forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dune 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/11/2021 : 20:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Najveći misterij je zašto Jared Leto nije odabran da glumi vojvodu Leta.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/11/2021 : 00:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Najveći misterij je zašto Jared Leto nije odabran da glumi vojvodu Leta.



Ima ime, nema držanje

(Ali djeluje malo patološko, pa bi mogao proći kao Feyd)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/11/2021 : 09:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by vukozec

Najveći misterij je zašto Jared Leto nije odabran da glumi vojvodu Leta.



Ima ime, nema držanje

(Ali djeluje malo patološko, pa bi mogao proći kao Feyd)



Ne znam, čovjek u svojoj svakodnenoj obleki izgleda kao da je sišao sa seta Dine, u BR2049 je praktički glumio sam sebe:


Edited by - vukozec on 15/11/2021 13:00:19
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/11/2021 : 09:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Pridružujem se onima kojima je ovo loše. Moram priznati da nisam ljubitelj Villeneuva-BD2049, Arrival, Dune. Sve mi je to hladno, sterilno, na isti kalup, bez ijedne doživljene emocije tijekom gledanja. Vizualno svaka čast, ali ....



Kad si izgleda gledao samo najslabije njegove filmove.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/11/2021 : 09:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Za uvod, što su već drugi rekli umjesto mene:

quote:
Originally posted by fandango


Film je spor i hladan...

Pitam se doduse koliko je film prijemcljiv nekome tko nema pojma o mitologiji Dine. Da li bi recimo ovaj film bio super nekom klincu danas kao sto je meni bio Lynchov film kad sam ga gledao jednom davno pa se tako navukao na Dinu. Da budem iskren, nisam bas siguran...

Prvih pola sata ima dosta ocitog info-dumpa, da se neinicirane uvede u svijet Dine...

Najveca mana filma je sto u biti funkcionira kao prolog, kao nekakva uvertira u ostatak.



quote:
Originally posted by Tonto

Soundtrack monoton i konstantno stvara laznu napetost.



quote:
Originally posted by Beren


...naracija dovoljno jasna da i oni koji ništa ne znaju o ovom svijetu mogu pratiti bez problema, mada ima opštih mjesta i crno-bijele karakterizacije...

Malo mi je zasmetao kasting (Duncan, Gurney, Rabban Harkonnen). Momoa je Khal Drogo otkad je glumio Khal Droga. Ne daj bože da promijeni imidž.



quote:
Originally posted by Shaner

Ipak, za konačan sud trebat će pogledati i nastavke...



quote:
Originally posted by Cromwell

...minus je što glazbe ima previše, stvarno ne treba baš svaka scena biti grandiozna. Mislim može biti, ali se onda gubi njen efekt na onim scenama koje stvarno jesu bombastične.



quote:
Originally posted by going going

...ovo za sad nije nista specijalno sto se tice price. Ali ono sto mi je najvise zasmetalo je potpuno odsustvo (ili izuzetno povrsno) emocija izmedju likova. Medjusobni odnosi su toliko slabo razvijeni da su negde skoro pa nepostojeci. Drugi deo mora da bude bas šou da bi mi popravio utisak nakon ovog prvog dela.
A inace obozavam radove Dennisa... Svi jako emotivni filmovi sa odlicno okarakterisanim likovima i njihovim medjusobnim odnosima, cega nema u Dini.



quote:
Originally posted by fandango


https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-televizija/pogledali-smo-najiscekivaniji-film-godine-vizualno-spektakularan-gluma-fantasticna-ali-ima-jedan-problem-15111848

"Villeneuve zna što je u “Dini” bitno, ali očito nije bio spreman značajnije intervenirati u predložak kako bi sporedno stavio u službu bitnog"



Prvo minor opaska: neki kažu razvučen, drugi kažu kondenziran. Istina je i jedno i drugo. Ono što je mene nerviralo je (a i što me inače nervira kad se pretjerano koristi u filmu): previše slow motiona. Da ga nema film ne bi bio toliko razvučen, ili se ta minutaža mogla iskoristiti za malo više karakterizacije ili ekspozicije.

