forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Č.KNJIGA predstavlja KICK ASS,ASTERIKS,NEONOMIKON
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/10/2018 : 09:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne bih nesto da mracim, al komesar ricardi je unisten. ako ck bude radio magicnog vetra, kakva li ce to sprdnja da bude
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 10:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kick ass sam procitao i ovde sam ga prvi prokometarisao. valjan strip, negogkao . al taj mi je nekako i prosao, bio mi je na ivici citljivosti zbog toga kakav je. a ovaj neonomikon mi je bio neizdrziv. prosto treba reci sta ne valja,
ocigledno je da ck ide linijom spustanja kvaliteta, em se niko ne buni, em vise para njima. nisu oni nikad ni bili nesto poznati po lepoti izdanja...


Tebi svaka cast
Neonomikon nisam jos citao...ako je taj pad kvaliteta toliko ocit onda je sranje. Ja ga nisam video do sada, meni su izdanja CK savrsena sto se omjera cene i kvaliteta tice (do sada)
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 11:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ne bih nesto da mracim, al komesar ricardi je unisten. ako ck bude radio magicnog vetra, kakva li ce to sprdnja da bude


To imam od Libelusa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2018 : 11:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Magicni od Libellusa, kao komplet, je zbilja odlican. I vizualno i kvalitetom. Meni osobno nesto najljepse,(i najdraze), sto sam vidio. Kao sto sam vec jednom rekao, i njegovi taljanski autori su se divili hrvatskom izdanju. Bio sam prisutan...
Ali, posto mi je to jedan od top 3 Bonelli serijala, ja sam mu se radovao i kad ga je System comics, onomad, poceo izdavati.(jos ih cuvam u hc-u). I bilo mi je uzasno kad su ga stali objavljivati...Ovog u Libellusu, sam docekao kao zedan vode.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 08/10/2018 12:03:10
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2018 : 12:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Vidi da ne bude zabune, meni to stvarno nisu toliko bitne stvari da bi celu stranu pricali o tome. Vise bi voleo da se prica koliko je Kick -Ass dobar strip. Kad vidim one likove sto traze da im se otvori ceo paket da bi izabrali "najbolji" primerak dodje mi da se ispovracam. Al dobro, to je samo moje misljenje. Izinjavam se ako sam nekoga uvredio ali to je moje misljenje


Nego, reci mi, kad krenes kupovati cipele,ne pogledas par, pari od onih koje su ti se svidjele? Da nije rastvoren sav, takvo sto? Ili majce. Jakne mozda, prodes li ih par da nisu sa nekom greskom,rupom,flekom...?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 12:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Vidi da ne bude zabune, meni to stvarno nisu toliko bitne stvari da bi celu stranu pricali o tome. Vise bi voleo da se prica koliko je Kick -Ass dobar strip. Kad vidim one likove sto traze da im se otvori ceo paket da bi izabrali "najbolji" primerak dodje mi da se ispovracam. Al dobro, to je samo moje misljenje. Izinjavam se ako sam nekoga uvredio ali to je moje misljenje


Nego, reci mi, kad krenes kupovati cipele,ne pogledas par, pari od onih koje su ti se svidjele? Da nije rastvoren sav, takvo sto? Ili majce. Jakne mozda, prodes li ih par da nisu sa nekom greskom,rupom,flekom...?


Pa naravno da gledam ali ih ne uporedjujem sa proslima. Ili mi se svidjaju za te pare ili ne.Jos da spadaju u intelektuakno stivo bile bi mi jos zanimljivije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2018 : 12:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini sasvim normalno izabrati savrsen primjerak. Narocito, ako je u pitanju skupa knjiga ili album. Tako i voce i povrce 'proucis', ili meso, na trznici, supermarketu ili u mesnici. Sta ja znam, ni biciklu, motor ili auto neces uzesti izgrebano, oljustene boje ili ulupljenog branika. To mi se cini sasvim u redu, za svoje novce...jel da?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 13:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Meni se cini sasvim normalno izabrati savrsen primjerak. Narocito, ako je u pitanju skupa knjiga ili album. Tako i voce i povrce 'proucis', ili meso, na trznici, supermarketu ili u mesnici. Sta ja znam, ni biciklu, motor ili auto neces uzesti izgrebano, oljustene boje ili ulupljenog branika. To mi se cini sasvim u redu, za svoje novce...jel da?


Za voce se slazem a za ovo drugo: Nemojmo biti fanatici
Ne radi se o tome da kupujes ostecen primerak kad je ostecenje vidknivo. Niko nije lud, ali pricam o "pipacima". E to za mene nikako nije normalno. Jbg.ja eto nisam primetio da Komesaru ista fali. A mnogo mi se svideo strip.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2018 : 13:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jako sam puno dobrog cuo o komesaru. Eno ga, ceka me kuci. Ide maraton citanja kad se vratim doma...ceka me gomila stiva.
Ma, davla 'pipam', stripove, toliko lud jos nisam...ali volim ih uredne i ljepo slozene...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/10/2018 : 14:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Jako sam puno dobrog cuo o komesaru. Eno ga, ceka me kuci. Ide maraton citanja kad se vratim doma...ceka me gomila stiva.
Ma, davla 'pipam', stripove, toliko lud jos nisam...ali volim ih uredne i ljepo slozene...


