forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dune 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

jaki
Advanced Member



Croatia
25867 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/09/2021 : 09:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/dune-earns-36-m-overseas-debut-1235016124/
https://www.boxofficemojo.com/title/tt1160419/?ref_=bo_se_r_1

Film baš za Imax(ko da sam ikad bija pa znam o čemu pričam)

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 21/09/2021 09:28:04
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 22/09/2021 : 07:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Sjetio sam se jos necega, u filmu naime spominju nadolazeci "sveti rat" tj. holy war, iako je u knjizi eksplicitno Muad'dibov dzihad. Cisto me zanima hoce li se u nastavku usuditi reci da Fremeni idu u dzihad :)

I malo sam citao o nastavku, kako se Villeneuve naravno bunio sto film ide na HBO Max, obecali su mu da ce nastavka biti ako Dina prodje dobro i kinu i na streamingu.

Prequel serija Sestrinstvo Dine je takodjer jos uvijek u igri, osim tri filma.


Edited by - fandango on 22/09/2021 07:53:47
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6058 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/09/2021 : 12:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je drago da ti se film svidio, a i to da si napisao da je to prepoznatljivo Vileneuve-ovski film. To mi je dovoljna potvrda da bi mi trebao biti dobar.
Spojlere nisam čitao i neću dok ne pogledam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6058 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/10/2021 : 15:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I, napokon je film vani.
Ovih dana pogledam i naravno javim utiske. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7265 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/10/2021 : 15:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ovaj film obavezno gledam u kinu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/10/2021 : 19:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam prije par tjedana i dobar mi je. Nemam zamjerki osim ako dezurni BLM ne budu kritizirali fajt sa Fremenom.
Atmosfera je bas od Vilenog😊, tmurna, depresivna, maglovita, bas kao sto volim u filmovima utopijske, melankolicne buducnosti.

Kostimi su bas originalni, sto fremenska za pustinju, sto od Harkonena. Bas sam pomislio nesto me podsjeca na neke francuske SF bande desinée i kako bi on to dobro odradio u filmu.
Jedva cekam drugi film.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/10/2021 : 20:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ajde super da konacno stize, javljate dojmove, zanima me!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7772 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/10/2021 : 09:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Gledao. Kadrove ko da je rizalo dite. Scene bez imalo protocnosti, samo nizanja. Dijalozi suhoparni i pretenciozni, svaka recenica mora bit veca od zivota. Glavni lik ima karizmu krepane macke. Karakterizacija likova nepostojeca. Soundtrack monoton i konstantno stvara laznu napetost. Jako lose. Lynchov film ima mana, ali je za ovaj prepun šarma. Ugasio pola sata prije kraja i ne namjeravam nastaviti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39314 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/10/2021 : 09:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sutra idem na predpremijeru kod nas.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/10/2021 : 17:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Najveca mana je sto je film preeeerazvucen. Sve ostalo moze proci.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39314 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/10/2021 : 23:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je legao kao budali samar. Muzika odvalila! Harkoneni vrh. Dobar je i ovaj mali Pol. Crv kao iz Dune 2000 :) Jedva cekam nastavak. Ovo ce se gledati jos jednom na TV-u kad izadje, obavezno.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 21/10/2021 : 10:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je legao kao budali samar. Muzika odvalila! Harkoneni vrh. Dobar je i ovaj mali Pol. Crv kao iz Dune 2000 :) Jedva cekam nastavak. Ovo ce se gledati jos jednom na TV-u kad izadje, obavezno.



Danas izlazi na HBO Maxu jel?
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/10/2021 : 11:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-televizija/pogledali-smo-najiscekivaniji-film-godine-vizualno-spektakularan-gluma-fantasticna-ali-ima-jedan-problem-15111848
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39314 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/10/2021 : 13:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@wolfman
Ne znam tacno.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 21/10/2021 : 13:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Provjerio sam, u ponoć po našem vremenu bi trebao biti na Maxu.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/10/2021 : 13:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dobar je film. Ima baš villeneuveovski izgled i vajb (vidi pod Arrival i BR 2049).

Nisam znao da je ovo planirano da ide u nastavcima, pa me malo razočaralo što se završava usred priče, tj. bolje reći tek kada su neke figure postavljene. Kad se očekuje drugi dio?

Čim je tako, nema mnogo smisla govoriti o priči jer je ovo presječeno na pola, ali je zasad realizacija korektna, naracija dovoljno jasna da i oni koji ništa ne znaju o ovom svijetu mogu pratiti bez problema, mada ima opštih mjesta i crno-bijele karakterizacije, ali sa ovako malo dostupnog vremena tome se nije čuditi.

