forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Život u inozemstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/11/2020 : 17:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Mislim da to najviše zavisi od toga s čin se misliš bavit tamo ili radit. Uglavnom u startu bi odjeba Skandinaviju. Rađe bi ostatak života provea u Španjolskoj,kad bi već tija ić negdi. (Ako pričamo o EU/Evropi)



Pa zasad da se držimo Europe.
Ali Lovre, zašto bi odjebo Skandinavce?
OK, mediterance razumijem zašto preferiraš, al štajaznam, Španjolska i Italija su mi uvijek bile više kao turistička destinacija, a ne kao životna destinacija.


Potpuno se slažem s Iwoodom.
Razlog, skandinavija hladna i depresivna, socijalni život nula. Imaš sve materijalno, ali zato nemaš drugo. Uglavno kad sretnem nekoga na nekom mjestu gdje se čovjek može opustit i zabavit, bude hrvat ili srbin. I oni se uglavnom drže skupa.
Španjolska je san snova, čudo na zemlji.
Hrana, ljudi, krajolik, zabava itd.
Ljeti u ponoc ulice i dalje pune ljudi..penzioneri kartaju, mladi po parkovima skejtaju i slično..barovi i restorani puni, ali to je sve na jednoj drugoj razini nego šta je kod nas..nema celavih glava koji te upucaju jer si ga slucajno pogleda.
Uglavnom, Španjolska je jedina zemlja u kojoj bi ja mogao živjeti, tj. sretno živjeti.
A opet mislim da se rad i znanje puno više cijene nego kod nas, i siguran sam da je manje korupcije i nepotizma.
Eto, nadam se da sam malo pomogao.



Ako je suditi po Mister Nou najbolje se zabavljaju latinoamerikanci.



ogromne su danas razlike među tim državama.



Koja danas ima "najopušteniji" mentalitet?



Haiti Al to zajebi jerbo ne vole bilce.
Od ovih hispanskih su razlike ogromne.
Dominikanska republika je ok ako baš želiš trope . Slično ka Kuba ali bez komunista. puno veće socijalne razlike.
Salvador,Honduras,Gvatemalu i Nikaragva su u totalnom defektu zahvaljujući us intervencijama. Razlika je kažu da se u Nikaragvi ljudi ne boje policije za razliku od prve tri.
Kostarika je planet za sebe, malo čak i snobovska.
Panama zbog kanala privlači svakojaki kapital, iako su u podizanju.
Mexico je priča za sebe.
Južna Amerika opet zavisi od države do države.regije do regije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/11/2020 : 17:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Što se tiče mediteranskog mentaliteta, vjerojatno je slična situacija i u Portugalu, južnoj Francuskoj i južnoj Italiji.



Portugal je ok ako imaš novaca pa držiš neki sitan biznis. Inače zajeb za posal. Mentalom više su okrenuti moru nego kopnu. Nisu toliko divlji i živahni, ka Španjolci recimo.

Južna Francuska? moga si napisat i sjeverni Alžir.

Južna Italija ? Slabija puno verzija od ESP, da i ne spominjemo kriminalne skupine i imigrante. Teško do bilo kakvog posla osim ako ne misliš radit u klaonicama i slično.




Ti pričaš o zaposlenju, ja sam pisao da im je mentalitet, čini se, sličan.



dobro to je taj mediteranski đir. Al recimo prije je Split bija sličniji Italiji i veći uticaj je bija. Danas nije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2020 : 17:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Što se tiče mediteranskog mentaliteta, vjerojatno je slična situacija i u Portugalu, južnoj Francuskoj i južnoj Italiji.


