forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dune 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/10/2021 : 15:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ok je film
mene više raduju nastavci i eventualne serije

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2339 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/10/2021 : 17:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Odgledao pre 2 dana.
Film nije revolucionaran, ali je po meni odlična adaptacija Herbertovog romana.
Atmosfera, scenografija, dinamika, muzika...
Čak mi se svidela i glumačka podela.
Možda je u jednom trenutku (pri kraju) izgubio na tempu, ali takva je sama priča.
Dva i po sata kvalitetno provedenog vremena.
Radujem se nastvaku...


Carpe diem
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



414 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 27/10/2021 : 08:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Ova scena mi je vrhunac filma, nadam se da će Zimmer izbaciti extended verziju ovog chanta:

https://www.youtube.com/watch?v=00nnKL87EwE

U par kratkih kadrova je pokazano sve što trebamo znati o Sardaukarima.


Edited by - Odoakar on 27/10/2021 08:15:06
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6054 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/10/2021 : 09:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Službeno najavljen nastavak!

https://gizmodo.com/dune-part-2-is-official-will-be-here-october-2023-1847938646


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/10/2021 09:10:41
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/10/2021 : 09:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ala, za dve godine tek
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 27/10/2021 : 15:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2021 : 15:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Tko je cune?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/10/2021 : 15:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tko nije?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/10/2021 : 17:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
A šlager pevač....

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39296 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/10/2021 : 22:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Hahahahahahahahaha
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2021 : 22:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Prije par večeri pokušah pogledat al nije išlo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/10/2021 : 23:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Ova scena mi je vrhunac filma, nadam se da će Zimmer izbaciti extended verziju ovog chanta:

https://www.youtube.com/watch?v=00nnKL87EwE

U par kratkih kadrova je pokazano sve što trebamo znati o Sardaukarima.





Da, ovo je izvrsna scena! Vidim da ima i verzija od 1 sata:D:D
Ništa, čekam 10-satnu verziju:D:D
Film je odličan. I kao i svaki prvi dio, nema tu ultraspekatakularnih borbi jer to pripada završnici. Btw kaj neće biti iz tri dijela? Mislim, knjiga je iz tri dijela pa onda..
Ocjena:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/10/2021 : 23:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, mogli su barona Harkonnena napraviti malo bolje. Onaj Lynchov jebe kevu. A i ekipu iz ceha smo moglli vidjeti (tu je isto Lynch ispao car).

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6911 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/10/2021 : 23:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao danas u kinu i ja sam zadovoljan. Film jest na neki način hladan i sterilan, ali daleko od toga da nema emocija i ne izaziva iste. Ipak, za konačan sud trebat će pogledati i nastavke, kojima se nakon ovoga svakako veselim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/11/2021 : 19:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Shanerom, fotografija odlična, pokreti kamere super - nema onih nemogućih šminkerskih pretjerivanja sa krana koje zadnjih godina forsiraju u svakom blockbusteru a Dinin megalomanski setting je ko stvoren za takvo razmetanje. Baš me to iznenadilo.
Radnju je lako pratiti a zvučni dio je odličan. Jedini minus je što glazbe ima previše, stvarno ne treba baš svaka scena biti grandiozna. Mislim može biti, ali se onda gubi njen efekt na onim scenama koje stvarno jesu bombastične.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/11/2021 : 19:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Davnijeh dana sam prevazišao poređenje originalnih materijala sa Holivudom i posmatrajući ovo čisto kao SF film ovo je poezija u svemiru kakvu Dune ima atmosferu, ambijentalnu muziku, specijalne efekte, kameru.. Villeneuve pravi tehnički vrhunske SF filmove
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/11/2021 : 15:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan film!
Svjetlosnim godinama ispred starog Lyncheva karnevala..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 04/11/2021 : 16:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pogledao danas u kinu i ja sam zadovoljan. Film jest na neki način hladan i sterilan, ali daleko od toga da nema emocija i ne izaziva iste. Ipak, za konačan sud trebat će pogledati i nastavke, kojima se nakon ovoga svakako veselim.



A ono, uzevši u obzir generalnu surovost i svijeta
i lokacija na kojima se priča odvija -
nije da ima previše mjesta za "klasične" osjećaje i tople ljudske priče.


Meni je baš sjajno legao, napokon sam sinoć pogledao
(u kinu, jasno - no ponovit ću vrlo brzo doma).
Opisao bih ga kao spektakl bez (blokbaster) spektakla,
minimalistički a istovremeno raskošno ..
staloženo složeno, sve na svom mjestu.
Uloge tj. glumci pogođeni, audio-vizualno upečatljivo;
dijelim tek Cromwellovo mišljenje o suvišnosti epske glazbe u baš svakoj sceni -
ali, malena je to zamjerka, u kontekstu svega ostalog.

