forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 15 - Godina stota
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/12/2020 : 22:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A to zašto dozvoljavaju iskakanja... Jebiga, nisu svi čitatelji konzerve.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/12/2020 : 23:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Znaš da neki ljudi imaju OCD pa im sve izvan uobičajene šablone smeta.
Uglavnom,meni su te alternativne(ha:)koja nije?) DC priče puno bolje u globalu od regularnog DC 616 univerza

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39445 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/12/2020 : 09:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Veze ovo nema s post-apokalipsom.



Kako nema? Svet otisao u q zbog preterane kontrole i represije. Ne mora uvek atomska bomba ili meteor da stvore apokalipsu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39445 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/12/2020 : 09:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Znaš da neki ljudi imaju OCD pa im sve izvan uobičajene šablone smeta.
Uglavnom,meni su te alternativne(ha:)koja nije?) DC priče puno bolje u globalu od regularnog DC 616 univerza



Pa to kao Zagor i Dragonero ili MM i Helingen. Ne ide jebiga.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/12/2020 : 09:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Paka01

Veze ovo nema s post-apokalipsom.



Kako nema? Svet otisao u q zbog preterane kontrole i represije. Ne mora uvek atomska bomba ili meteor da stvore apokalipsu.



Kruške i jabuke. Primjera radi, Sjeverna Koreja nije nikakva post-apokalipsa, već diktatura. Ista stvar i ovdje. Zna se šta je post-apokalipsa, a Godina Stota to nije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/12/2020 : 12:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Paka01

Veze ovo nema s post-apokalipsom.



Kako nema? Svet otisao u q zbog preterane kontrole i represije. Ne mora uvek atomska bomba ili meteor da stvore apokalipsu.


Pre će biti anti-utopija, nego post-apokalipsa.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6057 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/01/2021 : 17:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem na Popea, ali ovo je jedan od najboljih Batmana koje je fibra objavila !

Sviđa mi se svijet koji je Poe osmislio, nije to klasični futuristički svijet kakvog očekujemo, nego više tmuran i underground, tek sa tu i tamo nekom inovacijom tipa telepat policajac, hologramski pozivi, ili kamere na očima pasa. Okolinu ni ne vidimo praktički. Osim motora Batman nema nikakve posebne sprave - ostaje misterija zašto stavlja one čelične zube ?? Robin i ekipa su tu - na jedan drukčiji način ali tu su. Najviše mi se sviđa što je Batmanova pojava od samog početka oblivena velom tajne, ostali ga vide tek tu i tamo na ponekom snimku, nabrzaka, u mrklom mraku..sve to dodatno pridonosi šarmu ovog stripa.

Najveća misterija na kraju je ipak - tko je Batman? Za Gordona znamo, to je unuk starog Jima, ali tko se krije iz Batmanove maske to ne znamo. Čak ga i Pope vješto crta u scenama bez maske , sa kapuljačom ili rukom preko lica, sve kako bi ostao što sakriveniji.

Crtački neobično ali moćno, posebno u scenama borbe. Sirova snaga i brutala, osim kod Millera takvu snagu crteža nisam nigdje vidio u Batmanu.Plus je ovo strip sa najviše jecanja i stenjanja tipa "kah, kah" ,"nhkk" i sl.

Svidio mi se jako. Absolutna preporuka čak i onima kojima se Batman generalno ne sviđa. Ispočetka ide malo teže, ali treba mu dati šansu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6074 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/01/2021 : 07:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Trebalo mi je neko vrijeme da se naviknem na Popea, ali ovo je jedan od najboljih Batmana koje je fibra objavila !

Sviđa mi se svijet koji je Poe osmislio, nije to klasični futuristički svijet kakvog očekujemo, nego više tmuran i underground, tek sa tu i tamo nekom inovacijom tipa telepat policajac, hologramski pozivi, ili kamere na očima pasa. Okolinu ni ne vidimo praktički. Osim motora Batman nema nikakve posebne sprave - ostaje misterija zašto stavlja one čelične zube ?? Robin i ekipa su tu - na jedan drukčiji način ali tu su. Najviše mi se sviđa što je Batmanova pojava od samog početka oblivena velom tajne, ostali ga vide tek tu i tamo na ponekom snimku, nabrzaka, u mrklom mraku..sve to dodatno pridonosi šarmu ovog stripa.