Ma naravno, i meni su pod konac. Ali stvarno nisam primetio taj drasticni pad kvaliteta.
Ne bi mi bilo drago da kvalitet opafa jer je CK bas dobro kre ula (mislim najvise na produkciju stripova). Jbg. valjda kad imas FIBRU koja je udarila te "visoke standarde" onda takve stvari jos vise bodu oci.
Komesara obavezno procitaj.
Izvinjavam se ako sam nekog isprovocirao stvarno mi nije bila namera
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 01:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:

slabo šta što piše I like girlz ima smisla (barem na ovom topiku),pa mu ovakve "genijalne" ideje nećemo uzeti za zlo



I ti mi ne zvučiš smisleno, kakve dođavola veze ima Talični od VČ sa potencijalnim Džerijem springom od DW? Nikakve.


ironija.
ili da ti prevedem,pošto vidim da je krenulo sa zakrečenjem mozga (ali ništa strašno u ovim našim godinama,i ja sve češće trokiram) - DW će krenuti sa izdavanjem Springa ko zna kad (možda i nikad),odnosno kad i VČ objavi treći integral TT.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/10/2018 01:38:55
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 01:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by anto

slabo šta što piše I like girlz ima smisla (barem na ovom topiku),pa mu ovakve "genijalne" ideje nećemo uzeti za zlo



gdje si smisleni, nisam te prepoznao? :)




al najbolja je fora što si u pravu - pročitah A&O rođendan,i bilo je mnogo bolje da su ovu epizodu izbacili,a spojili priče 35-37.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/10/2018 : 02:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
što odma ne reče "kad na vrbi rodi grožđe"?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 09:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

što odma ne reče "kad na vrbi rodi grožđe"?


he,he...
to ti dođe na isto kad kažeš "kad VČ izda (umetni srip)", u ovoj našoj forumaškoj terminologiji.

a tebi pitanje kao dobrom poznavaocu tematike - Džeri Spring,crno belo ili kolor?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/10/2018 : 10:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Džeri Spring,crno belo ili kolor?



Imam kolekciju Tout Jije u kojoj je Jerry u boji, a boje su tu izvrsne, tako da od mene apsolutna preporuka za boju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/10/2018 : 11:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bogme se ne bi bunio da neko 'izbaci' Jerrya Springa...bilo bi to odlicno,(mada mi odma padne na pamet 'zakoceni' Buddy Longway),to nikako prezaliti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/10/2018 : 16:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alexts

što odma ne reče "kad na vrbi rodi grožđe"?


he,he...
to ti dođe na isto kad kažeš "kad VČ izda (umetni srip)", u ovoj našoj forumaškoj terminologiji.

a tebi pitanje kao dobrom poznavaocu tematike - Džeri Spring,crno belo ili kolor?



Kolor.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 11/10/2018 : 08:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Ima li plana za kick ass 2,3 i 4....isto tako i HIT-GIRL????

Šta se tiče NEONOMICON.....ima li plana za PROVIDENCE?



????
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2018 : 01:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)

Mislio sam da će se nakon Cezarovog papirusa novopečeni dvojac tek razmahati,ali tuki,ovom epizodom su učinilim mali korak unazad. Ako bih hteo da budem precizan,ocenio bih je sa 3.75/5,ali pošto tako preciznu skalu nemam,biće to 3.5/5.Bolja mi je od Pikta,a lošija od Papirusa.
Trka mi ima još i najbolju ideju od sve tri Ferijeve priče - ali potencijal nije iskorišćen na najbolji mogući način.
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/10/2018 19:00:05
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 18/11/2018 : 21:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Kick-Ass i nije loš. Od američkih stripova, rekao bih da me atmosferom najviše podseća na Spajdermena, s tim što ima manje akcije a više priče o onome što se događa (što je opet donekle plus za čitaoca zasićenog akcijom tipičnom za Marvelove superheroje). Dešava se u "današnjici", pa se tako spominje i Jutjub i društvene mreže (zanimljivo je da glavni junak ima nalog na Majspejsu, što opet donekle stavlja radnju tačno u onu jednu godinu kada je Majspejs bio aktuelan). Strip obiluje izravnim referencama na druge stripove, što je često zabavno i onako pomalo fanovski. Radnja se lako prati, brzo se čita, ako želite zabavu na 1.5 čas, sasvim OK, no tu je negde i maksimum ovog stripa. Osnovna ideja da imamo junaka tinejdžera koji sa svojim manama pokušava da bude superheroj pada donekle u vodu jer u stripu zaista postoji drugi superjunak, curica za koju je Uma Turman iz Kill Bill mala maca i koja sve rastura. Upravo je u onim delovima stripa kada je glavni junak tek "klinja koji bi hteo da bude superheroj" priča najzanimljivija, i bilo bi super da je tako ostalo i do kraja.
Čarobnoj Knjizi ovde ne bih ništa zamerio, izdanje je sasvim fino, možda je prevod na nekim mestima čudan (npr. kada glavni junak spominje svoje "ortake", mislim - ima li nekog van Beograda ko koristi taj izraz?), ali sve u svemu dobro izdanje. Dovoljno zabave da sam poželeo da pročitam i nastavke.

Edited by - Manny on 18/11/2018 21:33:38
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/03/2020 : 18:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39105 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/03/2020 : 08:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mene brine sto Asteriksa nema vec dugo.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/03/2020 : 08:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Mene brine sto Asteriksa nema vec dugo.



Izašla su dva broja za sajam u Beogradu, nije to toliko puno vremena, ni punih pet mjeseci.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/03/2020 : 08:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa da, širi se panika bzvz kao i oko virusa. :P
Ne ozbiljno, izbacuju 4 knjige godišnje, nebojte se, bit će 100% još te 4 knjige.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/03/2020 : 09:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Mene brine sto Asteriksa nema vec dugo.


što te brine kad se zna da će dva izaći u maju (eventualno aprilu,ali sumnjam),i dva na jesen (salon/sajam)?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000