forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dune 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/03/2024 : 11:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Lynchov film je izvrstan film lose izvedenog kraja iz opcepoznatih razloga. Nova dina (prvi dio) je suhoparno, bezivotno, dosadno, lazno i neuvjerljivo vizualno kvaziart prenemaganje prilicno bijednog castinga.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/03/2024 : 11:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
hahahah ubio ga Tonto bez milosti

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39393 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/03/2024 : 11:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
LOTR ima koliko 13 sati u konacnoj verziji? I relacije su dosta jednostavnije. Stvarno sam se zamislio nakon sto sam procitao sta si ispisao i meni kao laiku nije jasno kako bi bez dodatnih sat vremena moglo biti produbljeno sve ono sto ti vidis da fali, a realno i fali.

Sto se publike tice, tu sam vec kompetentniji da komentarisem jer idem realno u bioskop i sedim obicno u saragama pa gledam reakcije ljudi. Kako pocne neki duzi razgovor ili one dramske pauze mahom mladji se hvataju za telefon, traze nesto po jaknama ili se tegle.. Skracena paznja je bas zeznuta tu i kontam da se na to pozivaju urednici ili vlasnici studija kada daju instrukcije reziserima. Ne mogu da tvrdim, ne bavim se time ali vidim blokbastere i na cemu insistiraju..

A za Linca vec mislim da si odlepio :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39393 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/03/2024 : 11:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by sawitch

I da se malo bavim blasfemijom, Lincov film je smece naspram ovoga. Ona Stingova blamaza, oni cirevi na Harkonenima, kostimi, cirkus. :)



Nije, nije, pa ko bi bolje u to vreme radio? Da je imao (pravo na) završnu montažu, bio bi to još bolji, i ovako vrlo dobar, film.



Pogledas Lukasov SW i uporedis sa ovim, vidis da se moze bolje uraditi. Ali tu mi je sve bas lose. Da ima koji geg svrstao bih u parodiju na Dinu. Pogledaj ovde na primer Vladimira i pogledaj u Lincovoj adaptaciji. Ili Rautu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/03/2024 : 11:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Vilnevov Vladimir Harkonen je bukvalno Zordon iz "Mighty Morphin Power Rangers: The Movie" iz 1995....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/03/2024 : 11:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
tako mu je to xD



Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/03/2024 : 12:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Lynchov film je izvrstan film lose izvedenog kraja iz opcepoznatih razloga. Nova dina (prvi dio) je suhoparno, bezivotno, dosadno, lazno i neuvjerljivo vizualno kvaziart prenemaganje prilicno bijednog castinga.



Padni mi na grudi! Svaka ti je ka u Njegoša!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39393 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/03/2024 : 12:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mogu samo da se ne slazem sa vama. Ovu Vilnevovu Dinu cu gledati jos dosta puta a sa Lincovom sam zavrsio pre koju godinu. To je stvarno transfer blama.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/03/2024 : 12:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

hahahah ubio ga Tonto bez milosti



Tontovo mišljenje je baš u skladu sa filmovima koje glasa kao najbolje žanrovske svih vremena. Što će reči, teško prepoznaje odlične filmove.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/03/2024 : 13:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Lord Vader89

hahahah ubio ga Tonto bez milosti



Tontovo mišljenje je baš u skladu sa filmovima koje glasa kao najbolje žanrovske svih vremena. Što će reči, teško prepoznaje odlične filmove.


Moje misljenje je moje misljenje. Ja volim raspravljati s tobom i o stripu i o filmu, volim se ne slagati s tobom jednako kao i slagati. Ovakav ad hominem napad na moj ukus samo zato sto se ne slazes sa mnom mi je razocaravajuc.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/03/2024 : 13:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Lord Vader89

hahahah ubio ga Tonto bez milosti



Tontovo mišljenje je baš u skladu sa filmovima koje glasa kao najbolje žanrovske svih vremena. Što će reči, teško prepoznaje odlične filmove.


Moje misljenje je moje misljenje. Ja volim raspravljati s tobom i o stripu i o filmu, volim se ne slagati s tobom jednako kao i slagati. Ovakav ad hominem napad na moj ukus samo zato sto se ne slazes sa mnom mi je razocaravajuc.



Bolje nego da si "iznenadjen i uvredjen".

Pa, pohvalio te Lord Vader89, šta bi ti, da ti svi aplaudiraju?

Evo ti jedan tekst, na poklon:

quote:
Blokbaster "Dina: Drugi deo" traje gotovo tri sata, ali film bi bio još duži da su uključene sve izbrisane scene.

Međutim, reditelj Denis Vilnev nedavno je otkrio da izbrisane scene neće biti dostupne javnosti, piše Holivud reporter (The Hollywood Reporter).

"Ponekad izbacujem scene i govorim sebi: 'Ne mogu da verujem da ću izbaciti ovo.' Osećam se kao samuraj koji sebi reže utrobu. To je bolno", rekao je Vilnev.

Vilnev je razočaran zato što je iz filma izbacio glumca Stivena Makinlija Hendersona. Glumac je trebalo da se pojavi i u drugom delu, ali njegove scene su izbrisane.