Je. Osim ikakve Francuske. Tamo je totalno drugacije za vid mediteranskog mentaliteta. A i sve manje ces vidjeti pravih Francuza. Marseille primjerice vec pripada skroz nekim drugim narodima, a sve manje Francuzima. No hrana se jos uvijek nade bogovska.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/11/2020 : 17:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Paro odi u Estoniju, mirna i kulturna država gdje ima puno mlađe populacije i cijeni se znanost!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2020 : 17:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

30% društva mi živi preko; neki iz familije (oni školovaniji i prodorniji) su takođe sreću potražili preko.
ima ih u Americi,Kanadi,Australiji,Norveškoj,Irskoj,Holandiji,Engleskoj,Belgiji,Francuskoj.

sagledavši situaciju sa nekog vremenskog odmaka od 2 do 3 decenije,i analizirajući njihove živote,ispunjenost istih,sreću i šta je već ključno,samo ću se složiti sa Ivanoml.

Materijalno su dobili dosta,ali su zato platili visoku cenu.


Amen Anto! Vjeruj mi.
Ostaju lijepe uspomene, kao na primjer na Argentinu ili Kubu... ali doma je doma. Recimo jednom sam morao 'od kolpa' raditi sest mjeseci u Koreji, to bi najrade zaboravio.
I amen, na tvrdnju placanje visoke cijene. Onaj koji kaze drugacije, laze.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 26/11/2020 : 17:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Što se tiče mediteranskog mentaliteta, vjerojatno je slična situacija i u Portugalu, južnoj Francuskoj i južnoj Italiji.


Je. Osim ikakve Francuske. Tamo je totalno drugacije za vid mediteranskog mentaliteta. A i sve manje ces vidjeti pravih Francuza. Marseille primjerice vec pripada skroz nekim drugim narodima, a sve manje Francuzima. No hrana se jos uvijek nade bogovska.



Dobro, na svoj način, i Arapi su čini se dosta opušteni i brbljavi.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8373 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 26/11/2020 : 18:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood


ako će gledat samo materijalno onda može ić radit na brod ili platformu.



Da o tome razmišljam i da me uopće zanima naslov topika bi bio Život na brodu ili na platformi.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8373 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 26/11/2020 : 18:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Paro odi u Estoniju, mirna i kulturna država gdje ima puno mlađe populacije i cijeni se znanost!



Pa da imenjače, na dobrom si tragu.
Šta se moje branše tiče moj mentor mi je predložio neki projekt u Poljskoj. Nisam imao pojma da su nakon Britanaca i Amera Poljaci najjači u egiptologiji. Samo što to nije moj fah, nego rimsko carstvo, uže govoreći julijevsko-klaudijevska dinastija, ali nisu mi mrski ni Vikinzi, ni doba seobe naroda. Tako da kad već razmatram sve opcije, rekao da vidim šta imaju za reć forumaši koji žive vani. Tako da mi je zadnja namjera bila da se topik pretvori u geslo Kod kuće je najljepše.


No, da nastavimo, imamo glasove za Španjolsku i Portugal.
Možda neko ko trenutno živi vani. Znam da ima dosta stripaša.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 26/11/2020 : 18:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Portugal mi je bio u redu, Atlantih pohladan, ali stanovnistvo ljubazno, hrana u redu. Pun Engleza, kome ne smeta.
U Lituaniji sam proveo skoro dvije godine, u Palangi i Klaipedi. Ljudi ljubazni, malo suzdrzani i previse obzirni. Hrana u redu, ali nema obroka bez cesnjaka, bio cijedjeni ili ne. Imao sam osjecaj da se i u desertu osjeti cesnjak.
Trenutno sam u Nizozemskoj. Hmm, moram priznati da mi se ranijih puta bolje dopadala. Sve sto mi se svidjalo, uredjenost, cistoca, reguliranost svega i svacega, sad me vise odbija, nego sto me odusevljava. Sve robotizirano, cak mi ljudi tako djeluju, veoma agresivni, ne samo u prometu... Ne znam, mozda su krive njemacke tablice.
Mislim da se otprilike u istoj mjeri radujem kad udjem u Njemacku i Hrvatsku ili Bosnu. Znaci dijelim bodove svakoj po 33,33%.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 26/11/2020 : 18:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Znas sta? Eto vec 17 godina zivim vani. Ispocetka me pucala nostalgija, ali sad kad dodjem doma, fakat ima istine u onoj staroj narodnoj, Hrvatska - mala zemlja za veliki odmor. Dobro se odmorit i onda se jedva cekam vratit doma u normalu. Zivit dolje mislim da vise nikad ne bih mogo. Sad kad je ova korona pa se ne moze putovat niti mi ne fali tolko kolko sam mislio da hoce.

