forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fitness ili ostati u formi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 10:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Bivši sam sportaš, nešto takmičarski, puno toga rekreativno. Od kada sam se zaposlio "za ozbiljno" prije 12 godina, uglavnom sam zapostavio sport. Pa mi je prije par mjeseci došlo da malo vježbam. Imam skoro 44 godine, ali nisam spreman predati se tako rano. Fitness u bilo kojem obliku se pokazao kao pogodan jer mi ne treba grupa ljudi kao za ekipne sportove pa čak ni 2 čovjeka za 1 na 1 sportove. Ne treba vam nitko, samo dobra volja, a oblici vježbanja i ostajanja u formi mogu biti razni. Teretana, trčanje u prirodi, kalistenika u parku, vježbanje kod kuće, aerobik, plivanje u lokalnom bazenu.
Bavite li se nekim vidom tjelovježbe i čime?
Pazite li na prehranu, kilogrami, savjeti?
Koji su vaši ciljevi?
Uglavnom, šta god ima u tom smislu, napišite ovdje.


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/02/2019 17:59:19

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/02/2019 : 10:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Teretana, 4x tjedno
Igrao sam često i nogomet, ali sam odustao zbog ozljeda
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2019 : 10:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Posal mi je dovoljno aktivan da uopće neman potribe za nečim posli toga.
Al ako sidiš 7,8 uri na poslu,onda obavezno moraš nešto fizički.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/02/2019 : 11:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Znači opet glanc primjerak.

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/02/2019 : 11:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11675 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 17/02/2019 : 11:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Posle nove godine imao sam pritisak 200/140 i 9 šečera u krvi. Ne pretjerujem, u dva tedna, pao pritisak na 137/90 i malo manje šečera-oko 7 u krvi. Težina 95 kg, izgubio na 90 kg. Inače šok za tijelo ali promenuo sam prehranu, hleb samo punozrnati rženi, svaki dan sam išao u brdo-čisto micanje za oko pola-do sat na dan, ostavio pivicu(alkohola več davno nisma pio osim piva)-pivo ima slad i šečer, svatko toliko popijem po dcl cvička-crvenno vino, hrana- ujutro musli-koji ima samo do 5,0 šečer(gledaj kutiju-ako piše, ne piše svugdje)-uzimam posebno pakirane-i još jeftinije kosmiče, onda uz to kozji jogurt ili kefir, pa malo lana i čia sjemenki i malo cimeta, uz jabuka, ručak sve što mi paše na voku a osnova je prženi luk, večera jogurt običan(ne sa vočem) i unutra naseckan češnjak-česen, a izmedju grickanje raznih oraščiča, poneko voče itd. Odpikao sol,šečer,slatkiše, brzu prehranu, gazirano piče več dugo ne pijem, osim puno vode i poneku radensku sa manje mjehuriča.
Osječanje puno bolje nego prije, zbog šečera u krvi osječao sam se kao ljenjivac.
Point je samo promena hrane i micanje moždo do tri-četiri puta na tjedan, bez pretjerivanja.
I BINGO :)
A, da dobio sam i tablete za pritisak i holesterol(ove više izbjegavam po pola na svake tri dni, morao bi svaki dan i za pritisak isto po pola na 2 dana-morao bi svaki dan). Još uvijek ne vjerujem u kemiju, jer su stranski učinki na tijelo, bolje prirodnim putem. I sestra idr. su bile malo šokirane, kako to? a sestra me pitala i smijala se, kako to česnjak-česen i jogurt zajedno Pa, može se, ako hoče.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 17/02/2019 11:32:35
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/02/2019 : 11:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


E, to. Ova današnja generacija ne smi ni pojist ni popit. A ni guzit, kad vidim koliko je hazmana.
Zapad je nametnuo savršenog muškarca, mišićavog, ravnog trbuha... i da bude gay!

Have mercy
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 11:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Zdravlje i jest neki logičan krajnji cilj ovako nečega. Smanjivanje rizika od bolesti, ostati vitalan (i živ) što duže. Neki možda vježbaju i radi estetskog dojma. No to je za one koji trebaju izgledati privlačno ženama, na plaži i slično. To je ipak sada već iza mene osobno :-) A opet, možeš izgledato ok. i za sebe samog.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 11:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


Čime se baviš?
Meni su noge i leđa bili često umorni od dugog stajanja. No primjetio sam da otkada vježbam, imam više snage i za posao. Lakše stojim, lakše nosim, lakše vučem. Nekako nisam ni umoran toliko. Mislio sam da će me vježba dodatno izmoriti i bilo je tako na početku, ali što dalje, sve sam odmorniji i posao mi lakše pada. Ima logike valjda...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 11:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


E, to. Ova današnja generacija ne smi ni pojist ni popit. A ni guzit, kad vidim koliko je hazmana.
Zapad je nametnuo savršenog muškarca, mišićavog, ravnog trbuha... i da bude gay!


