forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Motorna pila i sjekira je sve što mi treba
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 09/05/2019 : 22:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Evo kako to izgleda iznutra:








Drva slazes kao stripove. Profesionalna deformacija.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/05/2019 : 22:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hehe, tako nekako

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/05/2019 : 21:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
To ti je lik iz podcasta Reem, onaj s borovima.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/05/2019 : 23:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ijoj, nisam ga bio ni skuzio haha, gle stvarno

PS. uf, ubio sam se ova zadnja 2-3 dana sa piljenjem, ostalo mi mozda jos jedan dan posla. Ono sto me tjesi, moja neka gruba procjena, nekih 65% necu morat cijepat od te hrpe.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2019 : 02:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kad završiš onda si miran, baš pratim temu, ima toga gomila.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 10:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, stvarno ima gomila. Jos mislim da za jedan cijeli dan bi trebao uspjet sve ispiliti, a onda ide cijepanje, nakon nekog vremena to ostaje vani i onda sve tackama uvesti u onu kucicu gdje ih spremam.

Tonka, ti znas s cim se bavim, tako da ti ja svaki minut slobodnog vremena koristim za ovo. U cetvrtak nisam nista jer je padala kisa, a sad zaredom sljedeca 3 dana nista ne mogu oko drva posto imam taj i taj posao koji je prioritet

PS. kad to sve porjesavam, onda bi za 6. ili 7. mjesec morao narucit sljedecu turu ali ajde, i ovo je neka vrsta treninga samo sto je tad extra teze posto stisne ona vrucina..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 11/05/2019 10:21:52
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2019 : 15:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Dobro je u svemu tome što ti naleti period za odmoriti.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/05/2019 : 18:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Je, to je super i svakako jedna od prednosti ali opet, covjek nekad pozeli "normalno" radno vrijeme 7-15 i vikend slobodan. Ali ne smijem se zalit, mogu bit sretan sto uopce radim i najvaznije od svega sto volim to radit

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/05/2019 : 19:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/05/2019 : 21:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
U bogati Tonka, pa gdje nađe ovu sliku k'o u nekom hororcu "krivo skretanje"

Ne znam na što aludiraš, da su šumari ubojice?!? Pretpostavljam da doma nemaš ništa od drveta (laminat/parket, vrata, namještaj, krevet, stol, ormar...) Ali i kad pokušavaš bit ironičan, budi fer pa stavi i dr. stranu medalje


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/05/2019 21:41:36
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/05/2019 : 21:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Potpuno me krivo percipiraš, pojasniti ću.


Ja mislim da je fer i korektno posjeći stabala koliko ti je dovoljno za grijanje, proizvodnju itd. Nikako nisam za krčenje šuma kako se to inače radi, ne treba navoditi sada ovdje uništavanje cijelih šuma. Da li si svjestan koliko životinja se izgoni takvi krčenjem šuma? Da li si svjestan samim time koliko se urušava cijeli niz poretka u prirodi? Recimo zamisli da se istrijebe zmije, pitanje je što bi ostalo od glodavaca.
Kad si već spomenuo laminat, parket i namještaj, pitam te ja što ćeš udisati i što ćeš jesti ako nestane šuma, laminat, parket, dijelove motorne pile?
Ne nisam nimalo ironičan već ozbiljan, svi olako shvaćate to ubijanje šuma; evo primjer jedan, zamisli da svi ljude rade kao i ti npr. toliko drva da svaki pojedinac kupi, posjeće itd... gdje bi završili? Shvaćaš li da života bez šuma nema, bez šuma koje bjesomučno čovjek satire. Bez šuma i stabala krepat ćeš ti, ja i svi redom vrlo brzo.
Ta slika koja si stavio, lijepo je gledati pozitivno i sam se trudim svim silama, ali zar stvarno trebam kopati podatak posječenih i posađenih stabala? Šanse su kao Bringtonu protiv Citya u korist posađenih, naravno.


Nemam ništa kontra šumara ni tebe, ali neka doza svijesti treba postojati. Mislim da nema smisla posjeći 25 metara drva i doslovno se kuhati u stanu i od tih 25 metara baciti 10.
Jaki su ti šumari koji brinu o ovome što pričam pogotovo u RH i na Balkanu, evo sve veliki osviješteni ljudi.