Majstore, moja ti je preporuka, bjezi glavom bez obzira i ne vracaj se ni za zivu glavu. Ne okreci se, sine. Pogotovo nemoj slusat ove spike ajme moja didovina i ne znam sta sve ne. To te prodje. Meni jedino sta vani fali to je kesten-pire, al i njega se sve rjedje sjetim.

Inace, jesi doktorand kad kazes da imas mentora, ili si vec doktorirao? Ja sad cekam da mi potvrde docenturu u mojem fahu. Sta god da jesi, samo nastavi u akademiji. Otvorit ce ti se jedan skroz novi svijet. Pici dalje.




Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 26/11/2020 : 18:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Meni je seoba počela 1992, prvo iz Bos.Posavine u HR tj.kod Pleternice /privremeno ,pa odlazak u Njemačku paralelno radnja kuće u Sl.Brodu i tako 15 god.Onda se vratio i naravno oženio ,stigli klinci i onda nema posla gdje god upitaš ništa.Sada sam već 7 god. u Austriji kod Linza.Prvo došli ja i supruga a godinu kasnije i djeca.Ima se para ali kao što spomenuše mnogi visoka je to cijena.Djeca imaju budućnost to stoji, ali evo ja radim od 7-16:35h.I to bih opisao kao robiju, uvijek smo u nekim terminima za isporuku.Da naglasim radimo prozore/vrata sa kombinacijom aluminijuma.Ako će netko ostati petkom duže ili doći subotu, to smo mi auslenderi a ovih lokalnih seronja ima koji imaju po 40 god. radnog staže ali nema žurbe uvijek isti usporeni ritam a nama druk.Da složio bih se da je cijena visoka.Veći dio naših ljudi koji su otišli nisu se baš nauživali u mirovini.Izradili se i poumirali.Ali opet kažem dijeca su se školovala i još se školuju tako da se tješim da će njima biti lakše na boljim radnim mjestima nego nama koji smo morali uzeti što nam se nudi
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/11/2020 : 19:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Znas sta? Eto vec 17 godina zivim vani. Ispocetka me pucala nostalgija, ali sad kad dodjem doma, fakat ima istine u onoj staroj narodnoj, Hrvatska - mala zemlja za veliki odmor. Dobro se odmorit i onda se jedva cekam vratit doma u normalu. Zivit dolje mislim da vise nikad ne bih mogo. Sad kad je ova korona pa se ne moze putovat niti mi ne fali tolko kolko sam mislio da hoce.





Upravo ovo. Samo što sam ja 26 godina u Švajcarskoj. Otišao sa 18, tako da mi je više ona dom, nego Srbija.
A kada bih morao da menjam, onda zasigurno Katalonija ili južna Francuska, eventualno južna Nemačka i to je to.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 26/11/2020 : 19:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Prebivati mogu svagdje ali zna se gdje je dom - samo Hrvatska.

Sve ostalo je ...

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/11/2020 : 20:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by BeaGea

Paro odi u Estoniju, mirna i kulturna država gdje ima puno mlađe populacije i cijeni se znanost!



