forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fitness ili ostati u formi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 35

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/02/2020 : 11:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja ni ne znam za drugu kuruzu, iz konzerve je, onaj od 4kn iz lidla, najjeftiniji, samo pazi jer imaju i varijantu u slanoj vodi mislim mrvu skuplji. Predugo se to kuha, a život je kratak.
U konzervi ej već skuhan, kao i fažol tj kao bilo što iz konzerve.


Ne znam kakav je taj u Lidlu, ja sam uzeo ovaj dolje na slici Prošle godine sam se odlučio na njega, jer sam vidio da pomaže u skidanju kilograma i da ga je dobro uključiti u prehranu. Iako je jedno vrijeme bio pogrešan onaj mit da on deblja jer se njime tove svinje.


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 21/02/2020 11:05:53
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/02/2020 : 11:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja ni ne znam za drugu kuruzu, iz konzerve je, onaj od 4kn iz lidla, najjeftiniji, samo pazi jer imaju i varijantu u slanoj vodi mislim mrvu skuplji. Predugo se to kuha, a život je kratak.
U konzervi ej već skuhan, kao i fažol tj kao bilo što iz konzerve.


Ne znam kakav je taj u Lidlu, ja sam uzeo ovaj dolje na slici Prošle godine sam se odlučio na njega, jer sam vidio da pomaže u skidanju kilograma i da ga je dobro uključiti u prehranu. Iako je jedno vrijeme bio pogrešan onaj mit da on deblja jer se njime tove svinje.





Ma njega se stavlja na crnu listu jer je uz soju naj Ge-Mo povrće, a i zapravo loša stvar je onaj kukuruzni škrob-sirup kakogod već, što se trpa u sve živo i neživo, a radi se od kukuruza.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/02/2020 11:17:51
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/02/2020 : 12:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


Ne znam kakav je taj u Lidlu, ja sam uzeo ovaj dolje na slici Prošle godine sam se odlučio na njega, jer sam vidio da pomaže u skidanju kilograma i da ga je dobro uključiti u prehranu. Iako je jedno vrijeme bio pogrešan onaj mit da on deblja jer se njime tove svinje.




Sve što ima kalorije deblja, tako i taj kukuruz
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/02/2020 : 13:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by ReemCP


Ne znam kakav je taj u Lidlu, ja sam uzeo ovaj dolje na slici Prošle godine sam se odlučio na njega, jer sam vidio da pomaže u skidanju kilograma i da ga je dobro uključiti u prehranu. Iako je jedno vrijeme bio pogrešan onaj mit da on deblja jer se njime tove svinje.




Sve što ima kalorije deblja, tako i taj kukuruz





Dakle, samo H2O i O2.

Zajebanciju na stranu još nisam čuo za hranu koja skida kile...možda kakva kiselina?!

Ne sada stvarno ozbiljno, mislim da se Reem nespretno izrazio. Ali da, kao što sam već spomenuo kalorijski deficit i vježbanje je ono što će 100% dovest do mršavljenja i povećanja mišićne mase.
Neki dan sam negdje čuo/pročitao da postoji hrana za koju potrošimo više kalorija za probavljanje nego što unosimo dotičnom hranom, sjećam se samo da su spomenuta tvrdo kuhana jaja.

EDIT: Upravo sam kontradiktoran...ali iskreno sve je to neka internet spika, koliko ima istine nemam pojma.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/02/2020 13:02:56
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/02/2020 : 16:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ne sada stvarno ozbiljno, mislim da se Reem nespretno izrazio.


Ne, stvarno sam tako mislio Jedna je od zdravih namirnica koja je itekako dobrodošla u prehrani. A i još (barem meni) da taj ljepši okus jelu.

Nisam shvatio na što Supermark cilja to sa kalorijama? Udebljat ćeš se ako pretjeruješ u svemu, ja sam mislio da se podrazumijeva da govorim o hrani u umjerenim količinama. Koliko je brokula i cvjetača zdrava, ali opet nije dobro jesti ih u velikim količinama, a i bitno je isto koliko dugo ih kuhamo/pripremamo (kao i sve drugo). I one imaju kalorije, sva hrana ima kalorije. Ali nisu sve kalorije iste, bitno je znati koji makrosi čine te kalorije. Nije isto 300 kalorija iz čokolade i 300 kalorija iz piletine.