Jedva čekam nastavak!

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3714 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 06/11/2021 : 10:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Friško sam pročitao knjigu pa jurnuo i u kino pogledati ovaj film.
Teško mi je bilo što prigovoriti i reći da je film išta manje od fenomenalnog.
Vizualno sjajan, nevjerojatno dobro izgleda. Čak i da je nijemi film ovo bi bilo užitak za gledati. Radnja jako dobro dirigirana, nije mi ni u kojem trenutku bila dosadna. Likovi su prilično dobro pogođeni. Soundtrack možda mrvicu preglasan i agresivan, ali opet, usred pustinje smo. Duboki naklon Villeneuveu, iznenadio me. Roman koji je klasik i fenomen svog žanra je interpretirao uz jako dobru vjernost, a opet i neku svoju originalnu viziju.
Zasad sam dosta impresioniran Dennisom kao redateljem. Arrival mi je bio možda razočaranje, ali ovo, BR2049 i Sicario su sjajni filmovi (moram još pogledati Incendies i Prisoners). Dune ipak zasad dolazi na tron njegovih uradaka, ovo je jednostavno kruna karijere koliko god da je duga ta karijera.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/11/2021 : 11:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
I Incendies i Prisoners imaju jednu zajedničku stvar - oba filma imaju strašno jake i upečatljive završetke. Meni oba veoma dobra

Mada meni lično je Enemy najdraži Villeneuveov rad
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/11/2021 : 16:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Dina mi je bila prva SF knjiga koju sam procitao i razlog zbog cega sam se dozivotno zaljubio u naucnu fantastiku onomad prije 30-ak godina. Ovaj film je odlican, ne samo odlican - mislim da ne moze biti bolji. Odlicna ekranizacija besmrtne knjige.

...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9193 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/11/2021 : 09:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jako zadovoljan s filmom. Predivno izgleda i davno mi se nije desilo da mi u kinu nisu smetala neudobna sjedala. Slažem se sa nekim komentarima da je Harkonnen trebao biti... gadniji. A i Sardaukari opasniji... više na prvu kad već nema dodatnog objašnjenja.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2021 : 02:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mene kao velikog obozavatelja Vilenuevea je ovaj film razocarao. Nisam citao knjigu, ali ovo za sad nije nista specijalno sto se tice price. Ali ono sto mi je najvise zasmetalo je potpuno odsustvo (ili izuzetno povrsno) emocija izmedju likova. Medjusobni odnosi su toliko slabo razvijeni da su negde skoro pa nepostojeci. Drugi deo mora da bude bas šou da bi mi popravio utisak nakon ovog prvog dela.
A inace obozavam radove Dennisa BR2049 i Sicario na prvom mestu, pa i Prisoners i Arrival. Svi jako emotivni filmovi sa odlicno okarakterisanim likovima i njihovim medjusobnim odnosima, cega nema u Dini.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 13/11/2021 : 23:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Film sam pogledao u kinu, sa nažalost previsokim očekivanjima...Sve skupa djeluje više kao nekakav kolaž zasebnih scena nego nekakva povezana priča. Možda je film više napravljen za one koji nisu "opterečeni" knjigom i za mlađe generacije, koje su naviknute na tu japansku poetiku "to je tako i ne pitaj zašto" (sinu, koji knjige nije čitao, je bio film sasvim OK, pa sam mu ja pokvario sve skupa, sa pozadinama, pojašnjenima i svime što u filmu preskočeno).

Kao što je Dune bio formativni roman za Stephena Colberta, vjerojatno je u neku ruku to bio i za mene, pa sam možda i sa te stran puno kritičniji. Bar po meni, glavni kvalitet knjige nisu toliko priče Paula, fremena, imperije i ostalih, več je to taj cjeli univerzum koji je ispleten na nekakav usputan, indirektan način, kroz priče sekundarnih karaktera...dok se film frontalno zaleti sa tom Paulovom pričom, koja je u osnovi dosta generička.

Naravno, film je svejedno kvalitetno napravljen i imatu nekakvu drukčiju monumentalnost, koje u eri bum-trash CGI SF-a ispada još bolje. Ali iako je Lynchev film imao svoje nedostatke, bolje mi je sjeo, i kao film, i kao adaptacija romana, od ove verzije.



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7754 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/11/2021 : 00:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Sve skupa djeluje više kao nekakav kolaž zasebnih scena nego nekakva povezana priča.

Točno baš to.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000