forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Plašt i očnjaci 1&2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/06/2020 : 16:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
1. knjiga
Puno je već dojmova i hvalospjeva na ovaj strip pa je bilo logično da dok lovim korak s Fibrom i ovaj favorit publike pročitam. Iskreno početak nije bio baš gladak i lagan, trebalo je malo dok se uhodam i naviknem na likove i nije baš odmah osvojio moju pažnju. Prema kraju ove knjige stvari su se iskristalizirale i strip je našao svoj ritam, postalo je još ekscentričnije, a to mi se već više svidjelo. Sveukupan dojam na polovici ovog malog serijala je dosta dobar, bez pretjeranog oduševljenja, ali s užitkom i iščekivanjem idućeg dijela. Zašto nije odličan dojam? Prije svega nije to baš moj žanr, a i ovaj tip humora mi rijetko kad legne, iako ima hrpu dosjetljivih dijaloga. Izuzetno je dinamična radnja i avantura ne manjka, ali i u tom segmentu katkad se posluže suviše naivnim rješenjima. Dva glavna lika su, iako karikirani, od svih koji se ovdje pojave meni osobno najdosadniji (Eusebe, Bombastus i Seleniti su puno zanimljiviji). Estetski dojam je na razini, prelijepi crtež, prelijepo izdanje i s tog aspekta najviše ocjene.
Kad se sve zbroji i podvuče, ovaj strip ne dobiva više od 3.5/5, no dobra forma u zadnja 3 poglavlja daje za očekivati da će taj dojam još rasti.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2020 : 16:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l se odmah bacas na drugu knjigu don ili ces sacekati malo? Znam da je dcopic na nekom topiku rekao kako bi bilo bolje da je Plast i ocnjake citao s razmakom ili barem po jedan album dnevno, da je onda bolji dojam.
Ja imam prvu knjigu, ali cekam da nabavim i drugu pa da krenem sa citanjem.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/06/2020 : 20:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam se isto pred kraj 2. knjige vec malo zasitio, isto sam obe 2 knjige izgurao u kratko vreme.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/06/2020 : 20:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
prezderavanje nije pohvalna osobina, naprotiv
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/06/2020 : 21:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Je l se odmah bacas na drugu knjigu don ili ces sacekati malo? Znam da je dcopic na nekom topiku rekao kako bi bilo bolje da je Plast i ocnjake citao s razmakom ili barem po jedan album dnevno, da je onda bolji dojam.
Ja imam prvu knjigu, ali cekam da nabavim i drugu pa da krenem sa citanjem.



Planirao sam sutra krenuti s 2.dijelom, pridobila me knjiga a i kraj je dosta otvoren. Iako zasigurno da ima nekih koristi od polaganijeg citanja buduci da je strip prepun referenci i pravih scenaristickih dragulja.
Ali nekako i vjerujem da ce pasti drugo citanje, mozda da bolje udem u ta uvodna poglavlja

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1337 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 02/06/2020 : 21:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Ja završavam čitanje po treći put u 6 meseci. Prelep strip, kao da gledam pozorište. Kao što se trudim da TNG odgledam jednom godišnje, i ovo ću verovatno isto tako.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2646 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/06/2020 : 23:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao dva albuma dnevno kako bi čitanje trajalo što duže.
Malo je reći da sam oduševljen stripom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2020 : 12:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ja sam čitao dva albuma dnevno kako bi čitanje trajalo što duže.
Malo je reći da sam oduševljen stripom.


zar se može reći nešto drugo??

znam da se o ukusima ne treba raspravljati i ostala sranja,ali strip kao što je P&O,a pritom ste ljubitelj devete umetnosti i iole ste nekakav intelektualac,ne može da vas ne oduševi.Prosto ne može.

Kao što ne možete da kažete da je Monika Beluči u svojim najboljim godinama (mada mislim da je i danas izuzetno zgodna) prosečna,osrednja ženska.Normalno,uvek će se naći neki derpe,koga to ne interesuje,i neko ko je debelo operisan od zdrave pameti pa ga neće oboriti Monikina spoljašnost,ali svaki normalan muškarac će reći da je ona top.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/06/2020 12:05:13
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/06/2020 : 13:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@Anto, koliko sam te razumio: Tko ne voli Monicu, ne voli ni stripove i/ili obrnuto ?
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/06/2020 : 13:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Siguran sam da je anto htio reći točno to - i slažem se!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/06/2020 : 13:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
I ja se slažem.
Samo bih nadodao da je Monika sad bolja nego dok je bila mlađa. Sad je ono baš grom gromova.

