forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/04/2021 : 10:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ova knjiga pripovijeda istinitu priču o adolescentu koji više uopće nije plavokos, o njegovoj francusko-sirijskoj obitelji i o jednom duhu.

Arapin budućnosti 5 • Odrastanje na Bliskom istoku (1992. – 1994.) • 176 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2021. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-5-odrastanje-na-bliskom-istoku-1992-1994/698/

Trouble will find me

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/04/2021 : 10:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Je li ovo zadnji nastavak ili ima još?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/04/2021 : 10:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Još jedan!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/04/2021 : 10:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, ko će to dočekat Jedva se čekam baciti na peticu!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7025 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/04/2021 : 12:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Uf, ko će to dočekat Jedva se čekam baciti na peticu!


I ja. Vrhunski serijal koji ne opada u kvaliteti. Mada nisam siguran da će biti nakon ove samo još jedna knjiga. Riad će crpiti zlatnu koku dok god brojke ne budu opadale.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/04/2021 : 13:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Odlično

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/04/2021 : 13:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kao i pre, najiščekivaniji strip nastavak godine!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 16/04/2021 : 13:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će brzo stići u Tarantulu. Nestrpljiv sam da nastavim sa ovim sjajnim serijalom.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2021 : 17:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bogme, vidim, ljudi vole ovaj serijal. Ja cu ga uredno ispratiti dakako, ali nije mi to uopce strip za 'padati u nesvjest'...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/04/2021 : 18:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bogme, vidim, ljudi vole ovaj serijal. Ja cu ga uredno ispratiti dakako, ali nije mi to uopce strip za 'padati u nesvjest'...



Mene je baš ugodno iznenadio time koliko je pristupačan i pitak za čitanje. Jednom kad sam krenuo nisam se mogao odlijepiti, baš me vuče da želim znati šta će se sljedeće dogoditi, plus mi je uvijek lijepo vidjeti kad netko zanimljivo opisuje život u dijelovima svijeta koji su udaljeni od nas, nebitno u kojem smjeru.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/04/2021 : 18:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Mene je baš ugodno iznenadio time koliko je pristupačan i pitak za čitanje. Jednom kad sam krenuo nisam se mogao odlijepiti, baš me vuče da želim znati šta će se sljedeće dogoditi, plus mi je uvijek lijepo vidjeti kad netko zanimljivo opisuje život u dijelovima svijeta koji su udaljeni od nas, nebitno u kojem smjeru.



+1
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 16/04/2021 : 19:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Previse teksta i neprivlacan crtez mi ne vuku ni malo iako sam kupio prva 4 dela. Uzecu i ovaj peti ali ko zna kad ce doci na red za citanje. Zeljno iscekujem novog Taniguchija.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/04/2021 : 19:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mene je baš ugodno iznenadio time koliko je pristupačan i pitak za čitanje. Jednom kad sam krenuo nisam se mogao odlijepiti, baš me vuče da želim znati šta će se sljedeće dogoditi, plus mi je uvijek lijepo vidjeti kad netko zanimljivo opisuje život u dijelovima svijeta koji su udaljeni od nas, nebitno u kojem smjeru.



To, a i nekako je lijepo u današnje doba političke korektnosti čitati strip koji potvrđuje sve naše predrasude! I uz to je savršeno P.C. jer je autor "njihov". Da znaju za njega, vjerovatno bi ga mrzili više nego Ličani Karakaša.

I taj genijalni lik oca
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/04/2021 : 20:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Paka01

Mene je baš ugodno iznenadio time koliko je pristupačan i pitak za čitanje. Jednom kad sam krenuo nisam se mogao odlijepiti, baš me vuče da želim znati šta će se sljedeće dogoditi, plus mi je uvijek lijepo vidjeti kad netko zanimljivo opisuje život u dijelovima svijeta koji su udaljeni od nas, nebitno u kojem smjeru.



To, a i nekako je lijepo u današnje doba političke korektnosti čitati strip koji potvrđuje sve naše predrasude! I uz to je savršeno P.C. jer je autor "njihov". Da znaju za njega, vjerovatno bi ga mrzili više nego Ličani Karakaša.

