forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Claudio Chiaverotti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morski
Senior Member

2307 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/02/2020 :  10:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Vaše mišljenje o ovom autoru?

Na kojem serijalu je iskazao potencijal?

Da li je bolji kao samostalan autor (tvorac) ili kao saradnik (na drugim serijalima)?

Ili vam je nezanimljiv

Ako jeste, zašto?

Evo nekih informacija o njemu sa sajta https://it.wikipedia.org/wiki/Claudio_Chiaverotti

"Kjaveroti uči za zubnog tehničara, pohađa pravni fakultet, a zatim odlučuje da se potpuno posveti pisanju strip scenarija.

- 1986. počeo je pisati tekstove za neke kaiševe Bonvijevog stripa Sturmtruppen, o nemačkim vojnicima.

- 1989. pridružio se Boneliju i postao punopravan član osoblja koje je stvorilo priče o Dilan Dogu, junaku kojeg je stvorio Ticijano Sklavi 1986. godine.
Kjaveroti je debitovao u junu 1989. godine napisavši broj 34 redovne serije, "Tama", koji je nacrtao Pjero Dalanjol, dok njegova poslednja priča datira iz septembra 2003, br. 205, "Školski drug", koju je nacrtao Roberto Rinaldi. Pored gotovo pedeset brojeva redovne serije, piše i Dilan Dog Specijale br. 8, 10, Almanahe straha 1992, 1995, 1997, Maksi 1998. i Gigante br. 3, 4, 5.

- 1998. postaje tvorac Brendona, fantasy stripa koji govori o avanturama viteza sreće u postapokaliptičnoj zemlji, za kojeg je takođe pisao scenarije.

- Doprinosi Zoni X, kao i pisanju petnaest brojeva Martija Misterije i br. 6 edicije Ekstra.

- 2015. ponovo za Boneli stvara i piše Morgan Losta, novog junaka koji je na kioscima od oktobra iste godine."

Choices:

Sturmtruppen
Dylan Dog
Martin Mystere
Brendon
Morgan Lost

Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

dzoni
Advanced Member

Serbia
3793 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 12/02/2020 :  11:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
jako dobar scenarista...volim uglavnom sve njegove radove,pogotovo dilana,brendona i morgana losta...nedostaje na dilanu....videcu ga uskoro i na zagoru...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member

Croatia
15558 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/02/2020 :  19:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog, Brendona sam čitao premalo, Morgan Losta nimalo, na Dylanu mi je jako dobar, posebno u paru sa Roijem.

Edited by - velka031 on 12/02/2020 21:43:54
Go to Top of Page

Anto_123
Junior Member

340 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 12/02/2020 :  20:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Na Dylanu solidan , Brendona imam sve i to mi je serijal koji nije vrh, ali ima konstantu solidnih priča, tako da eto Brendon.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik

Croatia
4085 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/02/2020 :  10:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
DD, naravno. Tamo je imao urednika, kakvog-takvog. Na Brendonu je mogao raditi praktički što hoće, pa smo tako dobili jedne od najvećih abominacija u Bonellijevoj novijoj povijesti (epizoda "Anima" mi se posebno tu urezala u cerebrum). Morgan Lost je malo bolji, dijelom i zato što tamo više ne jebe racionalna objašnjenja ni 0.2 %. U MM se zagrijavao za DD-a i većinom su to bili prosječni scenariji.

It's my will against yours, and you will lose
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member

3245 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/02/2020 :  11:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Najlosiji dylanov scenarist bez ikakve dvojbe. Zbog njega sam prestao citat dylana. Zaobilazim ga u sirokom luku. Besmisleno redanje horror kliseja da bi im se u zadnjih 5-6 stranica kroz retardirane dijaloge pokusalo dati smisao. Za njega je hermannov sin alan moore. Osim dylana nisam citao nista njegovo...i ne pada mi napamet.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member

Colombia
40354 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/02/2020 :  11:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Najdraži DD autor

La libertad sublime derrama las auroras de su invencible luz. La humanidad entera,que entre cadenas gime,comprende las palabras del que murió en la cruz

https://www.zuana.com/

Go to Top of Page

SSM
Average Member

Bosnia and Herzegovina
877 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 13/02/2020 :  20:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Na Dylanu je imao dobrih radova dok mi je Brendon necitljiv. Morgana nemam snage ni probati.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

jogurt
Starting Member

Serbia
4 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 17/02/2020 :  22:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ga uglavnom na Dylanu i jedan je od najlosijih scenarista. Nisam čitao sve njegove radove, ali od onih koje jesam svaka priča je na isti kalup, odnosno imamo niz misterioznih ubistava i trazi se ubica. Samo imamo druge okolnosti pod kojim se desavaju ubistva, tako da posle nekoliko njegovih epizoda postaje jako naporan za citanje, prakticno on nam nista ne nudi osim (ponekad) zanimljivih horor scena.

Brendona sam citao samo prve dve epizode i nisu mi se preterano svidele ali su OK za prekratiti vreme.
Go to Top of Page

marcho
New Member

Croatia
206 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 21/02/2020 :  18:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Glasao za Dylana... Iako mi njegove priče ni tamo nisu sjele. U U Brendonu, koji je ujedno i njegova vlastita kreacija, mi je katastrofalan...Šteta jer sama ideja o post apokaliptickoj Engleskoj nije loša...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member

Croatia
6171 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/02/2020 :  20:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog, možda jer ga i najviše znam od tuda. Ovo ostalo što sam čitao nije bilo loše ali nije bilo ni toliko upečatljivi. Brandon mi je čak i izgledao kao loša kopija Dylana, ne samo u postavkama nego i u zapletima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member

Fyro Macedonia
4079 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/02/2020 :  21:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Citao ga samo u Dilanu. I to mi je previse :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000