forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 78 - Između visokih i niskih
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/05/2018 : 14:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma neka ide kvragu i pohlepna rodbina, ali to ništa ne čudi jer imam iskustva i sa puno gorim gadostima "dragih" rođaka.
Najgore od svega što će najbolji EsseGesse serijal ostati nekompletiran, rado bih zamijenio situaciju sa Blekom ili Mikijem da je ikako moguće.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2018 : 15:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Tipična priča o složnoj rodbini.


Bome ovako su mogli bar nešto zaraditi, a ovako ništa. Ajde da se radi o nekom junaku koji je toliko profitabilan (bez uvrede prema Marku) pa bi i rekao čovjek da je velika lova u igri, ali da zbog takve budalaštine ne možemo imati ovo izdanje, užas

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ma neka ide kvragu i pohlepna rodbina, ali to ništa ne čudi jer imam iskustva i sa puno gorim gadostima "dragih" rođaka.
Najgore od svega što će najbolji EsseGesse serijal ostati nekompletiran, rado bih zamijenio situaciju sa Blekom ili Mikijem da je ikako moguće.


Vjerojatno bi i ja tako zamijenio situaciju da se može, kako si napisao.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1583 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 10/05/2018 : 15:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Šta, niko se ne seća ove epizode?!

Ovo je jedna od Blekovih priča koju sam čitao najviše puta, u njoj se pojavljuju patuljak i džin, mršavi dugajlija,
zajedno sa svojom starom majkom, kao neki putujući cirkus.

Stoga je bilo poželjno da ostane u naslovu "visoki i niski", mada bi bolje zvučalo "veliki i mali" ili "dugi i kratki"?
"Između dugog i kratkog"?

U svakom slučaju, sa "vatrom i vodom" ili "sitom i rešetom" bi se izgubila igra reči u domaćem prevodu...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2018 : 15:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Danas sam na putu, trenutno u Zg-u, ali vidim da imam ovo doma u LMS-u jer sam prepoznao naslovnicu..


Evo i taj moj primjerak doma, mogli su uzeti naslov iz LMS-a:



quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2018 : 15:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Šta, niko se ne seća ove epizode?!

Ovo je jedna od Blekovih priča koju sam čitao najviše puta, u njoj se pojavljuju patuljak i džin, mršavi dugajlija,
zajedno sa svojom starom majkom, kao neki putujući cirkus.

Stoga je bilo poželjno da ostane u naslovu "visoki i niski", mada bi bolje zvučalo "veliki i mali" ili "dugi i kratki"?
"Između dugog i kratkog"?

U svakom slučaju, sa "vatrom i vodom" ili "sitom i rešetom" bi se izgubila igra reči u domaćem prevodu...




Ima nas koji se sjećamo, jer tko bi zaboravio ovu scenu:




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15670 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2018 : 15:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ma neka ide kvragu i pohlepna rodbina, ali to ništa ne čudi jer imam iskustva i sa puno gorim gadostima "dragih" rođaka.
Najgore od svega što će najbolji EsseGesse serijal ostati nekompletiran, rado bih zamijenio situaciju sa Blekom ili Mikijem da je ikako moguće.


101%
Steta Marka...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/05/2018 : 16:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Stvarno?

"Patuljak i div" npr.?
Koliko puta je bilo besmislenih prijevoda,ali ovo je moglo bolje. Podsjeti me ovaj moj prijedlog za naslov na onaj film "Ja,ja i Irena" kad mali vozac limuzine veli nesto u stilu kako rijec patuljak nije PC.
A da.."Smogovci".. "Nisu vise mali da bi bili veliki i nisu tako veliki da bi bili mali" ..kak vec ide ono..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 10/05/2018 : 17:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Šta, niko se ne seća ove epizode?!

Ovo je jedna od Blekovih priča koju sam čitao najviše puta, u njoj se pojavljuju patuljak i džin, mršavi dugajlija,
zajedno sa svojom starom majkom, kao neki putujući cirkus.

Stoga je bilo poželjno da ostane u naslovu "visoki i niski", mada bi bolje zvučalo "veliki i mali" ili "dugi i kratki"?
"Između dugog i kratkog"?

U svakom slučaju, sa "vatrom i vodom" ili "sitom i rešetom" bi se izgubila igra reči u domaćem prevodu...