Sad ono glavno: radnja koliko me pamćenje služi prilično prati Lynchev film. Onaj dio koji je ostavljen za drugi film, nakon što se Paul skompa sa Fremenima, je u Lynchevom prikazan ako se ne varam u par minuta kroz info-dump scene sa naracijom u offu. Najveća mana filma mi je baš to što priča - a svi se kunu u to koliko je Herbertova knjiga višeslojna i iz koliko različitih uglova se može promotriti - nije prezentirana na nikakav novi interesantan način, već prilično ziheraški straightforward holivudski. Lynchev camp je zamijenio Villeneuov arty-farty stil (muzika, slo-mo, boje, fx) koji samo maskira bezidejnost scenarija. A toliko toga se moglo napraviti sa ovom pričom. Trebalo je dati originalan i suvremen, aktualan pogled na nju, onda je film mogao biti intrigantan. Ovako je samo isprazni vizualno spektakl.

Drugi film je već sad zanimljiviji, jer on više ne moće slijediti Lynchev film, to mora biti nešto novo. Samo se bojim da to ne ispadne tipični moderni SF spektakl digitalnih efekata. Bitke, eksplozije, malo romanse i velikih riječi. I puno slow motiona naravno.

Ali tko zna, možda me iznenadi. Bolje ući sa manjim očekivanjima :)

Edited by - vukozec on 15/11/2021 10:10:13
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/11/2021 : 12:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by vukozec

Najveći misterij je zašto Jared Leto nije odabran da glumi vojvodu Leta.



Ima ime, nema držanje

(Ali djeluje malo patološko, pa bi mogao proći kao Feyd)



Ne znam, čovjek u svojoj svakodnevboj obleki izgleda kao da je sišao sa seta Dine, u BR2049 je praktički glumio sam sebe:





Međugorje?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/11/2021 : 12:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni ovo vise lici na nesto uz obalu.
https://www.lofficiel.cy/people/the-cult-of-jared-leto

Ovdje se bolje vidi
https://twitter.com/30SECONDSTOMARS/status/1161898672080089088?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1161898672080089088%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Felle.mx%2Fcelebs-y-realeza%2F2020%2F03%2F25%2Fjared-leto-inicia-culto-isla-profeta


Ima i nekoliko momaka između, i jedan s Marvel majicom.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 15/11/2021 12:52:47
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/11/2021 : 12:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG


Međugorje?



Otok Mladosti aka Obonjan, kraj Šibenika

https://ravnododna.com/kako-je-glumac-i-frontmen-jared-leto-pored-sibenika-postao-isus-2-0/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2021 : 18:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/11/2021 : 21:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by GGG

quote:
Originally posted by vukozec

Najveći misterij je zašto Jared Leto nije odabran da glumi vojvodu Leta.



Ima ime, nema držanje

(Ali djeluje malo patološko, pa bi mogao proći kao Feyd)



Ne znam, čovjek u svojoj svakodnevboj obleki izgleda kao da je sišao sa seta Dine, u BR2049 je praktički glumio sam sebe:





Međugorje?




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 15/11/2021 : 22:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ulaznice za ovaj festival su bile poprilicne, tak ih je stvarno prevel zedne preko vode :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 15/11/2021 : 23:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Ako naprave film po Stranger in a Strange Land, mogao bi biti solidan kandidat za glavnu ulogu...

(Međugorje je bilo naravno samo prva asocijacija, po dekoltiranosti pratiteljki se vidi da to sigurno nije)
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/02/2022 : 08:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Knjige nisam čitao ali sam zato DUne 2 na 486-ici preigrao do besvjesti ;-)

Film mi se jako svidio. Vizualno sjajan, baš te uvuče u taj svijet. Harkoneni i Sardaukari odlični, svaka scena sa njima je top. Posebno pjesma Sardaukara po onoj kiši, to mi jedna od najjačih scena u filmu.

Jest da su odnosi među likovima hladni i da je radnja na momente spora , ali uz dobru glazbu i način na koji je film snimljen..shvaćam da nekima nije ok, ali meni je sve skupa jako dobro sjelo.

