forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Život u inozemstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2020 : 10:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
za sve koji razmišljate otiči negdje vani, vjerovatno nije pravo vrijeme zbog korona virusa a i nakon toga če sljediti ekonomska kriza, što če značiti odpuštanja/nezaposlenost, pa če se teže pronači posao za strance, kada samo lokalno stanovnište bude nezaposleno. Uz to, države če trebat vračati kredite koje su sada dobile, pa če smanjiti davanja za kulturu, sport, umjetnost i slično i u tim branšama neče biti nikakve budučnosti.
Uz to, Španjolska i Italija su več sada zemlje sa najvišim brojem nezaposlenih, tako da je to samoubojstvo iči u te zemlje. A moš mislit koliko če ih zanimati zaposliti čovjeka, da im priča o Vikinzima, Faraonima, starom Egiptu,....što se tiče Rimskog carstva, kako misliš Italijanima predavati o Rimskom Carstvu, to ti je isto ko da ideš u Brazil učiti ljude o fudbalu.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2020 : 10:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

@ nisan zaboravija Belize,ali on ne spada u latinsku Ameriku. Iako bi se to moglo u budućnosti prominit zbog malog broja stanovnika i useljavanja iz okolnih država.



znam, ali sam htio čuti tvoje mišljenje/viđenje te zemlje, kada si več ostale opisao, pošto je zemlja dio srednjeamerike pa si je izostavio
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2020 : 11:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by BeaGea

Paro odi u Estoniju, mirna i kulturna država gdje ima puno mlađe populacije i cijeni se znanost!



Pa da imenjače, na dobrom si tragu.
Šta se moje branše tiče moj mentor mi je predložio neki projekt u Poljskoj. Nisam imao pojma da su nakon Britanaca i Amera Poljaci najjači u egiptologiji. Samo što to nije moj fah, nego rimsko carstvo, uže govoreći julijevsko-klaudijevska dinastija, ali nisu mi mrski ni Vikinzi, ni doba seobe naroda. Tako da kad već razmatram sve opcije, rekao da vidim šta imaju za reć forumaši koji žive vani. Tako da mi je zadnja namjera bila da se topik pretvori u geslo Kod kuće je najljepše.


No, da nastavimo, imamo glasove za Španjolsku i Portugal.
Možda neko ko trenutno živi vani. Znam da ima dosta stripaša.


Nisan nikad živija vani, ali poznanik koji je živija u par država kaže da je Sevilla grad u kojen bi živija.
Ali meni je prvo šta mi je palo na pamet kad san pročita tvoj upis bilo upravo ovo šta sad pišeš. Budući da znan čime se baviš čini mi se da bi ti kod izbora bitniji tribali bit projekti i općenito poslovne prilike, nego je li to Estonija, Finska ili Portugal.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/11/2020 : 11:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Zivotna zelja Kanada. Pravi Bosanac :)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/11/2020 : 12:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Je li vi covjeka savjetujete gdje da ode na odmor ili gdje da zivi? Kakva crna Spanija, Portugal, Italija...To su zemlje gdje odes na odmor sa lovom koju imas gdje da zaradis. Da je tamo dobro, ne bi im ljudi masovno bjezali u naprednije zemlje.

Iskreno, najbolji moguci izbor je Svajcarska, jer:

1. Imaju dobar standard. Mozes da zaradis, bez obzira na posao. Jos ako zivis u pogranicnoj zoni pa ides u Njemacku da kupujes, ma na konju si. Recimo Njemacka je po standardu pri samom vrhu od svih zemalja, pa ipak Svabe masovno idu u Svicu da zive i rade. Razmisli malo zasto, sigurno ne jer vole Svicu i Svicere.
2. Ljudi su pitomiji od vecine drugih nacija i nisu agresivni. Sranja prave vecinom stranci.
3. Ko zeli izlaske i nocni zivot, nema problema. Nasih i stranih klubova i kafica ima u vecim gradovima na svakom koraku.
4. Ima na svakom koraku nasih ljudi, za slucaj da dobijes zelju s nekim koju da prozboris.
4. Nije daleko, za svega nekoliko sati se stize s kolima do Hrvatske.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 : 12:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Gadno se varaš kinže, Španjolska ima priko 5 milijuna stranaca. Normalno da nije toliko ekonomski jaka ka švabija al daleko je to od lošeg. Italija opet ovisi od regije do regije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 : 12:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/10474907/1-05032020-AP-EN.pdf/81807e19-e4c8-2e53-c98a-933f5bf30f58

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 12:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Je li vi covjeka savjetujete gdje da ode na odmor ili gdje da zivi? Kakva crna Spanija, Portugal, Italija...To su zemlje gdje odes na odmor sa lovom koju imas gdje da zaradis. Da je tamo dobro, ne bi im ljudi masovno bjezali u naprednije zemlje.

Iskreno, najbolji moguci izbor je Svajcarska, jer:

1. Imaju dobar standard. Mozes da zaradis, bez obzira na posao. Jos ako zivis u pogranicnoj zoni pa ides u Njemacku da kupujes, ma na konju si. Recimo Njemacka je po standardu pri samom vrhu od svih zemalja, pa ipak Svabe masovno idu u Svicu da zive i rade. Razmisli malo zasto, sigurno ne jer vole Svicu i Svicere.
2. Ljudi su pitomiji od vecine drugih nacija i nisu agresivni. Sranja prave vecinom stranci.
3. Ko zeli izlaske i nocni zivot, nema problema. Nasih i stranih klubova i kafica ima u vecim gradovima na svakom koraku.
4. Ima na svakom koraku nasih ljudi, za slucaj da dobijes zelju s nekim koju da prozboris.
4. Nije daleko, za svega nekoliko sati se stize s kolima do Hrvatske.