Have mercy
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/06/2020 : 14:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip je genijalan. Predivno nacrtano, prelepa avantura, smesnih scena dosta. Ja sam odusevljen!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/06/2020 : 14:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Je je, strip je odličan, crtež top, likovi, priča, sve odlično i još prekrasne naslovnice....i sve to u vrhunskom Fibrinom izdanju!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

nedim__
New Member



Bosnia and Herzegovina
122 Posts

Member since 25/12/2014

Posted - 03/06/2020 : 15:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit nedim__'s Homepage  Send nedim__ a Private Message  Reply with Quote
Kupio jucer, jer non-stop vidim da svi pisete o ovom cudu :)

Comication & Comication fb


Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/06/2020 : 15:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Možda samo za nijansu smatram Moniku većim remek delom od ovog stripa. Na pusto ostrvo poneo bi i strip i nju i...zbogom žohari
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/06/2020 : 15:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nedim__

Kupio jucer, jer non-stop vidim da svi pisete o ovom cudu :)



Javi utiske.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/06/2020 : 05:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ja sam čitao dva albuma dnevno kako bi čitanje trajalo što duže.
Malo je reći da sam oduševljen stripom.


zar se može reći nešto drugo??

znam da se o ukusima ne treba raspravljati i ostala sranja,ali strip kao što je P&O,a pritom ste ljubitelj devete umetnosti i iole ste nekakav intelektualac,ne može da vas ne oduševi.Prosto ne može.

Kao što ne možete da kažete da je Monika Beluči u svojim najboljim godinama (mada mislim da je i danas izuzetno zgodna) prosečna,osrednja ženska.Normalno,uvek će se naći neki derpe,koga to ne interesuje,i neko ko je debelo operisan od zdrave pameti pa ga neće oboriti Monikina spoljašnost,ali svaki normalan muškarac će reći da je ona top.



itekako moze da ne odusevi, jednostavno humor nekome ne lezi ovakav. Znam jos par njih koji nisu na forumu koji dele moje misljenje. Nemoj Moniku da poredis sa ovim, ne bogohuli 😀
Jednostavno receno prilicno se slazem za draperom, ali vrlo moguce zato sto mene ni nostalgija ne vezuje za ovaj strip.
Crtez podrzavam kao odlican.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/06/2020 : 18:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
2.knjiga

Nakon dovršenog serijala dojmovi su dobrim dijelom slični kao i nakon prvog dijela (barem su dosljedni stilu i priči). I dalje je riječ o podosta dobroj i zanimljivoj avanturi neobičnog kolopleta likova, scenarij i dalje je umjetnički vrlo virtuozan i raspoložen, a crtež nastavlja biti stvarno očaravajuć. No, i dalje ne osjećam polet i poriv za hvalospjevima na račun stripa, daleko je ovo od nečeg lošeg, ali nisam pronašao neki sveopći užitak u svemu tome. Došao sam do zaključka da je ovdje stvar kao i s Eternautom (koji mi je ipak dosta bolji strip i spada u viši nivo), jednostavno previše dijaloga (i monologa) je ubačeno ovdje, po mom sudu ima previše redundancije i postane katkad zamorno sve to čitati, jednostavno mislim da se nije igralo na sve adute i blagodati koje strip kao medij može pružiti.
Dodatni plus ovoj knjizi je što zadnja dva poglavlja se bave pričom o Eusebeu i taj dio mi je bolje legao negoli glavni serijal, jednostavno je lik zanimljiviji.
4/5

Sve u svemu, vrlo dobar strip, no fali nekoliko detalja da bi konkurirao (meni osobno) za najvišu ocjenu. Možda bude takav na nekom drugom čitanju.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/08/2020 : 22:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pozorište u stripu ili strip u pozorištu, pitanje je sad

Scenografija je spremna, pozornica takođe, glumci vrše poslednje probe i stavljaju maske, publika nestrpljivo čeka, zavesa se polako podiže i.... predstava može da počne

Avantura koja prkosi zakonima gravitacije i razuma kao retko koja do sada, farsa koja na jedan lucidan i a la asteriks komičan način prikazuje komediju smrti i tragediju života
Sve u stihu i sve u rimi, vuk lisica i zec kao poslednji musketari čojstva i kodeksa časti teatralno i bez intermeca preskaču sve prepreke sa kojima se sučeljavaju i gonjeni ljubavnim jadima teraju do poslednjeg čina ove opere

Kazalište pisano 20 godina.... i šta reći sem ustati i tapšati autorima ovoga dela

Poslednja dva poglavlja koji dođu kao svojevrsni preludijum glavne priče su suvišni doduše

Jako mi dobro leži kada se strip i pozorište međusobno isprepliću tipa kao ovo ili 7 života kopca
Ako znate još nešto sa sličnom tematikom slobodno predložite rado ću overiti
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/12/2020 : 21:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Tek sad procitao prvu knjigu. Ovo je apsolutno remek djelo u svijetu stripa, briljantno nacrtano, ma mogao bi svaku slicicu gledati satima i diviti se. Dijalozi nenadjebivi. Nikako se ne mogu odluciti koji lik mi je vise simpa, ma svi i sve je to fantasticno.
Plast i ocnjaci knjiga prva 5+/5