Baviš li se ti nekim fitnesom ili vidom sporta?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/02/2019 : 11:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


Čime se baviš?
Meni su noge i leđa bili često umorni od dugog stajanja. No primjetio sam da otkada vježbam, imam više snage i za posao. Lakše stojim, lakše nosim, lakše vučem. Nekako nisam ni umoran toliko. Mislio sam da će me vježba dodatno izmoriti i bilo je tako na početku, ali što dalje, sve sam odmorniji i posao mi lakše pada. Ima logike valjda...


Puno više ćeš zaraditi šefu, a možda ti povisi i plaću za kunu-dvije.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/02/2019 : 11:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


E, to. Ova današnja generacija ne smi ni pojist ni popit. A ni guzit, kad vidim koliko je hazmana.
Zapad je nametnuo savršenog muškarca, mišićavog, ravnog trbuha... i da bude gay!


Baviš li se ti nekim fitnesom ili vidom sporta?


Da, onim najvažnijim sportom ili fitnesom kakao ti kažeš - sexom sa svojom ženom, iako ne bi odbio ni tuđu.

Have mercy
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 12:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


E, to. Ova današnja generacija ne smi ni pojist ni popit. A ni guzit, kad vidim koliko je hazmana.
Zapad je nametnuo savršenog muškarca, mišićavog, ravnog trbuha... i da bude gay!


Baviš li se ti nekim fitnesom ili vidom sporta?


Da, onim najvažnijim sportom ili fitnesom kakao ti kažeš - sexom sa svojom ženom, iako ne bi odbio ni tuđu.


Dakle ne baviš se ničim u vezi sporta.
Zanima me zašto onda zbijaš šale ovdje? Ako nije šala, šta tvoja žena mislio o tvojem stavu neodbijanja? Osjećaš li nekakvu potrebu imati mišljenje baš o svemu pa čak i o onome s čim nemaš nikakve veze i što te očito previše ne zanima?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/02/2019 12:07:08
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 12:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


Čime se baviš?
Meni su noge i leđa bili često umorni od dugog stajanja. No primjetio sam da otkada vježbam, imam više snage i za posao. Lakše stojim, lakše nosim, lakše vučem. Nekako nisam ni umoran toliko. Mislio sam da će me vježba dodatno izmoriti i bilo je tako na početku, ali što dalje, sve sam odmorniji i posao mi lakše pada. Ima logike valjda...


Puno više ćeš zaraditi šefu, a možda ti povisi i plaću za kunu-dvije.


Šef ne djeli povišice (on je samo gonič robova), to ide iz Zagreba na nivo firme i ovisi o trenutnom stanju raspoložive jeftine radne snage u državi. No, ne vidim kakve to veze ima sa fitnesom?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/02/2019 : 12:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Znači opet glanc primjerak.


Dobra!
Inace toliko mi je fizikale na poslu da nemam potrebe jos I vjezbati 'pride', ali da, u formi sam za 'popit I pojist' uvjek...


E, to. Ova današnja generacija ne smi ni pojist ni popit. A ni guzit, kad vidim koliko je hazmana.
Zapad je nametnuo savršenog muškarca, mišićavog, ravnog trbuha... i da bude gay!


Baviš li se ti nekim fitnesom ili vidom sporta?


Da, onim najvažnijim sportom ili fitnesom kakao ti kažeš - sexom sa svojom ženom, iako ne bi odbio ni tuđu.


Dakle ne baviš se ničim u vezi sporta.
Zanima me zašto onda zbijaš šale ovdje? Osjećaš li nekakvu potrebu imati mišljenje baš o svemu pa čak i o onome s čim nemaš nikakve veze i što te očito previše ne zanima?


Šale zbijaš ti, ne samo ovdje. A ja se malo zajebavam (a zajebancija je uvijek zdrava) i dajem svoj prilog kako ostati u formi.

Have mercy
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 12:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Postoji mjesto i vrijeme za sve. Neke temu zahtjevaju zezanje, negdje može i ne mora, a negdje je baš višak. Neki ljudi nemaju osjećaj za te stvari pa se postavljaju isto baš svagdje pa se to zove spamanje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/02/2019 : 12:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, ove godine sam se zavjetovao da moram i ja malo početi s fitnesom odnosno odlučio sam se za hiking. Slovenija mi je blizu. Dva tri sata vožnje i već sam u slovenskim alpama koje su stvarno prekrasne.


