forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dune 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 31/01/2021 : 09:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Navući ću bijes fanova ali meni je Blade Runner bezvezan film. Onaj stari je malo bolji ali ni on mi nije nešto.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 31/01/2021 : 10:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Navući ću bijes fanova ali meni je Blade Runner bezvezan film. Onaj stari je malo bolji ali ni on mi nije nešto.


Nećeš ;)

Scottov Istrebljivač je kultni film i obično ga voli jedna vrsta ljudi, a svima ostalima nije nešto. Ovaj nastavak i nema baš neke veze s originalnim filmom, osim što uzima likove iz originala kako bi privukao publiku, ali rezultat je slab. Film je dosadan. Možda valja ako ga uspoređuješ s nekim tada aktualnim kino hitom, ali u odnosu na Scotta Villeneuve je totalno podbacio.

E sad kaj se samog Villeneuve tiče, ne znam kaj da očekujem od Dine. Nisam previše njegovih filmova pogledal tj. samo dva i od toga mi je jedan izvrsta a drugi dosadan. Izvrstan mi je Sicario, a loš BR 2049. Idemo li analogijom da je BR 2049 SF a i Dina je SF onda ne polažem previše nade. Ionako je Lynch samo jedan!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 31/01/2021 10:37:28
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 31/01/2021 : 11:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea


Scottov Istrebljivač je kultni film i obično ga voli jedna vrsta ljudi, a svima ostalima nije nešto. Ovaj nastavak i nema baš neke veze s originalnim filmom, osim što uzima likove iz originala kako bi privukao publiku, ali rezultat je slab. Film je dosadan. Možda valja ako ga uspoređuješ s nekim tada aktualnim kino hitom, ali u odnosu na Scotta Villeneuve je totalno podbacio.


Složit ćemo se da se ne slažemo.

Ne znam kakva to vrsta ljudi po tebi voli Blade Runnera, ali za svaki film vrijedi da ga neki vole, a ostali ne, tako da ovaj tu nije iznimka. A to da nastavak nema neke veze s prvim dijelom - pa kako nema? Saznajemo nastavak priče glavnih likova i bavi se istim temama koje onda još odvodi korak dalje. E sad, kako to radi je druga priča. Tebi je dosadan, a meni izvrstan i nakon nekoliko gledanja (iako i dalje stepenicu ispod prvog). U svakom slučaju ne bih rekao da je Villeneuve podbacio u odnosu na Scotta, jer genijalnost Blade Runnera vidim kao posljedicu nevjerojatnog spleta okolnosti i sreće koji se ponekad desi i učini da nešto bude veće od ukupnosti svojih dijelova, a ne kao rezultat nekakvog Scottovog virtuoznog umijeća. Mislim, da je ovo drugo u pitanju, valjda bi do danas napravio još koji odličan film.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 31/01/2021 : 12:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ne znam.

Mene je Scottova verzija privukla zbog pitanja koje je postavila, bez da je dala odgovre. Imali smo neke natruhe, jel ovaj ili onaj replikant, koja je uloga kojeg lika i sl., ali ne otvorene odgovore. S druge strane Scottova vizija budućnosti je vrlo zanimljiva i dobro prikazana, za uvjete u kojima je stvarana,. Neonske reklame preko videozidova, plesačice, komunikacija s drugima preko ekrana, skeniranje...Puno još dobrih stvari se poklopilo zbog kojih sad imamo još jedan dobar kultni naslov.

Vrsta. Istina, pregrub malo izraz ali svakako da nismo svi isti. Drugacije gledamo na stvari, pa tako i na filmove i ne vidimo svi isto. Npr. kad gledam film imam "problem" s facama, ali ne zamram se time jer ima još puno drugih elemenata za pratiti. ;) Kaj se tiče Istrebljivača, tu mi nije trebal nastavak kad je film završil. Možda da su snimili još neku priču, nije ovo Deckardov jedini zadatak, ali kraj tj. jednu od opcija nastavka nije mi imalo smisla. Znam da je i sam Scott bila za tu ideju, pa je prpustil posel Villeneuveu, tako da je film snimljen i ljudima se sviđa. i nek ljudi uživaju!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 31/01/2021 : 12:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Blade Runneri su remek-djela.
I jedan i drugi.

Villeneu nije podbacio baš zato jer nije kopirao prvi film, niti ga je predstavio kao nastavak koji postoji samo zato da bi se nešto nastavilo, već je napravio odličan, pametan SF film, zaokruženu cjelinu koju mogu pratiti i ljudi koji nisu gledali prvi, a opet s dovoljno poveznica i easter eggova na prvi film da i fanovi originala budu zadovoljni. I mnogi jesu.