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/05/2019 : 22:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
I budi fer i nemoj pokušavati opravdati na neki način sebe, kažem nemam ništa protiv toga ako je to zaista onoliko koliko ti treba, mislim barem danas u ovo moderno doba ima dosta drugih načina grijanja osim drva. To što ti govoriš o bolesti stabala pa se ruše ili o namještaju, to drži vodu potpuno isto kao i rešeto.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 13/05/2019 : 00:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
LMS Kit Teler,, Šume umiru,,
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2019 : 00:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

I budi fer i nemoj pokušavati opravdati na neki način sebe, kažem nemam ništa protiv toga ako je to zaista onoliko koliko ti treba, mislim barem danas u ovo moderno doba ima dosta drugih načina grijanja osim drva.


Ti drugi načini grijanja su uglavnom skuplji nego na drva, zato ljudi koriste jeftiniju varijanti što je sasvim normalno i očekivano.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/05/2019 : 11:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ja mislim da je fer i korektno posjeći stabala koliko ti je dovoljno za grijanje, proizvodnju itd. Nikako nisam za krčenje šuma kako se to inače radi..

A kako se to inače radi?

quote:
Originally posted by Tonka24

Da li si svjestan koliko životinja se izgoni takvi krčenjem šuma? Da li si svjestan samim time koliko se urušava cijeli niz poretka u prirodi? Recimo zamisli da se istrijebe zmije, pitanje je što bi ostalo od glodavaca.

Kod mene nikad više nije bilo divljači nego danas, još bi s vremena na vrijeme trebalo radit i odstrel kad se prenamnože, pogotovo lisica kojih je čudo, a i medvjeda. Srna isto mnogo ima, zeca divljeg (kunića) da ne spominjem. Što se tice zmija, poskoka ima kao u prici kad je toplije vrijeme. Ne volim ga nikako vidjet i bježim na kilometre ako ga zamijetim. Imam negdje par slika kad sam počeo raditi, ako budem imao volje, potražit cu ih i stavit. Jako neugodan osjećaj kad ga sretneš, bar za mene. Ali sva sreća pa ne idem više u šumu ljeti.

quote:
Originally posted by Tonka24

Kad si već spomenuo laminat, parket i namještaj, pitam te ja što ćeš udisati i što ćeš jesti ako nestane šuma, laminat, parket, dijelove motorne pile?

Udisat ću kisik što ga proizvodi šuma, jer šume neće nestat dok god je planskog gospodarenja.

quote:
Originally posted by Tonka24

Shvaćaš li da života bez šuma nema, bez šuma koje bjesomučno čovjek satire. Bez šuma i stabala krepat ćeš ti, ja i svi redom vrlo brzo.

Jel se to sprema smak svijeta za koji ja ne znam?

quote:
Originally posted by Tonka24

Jaki su ti šumari koji brinu o ovome što pričam pogotovo u RH i na Balkanu, evo sve veliki osviješteni ljudi.

Ne znam za cijeli Balkan, ali onaj dio gdje se nalazi naša HR se radi odgovorno što se tiče šumarstva. Začudio bi se kako su Njemci impresionirani kad s vremena na vrijeme dođu u svrhu naučnog istraživanja, ili doktorata. Što se tiče pojedinaca koji kradu, uvijek bilo i bit će, kao u svakoj firmi i državi, ne samo na "Balkanu" kojeg voliš naglašavat.
quote:
Originally posted by Tonka24

Ne nisam nimalo ironičan već ozbiljan, svi olako shvaćate to ubijanje šuma; evo primjer jedan, zamisli da svi ljude rade kao i ti npr. toliko drva da svaki pojedinac kupi, posjeće itd... gdje bi završili?


quote:
Originally posted by Tonka24

Nemam ništa kontra šumara ni tebe, ali neka doza svijesti treba postojati. Mislim da nema smisla posjeći 25 metara drva i doslovno se kuhati u stanu i od tih 25 metara baciti 10.


quote:
Originally posted by Tonka24

I budi fer i nemoj pokušavati opravdati na neki način sebe, kažem nemam ništa protiv toga ako je to zaista onoliko koliko ti treba..


Da budem fer i da ne pokušavam opravdavat sebe? Čovječe, o čem' ti? Jel ti stvarno misliš da sam ja budala i da bih kupovao više nego mi treba? I da uopće imam taj luksuz za tako nešto? I onda da još višak bacim Ako što sitno i ostane, još bolje, ostaje za sljedeću sezonu grijanja i manje će mi trebat dogodine. Jedini otpad kod mene je piljevina nakon piljenja. Koja se isto iskoristi u svrhu humusa.

