forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Isporuka stripova poštom i oštečenja pri isporuci.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/07/2020 : 13:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote

Znam da je ova tema već više puta prežvakavana ali je sada u doba covid 19 ponovo aktuelna. Tiče se isporuke stripova poštom i oštećenja istih.

Od dvadesetak stripova koje sam poručivao poštom svega dva ili tri sam dobio da su bili u savršenom izdanju. Sve ostalo je bilo sa ulubljenim koricama, negde čak i pokidanim. kako da su se poštari dobacivali sa paketima pre nego što su ih krenuli da isporuče!

"Obične" stripove tj. kosok izdanja nije problem imati i oštećene ali kolekcionarska izdanja, koja su i prilično skupa, zaista nije red dobijati sa oštećenjima. Kako će po svemu sudeći korona još dosta dugo biti među nama, sve
e se više knjiga i stripova poručivati onlajni dobijati poštom a to znači nova i nova oštećenja...

Kakva su vaša iskustva sa stripovima dobijenim poštom, da i su bila mala ili velika ošteđenja ili nikakva i da li vas to nervira...?

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/07/2020 : 14:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja imam odlična iskustva. Kad ga Zlatko iz Babilona spakira (paket, jel), Osmo, Columbo, Rocco 21 i Tarantula, nema šanse da im bude nešto i da tenk pređe preko paketa.

Moraš naglasiti prodavaču od kojeg kupuješ da ti dobro zaštiti da se te stvari ne događaju. Evo slike kako ja zaštitim kad nekome šaljem, naglasak na ta kolekcionarska izdanja. Ovo je jedan primjer, a svima ovako radim kad je LL u pitanju.

Primjer sa 6 LL knjiga, podijeljene u 3 grupe. Prvo knjige stavim u najlon, onda obložim sa stiroporom (onaj od 1cm što se koristi za fasade). Kutija se isto obloži stiroporom i tako bude onda dupla zaštita. Rupe se naravno ispune sa stiroporom, novinama, kartonom i sl., tako da nema "šetanja" po kutiji. I puno puta prođem sa smeđom trakom izvana, ona za pakiranje, tako da je i sama kutija dodatno još čvršća. Tako da poštari slobodno mogu igrati i ragbi ako žele

Ovo sam naravno naučio od gore navedenih osoba kako se treba ophoditi sa stripovima. Još je super ako se ima, ona folija sa zračnim jastučićima, to sam prvi put vidio kad mi je Columbo slao, zaista praktično i odlična zaštita.

Ovaj paket je prošao puno kilometara (najviše dosad kome sam ikad nešto slao), kolega javio da je sve OK, bio je jako zadovoljan.






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/07/2020 : 14:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Svaka čast, ali daleko su naši poštari od ovoga....
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2020 : 15:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja imam i takva iskustva da su mi SVI od kojih kupujem stripove uvijek zamijenili oštećene primjerke.
Nešto sitno bude od dostave, ali većinom su to tiskarske greške, fale stranice, nije prošiveno pa se raspadne, zgužvane i poderane stranice, razlivena boja, nezalijepljeno...baš sam se svega nagledao.
Ali moram pohvaliti doslovno sve izdavače i preprodavače da su mi sve uredno zamjenili bez ikakvih problema. Fibra, Osmo (od njega uzima sve od Srpskih i BiH izdavača), Libellus, Columbo, Zlatko (Babilon) svi ljubazni i susretljivi!

EDIT: I da, svi pakiraju te stripove kako treba bez da im se treba išta naglašavat(pa nisu od jučer, i znaju da posluju s bolesnicima-da ne bude zabune, ovdje uključujem sebe prvog! ), doživio sam samo da su mi jednom sa aukcija došli stripovi ubačeni u ogromnu kutiju sa samo par nekakvih zračnih najlonskih jastučića, dakle kutija je bila poluprazna, a stripovi su untra bili slobodni, ali su na svu sreću došli bez oštećenja.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/07/2020 15:43:21
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 03/07/2020 : 15:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Unutrašnji promet (Alan Ford ili od pojedinaca) sve ok. Sa Amazona ili BD nisam NIKAD dobio a da nisu barem kvrcnute korice. A bilo je i gore. S obzirom da dođe posle dva meseca mrzi me da se ganjam za nove primerke, jedino kad ne dobijem uopšte ih smaram. Poštari se ophode uvek isto (ofrlje i bahato) ali ove velike kompanije zabole da iole normalnije zaštite pakete.

