forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/04/2021 : 13:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Neka baci kamen ... tko je politički korektan!


U ovom slučaju sekiru.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/04/2021 : 13:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Peyo

Neka baci kamen ... tko je politički korektan!


U ovom slučaju sekiru.



... kamenu !
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4603 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 17/04/2021 : 15:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
E sad da vidimo sta je nesretnik (otac) uradio.

Ako zanemarimo politicku (ne)korektnost ima ta ravan porodicnih odnosa... ok je arapin.

sangue navajo
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/04/2021 : 22:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Te-nayu smeta što su Francuzi previše tolerantni i politički korektni, no onda odmah u istoj rečenici kaže da je "problem na drugoj strani", dakle problem je na strani koja - nije takva. Ako tvrdi da je strana koja nije tolerantna i politički korektna problem, jednostavnim silogizmom dolazimo do zaključka da je naš zagor na kraju bome također politički korektan u duši :)



Vukozec je moj osobni Gnothi Seauton .Francuzima je tolerancija i sloboda najbitnija, inače to je jedna krasna zemlja i dobar dio ljudi je na jednom višem nivou, nema sumnje. A sad, to šta nam privatno pričaju priče kada dođu ode na Jadran to je valjda druga stvar. Samo ću ti reć šta kaže većina njih na kraju svojih besida..."nemojte ovo izgubiti..."

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/04/2021 : 22:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ma svakako se radi o jednoj krasnoj kulturi... [url=https://postimg.cc/xXRZtm29][/url]

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2021 : 16:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by AleksandarN

Previse teksta i neprivlacan crtez mi ne vuku ni malo iako sam kupio prva 4 dela. Uzecu i ovaj peti ali ko zna kad ce doci na red za citanje. Zeljno iscekujem novog Taniguchija.


Pa, da.


rekoše momci koji imaju 90% Fibre,a nemaju Tvrđe i Zekane.
tako da je ovo bio sasvim očekivani komenatar za Arapina,koji je predobar strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/04/2021 : 15:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Procitavsi najavu o izlasku ove knjige koju sam željno dočekao kao i Ayu, nedavno sam se pripremio ponovo procitavsi prve 4 knjige. To je dinamična kronika jedne mješovite obitelji opterecene kulturoloskim razlikama da bi konačno kulminirala na kraju 4.-e knjige (da sad ne odajem završetak onima koji nisu procitali) a nas čitatelje ostavilo žedne u pustinji tako da sam jedva dočekao ovu knjigu.

5.knjiga nije loša, ali ovdje se itekako osjeća da nedostaje glavni protagonist, tj riadov otac koji je tek blijeda sjena u riadovom životu pa je nažalost takva i knjiga. Dok Riad prozivljava pubertetske muke, majka postaje iritantna ali s obzirom na to što prolazi sasvim su shvatljive njezine preokupacije. Sam kraj mi nije toliko napet da se pitam "kad će vise nastavak". Ali naravno, nema dileme da ću ga kupiti prvom prilikom kad izađe.

Pa i sam podnaslov "odrastanje na bliskom istoku" a što je bilo interesantno u prethodnim knjigama je ovaj put skroz netočan.

Imam jednu veliku primjedbu sa tehničke strane ( nebitno je li do autora ili izdavaca), oči su mi prokrvarile dok sam pokušavao iščitati crvena slova skrivena u crnoj pozadini, a neke riječi naprosto nisam uspio odgonetnuti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2021 : 16:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
Imam jednu veliku primjedbu sa tehničke strane ( nebitno je li do autora ili izdavaca), oči su mi prokrvarile dok sam pokušavao iščitati crvena slova skrivena u crnoj pozadini, a neke riječi naprosto nisam uspio odgonetnuti.


Kolektivna odgovornost svih uključenih, autora, mene i tiskare:(
Škola za ubuduće.
Ispričavam se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/04/2021 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
Imam jednu veliku primjedbu sa tehničke strane ( nebitno je li do autora ili izdavaca), oči su mi prokrvarile dok sam pokušavao iščitati crvena slova skrivena u crnoj pozadini, a neke riječi naprosto nisam uspio odgonetnuti.


Danas baš čitam, i ozbiljna je patnja. Mislim da na 2 mesta (zasad) nisam ni uspeo da skontam uopšte šta piše.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2021 : 17:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A ono, isti font i veličina kao i za bijela i plava slova, ali u kombinaciji s prejakom crnom podlogom i krem papirom dođe do problema.
Na ekranu se ne primijeti da će biti problem:(

www.stripovi.com/temp/Arapin5-26.jpg
www.stripovi.com/temp/Arapin5-27.jpg

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/04/2021 : 19:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Fakat je drugačija percepcija na ekranu.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 29/04/2021 : 04:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam vrlo brzo odustao od pokušaja da pročitam onaj crveni tekst na crnoj podlozi
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/04/2021 : 08:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Wow, i Chtulu se pojavljuje u petom Arapinu! Divota!
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/05/2021 : 15:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Dobro se čita ali zanimljivije je bilo dešavanje u Siriji nego u Franciji. Crtež i montaža korektni i striktni ali ne nešto specialno dobro.