I vidim da me nisi ništa čitao na prošloj stranici, iako sam se potrudio da objasnim opširnije. Ali čemu? Ti kao da pročitas samo ono što tebi paše. Ali ajd, probat ću još jednom..

Recimo da šumarija ta i ta ima godišnji plan da posječe 75 tisuća kubika. Taj godišnji plan se nekad ispuni, a nekad se ne ispuni (posječe se manje) zbog nepredviđenih, loših vremenskih prilika (kisa, snijeg). Znaci, šumariju zaboli ona stvar kome će ona tu drvnu masu isporučiti tijekom godine. Ima ugovor sa pilanama, sa Talijanima, Slovencima itd. Ja s njima nemam nikakav ugovor. Sad, ako ja kupim od njih 20 kubika ili 200 kubika, neće oni ništa više sjeći od tih 75 tisuća, ili da ja ne kupim ništa od njih, opet će se sjeći 75 tisuća ako je tako predviđeno godišnjim planom u toj godini i to ce ići onda nekom drugom, mozda Talijanima ili Slovencima. Jel kužiš ovo o čem' pričam?

Nije tajna uopće i pisao sam, ova jedna tura dođe oko 7000 kn sa prijevozom. A treba zaradit te novce, i garantiram ti da krvavo ih zaradim. I jos 2 ture tako, to je 21 tisuća kuna. Dodajmo još troškove za potrošni materijal kao sto su lanac, benzin, ulja (dvotaktol i lancol). Bojim se i izračunat kolika je ukupna suma. I još zamisli da to sam ne radim, nego da nekome platim da to uradi umjesto mene (piljenje, cijepanje te slaganje drva). Ništa od toga ja nisam niti ukrao (imam sve račune i sve plaćam) niti ja nisam pridonio da se zbog mene više šume sječe (sve je to u sklopu godišnjeg plana sječa za tu i tu godinu).

quote:
Originally posted by Tonka24

..mislim barem danas u ovo moderno doba ima dosta drugih načina grijanja osim drva.

Naravno da ima dr. načina. Pokušao sam jedno vrijeme sa pločama koje se uštekaju u struju i fine cifre sam onda dobivao račune za struju. Pokušao jedno vrijeme na plin (ona mini cisterna), skroz promašena investicija i plin još otišao gore sa cijenom. Neki su prešli na pelete, sve kompjuterizirano, ali što važi kad svako malo nevrijeme tu i tamo nestane struje i sve to poremeti, a onda majstora zovi i čekaj onda dok dođe, prije ćes na lutriji dobit. Grijalice na struju obične isto imam, gutaju također struje cudo.

Što, da idem gradit nekakve solarne ploče možda? Ne hvala, toliko para nemam. Drva su mi najjeftinija opcija, kako ljudi rade od pamtivijeka i to mi se najviše isplati i za takvu vrstu grijanja sam jedino siguran da će uvijek biti materijala za ogrjev. Jest da se namučim s njima, ali nema veze, samo se sjetim da ću uživat u toplom kad za to dođe vrijeme i najvažnije mi je da su mi djeca na toplom.

I sad se loži svaku večer iako je praktički sredina svibnja, ali je navečer vani svega 3-5 stupnjeva i prilično hladno, pogotovo još kad je vjetar i kiša, oblačno vrijeme. Prije par dana je bio i snijeg, bacio sam par slika na forum. Kamo sreće da mi ne treba toliko drva i da ne moram ložiti 7-8 mjeseci godišnje. Ali lako je ovako napamet pričat, treba doći ovdje živjet i probat, iako ne vjerujem da bi mnogi izdržali. A ja svoju adresu ne bih mijenjao za ništa, meni je ovdje super. Ti si na moru i nemas takvih "problema" i troškova, a ovo kod mene je ipak potpuno dr. svijet, kontinentalna klima i drugačiji potpuno uvjeti, ne znam uopće kako to ne možeš shvatit.

