forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Očito i Alan Ford ima svoj LUDILO klub
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 16:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Kažem vam, vi to ne gledate iz svemirske pozicije, sveobuhvatno haha.
Bazirate se na klinci ov, klinci ono. To nije presudno. Kult se ne prilagođava pojedincima, nego pojedinac kultu. Već će se svaki od tih "klinaca" koji će pronaći svoje mjesto pod suncem u kultu, suobraziti i prilagoditi. S tim se ne trebate zamarati, to su tajanstveni putevi.

Misliš da ih ne zanima Zagor? Pa što. To ne znači ništa, jer, u osnovi: ne zanima ih ništa (na toj razini priče). Nema toga što prosječnog klinca (čovjeka) zanima, jer prosječnost je upravo neautentičnost, mediokritetska nivelacija, bezličnost. Kad se on pronađe, već će ga zanimati (pa i Zagor... ili neovestern... ili bilo što na svijetu).

Dok ne dođe to vrijeme, vrijeme velikog pronalaženja samoga sebe (bilo kao farsa bilo kao stvarna, abnormalna usredotočenost), ponavljam vam po treći put: važno je jedino da li određeni kult postoji ili ne. Ako postoji, onda nova jedinka može biti regrutirana. Znači, jedino je bitno da li će postojati Zagor-kult. Ako da, onda će dolaziti novi, danas nepoznati, pa i takvi o kojima sada ne sanjate (možda Nives Celzijus itd.)
Bilo koji klinac koji sada snifa ljepilo ili bulji u youtube debilane.


Zar jos itko 'gonga' ljepilo? E to je lijepa vjest, ako je istinita, mada ne vjerujem. Tigar, Neostik...huh...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 16/12/2020 : 17:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

Kažem vam, vi to ne gledate iz svemirske pozicije, sveobuhvatno haha.
Bazirate se na klinci ov, klinci ono. To nije presudno. Kult se ne prilagođava pojedincima, nego pojedinac kultu. Već će se svaki od tih "klinaca" koji će pronaći svoje mjesto pod suncem u kultu, suobraziti i prilagoditi. S tim se ne trebate zamarati, to su tajanstveni putevi.

Misliš da ih ne zanima Zagor? Pa što. To ne znači ništa, jer, u osnovi: ne zanima ih ništa (na toj razini priče). Nema toga što prosječnog klinca (čovjeka) zanima, jer prosječnost je upravo neautentičnost, mediokritetska nivelacija, bezličnost. Kad se on pronađe, već će ga zanimati (pa i Zagor... ili neovestern... ili bilo što na svijetu).

Dok ne dođe to vrijeme, vrijeme velikog pronalaženja samoga sebe (bilo kao farsa bilo kao stvarna, abnormalna usredotočenost), ponavljam vam po treći put: važno je jedino da li određeni kult postoji ili ne. Ako postoji, onda nova jedinka može biti regrutirana. Znači, jedino je bitno da li će postojati Zagor-kult. Ako da, onda će dolaziti novi, danas nepoznati, pa i takvi o kojima sada ne sanjate (možda Nives Celzijus itd.)
Bilo koji klinac koji sada snifa ljepilo ili bulji u youtube debilane.


Zar jos itko 'gonga' ljepilo? E to je lijepa vjest, ako je istinita, mada ne vjerujem. Tigar, Neostik...huh...