Evo, ja znam da je moj bazalni metabolizam oko 1700 kalorija i kad bi dnevno jeo 1700 kalorija, ostao bi na istoj kilaži. Ako odlučim jesti 1500 kalorija dnevno, kilogrami će polako ići dolje. Ako jedem 2000 kalorija dnevno, kilogrami će ići gore. To je sva, kako bi rekli stari ljudi kod mene - mudrolija, samo je bitno odabrati one prave kalorije s kojima ćemo dostići te dnevne brojke i onda nemaš problema. I kad znaš što kada i u koje vrijeme jesti.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 21/02/2020 16:44:53
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29189 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 21/02/2020 : 17:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ova slika konzerve kukuruza, ionako smo puni konzervansa, bolje ne!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/02/2020 : 17:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tex, nisam niti ja fan hrane iz konzerve, ali evo kako piše (ako je za vjerovati) za ovaj dotični kukuruz iz konzerve:

quote:
Suprotno mnogim uvjerenjima, neka hrana je zdravija ako dolazi iz konzerve, nego u svom prirodnom obliku. To vrijedi za kukuruz šećerac iz konzerve, dokazali su znanstvenici Sveučilišta Cornell koji su utvrdili da se konzerviranjem kukuruza povećava količina antioksidansa u njima za čak 44 posto. Oni čiste štetne slobodne radikale iz tijela, a povećanje antioksidansa nadoknađuju nedostatak vitamina C koji se gubi konzerviranjem.


Izvor: https://www.24sata.hr/lifestyle/kukuruz-je-zdraviji-iz-konzerve-a-banane-se-trebaju-jesti-zelene-253890

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 22/02/2020 : 07:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
kog zanima, na https://www.proteini.si/hr/?gclid=Cj0KCQiAnL7yBRD3ARIsAJp_oLYy7e2pk64m5K-jvo5WfB7_gTmZai_urcThZ3ulHoN3O6VqK8NtXrsaAgDREALw_wcBimate povoljno maslac od kikirikija

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/02/2020 : 08:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ja odradio danas trening po planu, bench:
107,5kg - 3 ponavljanja 10 serija
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/02/2020 : 20:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Igore na stranici, dobro će doć'

Btw, da se pohvalim, iako su mi sline curile nenormalno, uspio sam se odrhrvati i reći - NE! Svaki dan su ti neki izazovi, treba samo biti jak u glavi.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2020 : 02:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Uf, kako je dobro odraditi jedan noćni trening Nigdje žive duše, a sad bi mogao uzeti jednog Texa i pročitati, čita mi se vestern

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/03/2020 : 12:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Uf, kako je dobro odraditi jedan noćni trening Nigdje žive duše, a sad bi mogao uzeti jednog Texa i pročitati, čita mi se vestern



Welcome to my world...skoro, ajd, ja to u 5-6 ujutro.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2020 : 23:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Ja ću kroz pola sata opet ići, super je ovako po noći, treća smjena

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 03/03/2020 : 06:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
A mislio sam da sam ja lud. Vi ste jos ludji

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/03/2020 : 08:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Bench - 122,5kg

Čudi me kako imate snage u te noćne sate... i kako se hranite nakon treninga u 3h ujutro (reem) ili prije treninga u 4h ujutro (diskach)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/03/2020 : 11:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Bench - 122,5kg

Čudi me kako imate snage u te noćne sate... i kako se hranite nakon treninga u 3h ujutro (reem) ili prije treninga u 4h ujutro (diskach)


Ja se u 90% slučaja dižem u 5, krkam pa trening u 6 ili mrvu kasnije.
1-2 tjedno se dižem u 4:30 pa sve isto, ugl pustim min 1h prije treninga, a tu obično stavljam sušit veš i slični kućanski poslovi.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/03/2020 11:48:05
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/03/2020 : 22:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

A mislio sam da sam ja lud. Vi ste jos ludji

Kad se mora, mora se

quote:
Originally posted by supermark

Bench - 122,5kg

Čudi me kako imate snage u te noćne sate... i kako se hranite nakon treninga u 3h ujutro (reem) ili prije treninga u 4h ujutro (diskach)


Jedem dnevno 6-7 manjih obroka (nekad 8, kako-kad) i stalno se osjećam sito. Jedan obrok mi bude samo jabuka, ja to isto računam pod obrokom.

Po noći isto kao i po danu, ništa se ne mijenja. Nakon treninga ide proteinski shake sa "sastojcima", a pol sata ili sat vremena nakon toga ide rižolino sa proteinskim napitkom od čokolade, malo kikiriki namaza i cimeta nekad stavim, to me ful zasiti.

Važem se svaki dan, na početku veljače sam imao negdje 81.7 kg, jutros vaga pokazala 78.8 kg Spuštamo polako, još nekih 9 kg.

Ne znam jesi li vidio kakvu rutinu ima glumac Mark Wahlberg, njegov prvi trening počinje oko 3.40h ujutro, diže se u 2.30h ujutro.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/03/2020 : 05:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa nemoj se ni pokušavat uspoređivat sa glumcima i sličnima kojima je taj trening doslovno posao, imaju osobne trenere i slično.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/03/2020 : 10:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ne uspoređujem se ja s drugim glumcima, već samo velim da se može radit i noćni trening (Wahlberga sam se slučajno sjetio). A i nama nitko ne brani da si uzmemo osobne trenere, bar ih danas ima dosta u HR i okolici, čak rade sa klijentima i online.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/03/2020 : 10:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Jedem dnevno 6-7 manjih obroka (nekad 8, kako-kad) i stalno se osjećam sito.