Ima nas koji se sjećamo, jer tko bi zaboravio ovu scenu:







Koje ruzne njuske
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/05/2018 : 17:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Kad izlazi ona legendarna priča LMS ZAVERA
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2018 : 07:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad izlazi ona legendarna priča LMS ZAVERA



Gledam sad prema popisu, ta epizoda se nalazi prije one od Ludensa 1, znači Ludens je te neke preskočio pa sad je pitanje hoće li ju objaviti. Koliko vidim, Ludens 1 je 20. epizoda kod Talijana, a ta "Zavera" je kod Talijana 15. epizoda.

Iako mi taj popis kod Bleka nije uopće jasan ne znam uopće koliko će epizoda ići još do kraja, ali i hoće li Ludens izdati one YU epizode, ja imam doma jedan takav, "Lov".

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 11/05/2018 : 23:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad izlazi ona legendarna priča LMS ZAVERA



Gledam sad prema popisu, ta epizoda se nalazi prije one od Ludensa 1, znači Ludens je te neke preskočio pa sad je pitanje hoće li ju objaviti. Koliko vidim, Ludens 1 je 20. epizoda kod Talijana, a ta "Zavera" je kod Talijana 15. epizoda.

Iako mi taj popis kod Bleka nije uopće jasan ne znam uopće koliko će epizoda ići još do kraja, ali i hoće li Ludens izdati one YU epizode, ja imam doma jedan takav, "Lov".



Fala ti. Šteta zbog tih preskoka , volija bi kad bi ova izašla jer je stvarno puna humora s onim diktatorom a crtež je vrhunski.
Ostala mi je u sjećanju ona njegova rečenica "Zemlju ću pretvoriti u pustinju da je lakše mogu kontrolirat"
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 12/05/2018 : 14:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo po vidjenom djeluje ka za retardirane. I miki i mark i blek.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 12/05/2018 : 14:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Ajd više i ti i tvoje pametovanje,...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/05/2018 : 17:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Što drugo očekivati od femboya nego ovakve ispade...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 18/05/2018 : 14:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Evo, da se svekoliko pučanstvo razveseli, novi Blek je na kioscima!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/05/2018 : 17:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
inače, ovo je naslovnica idućeg broja po originalu..





sad, koliko će imati ona smisla zbog preskoka prvih 19 brojeva, i objavljivanja onih specijala...možda obrišu ovaj broj 100...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15670 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2018 : 19:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanima hoce li Ludens ostaviti ovaj "numero cento"...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 22/05/2018 : 20:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Dobra perspektiva za tabanje crvenih rakova.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/05/2018 : 21:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bas me zanima hoce li Ludens ostaviti ovaj "numero cento"...



ne znam ima li najava u idućem broju? neko kupio pa da pogleda...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/05/2018 : 23:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
I u Ludensovoj najavi je broj 100 na naslovnici!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/05/2018 : 11:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Nisu to oni skontali.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/05/2018 : 11:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Nisu to oni skontali.



sad kad skontaju, pa preskoče ovaj broj i ostave ga kad bude na red bio broj 100...

ali, ja bih to drugačije uradio...sad bih nakon ovog 78, se vratio na onih prvih 19 preskočenih, pa njih izdao...ali opet, ne bih znao šta sa onih 7 specijala, da li i njih ponoviti u redovnoj seriji, ili ih ostaviti...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15670 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2018 : 14:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Komplicirano previse...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/05/2018 : 16:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Možda će izbrisati taj broj 100.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/05/2018 : 16:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by delboj

Nisu to oni skontali.



sad kad skontaju, pa preskoče ovaj broj i ostave ga kad bude na red bio broj 100...

ali, ja bih to drugačije uradio...sad bih nakon ovog 78, se vratio na onih prvih 19 preskočenih, pa njih izdao...ali opet, ne bih znao šta sa onih 7 specijala, da li i njih ponoviti u redovnoj seriji, ili ih ostaviti...


Malo mi je trebalo da pronađem taj broj 100 o kojem pričate, te skužim da oni stoje na njemu

Ja bih nastavio dalje normalno sa redovnom serijom, a te preskočene brojeve s početka bih objavio u "lažnim" ili "izmišljenim" specijalima da se na taj način kompletira edicija.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000