Drvofix za klošare iz Braće Bačić
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 16/12/2020 : 18:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Ljubitelj sam stripa ne gledajući njegovu vrijednost na aukcijama i volim ono što volim, ne tjeram se na silu da pratim trendove koji su moderni samo da bih i ja bio "in". Duže vrijeme slušam i čitam ekonomske teorije o stripu tipa "dok smo mi koji smo kao djeca zavoljeli strip tu, on će se tražiti, čim odemo, stripu se gubi vrijednost i postaje bezvrijedan". Ako je tako onda bi stripovima (Boneli i AF) trebalo već lagano da pada vrijednost a dešava se upravo suprotno - vrijednost im višestruko skače i to upravo onim stripovima koji su uvijek bili "vrijedni" i u 80-im i danas su ti isti stripovi najvrijedniji.
Pored te strasti da se posjeduje neki strip o kojem si nekad mogao samo sanjati mislim da se formira i investiciona vrijednost stripa, nešto kao "porodično srebro" - malo sam računao vrijednost moje kolekcije u skladu sa trenutnim cijenama, mogao bi se kupiti jako dobar polovan passat ne stariji od 5 godina.
U Americi (SAD-u) je stari strip već odavno veliki biznis, prvi Supermen je prodan za 3.5 miliona dolara, prvi Betmen za oko 2 miliona. Desetine drugih stripova se vrti ciframa od nekoliko stotina hiljada dolara. Postoji i specijalizovana firma za ocijenu kvaliteta i očuvanosti stripa kao treća strana u transakacijama i ona po narudžbi daje nezavisnu ocijenu očuvanosti stripa (https://www.cgccomics.com/). Ocijena se kreće od 0.5 do 10 po gradiranju od 0.1 i jako su strogi i precizni u ocijenjivanju. Nakon ocijenjivanja strip se pakuje u posebnu kutijicu koja se pečati i strip se više ne može otvoriti i čitati inače više ne važi data ocijena stripa - taj čip u stvari nije za čitanje već je kolekcionaraska vrijednost. Labele tih kutijica su različite boje i mogu se gradirati stripovi koji su restaurirani, obični stripovi čak i stranice ili naslovnice nekog stripa i svaka od ovih stavki (ima ih još puno) je označena posebnom bojom kutijice. Interesantno je da je uvijek i loše očuvan strio vrijedniji od istog takvog stripa koji je restauriran na bilo koji način - selotejp na strip i upropastio si ga
Moguće da se i kod nas ove aukcije pomjeraju ka komercijali i investicionim ulaganjima kao preslikano, u mnogo manjem obimu, američko tržište. Eto ideje: da se osnuje tvrtka za nezavisno baždarenje i ocijenu očuvanosti stripova po uzoru na CGC.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 19:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve je to lijepo, pace, i tocno, osim sto mi niko ne treba procijenjivati odredeni strip. Ja sam dovoljno jak u tome, ustvari sam autoritet vise kroz ovu povijest stripova koji su mi prosli kroz ruke, kroz sve ove godine. A i znam dovoljno puno strucnjaka koji su to isto kao i ja. Neki cak i zesci.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

991 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/12/2020 : 19:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto to nazvati "ludilom".
Meni je drago i za prodavače i kupce kad ostvare ono što žele.
Srećom imamo Markosov "stripovi.com" gdje možemo kupovat/prodavat stripove uz znatnu dozu sigurnosti da netko ne nastrada u tim transakcijama.
Do sada sam uvijek kupovao stripove na ovom portalu i uvjek su iskustva bila pozitivna.

A osim toga popratni forum omogućava da se pročitaju zanimljive kritike i komentari oko stripova općenito.

Dakle, nema tu "ludila" nego samo jedan vrsta hobija koji nadam se, će dugo trajat.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 16/12/2020 : 19:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

Kažem vam, vi to ne gledate iz svemirske pozicije, sveobuhvatno haha.
Bazirate se na klinci ov, klinci ono. To nije presudno. Kult se ne prilagođava pojedincima, nego pojedinac kultu. Već će se svaki od tih "klinaca" koji će pronaći svoje mjesto pod suncem u kultu, suobraziti i prilagoditi. S tim se ne trebate zamarati, to su tajanstveni putevi.

Misliš da ih ne zanima Zagor? Pa što. To ne znači ništa, jer, u osnovi: ne zanima ih ništa (na toj razini priče). Nema toga što prosječnog klinca (čovjeka) zanima, jer prosječnost je upravo neautentičnost, mediokritetska nivelacija, bezličnost. Kad se on pronađe, već će ga zanimati (pa i Zagor... ili neovestern... ili bilo što na svijetu).