Pa da imenjače, na dobrom si tragu.
Šta se moje branše tiče moj mentor mi je predložio neki projekt u Poljskoj. Nisam imao pojma da su nakon Britanaca i Amera Poljaci najjači u egiptologiji. Samo što to nije moj fah, nego rimsko carstvo, uže govoreći julijevsko-klaudijevska dinastija, ali nisu mi mrski ni Vikinzi, ni doba seobe naroda. Tako da kad već razmatram sve opcije, rekao da vidim šta imaju za reć forumaši koji žive vani. Tako da mi je zadnja namjera bila da se topik pretvori u geslo Kod kuće je najljepše.


No, da nastavimo, imamo glasove za Španjolsku i Portugal.
Možda neko ko trenutno živi vani. Znam da ima dosta stripaša.




Uffff
Ti si sa svojom strukom baš zaje*** na ovim prostorima

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2020 : 21:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Bas sam pprocitao imperator august
A prije grevsov ja kaludije :D
Zanimljivo razdoblje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/11/2020 : 21:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Edi B

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Mislim da to najviše zavisi od toga s čin se misliš bavit tamo ili radit. Uglavnom u startu bi odjeba Skandinaviju. Rađe bi ostatak života provea u Španjolskoj,kad bi već tija ić negdi. (Ako pričamo o EU/Evropi)



Pa zasad da se držimo Europe.
Ali Lovre, zašto bi odjebo Skandinavce?
OK, mediterance razumijem zašto preferiraš, al štajaznam, Španjolska i Italija su mi uvijek bile više kao turistička destinacija, a ne kao životna destinacija.


Potpuno se slažem s Iwoodom.
Razlog, skandinavija hladna i depresivna, socijalni život nula. Imaš sve materijalno, ali zato nemaš drugo. Uglavno kad sretnem nekoga na nekom mjestu gdje se čovjek može opustit i zabavit, bude hrvat ili srbin. I oni se uglavnom drže skupa.
Španjolska je san snova, čudo na zemlji.
Hrana, ljudi, krajolik, zabava itd.
Ljeti u ponoc ulice i dalje pune ljudi..penzioneri kartaju, mladi po parkovima skejtaju i slično..barovi i restorani puni, ali to je sve na jednoj drugoj razini nego šta je kod nas..nema celavih glava koji te upucaju jer si ga slucajno pogleda.
Uglavnom, Španjolska je jedina zemlja u kojoj bi ja mogao živjeti, tj. sretno živjeti.
A opet mislim da se rad i znanje puno više cijene nego kod nas, i siguran sam da je manje korupcije i nepotizma.
Eto, nadam se da sam malo pomogao.



Ako je suditi po Mister Nou najbolje se zabavljaju latinoamerikanci.



ogromne su danas razlike među tim državama.



Koja danas ima "najopušteniji" mentalitet?



Haiti Al to zajebi jerbo ne vole bilce.
Od ovih hispanskih su razlike ogromne.
Dominikanska republika je ok ako baš želiš trope . Slično ka Kuba ali bez komunista. puno veće socijalne razlike.
Salvador,Honduras,Gvatemalu i Nikaragva su u totalnom defektu zahvaljujući us intervencijama. Razlika je kažu da se u Nikaragvi ljudi ne boje policije za razliku od prve tri.
Kostarika je planet za sebe, malo čak i snobovska.
Panama zbog kanala privlači svakojaki kapital, iako su u podizanju.
Mexico je priča za sebe.
Južna Amerika opet zavisi od države do države.regije do regije.




a što je sa Belizeom? Njega si zaboravio spomenuti....po mom mišljenju najbolji od ovih srednjeameričkih državica (uz Kostariku) a još engleski pričaju, što je OGROMAN plus za one koji ne znaju pričati španjolski
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2020 : 21:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by panzer

Kolumbija ali samo zbog žena
Inače ondje gde se plača najmanji porez.



Tebe bi tamo upucali nakon 2 linka.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 26/11/2020 : 22:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

eventualno južna Nemačka i to je to.


Makni to „eventualno“ i to ti jeste to.
I što južnije to bolje.
Pogotovo tebi, u pogledu na dijalekt.
Ja u svojoj 6. godini života došao (ok, dopeljali me svojevremeno starci ) i već nakon polugodišta prvog osnovne šamarao bavarski.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/11/2020 : 22:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by manhunter

eventualno južna Nemačka i to je to.