Problem je u tome što mi je buraz skoro 20 godina živio u Švici, točnije u Baselu, Cirihu, Altdorfu i Luganu. Kaže da nikom ne bi preporučio Švicu, Švicarci da su u kurcu. Jedini prijatelji koje je tamo stekao su tri Srbina i dva Bosanca.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/11/2020 : 12:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ima pet prijatelja??? To je danas rijetkost, imati toliko "prijatelja", bez obzira gdje da zivis. Poznanika i kolega ima covjek na svakom koraku, ali pravi prijatelji se ne srecu na svakom cosku.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2020 : 13:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Paro,a Izrael? Možda bi tamo proša?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/11/2020 : 13:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Paro,a Izrael? Možda bi tamo proša?


Ti bi bas covjeka da smaknes, je li de?
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 27/11/2020 : 13:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Neka ode u Indiju...tamo se doživljavaju prosvjetljenja.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2020 : 13:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Za to se može i u Federaciju BiH ...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 14:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Neka ode u Indiju...tamo se doživljavaju prosvjetljenja.


Od Indije, jedino mi je u Pakistanu bilo gore. Koje rupe na zemlji majko moja. A Indijci...s gorim narodom nisam radio i zivio.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 14:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ima pet prijatelja??? To je danas rijetkost, imati toliko "prijatelja", bez obzira gdje da zivis. Poznanika i kolega ima covjek na svakom koraku, ali pravi prijatelji se ne srecu na svakom cosku.



Lijepo kazano.
Vidis, Svicarska mi je jedna od rijetkih zemalja u kojoj nisam bio i s njima nikad u doticaju nisam dosao. Ne znam nista o njima, a volim vidjeti i steci dojam 'iz prve ruke'. Nepoznanica su mi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/11/2020 : 14:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ima pet prijatelja??? To je danas rijetkost, imati toliko "prijatelja", bez obzira gdje da zivis. Poznanika i kolega ima covjek na svakom koraku, ali pravi prijatelji se ne srecu na svakom cosku.




Najozbiljnije, pravi prijatelji, svi više-manje u isto vrijeme završili u Švici, nisu ni jezik znali, imali samo jedni druge.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 27/11/2020 14:28:47
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/11/2020 : 14:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
meni je najbolje gdje nema ljudi
na vikendici u vojkovićima


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 15:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Što se tiče mediteranskog mentaliteta, vjerojatno je slična situacija i u Portugalu, južnoj Francuskoj i južnoj Italiji.



Portugal je ok ako imaš novaca pa držiš neki sitan biznis. Inače zajeb za posal. Mentalom više su okrenuti moru nego kopnu. Nisu toliko divlji i živahni, ka Španjolci recimo.



Prosle godine kada sam par dana prebio u Portu, pomislio sam da je to mozda jedino mjesto gdje bih mogao zivjeti izvan Slovenije (a nije mi da se maknem). A i sto mi se svidja njihov jezik. Drukcije to u vezi mora me ne tangira toliko, zapravo nebitno mi je, skoro da bi radije da nisam negdje gdje su toliko vezani uz more.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 15:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

meni je najbolje gdje nema ljudi
na vikendici u vojkovićima




To te ja pitam. Tocno. Mada ne znam gdje su Vojkovici...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2020 : 15:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
A ja ne znam di je sad Monica Bellucci, ali sam siguran da bi mi s njom bilo najbolje ,,,
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2020 : 15:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
He, za to treba otici u inozemstvo. Pa je pokusati naci, vidjeti, probati uciniti nesto. Sad koliko bi njoj bilo dobro s tobom, ne znam. Ali znam da ne zivi daleko. Dapace, blizu je to...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 15:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Poljska bi se moglo reci da je zemlja koja nudi (skoro) sve sto i ostale zapadne zemlje, dobro se zivi, dobar standard (ajde, u njihovu trenutnu politiku bolje ne bi), zabave, jezik mislim da se brzo nauci (ipak je slavenski), a sto se arheologije tice, to sam najbolje znas to jest vec si napisao da bi tamo radio na necemu sto te ne interesira toliko koliko tvoje primarno podrucje, ali da moze proci.

Ne znam kakve su opcije za Spanjolsku (u vezi posla i podrucja), ali mislim da je to dobar izbor.

A uvijek mozes u Svajcarsku, zemlja arheologije.

Sad, Slovenija bi ti bila blizu sto se kuce tice (ajde, relativno), jezik recimo da se moze osvojiti, ali pare nisu nesto pretjerano. Jedino ako bi radio za neku tvrtku (kao arheolog?). Tako da bolje jos par stotina km dalje za bolje pare, ako je to ono sto bi prevagalo, drukcije si skoro kao doma.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/11/2020 : 15:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

meni je najbolje gdje nema ljudi
na vikendici u vojkovićima




To te ja pitam. Tocno. Mada ne znam gdje su Vojkovici...


Vojkovici, tu sam u osnovnu isao. Tada jos Hasan Brkic.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4322 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/11/2020 : 15:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
kako ta indija izgleda uživo? preko tv -a izgleda ko jedna velika kanalizacija.
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Neka ode u Indiju...tamo se doživljavaju prosvjetljenja.


Od Indije, jedino mi je u Pakistanu bilo gore. Koje rupe na zemlji majko moja. A Indijci...s gorim narodom nisam radio i zivio.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2020 : 16:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zavisi gdje se kreces. Ali da je dosta "prljava", to stoji. Kao ionako pretezni dio Azije, plasticne vrecice bilo gdje, smece bilo gdje...

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000