Dok ne dođe to vrijeme, vrijeme velikog pronalaženja samoga sebe (bilo kao farsa bilo kao stvarna, abnormalna usredotočenost), ponavljam vam po treći put: važno je jedino da li određeni kult postoji ili ne. Ako postoji, onda nova jedinka može biti regrutirana. Znači, jedino je bitno da li će postojati Zagor-kult. Ako da, onda će dolaziti novi, danas nepoznati, pa i takvi o kojima sada ne sanjate (možda Nives Celzijus itd.)
Bilo koji klinac koji sada snifa ljepilo ili bulji u youtube debilane.


Zar jos itko 'gonga' ljepilo? E to je lijepa vjest, ako je istinita, mada ne vjerujem. Tigar, Neostik...huh...



Drvofix za klošare iz Braće Bačić



Od ovih zanimljivih upisa, analiziranja i tumačenja kultnog vi izvučete najmanje zanimljivo - ljepilo:)
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/12/2020 : 19:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

Kažem vam, vi to ne gledate iz svemirske pozicije, sveobuhvatno haha.
Bazirate se na klinci ov, klinci ono. To nije presudno. Kult se ne prilagođava pojedincima, nego pojedinac kultu. Već će se svaki od tih "klinaca" koji će pronaći svoje mjesto pod suncem u kultu, suobraziti i prilagoditi. S tim se ne trebate zamarati, to su tajanstveni putevi.

Misliš da ih ne zanima Zagor? Pa što. To ne znači ništa, jer, u osnovi: ne zanima ih ništa (na toj razini priče). Nema toga što prosječnog klinca (čovjeka) zanima, jer prosječnost je upravo neautentičnost, mediokritetska nivelacija, bezličnost. Kad se on pronađe, već će ga zanimati (pa i Zagor... ili neovestern... ili bilo što na svijetu).

Dok ne dođe to vrijeme, vrijeme velikog pronalaženja samoga sebe (bilo kao farsa bilo kao stvarna, abnormalna usredotočenost), ponavljam vam po treći put: važno je jedino da li određeni kult postoji ili ne. Ako postoji, onda nova jedinka može biti regrutirana. Znači, jedino je bitno da li će postojati Zagor-kult. Ako da, onda će dolaziti novi, danas nepoznati, pa i takvi o kojima sada ne sanjate (možda Nives Celzijus itd.)
Bilo koji klinac koji sada snifa ljepilo ili bulji u youtube debilane.


Zar jos itko 'gonga' ljepilo? E to je lijepa vjest, ako je istinita, mada ne vjerujem. Tigar, Neostik...huh...



Drvofix za klošare iz Braće Bačić



Od ovih zanimljivih upisa, analiziranja i tumačenja kultnog vi izvučete najmanje zanimljivo - ljepilo:)



Zašto bi ljepilo bilo najmanje zanimljivo?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 19:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E da, zavisi koje je? Nije svako dobro...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 19:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Ne znam zašto to nazvati "ludilom".
Meni je drago i za prodavače i kupce kad ostvare ono što žele.
Srećom imamo Markosov "stripovi.com" gdje možemo kupovat/prodavat stripove uz znatnu dozu sigurnosti da netko ne nastrada u tim transakcijama.
Do sada sam uvijek kupovao stripove na ovom portalu i uvjek su iskustva bila pozitivna.

A osim toga popratni forum omogućava da se pročitaju zanimljive kritike i komentari oko stripova općenito.

Dakle, nema tu "ludila" nego samo jedan vrsta hobija koji nadam se, će dugo trajat.