I ponovit cu, da ja ili bilo tko od stanovnika koji ovdje žive, da ne naručimo drva, niti jednu grančicu, opet se sječe onaj godisnji plan (koliko je predviđeno za tu godinu). A pisao sam dijelom kako se dolazi do njega, samo što ti to nisi čitao. Ako treba, kad nađem malo više vremena, mogu sve detalnjije opisat koliko je to moguće (iako nisam u tome godinama, ali neke stvari ti ostaju u sjećanju) kako se dolazi do količine koja se sječe i kako se općenito gospodari. Jer lakše je komentirat nešto kad razumijes, a ne dolazit do zaključaka na osnovu nekih članaka preko interneta.

quote:
Originally posted by Tonka24

To što ti govoriš o bolesti stabala pa se ruše ili o namještaju, to drži vodu potpuno isto kao i rešeto.

Ne kužim uopće što si ovime htio reći.

PS. a i u pravu si, što se ja imam uopće ikome nešto opravdavat.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/05/2019 11:44:11
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/05/2019 : 11:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

LMS Kit Teler,, Šume umiru,,


Nisam još došao do toga sa čitanjem

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ti drugi načini grijanja su uglavnom skuplji nego na drva, zato ljudi koriste jeftiniju varijanti što je sasvim normalno i očekivano.


Upravo to ali ne znam kako Tonki da objasnim. Ali nije ni važno. Bilo bi lakše verbalnim putem objasniti i da odemo u šumu, da vidi to što i kako se radi, bilo bi mu jasnije. Ovako kad čovjek nije u tome, teško može razumjet.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/05/2019 : 12:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Stvarno si smiješan, reci mi kako čitati nešto o čemu pišeš a da je relevantno, ti pišeš kao da je mjesto gdje ti živiš centar svijeta.

Bravo majstore, sada trk kod lokalnih šumara po statistiku koliko ima zmija, lisica, medvjeda i ostalih živina, nakon toga kupi top i spreman si.
Znači životinje treba tamaniti jer se razmnožavaju, šume krčiti jer su stabla bolesna, stari moj iza tebe ostaje samo ovo:





Ponavljam ti, Krasno nije centar svijeta i gledaj na cijeli svijet.
Što se tiče poskoka, imao sam strah od guštera, sada pored poskoka mogu proći kao pored stabla.
Neće ti ništa ako ga ne diraš.
Budalom si nazvao sam sebe, ja te nisam nazvao budalom i to mi nije na kraj pameti.
Previše shvaćaš osobno, čitaj što pišem, tebe sam naveo kao primjer i ponavljam, zamisli da svi naručuju toliko koliko i ti, bi li onda to ulazilo u godišnji plan šumarije. Shvaćaš li o čemu ti pišem, i još jednom, ne shvaćaj ovo kao napad.
Navedi mi nekoga tko ne zaradi krvavo svoj novac, danas.

Čudo si. Pa normalno da ćeš se grijati i sve to, nitko to ne kaže,opet ponavljam nemoj gledati samo na sebe i svoje mjesto jer prije svega nisam mislio generalno na tebe i tvoje mjesto. I stvarno si naivan ako misliš da je šumariju briga za šume i ako misliš da sve rade po propisima. Ali vjeruj u štogod hoćeš, tvoje pravo, samo malo odi malo u šume pogledati kako stoji stanje, a ne vjeruj slijepo brojkama šumarije, zato nam i je sve ovako što vjerujemo razno raznim legalnim kriminalcima i manipulatorima.
Još, nešto, živim već dvije godine u mjestu gdje je hladnije nego kod tebe. Znaš koliko trošim za grijanje? Grijem se na centralno, kad mi je hladno upalim da mogu normalno stajati u prostoriji, to je sve. Zar je toliko teško biti malo osviješten i misliti i na druge stvari.


Mislio sam doslovno da priče o bolesti stabala i namještaju su smiješne. I nisi shvatio bit, ima drugih mjesta osim Krasnog i ima drugih ljudi osim tebe. Sad mi na ovo reci ja živim za sebe i završili smo.


Recimo, znaš li podatak da Brazilski predsjednik želi iskrčiti cijelu Amazonu? Znaš li što će se dogoditi ako se to dogodi? I bogami ćeš i ti u lijepom Krasnom osjetiti nemile posljedice ako dođe do toga. Jesi sada shvatio donekle gdje ciljam?