I taj genijalni lik oca




Upravo to. Volija bi da fibra izda više ovakvih stripova, ako ih uopće ima, a ako ne, neka izdaju nešto "politički nekorektno" iz prošlosti. Mislim da su i HC ljevičari umorni od mase strip izdanja istih "pravilnih poruka" koje dobivamo posljednjih godina.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/04/2021 : 20:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kad to već spominjete, meni je super za vidjeti da autor oplete i po sirijcima i po francuzima, nema baš nekog uljepšavanja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/04/2021 : 21:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kad to već spominjete, meni je super za vidjeti da autor oplete i po sirijcima i po francuzima, nema baš nekog uljepšavanja.


Naravno da je super, zato je i iskreno i zanimljivo. A i nema šta ko da mu prigovori jer je i jedno i drugo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/04/2021 : 21:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovo se cekalo ko ozeblo sunce poslije kraja u cetvorki!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2021 : 21:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Previse teksta i neprivlacan crtez mi ne vuku ni malo iako sam kupio prva 4 dela. Uzecu i ovaj peti ali ko zna kad ce doci na red za citanje. Zeljno iscekujem novog Taniguchija.


Pa, da.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/04/2021 : 21:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ivanl

Bogme, vidim, ljudi vole ovaj serijal. Ja cu ga uredno ispratiti dakako, ali nije mi to uopce strip za 'padati u nesvjest'...



Mene je baš ugodno iznenadio time koliko je pristupačan i pitak za čitanje. Jednom kad sam krenuo nisam se mogao odlijepiti, baš me vuče da želim znati šta će se sljedeće dogoditi, plus mi je uvijek lijepo vidjeti kad netko zanimljivo opisuje život u dijelovima svijeta koji su udaljeni od nas, nebitno u kojem smjeru.


Ok.
Da si zivio tamo, ne bi ti bilo to toliko napeto. Ja sam bio, nije mi napeto.
Istina je ono kad kaze, jel ovo i kod vas pasi seru po ulicama, kao i kod nas? Pa nisu bas pasi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/04/2021 : 21:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma oke, sve jasno. Zato i čitam između ostaloga, da naučim štagod Nije sve što je zanimljivo ujedino i lijepo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/04/2021 : 21:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
meni se ovo bas previse oteglo, prva dva/tri broja super, ovo kad predje kod franaka smor
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 16/04/2021 : 21:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Paka01

Kad to već spominjete, meni je super za vidjeti da autor oplete i po sirijcima i po francuzima, nema baš nekog uljepšavanja.


Naravno da je super, zato je i iskreno i zanimljivo. A i nema šta ko da mu prigovori jer je i jedno i drugo.



Bome si i ti politički korektan. Obožavam floskulu - svaka je kultura ista. Budimo realni, francuzi mu ne bi prigovorili sve da u stripu pola arabije sodomizira Marianne osobno, problem je na drugoj strani, šta ćemo se lagat. Zato, preporuka za ovaj strip, napokon nešto realno, bez, ah, pozitivne diskriminacije.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/04/2021 : 22:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Normalno da nisu sve kulture iste,neke su bolje pljačkale,neke lošije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/04/2021 : 00:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Paka01

Kad to već spominjete, meni je super za vidjeti da autor oplete i po sirijcima i po francuzima, nema baš nekog uljepšavanja.


Naravno da je super, zato je i iskreno i zanimljivo. A i nema šta ko da mu prigovori jer je i jedno i drugo.



Bome si i ti politički korektan. Obožavam floskulu - svaka je kultura ista. Budimo realni, francuzi mu ne bi prigovorili sve da u stripu pola arabije sodomizira Marianne osobno, problem je na drugoj strani, šta ćemo se lagat. Zato, preporuka za ovaj strip, napokon nešto realno, bez, ah, pozitivne diskriminacije.


Baš grešiš o mojoj korektnosti. Ne pričam o francuzima, zabole me, ne živim tamo. Pričam o ljudima sa ovih prostora. Koji itekako imaju problem da vide stvari dalje od svojih guzica.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/04/2021 : 12:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Te-nayu smeta što su Francuzi previše tolerantni i politički korektni, no onda odmah u istoj rečenici kaže da je "problem na drugoj strani", dakle problem je na strani koja - nije takva. Ako tvrdi da je strana koja nije tolerantna i politički korektna problem, jednostavnim silogizmom dolazimo do zaključka da je naš zagor na kraju bome također politički korektan u duši :)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/04/2021 : 12:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Neka baci kamen ... tko je politički korektan!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000