forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Bluberi 4 i 5
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/09/2021 : 14:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na odgovorima :)
@karven
Znači ta četverodijelna priča počinje s prvom epizodom 3. integrala i obuhvata prvu epizodu 4. integrala?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/09/2021 : 14:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni su prva tri integrala sjeli tako da sam ih odlučio prodati...nitko se još nije javio, a sudeći po tome ću onda vj uzeti 4 i 5...kad je bal...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/09/2021 : 14:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Znači oduševljenje :D
Ma ne sumnjam da će mi biti bar ok. Crtež Žiroa i ok vestern priča su sasvim dovoljni. Sreća pa mi je crtež bitniji od priče, nađe se neko zadovoljstvo i u glupim storijama ako mi vizuelno odgovara :) Samo mi se čini kad sam prelistavao da je crtež bolji u kasnijim integralima nego u početnim, pa da zaobiđem i lošiju priču i lošiji crtež.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11680 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/09/2021 : 14:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Rekao bih da previše razbijaš glavu. Serijal je najbolji u žanru ili najbolja dva.

Have mercy
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/09/2021 : 14:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Znači oduševljenje :D
Ma ne sumnjam da će mi biti bar ok. Crtež Žiroa i ok vestern priča su sasvim dovoljni. Sreća pa mi je crtež bitniji od priče, nađe se neko zadovoljstvo i u glupim storijama ako mi vizuelno odgovara :) Samo mi se čini kad sam prelistavao da je crtež bolji u kasnijim integralima nego u početnim, pa da zaobiđem i lošiju priču i lošiji crtež.



Tocno, zbog toga dobro odaberi prvu pricu koji kanis citati. Nikako ne moj ici kronoloski kako su izlazi jer za tim nema potrebe.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 27/09/2021 : 14:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Hvala svima na odgovorima :)
@karven
Znači ta četverodijelna priča počinje s prvom epizodom 3. integrala i obuhvata prvu epizodu 4. integrala?



Da, upravo tako

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/09/2021 : 15:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Hvala svima na odgovorima :)
@karven
Znači ta četverodijelna priča počinje s prvom epizodom 3. integrala i obuhvata prvu epizodu 4. integrala?


Tu priču je pomalo prigazilo vrime. Četvrti integral i dvodjelna priča o rudniku ludoga nijemca bi ti tribala reć je li blueberry za tebe.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/09/2021 : 17:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Će se pazari petica onda, pa ćemo vidjeti dalje :D
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20716 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/09/2021 : 19:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Bluberi se čita od A do Š;sve drugo je glupost.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 27/09/2021 : 19:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Najbolji strip što postoji. Neizmjerno zahvalan ČK što izdaje ovaj serijal.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2021 : 20:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
uvijek mi je čudno bilo zahvaljivat izdavačima što trošimo svoj novac kod njih?oni bi nama trebali zahvaljivat.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/09/2021 : 20:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kakvo crno preskakanje Bluberi se iščitava od početka do kraja, a svako za sebe neka proceni koje epizode su mu najbolje legle. Blubiša ne zaslužuje ništa manje od toga
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/09/2021 : 21:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kad već pričamo o kvaliteti, kakav je Mladi Blueberry?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/09/2021 : 21:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pa realno Bluberry generalno ima jako puno teksta i nekome tko nije nikada čitao bi mogao biti overkill krenuti od početka. S time da swamp thing i nije neki naročiti western fan ako se ne varam.
Crtački - hmm možda bi Balada za lijes bila najbolji izbor?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 27/09/2021 : 22:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kad već pričamo o kvaliteti, kakav je Mladi Blueberry?



Nekome ko voli western i Blueberrya...odličan. Doduše ja sam samo prvih 4-5 pročitao.

Nekome ko voli "Gospođicu Nedirku" i "Asterios Polypa" ....hmmm, nisam siguran.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 27/09/2021 : 22:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

uvijek mi je čudno bilo zahvaljivat izdavačima što trošimo svoj novac kod njih?oni bi nama trebali zahvaljivat.



Slažem se, ali jbg.moj najbolji strip kojeg nisam imao sreće skupiti ranije, u cjenovno prihvatljivom izdanju za mene..oduševljenju nema kraja.

Btw.ako ti što znači, prvi put sam pročitao Blueberrya (1.album Dečjih Novina), kada sam od tebe kupio komplet 1-6. Našli smo se na istočnoj Škverskoj kapiji....ako se sjećaš.