PS
Lynch možda je samo jedan, ali mu je Dune žešće smeće.
Villeneuov film će ga nadmašiti u apsolutno svakom segmentu, u to uopće ne sumnjam.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/01/2021 : 13:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Blade runner nije trebao novu verziju/nastavak (ali neka ga), Dune apsolutno jest.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/01/2021 : 23:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote

"Dune" ocekujem sa zarom, jer prvi bluray koji sam kupio je bas taj film i nadam se da cu ga odgledati ovaj tjedan na plejki,jer nisam ga gledao ima osam-devet godina.
A knjiga ceka 11 godina. Bas sam stari Marty Mystère,samo skupljam,a ne citam.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/07/2021 : 15:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/07/2021 : 22:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nije lose
Ali nema unutrasnjih monologa
Glasa...sestre...navigatori
Ako ovo omane...to je kraj dine za nasih zivota

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/07/2021 : 04:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Nije lose
Ali nema unutrasnjih monologa
Glasa...sestre...navigatori
Ako ovo omane...to je kraj dine za nasih zivota



Ma pomalo...najbolje da nam da cijeli film u traileru.
Ja sam poprilično siguran da će film biti odličan, Villeneuve još nije omanuo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/07/2021 : 07:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja govorim cisto s novcane strane za omaske

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/09/2021 : 10:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo i figura, izgledaju fanatstično!

https://www.darkhorse.com/Search/dune?fbclid=IwAR3_7yXQVbm4ReIJiZOOuKsv_YyblJaMf0e-4zOLRNs4j8ImbszBNOwGeSU

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 02/09/2021 10:41:05
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/09/2021 : 17:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/09/2021 : 18:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo i figura, izgledaju fanatstično!

https://www.darkhorse.com/Search/dune?fbclid=IwAR3_7yXQVbm4ReIJiZOOuKsv_YyblJaMf0e-4zOLRNs4j8ImbszBNOwGeSU



Znacke i magnetici!
San snova! 😊

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/09/2021 : 18:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Review...samo IGN je poznat po očajnim review-ovima em igara em filmovima, ne vjerujem da je film tako loš...ne želim vjerovat.



Čekam review-ue od Jeremy Jahnsa i Chriss Stuckmann-a.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/09/2021 : 20:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo na rogerebert.com kažu da je maltene odličan:

https://www.rogerebert.com/reviews/dune-movie-review-2021

Naravno, nisam čitao recenziju (to ću nakon što pogledam film), već zaključujem na temelju zvjezdica.

Edit:
Evo i na Guardianu hvalospjevi:

https://www.theguardian.com/film/2021/sep/03/dune-review-denis-villenueve-venice-film-festival


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 04/09/2021 14:12:05
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/09/2021 : 14:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto, ali mene ništa od ovoga ne oduševljava. Gledaću film, naravno, ali ne mislim da će mi se svideti. Izgleda da mu nedostaje ono "nešto".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/09/2021 : 11:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
IGN nije ništa spojlao, ali su rekli kao da izgleda super ali da je priča šuplja....
Onda vidim Gamespot dao ocjenu 10/10 i napisao Essential.
Ali kao što sam već naveo, IGN je poznat po neukusu i čudnim ocjenama em igara, em filmova i serija.
Ja i dalje jedva čekam pogledati film.

BTW, ako je netko čitao novije izdanje Dine, može usporedba sa izdanej Izvora?
Da li je prijevod bolji ili lošiji?
Fala;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 06/09/2021 : 16:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

IGN nije ništa spojlao, ali su rekli kao da izgleda super ali da je priča šuplja....
Onda vidim Gamespot dao ocjenu 10/10 i napisao Essential.
Ali kao što sam već naveo, IGN je poznat po neukusu i čudnim ocjenama em igara, em filmova i serija.
Ja i dalje jedva čekam pogledati film.

BTW, ako je netko čitao novije izdanje Dine, može usporedba sa izdanej Izvora?
Da li je prijevod bolji ili lošiji?
Fala;)



Ako se ne varam isti je prevoditelj, Stanislav Vidmar.

Čitao sam samo prvu i drugu knjigu Izvora i, s obzirom na količinu tipfelera i gramatičkih pogrešaka u njima, bilo koje novo izdanje bi trebalo biti bolje od tih.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/09/2021 : 18:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nakon sigurno 20-25 godina, pogledao opet film iz 1984.
Dobro sam se namučio da dođem do kraja.
Nadam se da će nova verzija biti gledljiva, ako ništa drugo onda zbog efekata.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/09/2021 : 09:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nakon sigurno 20-25 godina, pogledao opet film iz 1984.
Dobro sam se namučio da dođem do kraja.
Nadam se da će nova verzija biti gledljiva, ako ništa drugo onda zbog efekata.



Što je najbolje, meni je Linchova verzija dobar film, i baš on me zainteresirao za franšizu. Ali kad sam pročitao knjigu prošle godine i ponovno pogledao film sam skužio koliko ga je skenjao.