Tocno.
Ali nema kraja raspravi...
Uvijek ce se nova razmisljanja nakalemiti. Ljudi su to. A ljudi su........jbg.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/12/2020 : 20:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ivane, nije točno
točnost je kategorija samo za nešto egzaktno, recimo matematiku. točnost je životno irelevantna.
a ovo sa AF od 7 tisuća kuna, to je ambis. ludilo i vrtlog. o tome se raspravlja, debatira, postavljaju se teze i antiteze. i nijedna nije točna (jer bi bila banalna i suha), a neke su vrh i gori nam platonovski eros.
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 16/12/2020 : 20:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sve je to lijepo, pace, i tocno, osim sto mi niko ne treba procijenjivati odredeni strip. Ja sam dovoljno jak u tome, ustvari sam autoritet vise kroz ovu povijest stripova koji su mi prosli kroz ruke, kroz sve ove godine. A i znam dovoljno puno strucnjaka koji su to isto kao i ja. Neki cak i zesci.



I ja mogu dati veoma preciznu ocjenu za strip ali stvar je u nezavisnom sistemu kvaliteta i gradacije koju ima svaka ozbiljna djelatnost. Kupac je subjektivan, prodavac je subjektivan, treća strana je nezavisna i objektivna i daje ocjenu kvalitete sa certifikacijom - slično kao za procjenu zlata, umjetnina i sličnih stvari što se daju na tržište. Sistem povjerenja i nezavisne procjene za vrijednosti u uređenim društvima je institucija - i strip je vrijednost i trebalo mu je dati ocjenu kvaliteta. Osnivači ove firme su prepoznali potrebu za tim i osnovali je relativno skoro (2000.), sad su prepoznatljivi i najveći autoritet u procjeni stripova i prihoduju vrtoglave iznose. To je Amerika, zemlja mogućnosti, kod nas da osnujemo nešto tako, vjerovatno bi prošli kao bosi po trnju.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 16/12/2020 : 20:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Zašto bi ljepilo bilo najmanje zanimljivo?



Zato što je Nives za nijansu zanimljivija.
Ma šalim se, ništa od toga nema veze sa temom
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/12/2020 : 20:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milac

I ja mogu dati veoma preciznu ocjenu za strip ali stvar je u nezavisnom sistemu kvaliteta i gradacije koju ima svaka ozbiljna djelatnost. Kupac je subjektivan, prodavac je subjektivan, treća strana je nezavisna i objektivna i daje ocjenu kvalitete sa certifikacijom - slično kao za procjenu zlata, umjetnina i sličnih stvari što se daju na tržište. Sistem povjerenja i nezavisne procjene za vrijednosti u uređenim društvima je institucija - i strip je vrijednost i trebalo mu je dati ocjenu kvaliteta. Osnivači ove firme su prepoznali potrebu za tim i osnovali je relativno skoro (2000.), sad su prepoznatljivi i najveći autoritet u procjeni stripova i prihoduju vrtoglave iznose. To je Amerika, zemlja mogućnosti, kod nas da osnujemo nešto tako, vjerovatno bi prošli kao bosi po trnju.



to što ti pričaš je samo jedna strana medalje
jer, koliko raste svjetlo, toliko se produbljuje i tama
i sve te "neovisne" ekspertize otvaraju također prostor veće korupcije
pa se igraju igre naveliko, namještanja, reket itd.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4211 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/12/2020 : 20:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
to je samo dio priče, čak manje bitan. teoretski, ako zamislimo da ovoga trenutka svi izdavači propadnu, strip može ostati živ ako postoji kultna strana.

izdavači su samo jedan segment, pogotovo danas oni nisu ni toliko bitni niti išta određuju. a svakako nema komercijalnog izdavača kojega bi trebalo častiti velikim mudima.


Naravno, samo što i kult ne može egzistirati bez predmeta obožavanja a time automatizmom dolazi do strip elitizacije (nedostupni HCovi, samo za probrane/penežljive) i gubljenja kulta u korist predmeta kulta (kolekcionarstvo bez čitanja i promišljanja). Znači svojevrsna inverzija kojoj možemo svejdočiti na ovakvom i sličnim topikima.