Apsurd je, da nekoliko godina nakon toga, ja završim u Škveru, ti van Škvera.

Eh da, valjda bi i tebi triba onda zahvaliti? 😂
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6838 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/09/2021 : 22:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Paka01

Kad već pričamo o kvaliteti, kakav je Mladi Blueberry?



Nekome ko voli western i Blueberrya...odličan. Doduše ja sam samo prvih 4-5 pročitao.

Nekome ko voli "Gospođicu Nedirku" i "Asterios Polypa" ....hmmm, nisam siguran.



Ko voli filmove Louis Mallea, François Ozona ili Lars von Triera, sam treba da zna da li uživa i u filmovima Johna Forda, Howarda Hawksa, Anthony Manna...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2021 : 22:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kad već pričamo o kvaliteti, kakav je Mladi Blueberry?



Ako bih (samo radi utiska) Blueberryja ocijenio sa 10, Mladog Blueberryja bih ocijenio sa 6 do 6,5 u boljim epizodama.

Izuzetak bi bila prva 3 albuma s uglavnom kraćim epizodama koje potpisuju Charlier i Giraud.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/09/2021 : 22:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by jaki

uvijek mi je čudno bilo zahvaljivat izdavačima što trošimo svoj novac kod njih?oni bi nama trebali zahvaljivat.



Slažem se, ali jbg.moj najbolji strip kojeg nisam imao sreće skupiti ranije, u cjenovno prihvatljivom izdanju za mene..oduševljenju nema kraja.

Btw.ako ti što znači, prvi put sam pročitao Blueberrya (1.album Dečjih Novina), kada sam od tebe kupio komplet 1-6. Našli smo se na istočnoj Škverskoj kapiji....ako se sjećaš.

Apsurd je, da nekoliko godina nakon toga, ja završim u Škveru, ti van Škvera.

Eh da, valjda bi i tebi triba onda zahvaliti? 😂


🙂
To je bilo kad sam kupija Bookglobovo izdanje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/09/2021 : 23:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Paka01

Kad već pričamo o kvaliteti, kakav je Mladi Blueberry?



Ako bih (samo radi utiska) Blueberryja ocijenio sa 10, Mladog Blueberryja bih ocijenio sa 6 do 6,5 u boljim epizodama.

Izuzetak bi bila prva 3 albuma s uglavnom kraćim epizodama koje potpisuju Charlier i Giraud.


U kojen smislu izuzetak?
Meni te epizode nikako nisu legle.
Onaj kasniji period sa Wilsonon i dvi dvodijelne priče u albumima 4-7 su mi dobre.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/09/2021 : 23:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Možda sam subjektivan zbog spomenutog dvojca, a možda i nisam .
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/09/2021 : 23:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pa realno Bluberry generalno ima jako puno teksta i nekome tko nije nikada čitao bi mogao biti overkill krenuti od početka. S time da swamp thing i nije neki naročiti western fan ako se ne varam.
Crtački - hmm možda bi Balada za lijes bila najbolji izbor?


Gotivim ja vestern, ali ga konzumiram rijetko, i u stripu i na filmu. Odmjeravam i Komanču, zbog Hermana.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/09/2021 : 00:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a jebiga onda...
ta 2 klasika moraš pročitati kako bilo da bilo.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/09/2021 : 08:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Cromwell

Pa realno Bluberry generalno ima jako puno teksta i nekome tko nije nikada čitao bi mogao biti overkill krenuti od početka. S time da swamp thing i nije neki naročiti western fan ako se ne varam.
Crtački - hmm možda bi Balada za lijes bila najbolji izbor?


Gotivim ja vestern, ali ga konzumiram rijetko, i u stripu i na filmu. Odmjeravam i Komanču, zbog Hermana.



Da se opet ja javim, Comanche mi je super. Puno je modernije pisan, a i na Hermann-a sam posebno slab.
Ali o ukusima se ne raspravlja, za poredbu mogu reći da su mi moderni westerni tipa Maršal Bass, Pogrebnik, Bouncer...baš odlični, dok je oldskul ekipi koja odrasla uz Bluba ovo nepojmljivo i vj imaju potpuno suporotno mišljenje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2446 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/09/2021 : 08:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Blueberry je klasik, Comanche odavno nisam citao, ne secam se ikad da li redom...ali iz sve ove westerne koji se spominju, preskace se Durango, od koga sam imao minimalna ocekivanja, a ispao bas bas dobar, na tragu filmova sa Clintom Eastwoodom, koje sam obozavao...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000