novom izdanju hehe
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

5422 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2018 :  13:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tomislav

Iako sam do sada ostao vjeran starom Nacionalovom TPBu...ovo moram priznati da me mami :)
Mislim da je vrijeme za novo čitanje, u novom izdanju hehe

Meni je i Nacionalov strip bio odlican. Jedva sam docekao Eddyevo remek djelo na hrvatskom. Ali ovo je sad, "bas kako bog zapovida".🔝
Go to Top of Page

www2
Average Member

Croatia
956 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 02/05/2018 :  09:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sve šta je od Grendel Taesa izašlo ili?

Razlika između ovoga i ovoga:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37975

..ja sam boja ili?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11183 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/05/2018 :  10:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Ovo je sve šta je od Grendel Taesa izašlo ili?

Ovo izdanje sadrži dva mini-serijala iz edicije Grendel Tales koje potpisuju Macan i Biuković.

Postoji još nekoliko ovakvih izdanja koja potpisuju drugi autori.

quote:
Originally posted by www2

Razlika između ovoga i ovoga:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37975

..ja sam boja ili?

Osim što je u boji, novo izdanje je većeg formata.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
26789 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/05/2018 :  10:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovaj gornji link na c/b verziju me "natjerao" da pregledam preview i prisjetim se koliko odlican strip je u pitanju. Zmaj! Stripcina! Mathevusa!

Sad, oko boje... ne znam. Vjerujem da cu ostati kod c/b, a mozda nekada negdje i "ugrabim" Kolorku spec.

P.S. Svakako preporuke svakome tko jos nije citao ovo remek djelo.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 02/05/2018 10:45:34
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

5422 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2018 :  19:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ovaj gornji link na c/b verziju me "natjerao" da pregledam preview i prisjetim se koliko odlican strip je u pitanju. Zmaj! Stripcina! Mathevusa!

Sad, oko boje... ne znam. Vjerujem da cu ostati kod c/b, a mozda nekada negdje i "ugrabim" Kolorku spec.

P.S. Svakako preporuke svakome tko jos nije citao ovo remek djelo.

Slobodno uzmi i kolorni album...idu oba, i c/b i kolor, ko budali dvije "triske"...😁
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member

Croatia
3428 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/05/2018 :  22:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

1000 komada?
ko je reka da hrvati ne kupuju stripove?

...i više nego hrabar potez izdavača za ovako veliku nakladu s obzirom da svaki fan domaćih autora ovaj strip već ima u boji, ali realno gledano, nuspojava zbog velike naklade je relativno niska cijena ovog fibrinog izdanja:)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member

Croatia
3428 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/05/2018 :  22:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu, jedno ovakvo luksuzno izdanje sa povećom nakladom je zasluženo odavanje počasti pokojnom velikanu hrvatskog stripa.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

5422 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2018 :  13:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Sve u svemu, jedno ovakvo luksuzno izdanje sa povećom nakladom je zasluženo odavanje počasti pokojnom velikanu hrvatskog stripa.

Apsolutno. Ovo je recentni primjer hrvatskog stripa u punom smislu te rijeci. Jedan od najboljih i najvaznijih komada/djela/primjera. Ovo ide uz bok Maurovicu, Berkeru, Radilovicu, Devlicu, Kordeju...da ih ne nabrajam sve...
Za tiraz se uopce ne brinem. Nema knjiznice koja ovo nece staviti u svoj katalog. Ja cu s najvecim zadovoljstvom drzati na polici i c/b i kolor primjerak. Skupa s Nacionalovim "long time ago" prvim izdanjem.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7685 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/06/2018 :  19:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
crtez razbija, al scenario bas i ne. tako, prva trecina jako dobra, posle zev
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
11634 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/06/2018 :  23:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne bi ti bio zev kad bi čitao u koloru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7685 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/06/2018 :  06:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne bi ti bio zev kad bi čitao u koloru.

anto u sarenom svetu boja
Go to Top of Page

DiSkAcH
Senior Member

Croatia
1567 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/06/2018 :  08:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Već sam pisao, da ponovim, c/b nisam čitao niti ga imam, a ovo izdanje mi je kako drugi kažu sjelo ko budali šamar.
Masthevuša ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7685 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/06/2018 :  08:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da se dopunim za znatizeljne, citano pola u koloru pola u cb

Edited by - kasper on 20/06/2018 08:43:23
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
5796 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/07/2018 :  20:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Teško da mogu nešto pametno dodati o ovom stripu. Odlično djelo, majstorski pisano i režirano, bez greške. Nakon ultimativnog c/b izdanje dobili smo i ovo u boji. A boja je predivna, paleta ubija. Oštrina nije kao kod c/b im uvijek ostaje žal ali i bez usporedbe sa onm Nacionalovim vidi se kvaliteta. Vjerujem da je ovo najbolje moguće izdanje.

Imam pitanje, ne znam da li je to samo kod mene i da li sam ja kriv ili kod pripreme pred uvezivanje ali 10-tak stranica prvog broja i zadnjih par stranica dodatnog materijala ima vidljivo savinute listove (u prvoj epizodi čak se vidi kao da je stranica slomljena). Da li je još netko to primjetio?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000