Previše je to. Znam da ih ima koji zagovaraju takvu vrstu ishrane kada se trenira, ali želudac mora da ima u toku dana vrijeme rada i mirovanja. Na taj način, želudac je konstantno prepoterećen. Tijelo je kao mašina, što više radi to će manje trajati, takođe kada previše miruje onda propada. Moraš razmišljati i dugoročno, nećeš vječno biti mlad kao sada. Zato je najbolje naći zlatnu sredinu.
Bez obzira da li sa treningom ili bez, preporučio bih maksimalno četiri obroka na dan. A to šta jedeš, zavisi od toga čime se baviš, da li treniraš itd.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/03/2020 : 19:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ne uspoređujem se ja s drugim glumcima, već samo velim da se može radit i noćni trening (Wahlberga sam se slučajno sjetio). A i nama nitko ne brani da si uzmemo osobne trenere, bar ih danas ima dosta u HR i okolici, čak rade sa klijentima i online.



To je za mene ekstrem, već sam pisao da vježbam jer se inače i ne krećem puno, a i održavam kičmu. Osobnog trenera imam u vidu barbića koji brblja na videu po kojem vježbam.
A što se obroka tiče, ne znam, moj savjet je da se ne zamaraš i da klopaš kad si gladan, ali kad si gladan a ne kad ti je dosadno...kao što npr ja radim.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/03/2020 : 21:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@King & DiSkAcH - evo da ne citiram obojicu..

Da vidite te moje obroke (mislim na same porcije, količinski po jednom obroku), mislim da bi mi se nasmijali koliko je to malo Vjerujem da bi prosječni forumaš na ovom forumu to sve pojeo u svega 2 ili 2.5 obroka. Samo ja tu količinu rasporedim na više manjih obroka.

Jedem dnevno oko 1600-1700 kalorija u prosjeku, ja bi čak trebao povećati kalorije (povećati količinski porcije), a ne smanjiti. Mislim da je za žene neki minimum 1300-1500 kalorija dnevno, a sve ispod nije nikako dobro za zdravlje. Uzmite u obzir da ja osim treninga sam stalno u pokretu, naročito kad je lijepo vrijeme, uvijek nešto fizički radim i dosta se trošim. Ovaj način jedenja svakih 3h u prosjeku mi sasvim paše i super se osjećam

Znam i vjerujem da kad netko spomene 6-7 obroka dnevno, odmah čovjeku pred očima prođu misli puni tanjuri te i te hrane, ali to nije ni približno kako to kod mene izgleda. Nekad je jedan obrok svega 4 kuhana jaja (samo bjelanci - pojedeš ih dok si rekao keks), nekad je jedan obrok samo jedna jedina jabuka, nekad je posni sir 250 g (uvijek navečer ga jedem, obično oko 23.30h), nekad je to mala tortilja (jedva veličine one obične tave za palačinke) sa par komadića piletine i par dr. sastojaka (jedna mi sasvim dovoljna), nekad je jedan od obroka samo proteinski shake, nekad je to samo jedna tuna, nekad je to pečena teletina (par komada i paradajz/krastavci salata, bez kruha), nekad su samo lignje.. i da ne nabrajam sad dalje. Zaista sam si našao tu neku sredinu koja mi super odgovara i ne bih to uopće htio mijenjati

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/03/2020 : 17:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na podvarku ćurka, zna se, di je ćurka tu je prase.

https://www.fitness.com.hr/zdravlje/ozljede-bolesti/Hrvati-su-najdeblji.aspx

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/03/2020 : 20:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH - pomagaj! Znam da se ti kužiš u tehnologiju i to, ajd mi pomozi odabrat sat koji bi trebao dobiti za skorašnji rođendan. Koji ti je bolji? Imaju oba onu funkciju za brojanje koraka i posebno koliko si kalorija potrošio (mogu se oba povezati bluetoothom sa mobom).

- ovaj plavi (uvećana slika): https://www.irisimo.hr/files/product/25721/image_166538_19_v1.gif
- remen sata: https://www.irisimo.hr/files/product/25721/CASIO_GBA_800DG-2AER.gif
- youtube video kako izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=mpglsSiVgSE

ovaj žuti (uvećana slika): https://www.irisimo.hr/files/product/9907/image_155145_19_v1.gif
- youtube video kako izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=Ezu-FBA1jG0

Koji izabrati


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 17/03/2020 : 22:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ako je musko, definitivno plavi. Ako je zensko, definitivno plavi.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page
Page: of 35 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000