Najveća misterija na kraju je ipak - tko je Batman? Za Gordona znamo, to je unuk starog Jima, ali tko se krije iz Batmanove maske to ne znamo. Čak ga i Pope vješto crta u scenama bez maske , sa kapuljačom ili rukom preko lica, sve kako bi ostao što sakriveniji.

Crtački neobično ali moćno, posebno u scenama borbe. Sirova snaga i brutala, osim kod Millera takvu snagu crteža nisam nigdje vidio u Batmanu.Plus je ovo strip sa najviše jecanja i stenjanja tipa "kah, kah" ,"nhkk" i sl.

Svidio mi se jako. Absolutna preporuka čak i onima kojima se Batman generalno ne sviđa. Ispočetka ide malo teže, ali treba mu dati šansu.



Mislim da je to čisto da zastraši negativce, da misle da je neko nadnaravno krvoločno biće. Barem sam ja stekao takav dojam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/01/2021 : 08:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Još jedan bezvezni Batman u nizu bezveznih Batmana. Na prvu mi se svidio punk rock underground pristup koji Pope njeguje ali ovdje nema sadržaja. Sve je samo ideja: punk rock Batman, neka nova država koja sve kontrolira, gubitak anominosti - ništa od toga nije razvijeno, strip je cijelo vrijeme natjeravanje i makljaža. Negdje 70, 80 strana prije kraja stripa sam skužio da priča još nije ni počela i da nema šanse da se ovo zatvori na zadovoljavajući način i tako je i bilo. Pred kraj dođe neko uvredljivo objašnjenje tipa zlikovci su htjeli NEŠTO NAJZLIJE IKAD ali je upao Batman i skužio da na 23. strani u četvrtom kadru nije primjetio NEŠTO i kad je to skužio onda im je razjebo ideju, ali nije to još gotovo, i Batman i zločinci su ostali živi i zdravi i ima mjesta za nastavak. Karikiram malo ali u načelu je to to.

Zaplet, tj. NAJZLIJI PLAN IKAD je uvredljivo glup, viđen je valjda već 100000 puta. Popeov crtež i pristup su dobri ali nedovoljno dobri da spase strip. Onaj kratki strip o Berlinskom Batmanu mi se više nije dalo čitat. Drugi kratki, crno bijeli samo pročitao prije glavne priče i taj je ok.

Edited by - pcoro on 14/01/2021 08:47:01
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/01/2021 : 09:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zavirio i ja u ovog Batmana, nisam čitao samo onako gledao table.
Što reći? Crtež je grom! Nije klasa jednog Millera ali jako mi se sviđa. Ovo se obvezatno nabavlja.

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 14/01/2021 : 09:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Zavirio i ja u ovog Batmana, nisam čitao samo onako gledao table.
Što reći? Crtež je grom! Nije klasa jednog Millera ali jako mi se sviđa. Ovo se obvezatno nabavlja.



Ja u kupe, ti u špade! Nisi smio to tako Trebao si sačekat da bude bar jedan neutralan post i onda objavit svoj plan

Što se tiče vizualnog dojma stripa, zaboravio sam pohvaliti Popeov trud da Batmana učini stvarnijim i fizičkim. Ovdje se Batman zadiše nakon borbe. Kad napravi velik skok, onda skače preko krovova onda je to predmet čuđenja, a ne normalna stvar kao o običnim Batmanima. I kostim je osmišljen da bude funkcionalan, a ne samo da dobro izgleda. S druge strane, lica likova su neupečatljiva i teško je razlučiti koja je koja od one dve plavuše makar je jedna mama, a druga kćer. I Batman i Robin pa i onaj neki predsjednik, svi su slični..
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/01/2021 : 10:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobro veli Diskach, crtež te "vuče na čitanje" ili Acina opaska da je "crtež moćan, snažan". To je i moje mišljenje ovako na prvu.
Nisam znao za ovog Popa, ali nakon ovoga pogledat ću što je sve radio.

A za priču ćemo vidjeti iako već imam onaj osjećaj da će mi se svidjeti.




Have mercy
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/01/2021 : 12:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Mene je bas crtez privuklo ovom stripu. I to i malo mi je dosta forsiranja Jokera.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/01/2021 : 09:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Stiglo i pročitano.