Makni to „eventualno“ i to ti jeste to.
I što južnije to bolje.
Pogotovo tebi, u pogledu na dijalekt.
Ja u svojoj 6. godini života došao (ok, dopeljali me svojevremeno starci ) i već nakon polugodišta prvog osnovne šamarao bavarski.



Ako mi je do dijalekta, onda ću ostati ovde gde svako selo ima drugačiji dijalekt. A u Bavarsku ne bih, pre u BW.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 26/11/2020 22:59:06
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 26/11/2020 : 23:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
A u Bavarsku ne bih, pre u BW.

A dabome. Ne valjaju dečku naša skromna kola sa tri slova, on bi Merdžu i Porschea.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 : 05:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ nisan zaboravija Belize,ali on ne spada u latinsku Ameriku. Iako bi se to moglo u budućnosti prominit zbog malog broja stanovnika i useljavanja iz okolnih država.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/11/2020 : 07:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by fandango


Znas sta? Eto vec 17 godina zivim vani. Ispocetka me pucala nostalgija, ali sad kad dodjem doma, fakat ima istine u onoj staroj narodnoj, Hrvatska - mala zemlja za veliki odmor. Dobro se odmorit i onda se jedva cekam vratit doma u normalu. Zivit dolje mislim da vise nikad ne bih mogo. Sad kad je ova korona pa se ne moze putovat niti mi ne fali tolko kolko sam mislio da hoce.





Upravo ovo. Samo što sam ja 26 godina u Švajcarskoj. Otišao sa 18, tako da mi je više ona dom, nego Srbija.
A kada bih morao da menjam, onda zasigurno Katalonija ili južna Francuska, eventualno južna Nemačka i to je to.



Ti i ja kad budemo zreli za penziju, Spanjolska, Italija i Francuska ce bit tropi, a Skandinavija taman kako treba:

https://newsbeezer.com/swedeneng/stockholm-as-warm-as-budapest-2050/
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1547 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 27/11/2020 : 08:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Paro, jos nesto. Ako ciljas na akademsku karijeru, nije ti pitanje gdje je dobro/najbolje za zivjeti, vec gdje su najbolje katedre za napredovanje, a da je zemlja dobra za zivjeti. To su dvije razlicite stvari.

Ako te zanimaju Vikinzi, onda brijem da je Skandinavija u pitanju. Ako je kao sto kazes egiptologija, onda vidis da je Poljska dobra opcija.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 08:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo cekam dan, kad se necu vise maknuti dalje od Solina. Ma sto Solina, necu ni do City centra odlaziti tamo na kraju grada. Toliko mi je pun kufer inozemstva, ma sto inozemstva, zemaljske kugle...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8373 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 09:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Paro, jos nesto. Ako ciljas na akademsku karijeru, nije ti pitanje gdje je dobro/najbolje za zivjeti, vec gdje su najbolje katedre za napredovanje, a da je zemlja dobra za zivjeti. To su dvije razlicite stvari.

Ako te zanimaju Vikinzi, onda brijem da je Skandinavija u pitanju. Ako je kao sto kazes egiptologija, onda vidis da je Poljska dobra opcija.





Ma znam ja gdje su najbolje katedre, al mi je ovaj drugi dio isto bitan. Evo zadnjih tjedana sam se čuo s prijateljima i kolegama iz Irske, Njemačke, Francuske, Engleske i Islanda. Svi mi kažu više-manje što i ti, bježi i ne osvrći se. A što se tiče katedre, pa Slovenci su 20 godina ispred nas, pa prema tome da odem i u Ljubljanu opet sam akademski bolje prošao nego ovdje
Inače, fala ti na savjetima, uvijek dobro dođu.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 27/11/2020 09:47:58
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000