Edited by - Red Marquis on 03/07/2020 15:47:19
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2020 : 16:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto reci? Samo da dugogodisnjim iskustvom znam gdje cu i kod koga kupiti na daljinu i znati da ce isporuka biti vrhunska. Nemam losih iskustava prevec, osim jednog grandiozno loseg. Jedan nas clan mi je poslao Alan Ford Grupu TNT, legendarnu jedinicu Vjesnika u tiskanici. I onda 'barba poscjer' mi je 'utira' u sanducic, ali da moze lijepo stati presavinutu. Znaci tiskanicu popola i u sanducic, a Alan Ford od 'stoje' eura presavinut popola. Jbg. zivot ide dalje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11202 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/07/2020 : 17:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Naručivao sam od Alan Ford knjižare/striparnice i nikad nije bilo problema.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2020 : 17:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da parafraziram Iliju Cvorovica; a koliko sam ja radio, s malom izmjenom; a koliko sam ja narucivao... prve narudzbe sam kao mulac imao od Ervina Rustemagica i Safira. Imao sam svoj, ajmo reci jmbg, i paketi su stizali na vrata koja jos tu stoje od onda. Ista. Postari me poznaju. U uredu na Kopilici znaju sto je u posiljkama i kako postupati s njima. Nemali broj postara mi je kroz desetljeca u kuci bio i razgledavao kolekciju, pa kako onda da ne postupa s posiljkama oprezno. Dicu mi i zenu znaju. Materi se javljaju po ulici. Nekad pocesto, ne uzimaju ni onih famoznih 5 kuna po dospijecu posiljke na kucnu adresu. Eto koliko su ih vec donjeli. 99,9 puta sve sjajno!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/07/2020 : 17:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno imao baš loše iskustvo zbog nepažnje pošte, ali riješiće se.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2020 : 17:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zapasaboga, koje rane... ne mogu to gledati... uf!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2020 : 18:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zapasaboga, koje rane... ne mogu to gledati... uf!



Ovakvih je 95% sa Book Depository-a.
Bar u mom slučaju.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 03/07/2020 18:02:05
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2020 : 18:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Ja sam nedavno imao baš loše iskustvo zbog nepažnje pošte, ali riješiće se.





I mene dusa boli kad ovo vidim. Kako ces ovo resiti Beren?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2020 : 18:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Beren

Ja sam nedavno imao baš loše iskustvo zbog nepažnje pošte, ali riješiće se.





I mene dusa boli kad ovo vidim. Kako ces ovo resiti Beren?



Pa vj će mu Čarobnjaci to zamjeniti.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/07/2020 : 18:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

I mene dusa boli kad ovo vidim. Kako ces ovo resiti Beren?



Zamijeniće se.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/07/2020 : 19:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Beren

Ja sam nedavno imao baš loše iskustvo zbog nepažnje pošte, ali riješiće se.





I mene dusa boli kad ovo vidim. Kako ces ovo resiti Beren?





Pa vj će mu Čarobnjaci to zamjeniti.





Zameniće to, nije to problem, ali ja se pitam na koju sforu i kako ovako u prenosu oštetili korice? Ipak za to treba talenat.

I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...

Edited by - vronski 3 on 03/07/2020 19:12:14
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 03/07/2020 : 22:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Ovi skliznuli pod gusjenicu dok su ih bagerom tovarili na kamion.
Koja je to sila (ili lose pakovanje) morala biti da se ovo dogodi?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/07/2020 : 22:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa kad bacis kutiju u kombi i promasis vrata... ili kombi.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 03/07/2020 : 23:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ovo je neko vjerovatno bacio nepažljivo, nema tu neke filozofije što se desilo.

Bilo je ok zapakovano, ali uzalud kad padne ili se baci, pa svom težinom lupi o ko zna što, ili ko zna što padne na paket.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 03/07/2020 23:11:43
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/07/2020 : 23:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sto reci? Samo da dugogodisnjim iskustvom znam gdje cu i kod koga kupiti na daljinu i znati da ce isporuka biti vrhunska. Nemam losih iskustava prevec, osim jednog grandiozno loseg. Jedan nas clan mi je poslao Alan Ford Grupu TNT, legendarnu jedinicu Vjesnika u tiskanici. I onda 'barba poscjer' mi je 'utira' u sanducic, ali da moze lijepo stati presavinutu.


Kako se ono kaže, čovjek se snašao, taj iz WC-a gladan ne bi izašao.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/07/2020 : 23:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...


Istina, sva slova su ostala na svome mjestu bez obzira na jačinu udarca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/07/2020 : 23:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zapasaboga, koje rane... ne mogu to gledati... uf!



quote:
Originally posted by Poli


Pa kad bacis kutiju u kombi i promasis vrata... ili kombi.



Ovo je bilo kamena s ramena.

Pričao mi je jedan poštar još prije 40-ak godina da oni to znaju raditi iz za***ancije.

Vidim da to sada rade njihovi nasljednici.

Strašno.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/07/2020 : 23:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/07/2020 : 23:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Ja sam nedavno imao baš loše iskustvo zbog nepažnje pošte, ali riješiće se.





Tek sad provaljujem da je četvrti odgore Asteriks...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2020 : 09:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 04/07/2020 : 10:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vronski 3
I da, sad bi moja gospođa na onakve stripove rekla: "Pa šta, mogu da se sasvim lepo čitaju i sa takvim koricama"...



Nema tu ničeg smiješnog.

Ovakvi ne vrijede ni desetinu cijene koju su plaćeni.


Nema tu zaista, niceg smijesnog. Meni osobno ovakvi albumi vise nisu nizasto. Dakle ne vrijede nista.

c


Ne vrede ništa?! Onda ih pokloni nekoj školskoj biblioteci čija će deca sa uživanjem da ih čitaju!
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 04/07/2020 : 11:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ma puca im kurac za posao, morate znati da u Hrvatskoj ako se želiš zaposliti u pošti moraš imati debelu vezu.
https://www.24sata.hr/news/pazi-lomljivo-657693
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000