Evo, ovo je bilo prije dvije godine i stvarno mi je bilo super. Ima nešto u toj prirodi, nešto stvarno regenerativno.

Moj izlet na Roblek. Foto reportaža i motivacija za dalje. :)

Bajkovito jezero Bled. Destinacija je bila tamo gdje kaže strelica:


Početak je također bajkovit. Ruševina odnosno grad Kamen, koji je dva sata vožnje od Zagreba:


Kroz klanac. Grad Kamen je u podnožju tog klanca. Tamo je i parking.


Skoro na vrhu. U pozadini se vidi jezero Bled:


Pogled na blejsko jezero:

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/02/2019 : 12:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hodanje je definitivno vid vježbe.
I dodao bih hiking po ovakvim lokacijama možda i naljepši vid tjelovježbe. Sretan si što ti je takva ljepota dostupna.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/02/2019 : 12:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Alpe su stvarno prekrasne, ali ima lijepih destinacija posvuda. Vjerojatno ima i kod tebe nešto. Ljudi dosta puta ni ne znaju da im je na sat vožnje kakvo bajkovito mjesto.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2019 : 13:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bled je prekrasan. Čak san ga i prepliva,netom prije rata.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2019 : 13:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ovde gori se nisan pentra,ne znan općenito ne volin planinarenje .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

929 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 17/02/2019 : 13:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
I sami boravak na zraku čuda čini za organizam,a ako još taj boravak ima neku tjelesnu aktivnost-kud ćeš bolje.. Sve je bolje od danonoćnog čučanja uz tipkovnicu...
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1820 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/02/2019 : 14:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Posle nove godine imao sam pritisak 200/140 i 9 šečera u krvi. Ne pretjerujem, u dva tedna, pao pritisak na 137/90 i malo manje šečera-oko 7 u krvi. Težina 95 kg, izgubio na 90 kg. Inače šok za tijelo ali promenuo sam prehranu, hleb samo punozrnati rženi, svaki dan sam išao u brdo-čisto micanje za oko pola-do sat na dan, ostavio pivicu(alkohola več davno nisma pio osim piva)-pivo ima slad i šečer, svatko toliko popijem po dcl cvička-crvenno vino, hrana- ujutro musli-koji ima samo do 5,0 šečer(gledaj kutiju-ako piše, ne piše svugdje)-uzimam posebno pakirane-i još jeftinije kosmiče, onda uz to kozji jogurt ili kefir, pa malo lana i čia sjemenki i malo cimeta, uz jabuka, ručak sve što mi paše na voku a osnova je prženi luk, večera jogurt običan(ne sa vočem) i unutra naseckan češnjak-česen, a izmedju grickanje raznih oraščiča, poneko voče itd. Odpikao sol,šečer,slatkiše, brzu prehranu, gazirano piče več dugo ne pijem, osim puno vode i poneku radensku sa manje mjehuriča.
Osječanje puno bolje nego prije, zbog šečera u krvi osječao sam se kao ljenjivac.
Point je samo promena hrane i micanje moždo do tri-četiri puta na tjedan, bez pretjerivanja.
I BINGO :)
A, da dobio sam i tablete za pritisak i holesterol(ove više izbjegavam po pola na svake tri dni, morao bi svaki dan i za pritisak isto po pola na 2 dana-morao bi svaki dan). Još uvijek ne vjerujem u kemiju, jer su stranski učinki na tijelo, bolje prirodnim putem. I sestra idr. su bile malo šokirane, kako to? a sestra me pitala i smijala se, kako to česnjak-česen i jogurt zajedno Pa, može se, ako hoče.



Kako bi rekao moj šogi, i tako se čovjek pretvori u pticu sa svim tim sjemenkama
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2019 : 14:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Već godinama trčim (relativno kratke relacije) barem 5 puta tjedno i prije mjesec-dva krenuo sam kod kuće sa utezima svaki dan i u tom periodu samo dva puta mi se dogodilo da nisam vježbao sa njima, tako da sam zadovoljan sa napretkom.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/02/2019 : 15:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Solare, nakon koliko dana/tjedana si opazio napredak. Gubitak kila odnosno kondicija i to? Je li dodavanje utega na trčanje nešto što se konkretno opazi na tijelu? ;)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7244 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/02/2019 : 15:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Planinarenje je predivna stvar. Uz to trčanje - lijek za dušu i tijelo.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000