Gledat će se ponovno, sigurno.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/03/2022 : 12:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Knjigu nisam citao, poceo i odustao nakon 50 strana tamo pre nekih 30 godina, pre svega jer mi je istovremeno pao u ruke i opus Artura Klarka.
Lynchov film sam gledao zbog njega samog, a ne zbog toga sto je ekranizovao famoznu knjigu.
Vilnev mi je jedan jako nezanimljiv reditelj.
I nakon ovog uvoda, da kazem da sam odgledao film. Prvo pitanje koje mi se pojavilo je zasto je uopste radio remake Lynchovog filma? Prakticno sve su scene kao kopirane odatle, samo sto je ovaj imao srece da film radi u dva dela, pa tamo gde je Lynch morao da fastforwarduje, on ce o tome uraditi ceo film.
Ja uglavnom volim spore, razvucene filmove (iako sam takvih, a losih, pogledao na stotine :) ), ali Vilnevovi filmovi nista od ovoga ne koriste da vas uvuku u radnju, da vas vezu za likove, da vam bude briga za njih. Nista, samo se redjaju kadrovi, vreme prolazi i prolazi i prolazi, i bas nikakva emocija ne postoji u meni dok gledam sve ovo vizuelno raskosno prikazano (kao da me briga za vizuelni raskos).
Muzika je prennaglasena i moze da bude spektakularna onome ko nikad nije cuo za Dead Can Dance (sto je svakako velika verovatnoca).
Kako god, moze se pogledati, ali ne mogu da zamislim nekog da se vrati ovom filmu za ponovno gledanje.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1549 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 14/03/2022 : 19:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Florence Pugh je princeza Irulan, Austin Butler je Feyd-Rautha Harkonnen, a Dune: Chapter Two ima premijeru zakazanu za 20. 10. 2023.

https://deadline.com/2022/03/dune-part-two-austin-butler-feyd-rautha-1234975465/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/03/2022 : 19:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Ja uglavnom volim spore, razvucene filmove (iako sam takvih, a losih, pogledao na stotine :) ), ali Vilnevovi filmovi nista od ovoga ne koriste da vas uvuku u radnju, da vas vezu za likove, da vam bude briga za njih. Nista, samo se redjaju kadrovi, vreme prolazi i prolazi i prolazi, i bas nikakva emocija ne postoji u meni dok gledam sve ovo vizuelno raskosno prikazano (kao da me briga za vizuelni raskos).
Muzika je prennaglasena i moze da bude spektakularna onome ko nikad nije cuo za Dead Can Dance (sto je svakako velika verovatnoca).




Sve ovo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/03/2022 : 09:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dune očekivano pokupio većinu tehničkih oskara
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/03/2022 : 18:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
samo 6

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/03/2022 : 19:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Malo li je na ovu krizu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 28/03/2022 : 23:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bas mi drago za "Dune".
Knjigu jos citam, blokada na 50-toj stranici. 😏

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1549 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/05/2022 : 08:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Christopher Walken kao car Shaddam IV:

https://variety.com/2022/film/news/christopher-walken-dune-part-2-emperor-shaddam-iv-1235265416/

Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 03/05/2023 : 22:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Trailer za dvojku:

https://www.youtube.com/watch?v=Way9Dexny3w

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 03/05/2023 22:08:12
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/05/2023 : 23:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Imamo sreće jer Dune je jedna od retkih franšiza koja je dobila ekranizaciju kakvu zaslužuje. Villeneuve zna znanje, jedva čekam dvojku
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/05/2023 : 08:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Imamo sreće jer Dune je jedna od retkih franšiza koja je dobila ekranizaciju kakvu zaslužuje. Villeneuve zna znanje, jedva čekam dvojku



+9000

I samo se nadam da je to to, premda....bi se puno bolje to pokazalo u 3 filma jer je knjiga poprilično velika.
Ali ne bi volio da se rastegne ova agonija dočekivanja nastavaka.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/05/2023 : 09:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
crni nakeru, o čemu ti to

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000