Od dosadašnje ture Batmana izdanih u nakladi Fibre, ovaj uz Mracnog viteza (kojeg doduše imam u izdanju BP i rado bih kupio Fibrino izdanje da ne sadrži i nastavak) totalno odudara u pozitivnom smislu.

Pomalo mi dosadilo forsiranje Jokera i ostale plejade supernegativaca pa mi je logično kakvu im je sudbinu namijenio Pope - sve lijepo počistio i otvorio prostora drugim negativcima, tj. samom sustavu, što što postavlja pitanje što je onda superjunak bez supernegativaca. Takodjer mi dosadilo konstantno psihoanaliziranje Batmana, premda ima dobrih radova na tu temu, ali da, shvatili smo već n-ti put da čovjek koji se oblači u tajice i maskiran se šunja ulicama definitivno nije normalan, pa ovdje dobivamo čistu akciju od početka do kraja.

Ipak u par momenta bilo mi je i previše akcije (to je generalno problem sa mnom, kako starim sve mi manje leže akcijski filmovi i sl) pa mi je na momente djelovalo razvučeno.

Osim toga bilo je par naivnosti u rijesavanju slučaja, tipa gdje sve batman ispriča, negativac pita kak si znao, a batman odgovara nisam, ali sad si mi potvrdio. Nije baš razrješenje kakvom sam se nadao, kao i superlukavo slanje nacrta oružja cijelom svijetu ili provaljivanje lozinke za prastaro Gordonovo računalo.

I dok mi je "logično" da je Batman mogao djelovati uz pomoć svog nasljedstva i industrije, ne znam na koju bi foru djelovao bez te pozadine u daleko kontroliranijem svijetu.

Centralno pitanje -tko je Batman, i dalje ostaje vidjeti u zraku. To je zapravo najintrigantniji dio stripa i fora je kako crtač u raznim kadrovima prikriva njegov lik. Ponuđena su dva moguća rješenja, ili je to zaista Bruce a ne znam na koju foru bi bio, ili kako sam iz usputne ali neizravne Robinove primjedbe shvatio da postoje nasljednici i spreman sam to prihvatiti kao objašnjenje.

Dodaci mi nisu nešto, intrigantne ideje poput Batmana u nacističkoj Njemačkoj ali loše razrađene. Više kao fore za promišljanja. Ma kraju mi najzanimljiviji slomljeni nos.

Sve u svemu ok strip sa zanimljivim crtežom i idejom, ali nedovoljno razrađenom radnjom. Dobar mi za kolekciju ali nije pri vrhu (čisto radi poznavanja preferencija, naj su mi bijeli vitez, godina prva i mracni vitez).

Go to Top of Page

Chui
Average Member



946 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 16/01/2021 : 09:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nekako glavnu priču doživio više kao podlogu za akciju odnosno izrazito dinamičan crtež koji dominira pa mi je iz tog konteksta sasvim dovoljna. Sam finale mi je bio kao eto treba ipak završiti priču nekako.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2021 : 10:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ima stripova gdje se može i očekuje nekakva logika i realitet(realitet može biti i sf i fantasy) ali kod superheroja ne treba očekivati to.
Ovo je lijepo i dinamično nacrtana slikovnica i draga mi je kao takva.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/01/2021 : 16:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sve pet, ali kako sam vidio da se na ovom sajtu kod stripa ocjenjuju crtež, priča i scenarij, pokušao sam pojasniti gdje mi nisu najbolja scenaristička rješenja, dapače prenaivna su mi u odnosu na ono što ipak očekujem od modernih stripova. Sve u svemu, a mislim da je to jasno iz fosad napisanog, dobar mi je strip ali imao je potencijala za više.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10076 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/01/2021 : 18:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Naivnost je sastavni dio stripova pa i ponajboljih. I većinu strip konzumenata to ne smeta osim kada prelazi u glupost. Postoji već koje desetljeće trend ustripljene literature/književnosti na koju se pale neki noviji strip čitatelji koji preferiraju samo takve stripove i ne libe se da istim kriterijima ocjenjivanja podvrgavaju i klasičnije stripove i junake što je komično i besmisleno.