BTW, evo malo pozitive:
https://idesh.dnevnik.hr/zabava/film-i-tv/dugo-iscekivani-dune-premijerno-prikazan-u-veneciji-reakcija-publike-sve-govori/

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/09/2021 : 20:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador

quote:
Originally posted by DiSkAcH

IGN nije ništa spojlao, ali su rekli kao da izgleda super ali da je priča šuplja....
Onda vidim Gamespot dao ocjenu 10/10 i napisao Essential.
Ali kao što sam već naveo, IGN je poznat po neukusu i čudnim ocjenama em igara, em filmova i serija.
Ja i dalje jedva čekam pogledati film.

BTW, ako je netko čitao novije izdanje Dine, može usporedba sa izdanej Izvora?
Da li je prijevod bolji ili lošiji?
Fala;)



Ako se ne varam isti je prevoditelj, Stanislav Vidmar.

Čitao sam samo prvu i drugu knjigu Izvora i, s obzirom na količinu tipfelera i gramatičkih pogrešaka u njima, bilo koje novo izdanje bi trebalo biti bolje od tih.



Prve dvije je prevodio Stanislav Vidmar a treću Anđelka Vidmar. Ne znam kakvi su Izvori ali i Egmotovo izdanje ima hrpu tipfelera.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/09/2021 : 07:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Nova Dina pocela igrat u kinu kod mene, javim dojmove

Ako gledate Lynchovu Dinu, onda gledajte ovu verziju:

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/09/2021 : 14:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Nova Dina pocela igrat u kinu kod mene, javim dojmove




Što, gdje, kako i kada?!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/09/2021 : 08:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam, zivim vani i od 15.9. Dina igra u kinima. Pise na wikipediji da je to datum medjunarodne premijere. Ne zalim se :)

Uglavnom, malo ukratko o dojmovima. Ovo je Villeneuvljev film u svakom smislu sintagme pa tako brijem ko je volio Blade Runnera i Arrival, svidjat ce mu se i Dina. Film je spor i hladan, kao i njegovi ostali filmovi, ali pitak, vizualno divan, muzika je monumentalna i na momente uznemiravajuca, i necu sad tvrditi da imam bas toliko izvjezbano uho, ali ima momenata kada me podsjetila barem na neke dijelove Tota i Ena. Gluma dobra, od nekih glumaca cak i iznenadjujuce dobra, od drugih opet unutar kapaciteta, ali funkcionalno. Od nekih sam ocekivao da ce im se posvetiti vise mjesta (Piter de Vries), ali eto.

Svidja mi se, kao i kod ostalih redateljevih filmova, da gledatelju nije sve servirano na pladnju, ovo je u biti nisa blockbustera koji naginju artizmu, ili art-filmova koji nagonju blockbuster izricaju.

Pitam se doduse koliko je film prijemcljiv nekome tko nema pojma o mitologiji Dine. Da li bi recimo ovaj film bio super nekom klincu danas kao sto je meni bio Lynchov film kad sam ga gledao jednom davno pa se tako navukao na Dinu. Da budem iskren, nisam bas siguran. A opet, kino osamdesetih je bilo campy i trashy pa tako i Lynchova Dina.

Sto se tice ekranizacije u odnosu na tok radnje u knjizi, doslo je naravno do nekih promjena. Nisu velike, ali su meni barem ispale logicne. Slijede BLAGI SPOILERI - nista sto vam ne bi omelo uzitak gledanja. Naravno, ekranizirana je prva polovica knjige pa tako i naslov kaze Dune: Part One. Prvih pola sata ima dosta ocitog info-dumpa, da se neinicirane uvede u svijet Dine. Paulov i Jessicin bijeg iz utvrde tokom napada Sardaukara je prolongiran, ubacene su scene koje daju smisao sudbini Duncana Idahoa i tome kako su njih dvoje nasli svoje mjesto medju Fremenima. Ubaceni su neki dijalozi koji su me naveli da pomislim na Mesiju Dine, i onda sam poslije procitao da Villeneuve zeli napraviti trilogiju, zakljuciti s Mesijom Dine, sto ima smisla. Izbaceni su unutarnji monolozi, sto je po meni ispalo dobro, a najvazniji su takvi monolozi svejedno plasirani gledatelju vec na neki nacin. Ubacene su i neke reference na (ne)djela Briana Herberta i K. J. Andersona. Najvise kontroverzi je izazvala promjena spola Lieta Kynesa, najvise zato sto je Herbert rekao da je to lik u koji je projicirao sebe. Ovako na filmu, ne smeta. I u ovom prvom filmu nema Feyd-Rauthe. To je sve sto se sad mogu sjetiti.

Najveca mana filma je sto u biti funkcionira kao prolog, kao nekakva uvertira u ostatak. Ako ostane ovako, na ovoj razini, mislim da ce drugi film rasturiti u svakom mogucem smislu. A onda Mesija Dine tu rasturacinu dekonstruirati.



Edited by - fandango on 21/09/2021 09:38:19
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000