Malo mi je zasmetao kasting (Duncan, Gurney, Rabban Harkonnen). Momoa je Khal Drogo otkad je glumio Khal Droga. Ne daj bože da promijeni imidž.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25867 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/10/2021 : 14:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Film tj gluma.foto,glazba mi je sve odlično ali zaplet je prenaivan.
Nekad mi nije bio

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/10/2021 : 00:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Odrastanje?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6058 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/10/2021 : 08:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledali sinoć, ebemti što je meni ovo dobro.
Inače su mi originali BR i Dune odlični filmovi, i sada ih je IMHO jedan od najboljih redatelja uzeo u svoje i ruke i dao im taj svoj štih (fun fact: lijepa Sean Young je glumila u oba originalna filma ;)).
Po meni je casting odličan, priča koja puno puno vjernije prati knjigu, malo me smeta kad redatelji rade gluposti tipa kao ovdje da je jedan od likova iz muškog prebačen u žensko, ali tu mi to nije zasmetalo.
Glazba mi nije baš napeta moram priznat, svi ju hvale, ali meni je tako-tako, malo preglasna, preagresivna.
Mrzim današnje PC Hollywoodske sheme, ali moram pohvaliti što su ovdje likovi raznih rasa za razliku od Lynchovog Dunea gdje su sve bijelci, definitivno djeluje prirodnije.
Vidio sam i da se dosta spomije da je film razvučen?! Ja bi rekao da je i ovo vrlo kompresirano i ubrzano u odnosu na knjigu, ali je Denis napravio vrhunski posao jer je sve stvarno bitno prikazano.
Nema jedne minute dosade, napeto ko puška!
Dizajn Ornitoptera je odličan, napokon da je netko skinuo opis iz knjige kako treba.
Ja se samo toplo nadam da nas farbaju sa nastavkom i da je već snimljen kao npr LOTR trilogija, i da ide sigurno drugi dio, jer se film više-manje naprasno završava.
Sve u svemu Villeneuve je po meni još jednom dokazao da je jedan od najboljih redatelja, ovo bi moglo jedino biti bolje da je snimljeno kao visokobuđetna serija, a opet vj nebi bilo ovih predivnih vizuala.
Jedna od najboljih SF knjiga je dobila adaptaciju kakvu zaslužuje. Ocjena Anto/+5 ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 24/10/2021 10:17:51
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/10/2021 : 13:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Pogledal i ovaj eye candy reciklažera Denisa Villeneuvea. Scenografiju s BR 2049 je prebacil na drugi planet, gdje sad one zlatne boje i odgovaraju. Malo pokral Coppolu, malo druge (ideja vretenca kao ideja "helikoptera") i snimil još jedan naporan film.
Lynch je bil a i ostal zakon kad je ekranizacija Dine u pitanju!

Varate se ako mislite da je ovo Marlon Brando

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 24/10/2021 13:51:27
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7265 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/10/2021 : 13:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Nije ovo po mom ukusu. Razvučeno, bljutavo, nedojmljivo, a inače volin Villeneuvov štih.

Lipo je šta se ljudima sviđa jer me ipak zanima nastavak (jer je to konačan razvoj konflikta), ali ovaj prvi dio me baš razočara.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7772 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2021 : 15:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Nije ovo po mom ukusu. Razvučeno, bljutavo, nedojmljivo, a inače volin Villeneuvov štih.

Lipo je šta se ljudima sviđa jer me ipak zanima nastavak (jer je to konačan razvoj konflikta), ali ovaj prvi dio me baš razočara.

aj, vec sam mislija da sam ja jedini lud.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 25/10/2021 : 05:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se onima kojima je ovo loše. Moram priznati da nisam ljubitelj Villeneuva-BD2049, Arrival, Dune. Sve mi je to hladno, sterilno, na isti kalup, bez ijedne doživljene emocije tijekom gledanja. Vizualno svaka čast, ali ....

Edited by - brko17 on 25/10/2021 05:39:35
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



414 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 26/10/2021 : 09:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan film. Villeneuveove filmove obožavam, majstor je kadriranja i stvaranja hladne, uznemirujuće atmosfere. Ovakav film se mora sporo odvijati upravo da bi se moglo uživati u fenomenalnim kadrovima i uroniti u svijet filma.

Arrival mi je jedan od najbolji filmova u zadnjih 10-ak godina, dok je Dina sigurno na istom tragu. Ne shvaćam ljude koji se bune da film nije dovršen, to je kao da se netko buni da prvi dio Gospodara Prstenova nije samostalan film.

Inače, koliko razmišljanja i redaateljskih odluka leži iza svake scene u filmu najbolje prikazuje ovaj break down Gom Jabbar scene od strane redatelja:

https://youtu.be/GoAA0sYkLI0

Soundtrack odličan, pogotovo kako su uspjeli pogoditi pravi stil jezika za svaku grupu.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/10/2021 : 09:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Za vizualni izgleda zaslužan je Greig Fraser, a ne toliko sam režiser.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000