forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Družba iznimne gospode 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2019 : 18:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pogledaću

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/11/2019 : 18:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa sam si zaključio, nije to baš izbjegavanje tuđica pod svaku cijenu (ono što se plasira kao dokaz u Srbiji npr. čista je sprdnja), ali se teži slavenskom porijeklu. Uostalom, isto je i sa tisuću/hiljadu. Ni s od srpskog, ni h od hrvatskog ni u jednoj od njih.
Postoji struja opsjednuta ruskim. I daleko od toga da mi nije draže da je tako, ali se pretjeruje.

U povijesnom kontekstu, družba je bila isto što i najobičnija družina, kao u Družbi Pere Kvržice ili Prstenovoj družini, a u novije se vrijeme uvriježila kao nekakva udruga, udruženje, formalni oblik (Družba Adria). U tom smislu može zamijeniti Ligu, ali ja ne volim kad se puca u tradiciju, za mene je to najobičnija družina. Stoga je trebala ostati liga, no to je minorna pogreška (prema umotvornu sakaćenju povijesti prekrštavanjem Trbosjeka u Rasparača, eto mi jadni ne znamo doslovan prijevod pa nas je Macan prosvijetlio...).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/11/2019 : 18:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bilo za Kinga, ali se odgovori nižu brzinom svjetlosti

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2019 : 18:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pogledaću


Ne kazem tebi nego kingu:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/11/2019 : 18:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Curunire mozes da me trgnes za obrazovanje.

Ko u srpskom koristi "druzba" i "iznimno"? To sto imamo recnike koji nisu revidirani jos od stare Jugoslavije je drugo.

A zajebavao sam se sa novohrvatskim na konto onog "sebića" ili ti selfija.

Ako Markosu lezi je skroz legitimno, moze da nazove i na satrovackom, njegovo je. Ali da mi ti seres za veliko neobrazovanje povraca mi se od tih nadmenih stavova.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/11/2019 : 18:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam prvo na internetu, naravno, ima i tu dosta nebuloza poput sinonima sekta, dućan, šačica... Zato kada je pravopis u pitanju više vjerujem Curuniru nego internetu.

Nego, nakon toliko DC stripova, pretpostavljam da negdje u stripu pojavljuje i naziv Justice League. Kako je to prevedeno? Družba pravde?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2019 : 18:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne sjecam se da smo mi to prevodili. U svakom slucaju tvoja usporedba s hrvatskom nogometnom ligom je potpuno kriva i promasena.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/11/2019 : 19:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Curunire mozes da me trgnes za obrazovanje.

Ko u srpskom koristi "druzba" i "iznimno"? To sto imamo recnike koji nisu revidirani jos od stare Jugoslavije je drugo.

A zajebavao sam se sa novohrvatskim na konto onog "sebića" ili ti selfija.

Ako Markosu lezi je skroz legitimno, moze da nazove i na satrovackom, njegovo je. Ali da mi ti seres za veliko neobrazovanje povraca mi se od tih nadmenih stavova.



Neobrazovan si jer ne znaš čitati. Nisam nigdje rekao da se u srpskom koristi družba, nju sam dapače izdvojio.
Rekao sam za gospodu i iznimno. Da, i iznimno se koristi. Mnogo je ćešće izuzetno ili veoma, ali iznimak ili iznimnost nisu izbačeni. Ali čak i da jesu, tvoja reakcija podsjeća na one što su im i nazivi mjeseci bili "novohrvatski". Nešto mi se sjećanje budi, možda griješim. Dok im nisu odgovorili drugi forumaši iz Srbije, da zavire u svoje naslijeđe pa će ih tamo naći u nešto drukčijem redoslijedu.
Dobro, da zaključimo onda da nisi neobrazovan. Ispričavam ti se usrdno i iznimno.
No ondqa ostaje samo jedno - provociraš. Namjerno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/11/2019 : 19:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
To je šema ka i za misece. Sičan se dok san bija student u Slo da mi je kolegica rekla da joj je ža da su usvojili eng nazive a nisu ostavili svoje ka u hr.
( da stvar bude luđa ovde su svi više koristili brojčane nazive,prvi misec,drugi misec itd )

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/11/2019 : 19:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch



Ko u srpskom koristi "druzba" i "iznimno"? To sto imamo recnike koji nisu revidirani jos od stare Jugoslavije je drugo.



https://onlinerecnik.com/recnik/srpski/latinski/dru%C5%BEba

https://sr.wiktionary.org/sr-el/iznimno
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/11/2019 : 20:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Iznimno se bas retko cuje, a druzba... pa non stop neko kenja druzba je druzba, a sluzba je sluzba.

sangue navajo
Go to Top of Page

Spaner
Starting Member

40 Posts

Member since 02/12/2011

Posted - 10/11/2019 : 21:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spaner a Private Message  Reply with Quote
Izniman, gospodski prijevod naslova :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2019 : 22:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by anto

pogledaću


Ne kazem tebi nego kingu:)


znam,zezam se.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39123 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/11/2019 : 23:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Samo cu reci da ne provociram. Da ne nastavimo kvariti topic.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/11/2019 : 08:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tim gore:)
Pametne provokacije su uvijek dobrodosle:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 11/11/2019 : 09:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Marko....ovo sve planiraš izdati ili?


The League of Extraordinary Gentlemen, Volume I

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume II

The League of Extraordinary Gentlemen, Black Dossier

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume III: Century

The League of Extraordinary Gentlemen, Nemo Trilogy

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume IV: Tempest
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 11/11/2019 : 09:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Prijevod mi je doista izniman, mada sam trznuo na prvu.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/11/2019 : 11:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo mene živo zaboli za prijevod naslova.
Znam o kojem stripu je riječ, čini mi se super i kupit ću ga.
Ali i uvažavam da svakom od nas smeta i/ili paše nešto drugo. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/11/2019 : 13:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Prijevod naslova za 5+.
Ova prva dva su dobri, poslije sve lošije...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/11/2019 : 17:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Marko....ovo sve planiraš izdati ili?


The League of Extraordinary Gentlemen, Volume I

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume II

The League of Extraordinary Gentlemen, Black Dossier

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume III: Century

The League of Extraordinary Gentlemen, Nemo Trilogy

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume IV: Tempest


Sve su u planu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/11/2019 : 19:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
aj dosta vise o naslovu
kakav je prevod u odnosu na bp, ovde ocekujem da anto (a ko drugi) napravi poredjenje
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2019 : 20:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tatjanin prevod, gde nema uličnog žargona, je verujem besprekoran.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 12/11/2019 : 08:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by www2

Marko....ovo sve planiraš izdati ili?


The League of Extraordinary Gentlemen, Volume I

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume II

The League of Extraordinary Gentlemen, Black Dossier

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume III: Century

The League of Extraordinary Gentlemen, Nemo Trilogy

The League of Extraordinary Gentlemen, Volume IV: Tempest


Sve su u planu.




Odlično....hvala
Go to Top of Page

lukaku44496
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 03/09/2018

Posted - 13/11/2019 : 10:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lukaku44496 a Private Message  Reply with Quote
Jel uzeo itko? Kakvi su dojmovi?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2019 : 18:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa iznimni,normalno!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000