Tako da strip izdavači itekako jesu bitan segment.
Za koji mjesec/godinu kad Strip agent po uzoru na Kena počne sa trobrojom Mister Noa od prvog broja biti će to- a što drugo nego osnaživanje kulta!
Ili je zapravo to fetišizacija i drek na šibici jer Mister Noa možemo posuditi u knjižnici?

Bok, kako si.
Tražim Dylan Dog redovni SD komplet ili lot
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/12/2020 : 20:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Tako da strip izdavači itekako jesu bitan segment.
Za koji mjesec/godinu kad Strip agent po uzoru na Kena počne sa trobrojom Mister Noa od prvog broja biti će to- a što drugo nego osnaživanje kulta!



slažem se s tim
samo sam ti rekao da oni čak nisu ni najbitniji. oni su dio, važan segment.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

991 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 16/12/2020 : 20:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Meni je "ludilo" oko crypto valuta (Bitcoin) koji je nakon 4 godine se vratio s cijenom od 20 i kusur tisuća dolara za 1 Bitcoin. A još, prije 10 ili 15 godina je bio nula cijelih pa jedno 4 ili 5 nula pa jedan.
Da sam onda kupio za 100 dolara Bitcoine danas bih bio milijarder pa me cijena od par tisuća kuna za neki ono tam "stripić" ne bi "ludirao", jel.

A još veće ludilo mi je ova saga oko Korone (ili Covid-19) gdje zakoni matematike više ne vrijede. To je neka druga matematika (možda onaj tip iz NN-a "Kvatni Čovjek" ju razumije, ja ne).

Jedino moja nećaka i dalje tvrdi: "Striko ti nisi normalan, ti si totalno lud" kad vidi moje stripove, jel.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 20:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Cromwell

Tako da strip izdavači itekako jesu bitan segment.
Za koji mjesec/godinu kad Strip agent po uzoru na Kena počne sa trobrojom Mister Noa od prvog broja biti će to- a što drugo nego osnaživanje kulta!



slažem se s tim
samo sam ti rekao da oni čak nisu ni najbitniji. oni su dio, važan segment.


Samo sto nista od takvog Mr Noa nece bitu... jedino je to nerijesiv problemcic u jednadzbi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/12/2020 : 20:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
možda neće možda hoće
u međuvremenu ćemo mi pomalo održavati kult MNoa

inače,
da ne bude zabune. nema tu ljutnje, dečki. ako se kaže ludilo, to je tako. tako je to percipirano. ali to uopće ne da ne smeta, nego vam ide u prilog!! jer ovakve rasprave pospješuju kult i čak se pojačava interes. same abnormalne cifre, kad se pojave ovako kao faktične, realizirane, privlače. to je demonska privlačnost za te koji su inicirani u misterij. oni koji su izgubili (stripnik) će se srditi, kolebati, izmišljati ovo i ono... ali drugi će se mobilizirati. i tako to ide.
evo, sam ivanl se napalio i njegovo ludilo raste... nebo je granica.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 21:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znas da se mislim...
Steta sto sam se danas 'iskrcao' za 30 kila Strip agenta kojeg sam bio nesto u zaostatku. Ali, da kopka me. Vidjet cu. Alan Ford kult, ludilo, kako god, neopisiva je radost, sreca i veselje. Bez granica i limita. I da, naravno zivjet ce uvijek.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/12/2020 : 21:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Još par riječi o povjerenstvima za procjenu.
Po meni, to je već pad; pokušaj da se ezoterija izvuče na svjetlo dana. To se može realizirati u društvima koja su poodmakloj, rafiniranoj fazi propadanja. Pa se traži surogat za supstancijalnu vrijednost, koja je na svom vrhuncu uvijek iracionalna, neobjašnjiva i - živa. U rafiniranoj dekadenciji je životnost već isparila, ali se pokušava izmjeriti: dolazi GGG i modeli, stručni timovi, ekspertize. To je jadan surogat, ali su i ljudi postali jednodimenzionalniji, bezličniji i ne vjeruju više (ni sebi ni drugima). Ali se održava taj jadan privid, pa zovu tobože neovisne, eksperte. Više nema vrijednost taj kartonac AF, nego se srozala i posredovana je kroz riječ eksperta. To više nije to, i tu više nema pravog misterija (premda se tim više žali, traga se za izbuljenim vremenom, jedna bolesna melankolija čovjeka bez svojstava).