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/12/2020 : 22:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
aj sad brzo na dvojku pa na Garulfa pa na Indije

e majče,majče,kad smo sebe kasper i ja vapili za ovim stripom u lux izdanju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/12/2020 : 22:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

2.knjiga

Nakon dovršenog serijala dojmovi su dobrim dijelom slični kao i nakon prvog dijela (barem su dosljedni stilu i priči). I dalje je riječ o podosta dobroj i zanimljivoj avanturi neobičnog kolopleta likova, scenarij i dalje je umjetnički vrlo virtuozan i raspoložen, a crtež nastavlja biti stvarno očaravajuć. No, i dalje ne osjećam polet i poriv za hvalospjevima na račun stripa, daleko je ovo od nečeg lošeg, ali nisam pronašao neki sveopći užitak u svemu tome. Došao sam do zaključka da je ovdje stvar kao i s Eternautom (koji mi je ipak dosta bolji strip i spada u viši nivo), jednostavno previše dijaloga (i monologa) je ubačeno ovdje, po mom sudu ima previše redundancije i postane katkad zamorno sve to čitati, jednostavno mislim da se nije igralo na sve adute i blagodati koje strip kao medij može pružiti.
Dodatni plus ovoj knjizi je što zadnja dva poglavlja se bave pričom o Eusebeu i taj dio mi je bolje legao negoli glavni serijal, jednostavno je lik zanimljiviji.
4/5

Sve u svemu, vrlo dobar strip, no fali nekoliko detalja da bi konkurirao (meni osobno) za najvišu ocjenu. Možda bude takav na nekom drugom čitanju.



u zadnje vreme,u top si pet forumaša sa čijim ukusom se poklapam;ali ovde si zajebao stvar debelo!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/12/2020 : 09:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
2.knjigu sam pročitao sa više od godinu dana razmaka sa prvom. I dalje je to jako raskošan i duhovit avanturistički strip, sa jakim likovima i dobrom dozom humora. Ali nikako mi se ne sviđa prebacivanje radnje na mjesec, tamo kao da se razvodnila radnja i na momente je pomalo zamorno čitati sve te silne zavrzlame i obrte. Kraj sa Eusebijom je ok.

Ali sve u svemu - radi se o jednom od najboljih BD avanturističkih stripova zadnjih godina.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/12/2020 : 11:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by don_draper

2.knjiga

Nakon dovršenog serijala dojmovi su dobrim dijelom slični kao i nakon prvog dijela (barem su dosljedni stilu i priči). I dalje je riječ o podosta dobroj i zanimljivoj avanturi neobičnog kolopleta likova, scenarij i dalje je umjetnički vrlo virtuozan i raspoložen, a crtež nastavlja biti stvarno očaravajuć. No, i dalje ne osjećam polet i poriv za hvalospjevima na račun stripa, daleko je ovo od nečeg lošeg, ali nisam pronašao neki sveopći užitak u svemu tome. Došao sam do zaključka da je ovdje stvar kao i s Eternautom (koji mi je ipak dosta bolji strip i spada u viši nivo), jednostavno previše dijaloga (i monologa) je ubačeno ovdje, po mom sudu ima previše redundancije i postane katkad zamorno sve to čitati, jednostavno mislim da se nije igralo na sve adute i blagodati koje strip kao medij može pružiti.
Dodatni plus ovoj knjizi je što zadnja dva poglavlja se bave pričom o Eusebeu i taj dio mi je bolje legao negoli glavni serijal, jednostavno je lik zanimljiviji.
4/5

Sve u svemu, vrlo dobar strip, no fali nekoliko detalja da bi konkurirao (meni osobno) za najvišu ocjenu. Možda bude takav na nekom drugom čitanju.



u zadnje vreme,u top si pet forumaša sa čijim ukusom se poklapam;ali ovde si zajebao stvar debelo!!



Sto se tice ovog serijala sam forumaska crna ovca. Ali evo bas danas zavrsavam Garulfa, taj mi je pak bolje legao. Indije se nabavljaju u iducoj turi.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 07/01/2022 : 07:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Savršenstvo od stripa. Koji dijalozi, koji razigrani crtez, ma milina.

A kad don Lisac slavodobitno proglasi "Ima li gluplje zivotinje od patke", strip mi je dobio legendarni status.

Rekao bih da je sve od Ayrolesa vrhunsko, ali Plašt i očnjaci mi je ipak najbolji (Plašt, Garulfo, Indije pa D).
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000