I zašto se pjeniš toliko? Brate mili bez tolikih indignacija.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/05/2019 : 12:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by RAKOSI4

LMS Kit Teler,, Šume umiru,,


Nisam još došao do toga sa čitanjem

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ti drugi načini grijanja su uglavnom skuplji nego na drva, zato ljudi koriste jeftiniju varijanti što je sasvim normalno i očekivano.


Upravo to ali ne znam kako Tonki da objasnim. Ali nije ni važno. Bilo bi lakše verbalnim putem objasniti i da odemo u šumu, da vidi to što i kako se radi, bilo bi mu jasnije. Ovako kad čovjek nije u tome, teško može razumjet.


Nemoj me podcjenjivati. Znam više nego što kažem, mislim više nego što govorim, primjećujem više nego što misliš. I da itekako sam u tome, rekao bi prije da ti i dotični niste u tome, jer za vas su drva samo za loženje, životinje da napunite stomake, izvini ali tako djeluje ovako kad imamo mrtva slova na papiru.
Nisam kontra loženja, pa da i živiš negdje u šumi, ložio bih drva, samo kažem da kad bi svatko htio poraditi na svijesti o tome, bilo bi drugačije.
Evo reem imaš topic o tome pa baci pogled, ako te uopće zanima to.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50400
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/05/2019 : 12:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
https://amp.index.hr/article/2083402/dramatican-izvjestaj-una-zivot-na-zemlji-je-pred-masovnim-izumiranjem

Ah da tebi je to smiješno.
U Krasnome je svako stablo uknjiženo kako sada ovo? Ma neka sve satare, bitno da Krasno bude ok, budem došao pomoći ti podignuti branu oko Krasnog da ga izoliramo, naravno iskrčiti ćemo šume, ima stabala hvala Bogu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/05/2019 : 13:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ću se grijati na drva, neću valjda na struju pa da moram dati pola plaće mjesečno za račun. Ja sam štedljiv čovjek, imam samo 200 kn ratu struje, oko 700 kn skupa sa svim ostalim računima i želim da tako ostane.
A što se tiče drva ne koristim ona iz šume jer također koštaju, ona koja ložim su većinom sa mojeg zemljišta ili nisu ničija pa ih svatko može spremati ako želi.
Pored takvih mogućnosti bio bih lud da odaberem grijanje na struju, a ovdje osim struje i drva nema drugih opcija.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/05/2019 : 13:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Još jedna stvar, totalno ste nesvjesni, ja sam od rođenja uvijek imao tu u svijesti, takve stvari, ne znam možda je urođeno ali smatram da to svatko ima. Da se razumijemo ne krivim i ne osuđujem, pa i ja sam tek nedavno počeo tome davati veću pozornost. Stvar je vrlo jasna svakom imalo pismenom čovjeku, ako se nastavi s ovakvim odnosom prema šumama, životinjama... prirodi, ne piše nam se dobro. To sam htio napisati a ti Reem si se uhvatio samo sebe. Gledati samo sebe i svoju korist, čisti Babilon, ne kažem da si ti takav, meni si dokazao suprotno, samo vidim da nisi baš osviješten po pitanju nekih stvari ali ok ima vremena. Možemo raspravljati ali ako vidim da imaš i dalje indignacije, bolje stati, nema smisla.

DODO
Naravno ako je sve u granicama da ti je dovoljno.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/05/2019 : 13:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tonka, ti jedno, ja drugo. Vjeruj u sto god hoces i drzi se svojih stavova, meni ova rasprava izmedju mene i tebe nema zaista smisla, postaje naporno :) a nit' ja imam toliko vremena. I ne pjenim se uopce, bas sam danas super raspolozen. Kisa stala napokon, pa mozda uspijem danas nesto ispilit :) samo sa gorivom sam pri kraju, morat ce se u nabavu.

@DODSFERD - potpuno jasna stvar :)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 13/05/2019 13:24:37
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/05/2019 : 19:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Postalo je naporno i baš sam razmišljao ako i odgovoriš da ti neću ništa replicirati, ti to ne možeš shvatiti i tu priča završava. Drži se svojeg malog Babilona jer bolje je i mali nego klasični kao velika većina.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/05/2019 : 20:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da ima više šuma na sjevernoj polutki planeta nego prije 100 godina, tako da se ja ne bih previše brinuo:

https://twitter.com/HumanProgress/status/990296595513167872
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/05/2019 : 20:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Ne čitajte stripove uništavate šume
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000