Po meni, ovdje još nije zavladao taj besmisao do kraja. Još postoji ivanl koji leti u Atenu na koncert Maidena, da bi za tri sata pisao na scomu o točnim i netočnim stripovima.
Stripnik je već u toj fazi raspadanja, jer se on koleba između ovih ekspertiza i ezoterije. Takvi mogu prevladati, jer taj zomboizam je nekakva svjetska opasnost, nemam pojma, doba Vodenjaka. Ali kod nas je još dosta dinarida i to je sretna okolnost.
Onaj tko dozvoljava da mu ekspert formira vrijednost, time je dobio na transparentnosti i prešao je sa ruba, divljeg područja u zakon i normu; ali je izgubio, što se kaže, dušu: silu, snagu, strast, opijenost, dionizijsko. Ova dijalektika se mora poznavati, barem ovako se površno upoznati, informirati kroz ovaj post.

Hrvatski mentalni dinaridi nikada neće prijeći na ove suhonjave ekspertize i to je dobro; ne za sve, jer da bi transparentnost u tom pervertiranom, zomboidnom obliku prevladavala kao norma i red, mora biti prihvaćena od kritične mase. A Hrvatska je odvajkada granica i nitko tu nije mogao postaviti konstantu: ni Rimljani ni sam veliki cesar, najmanje jugovići... a nije ni Europa i neće ni Plenković. Sad, neki zbog toga nariču, ali u osnovi, ispod te halabuke i naricanja, narod gušta i na neki način ljudi znaju da im je lijepo. Kupuju si kartonce i jedu čajne, smacaju noge u plićaku i igraju picigin ili se oleše u kletima. Mala zemlja malih mogućnosti, ali velikih neiskorjenjivih i neukrotivih dinarida.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15718 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 21:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo mala replika stinky, bio je festival, ono jebacki bas, ne samo Iron Maiden, vec i Accept, (ah taj Accept, jel da?), Saxon, Judas Priest, Volbeat. Trajalo je to, ohoho. Bilo je kao u raju, ustvari bolje ne moze, to jest bio raj. Ostalih sedam dana sam jeo, pio, jeo, pio,pa onda... ne smijem sad sve ni pricati javno, jel da, jbg. Nesto se unaokolo i 'starih bovana' obilazilo, imaju i oni zanimljivih dinaroidnih predjela. Ustvari odlicni su. Svaka im cast. Jos samo da nismo izgubili ono finale od onih cije ime ne smijem izgovoriti, ali ok. Ne mozes sve. No Fordove se moze i mora. Sve, naravno, ali ne svaki primjerak, vec svaki primjerak u glanc stanju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17691 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/12/2020 : 22:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Smarate

Po meni ako nesto ide od kune
I ne treba ocjenu stripa dati...samo dovoljno fotografija
Ionako je to subjektivno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 16/12/2020 : 23:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
ja umesto stripova kupio saksofon za 400 eur. kad vidim kako deca sviraju alto, valjda cu i ja neku notu ubosti da ga jebem. al ne bih dao 400 eura za 1 strip pa da je ne znam kakav.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46701 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2020 : 07:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
400? Ja ne bi ni 200.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla. Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u život
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7179 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/12/2020 : 07:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

400? Ja ne bi ni 200.



Čega 200? Kuna? To je i puno, puno previše!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000