"Jedna od najbolnijih odluka bilo mi je izbacivanje Havata. On je lik kojeg apsolutno volim, ali odmah na početku sam odlučio da je ovo adaptacija o Bene Geseritu. To znači da Mentati nisu prisutni koliko bi trebalo da budu, ali takva je priroda adaptacije", rekao je reditelj.

Još jedan glumac čije su scene izbrisane jeste Tim Blejk Nelson, za kojeg mnogi veruju da je u filmu trebalo da igra Hasimira Fenringa, savetnika cara Šadama IV.

"Mislim da ne smem da kažem o kojoj se sceni radi. Denis može da priča o tome ako želi. Odlično sam se proveo snimajući tu scenu, a onda je Denis trebalo da je izbriše jer je verovao da je film predugačak. Slomljen sam zbog toga, ali ne zameram mu. Svidelo mi se iskustvo i jedva čekam ponovo da sarađujem s njim, što definitivno planiram da učinim", izjavio je Nelson.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/03/2024 : 13:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:

Bolje nego da si "iznenadjen i uvredjen".

Pa, pohvalio te Lord Vader89, šta bi ti, da ti svi aplaudiraju?


Naravno da ne, samo ti je bezvezan napad na moj izbor u glasanju... jos kad uzmemo u obzir da imamo i dosta preklapanja. Volio bi znati koji te to moj izbor tako žulja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/03/2024 : 13:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ma, šalim se, ne bih komentarisao ničiji izbor, da nije se namestilo, kao šala.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/03/2024 : 14:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Na Arrakisu ne postoje sateliti pa nema planetarne odbrane; napali su iznenada pod okriljem noći; transport je izvršio Guild koji ima monopol na međuplanetarno putovanje (za Guild treba knjiga, jedini hint o njima u filmu je kada je Baron rekao Rabbanu da ga je taj blitzkrieg napad koštao čitavo bogatstvo).



Hvala, naker

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/03/2024 : 14:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma kad bi Aco video šta sve stvarno fali iz knjige (da bi se ljudski objasnilo zašto se dešava to što se dešava u filmu), uh, šta bi mu tek sve donekle zasmetalo.... xD



Vrlo moguće, ali onda bi trebalo snimit koliko, 3-4 filma sa trajanjem od svaki preko 3 sata? Ne bih imao ama baš ništa protiv.

Samo kažem da ovako "neopterećen" knjigama, film mi se jako jako svidio. Može ga se pogledati, drži vodu, jednostavno dobro izgleda. Prije svega vizualno i glazbeno,a casting isto nije loš kakvih sve promašaja danas ima.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/03/2024 : 15:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma kad bi Aco video šta sve stvarno fali iz knjige (da bi se ljudski objasnilo zašto se dešava to što se dešava u filmu), uh, šta bi mu tek sve donekle zasmetalo.... xD



Vrlo moguće, ali onda bi trebalo snimit koliko, 3-4 filma sa trajanjem od svaki preko 3 sata? Ne bih imao ama baš ništa protiv.

Samo kažem da ovako "neopterećen" knjigama, film mi se jako jako svidio. Može ga se pogledati, drži vodu, jednostavno dobro izgleda. Prije svega vizualno i glazbeno,a casting isto nije loš kakvih sve promašaja danas ima.



Slobodno mu daj 9/10, neće Vader da se ljuti.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/03/2024 : 15:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nisam nikakav filmofil, još manje poznavatelj, ali da, dajem mu (mršavu) 9 od 10 ;-)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7797 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 14:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote



Meni ovo samo zvuči kao argument da je film smrtno dosadan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/03/2024 : 20:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Naterala me je familija da idemo u bioskop i da odgledamo ovaj film. Pišem ovo upravo iz bioskopa.
U prvih pola sata su svaki pogled, svaka reč, svaki pokret veći od života, prenaglašeni, preglumljeni... I sve je nekako fejk. Jebeni Bardem ima fejk akcenat! Aloo? Ok. Idemo dalje, dva sata to go.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 09/03/2024 20:38:16
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/03/2024 : 21:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Bolje daj mišljenje nekog iz familije, ti si ionako rekao sve u vezi prvog dela, a drugi je isto to.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/03/2024 : 21:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Šačica palestinskih gerilaca je upravo naterala flotu nadmoćno naoružanih vojnika svemirske imperije u beg. Sa sve onih stotinak helikoptera su pobegli. Počinje da ide u pravcu parodije, možda bude i dobro.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/03/2024 : 21:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Bolje daj mišljenje nekog iz familije, ti si ionako rekao sve u vezi prvog dela, a drugi je isto to.



Može, javljam se kasnije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/03/2024 : 22:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Spoiler!


Ok, dođe imperator sa celom svojom vojskom, ovi pobunjenici ih pregaze za par minuta, ušetaju se do glavne dvorane, niko ih ne napada. Ovaj lik ubije onog debelog i opet izađe... Nemojte me zajebavati.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6943 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/03/2024 : 23:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Predlažem novi razlog za ban:

Tipkanje po mobitelu za vrijeme predstave u kinu.




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/03/2024 : 23:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Osvetljenje na ekranu je bilo na minimumu, a tipkao sam ispod jakne. Niko nije bio ometen u gledanju filma. Toliko u moju odbranu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000