forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 04/08/2019 :  00:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bravo!!

+1
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
11454 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/08/2019 :  10:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Možeš li postaviti normalnu naslovnu? Ovo što ima na prethodnoj strani je u previše niskoj rezoluciji. I koliko ovo izdanje ima stranica?

Edited by - delboj on 09/08/2019 14:49:55
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member

Croatia
4043 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 04/08/2019 :  16:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da uskoro stiže u SNK te da ćemo do
Nove ugledati i br.4
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1526 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/08/2019 :  21:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Možeš li postaviti normalnu naslovnu? Ovo što ima na prethodnoj strani je u previše niskoj rezoluciji. I koliko ovo izdanje ima stranica?

Evo je. Ima 144 strana.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
11454 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/08/2019 :  09:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Evo ovako https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/popaj-po-popne-1-nedeljne-epizode-1930-1932/36492/0/

Stavio sam da je izašlo 3. avgusta.
Go to Top of Page

tekumze
Starting Member

73 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 16/08/2019 :  15:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Da li je ovaj Popaj i predhodna dva na latinici ili cirilici?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1526 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 16/08/2019 :  15:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tekumze

Da li je ovaj Popaj i predhodna dva na latinici ili cirilici?

Sve tri knjige su latinične.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1526 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 24/08/2019 :  13:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Provera:

Trebalo bi da su svi pretplatnici koji se nisu odlučili za lično preuzimanje dobili svoj primerak Popaja.

Ako nekom nije stigla knjiga, a treba da mu stigne poštom, molimo Vas da nam se javite na info@komiko.rs

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13663 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2019 :  11:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da malo obradujem sve Popajeve fanove - komiko je uzeo prava i za naredna tri popaja (opet dva c/b i jedan kolorni)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member

Croatia
4043 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/11/2019 :  10:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da malo obradujem sve Popajeve fanove - komiko je uzeo prava i za naredna tri popaja (opet dva c/b i jedan kolorni)

Odlična vijest, vrijeme je da ovaj "starinski"
strip dobije tvrdi uvez i ovakvo kronološko izdanje, tempo nije bitan, važno je da se kad-tad to kompletira, bravo za KOMIKO !!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13663 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/11/2019 :  16:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"

Sa izvesnom dozom skepse sam dočekao nedeljne table Popaja (kao i svi moji pajtaši koji uzimaju ovog junaka),plašeći se kakav će biti prelazak sa dužih epizoda na geg-table.
Srećom,bojazan je bila bespotrebna,i ovaj Ppaj je pun pogodak kao i prethodna dva.

Jeste u pitanju forma geg tabli,ali u dosta slučaja one su povezane (u nastavcima),a i tamo gde nema jasne poveznice,može se reći da se mogu sagledati kao segmenti jedne dugačke storije.

Ovaj kolorni Popaj (koji bajdvej prelepo izgleda u restauriranom koloru) ima akcenat na fajt.Na većini tabli se priča vrti oko tabanja.Uglavnom su to bosk mečevi,gde izvesni bogataš Kilf želi da uništi našeg mornara),ili tuče u Krivokućinoj kafani,ili zbog Olive...
Iz početka,činilo mi se da to nije nivo priča iz crno belih albuma (#1 i #2),ali kako je knjiga odmicala,sve sam više uživao u njoj.Sistem mi je bio desetak tabli svako veče,a mogu reći da je sam strip itekako isplativ,jer ima tu materijala za poduže čitanje.
Pera Ždera je u ovim nedeljnim tablama dobio zapaženiju ulogu.
Ilija Čanak za Popaja je isto što je Nenad Briksi za Alan Forda;bez imalo preterivanja.
Sad kad saberem sve nekadašnje utiske,ovo mi je najbolji geg strip kojeg sam čitao (bolji i od Gaše,Kalvina i Hobsa...)

ocena petica k'o suza,i preporuka k'o kuća,ako niste čitali ranije ovo remek delo devete umetnosti.A ako jeste i nije vam se svidelo,jednostavno nemate ukusa.
izdanje - bombonica.,u svakom pogledu!

edit:ovde po prvi put imamo fazon sa spanaćem - kad ga pojede,dobija još veću snagu.

Edited by - anto on 16/11/2019 22:06:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3966 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/11/2019 :  17:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

"Toj sam štoj sam,
i taki sam ti skroz!"

Odličan prijevod za:
I yam what I yam and that's all what I yam.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
13663 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/11/2019 :  22:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ma Ilija je genije;ceo strip je,iz mog ugla,neverovatno dobro preveden.Da ne kažem,adaptiran.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000