U stvari je rad zbog iskrenosti nešto iznad prosječan, stilistika nije vrlo svoja. Ono što prolazi u Franciji je preporuka za jugoslovansku periferiju ali obrnuto ne.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/05/2021 : 15:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
Imam jednu veliku primjedbu sa tehničke strane ( nebitno je li do autora ili izdavaca), oči su mi prokrvarile dok sam pokušavao iščitati crvena slova skrivena u crnoj pozadini, a neke riječi naprosto nisam uspio odgonetnuti.



Isto. + 1

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/05/2021 : 15:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir
5.knjiga nije loša, ali ovdje se itekako osjeća da nedostaje glavni protagonist, tj riadov otac koji je tek blijeda sjena u riadovom životu pa je nažalost takva i knjiga. Dok Riad prozivljava pubertetske muke, majka postaje iritantna ali s obzirom na to što prolazi sasvim su shvatljive njezine preokupacije. Sam kraj mi nije toliko napet da se pitam "kad će vise nastavak". Ali naravno, nema dileme da ću ga kupiti prvom prilikom kad izađe.



Majka je iritantna glupača, interesantan lik je baš otac zbog istočno-zapadnog kulturnog sukoba u njemu. Sattouf dosta dobro odradi pubertetske muke i to je najzanimljivije u petom nastavku.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 25/07/2021 : 10:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Arapin mi je super strip, ali peta knjiga je osjetno slabija prvenstveno jer se čita kao epizoda Dawson Creeka.

Nedostaje osebujni lik oca koji po meni nosi glavninu priče, a i smještaj radnje u arapske zemlje mi je zanimljiviji od uvida u pubertetsko odrastanje u Francuskoj.

Bonus je što napokon imamo malo žešću kritiku i kršćanstva.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/07/2021 : 10:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pročitah ovo čin je došlo. Čista 10/10. Prva 4 dila ocjenia san 9/10.
Najbolji dio dosad.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/08/2021 : 15:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nakon prvih brojeva san mislija da mater izgleda jednostavno i pomalo šuplje jer iz Rijadove dječje perspektive i ne može izgledat drugačije. Ali mater je lapačetina na kvadrat. Nakon pete knjige čini mi se da bi dici bilo bolje sa ocen.
Odličan serijal, jedva čekan nastavak.
Inače, ženina kolegica se prije desetak godina u Italiji zaljubila u Marokanca. Srića njena da se prije udaje odlučila posjetit njega i njegove u Maroku. Lipo je živit sa ružičastin naočalama, ali ipak ih triba tu i tamo skinit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 05/08/2021 15:49:50
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/08/2021 : 22:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
I ta je biser. Od par milijardi muških uvati čmarokanca.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 05/08/2021 22:41:57
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/08/2021 : 23:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

I ta je biser. Od par milijardi muških uvati čmarokanca.


A jebi ga, dok su u Evropi se ponašaju normalno. Dok je bija u Italiji nije priča o dvi žene koje ima u Maroku😁.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 05/08/2021 : 23:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tko će se svega sjetiti.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/08/2021 : 22:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

I ta je biser. Od par milijardi muških uvati čmarokanca.


A jebi ga, dok su u Evropi se ponašaju normalno. Dok je bija u Italiji nije priča o dvi žene koje ima u Maroku😁.

baš naletih https://m.youtube.com/watch?v=J5aseBw4BmM&feature=share nisu čmarokanci nego Egipćani,al to su isti sklopovi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/08/2021 : 23:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tko će se svega sjetiti.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/08/2021 23:30:29
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 04/10/2021 : 09:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Šta reći, a ne zaplakati? Arapin nikako da dođe u moje ruku, a žarko sam ga želio pročitati. Želio sam ali sam i sumnjao. Sumnjao sam jer je u prošlom dijelu otac, koji je do sad bio noseći lik serijala, pobjegao sa scene pa sam strepio da strip više neće biti tako zanimljiv.

Bezrazložno, jer ovaj je dio opet fantastičan. Riad je sad tinejđer, a priča se koncentrira na strahove i sram koje osjeća nesigurni momak koji odrasta, ali na jedan zabavan i čini se iskren način. Fora mi je jer je smiješno, a u isti čas i istinito. Riad je sav zbunjen ali ni odrasli nisu ništa pametniji, čak bi rekao da su i luđi, majka je ispalila, nonići podjetinjili, škola je zoološki, pa ludi stari, oteti brat, prve simpatije, a tu su još igrice, stripovi, Nirvana, Slayer, Lovecraft.. zakon!

Već sam pomalo zaboravio kako je to bilo biti nesigurni klinac, a Riad me podsjetio. I ovaj tom začinjava ta mržnja prema arapima. Nema bijega od njih, uvijek su tu negdje, ružni, prljavi, zli, prijeteći kao orci iz Gospodara prstenova. A opet, jasno mi je zašto ih mrzi. Jebiga, nitko ne voli svog bullyja.

Ima ta scena kad hrpa klinaca, rekao bi arapa, iz druge škole napada njihovu školu i svi bježe, nitko se ne brani, osim malog oćalinka koji dobije u jaketu. Čudio sam se tad gdje su tad bili svi oni popularni momci sa širokim vratovima i velikim mišićima koji su prikazani prije te scene?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000