Edited by - Peyo on 16/01/2021 18:55:51
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/01/2021 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Peyo, ne kužim, ovdje iznosim svoje viđenje stripa s kojim se drugi mogu i ne moraju složiti jer ima nas različitih, dok ti na to se nađeš prozvati viđenja drugačija od svojih besmislenim? Stvarno ne vidim u čemu je problem?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10076 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/01/2021 : 06:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Peyo, ne kužim, ovdje iznosim svoje viđenje stripa s kojim se drugi mogu i ne moraju složiti jer ima nas različitih, dok ti na to se nađeš prozvati viđenja drugačija od svojih besmislenim? Stvarno ne vidim u čemu je problem?



Bojao sam se da će me se krivo razumjeti i to baš ovako (ili možda nisi pažljivo čitao)?!. Nije mi na kraj pameti vrijeđati ni tebe ni one kojima se ovaj strip ne sviđa. Bit moga posta je otprilike da je zahvaljujući Fibri i sličnim izdavačima u strip privučena/stasala nova publika kojoj se sviđaju i privukli su je da tako kažem stripovi sa temama za odrasle pisani poput literature i privlače nestandardnu strip publiku koja koristi iste kriterije za ocjenu i drugih klasičnijih stripova u kojima je više naivnosti i naglasak je na zabavi, a ponekad i crtežu i takvo ocjenjivanje baš i nema smisla. Recimo uspoređivati Sandmana, From Hell, Mausa, Pradoa i sl. sa nekim stripovima laganica sadržaja i tema.

Ono što nisam spomenuo je i da je dio novostvorene strip publike preko raznih izdavača napokon dospio u priliku čitati vrhunske stripove unatrag više desetljeća do danas od kojih vrijednost nekih nije ni prepoznata pa su mnogima ili meh ili dobivaju iste ili lošije ocjene od slabijih stripova ali to je dio druge priče.

Ovo pišem iz bolničkog kreveta na mobitelu tako da možda ima pogrešaka u pisanju, a osim toga neću ulaziti u daljnje rasprave i pojašnjenja dok ne budem u mogućnosti. E da, da mi se opet ne spusti, volim sve vrste stripova, a ne samo klasičnije. Moraju samo imati kvaliteu koja će me privući, a razlike zbog konteksta vremena kada su nastale i načina rada neće me odbiti od njih. Uh ili Ugh do daljnjega.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/01/2021 : 07:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uh, peyo, žao mi je što to čujem, nadam se da ćeš brzo ozdraviti a ti se manje zajebavaj sa forumima da nam se što brže vratiš zdrav.

Da nisam te odmah shvatio, ali samo još vezano za naivnost kao takvu. Strip nisam proglasio naivnim, rekao sam da ima par naivnih (točnije zbrzanih) momenata što mi je bilo neočekivano s obzirom na pristup s kojim je autor pristupio stripu. I da, mislim da ima stripova koji su loše ostarili, ili što sam već napisao, i ja sam ostario/promijenio se i tražim nešto drugačije. No ima i naivnosti koja mi baš leži i sasvim mi je u funkciji priče, primjerice starlight koji mi se čini dosta podcijenjen a meni je skroz zabavan i simpatičan strip kojem se rado vraćam. Pa cijeli aldebaranski ciklus itd.

Dalje neću proširivati temu da ne bi ispalo da te cimam, a drugi neka sami donesu svoj sud o tome što očekivati od strip.


P.s zabavan monenat mi je bilo s obzirom na moju struku jada batman pregledava zube onom lešu i zaključuje kako nije bio kod zubara sigurno 20-ak godina, a ja se čudim kako to još izgleda i dobro s obzirom na to što znam vidjeti kod ljudi kojih nema i po par godina kod zubara

Edited by - Kerempir on 17/01/2021 07:48:20
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10076 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/01/2021 : 07:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Eto, slažem se sa većinom što si sad napisao. Moj komentar nije toliko bio ni usmjeren na tvoj nego više općenit.

Bit je bio otprilike koji je smisao uspoređivati i po kojim kriterijima djela npr. Borgesa, Marquesa, Coelha sa Zane Greyom, E.R. Burroughsom i sl.?

Edited by - Peyo on 17/01/2021 09:28:15
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/01/2021 : 09:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Zelim ti brzo ozdravljenje Peyo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10076 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/01/2021 : 10:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Fala na željama (prostata), trebalo bi biti dobro, u četvrtak se nadam kući.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/01/2021 : 13:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Fala na željama (prostata), trebalo bi biti dobro, u četvrtak se nadam kući.


Drz' se Peyo legendo,najpozitivniji ljubitelju stripova
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000