forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/01/2022 : 17:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Dodao bih i ove kanale:
https://youtube.com/c/TimelessClassicMovie
https://youtube.com/c/FreeFilmHeritage



Naletio neki dan i na ovo (postoje i hrvatski titlovi):

https://www.youtube.com/channel/UCyJYCQ6WaEMhdZAuPo799bA

Edited by - Peyo on 12/01/2022 17:14:42
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/01/2022 : 17:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus
Nije moje , već od jednog novinara. Pomešani DVD-ovi i Blu-ray diskovi.



Ne znam dimenzije ovih polica, ali moja je slična a dimnzije su 3x3


Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/01/2022 : 18:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Finu kolekciju ima taj novinar, ali priznajem samo desnu policu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2022 : 18:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Imam dosta filmova,a jako malo vremena da ih pogledam. I na dvd i na vhs... Dok nisu došli u ponudu dvd-i imao sam više vremena,pa sam snimao na video svaki dobar film koji mi se dopao, one kazete što su bile po trgovinama za snimanje. Na svakoj kazeti po dva filma,a ostalo što ostane do kraja kazete sam popunio muzičkim spotovima, golovima nogometa... Znam da imam na nekoj kazeti i utakmice Dinamo-Partizan 5:0, Zvezda-Hajduk 0:1(zadnje finale jugo kupa) i još štošta....
To sam sada spremio prije dosta godina u kutiju i ostavio je na suhom mjestu,da se ne oštete,a ima preko 100 filmova... Ali nema vremena za gledanje...

Nešto slično tako sam i sam radio

Snimali su se filmovi, a naravno, i ti muzički spotovi (mlađe generacije treba da znaju da YT tad još nije postojao, pa je bila praksa gledati video spotove na tv-u, gledao se MTV, pratila se emisija HIT Depo, Daniela i Hamed :=)). Tako je, snimao se, između ostalog, i sport, ja sam snimao legendarnu "Peticu", imam je i sada (jednu od emisija) na nekoj od VHS kaseta. Došao mi je nekidan jedan priključak iz Njemačke koji sam naručio preko ebaya, a čekam još jedan iz Italije, pa ću probati (a mislim da sam skužio kako to ide) spojiti VCR sa laptopom i polako to sve prenesti i prebaciti u digitalno. Imam puno snimki iz djetinstva (sestra i ja), šteta da to propadne, a pogotovo mi je želja da djeca vide mog pokojnog oca (njihovog djedu) kojeg nisu imali prilike upoznati u životu, a imam dosta snimki pa ću nastojati to sve lagano prebaciti.

Bio je kod nas jedno vrijeme živio jedan iz Bosne (nije naš Željac sa foruma :=)) susjed, koji je redovito nosio iz Bihaća, čini mi se, one VHS kasete "Grand showa" (popularni show pjevača iz Srbije) te one legendarne "Audicije" na koje smo crkavali od smijeha :) Marinko Ćutuk je meni osobno bio najžešći lik :)

Od sportskih događaja, zadnje što sam snimao na VHS je oproštaj Zvone Bobana, to je tada bio spektakl sa svim onim zvijezdama koje je tada doveo u Maksimir. Tu jesen 2001. sam taman krenuo na faks u Zg-u, mislim da su taman tad u opticaju počeli dvd-ovi, VHS kasete pomalo izlazile iz mode. Tad sam prvu godinu bio na Šari (student. dom blizu Vjesnika), ne znam sad kako je to točno funkcioniralo, ali u domu u sobi si mogao spojiti komp i umrežiti se sa ostalima, te sve filmove koji su drugi imali, preuzeti od njih.

Ovo je moj VCR koji je i dan danas živ, pokrenuo ga nakon toliko godina i radi
VCR Philips 296 (slika je inače sa njuškala, ali moj je ovakav identičan)


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/01/2022 : 19:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Finu kolekciju ima taj novinar, ali priznajem samo desnu policu.




Znas i sam da nije CC jedino kaj vredi u svijetu filma, AA i MoC nimalo ne zaostaju kvalitetom ;)

@reem
Oprostaj Boban se pamti po prodoru i golu Ivanisevica

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2022 : 19:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

@reem
Oprostaj Boban se pamti po prodoru i golu Ivanisevica

Zec je uspio zabiti, u ne baš atraktivnoj utakmici Ako se ne varam, u uvodnoj utakmici prije te glavne, Cro Cop je zabio hat-trick (bio inače nekad član Cibalie iz Vinkovaca). Joško Lokas, koji je bio tada voditelj upitnika (baš sam volio to gledati), najavljivao je te večeri igrače, super je to radio, stvarno bi se čovjek naježio kad bi čuo sva ta silna imena.

P.S. ako nisi vidio možda moju poruku, zamolio bih te samo da pobrišeš u ova dva posta ovaj dugački link, protegnuo se preko cijelog ekrana pa pola teksta vidim (moram dolje povlačiti da vidim sve), a kad bi izbrisao, sve bi se vratilo u normalu:

post 1: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=52752&REPLY_ID=2470724

post 2: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=52752&REPLY_ID=2470805

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/01/2022 : 19:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Obrisal, ali treba i Shaner obrasiti moj citat...

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/01/2022 : 19:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zamijenio dugački link kratkim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2022 : 19:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Iman 100-njak DVD-a originala,još toliko sprženih, i nešto filmova na kompu.
Ne kupujen ništa već godinama a i neću.
Ne vidin nekog smisla radit kolekcije filmova.
Šta se tiče VHS-a,mogli su se nabavit po 5 kn komad kad su ih se videoteke rješavale.
To sa 15 kn je preseravanje,ne daj da te zajebu.

A pitanje što danas ima uopće smisla
Isto sa stripovima, neki vole skinuti i čitati digitalno, drugima je draži "papir", fizički dodir :)
Ja ono što danas čitam, većinom to postoji u skenu, sve bih mogao skinuti i čitati u .cbr formatu, ali meni nema do onoga kad primiš strip u ruke, i naravno, obavezno ga dobro ponjušiti prije čitanja, naročito ako je nov

Nešto je tako slično i sa filmovima, možeš danas sve skinuti, sve ti je nadohvat ruke, a opet, nekima je gušt to imati kao originale, sa coverima. Nedavno sam baš komentirao slično i u PS4 temi, u vezi igrica, ista stvar, doznao sam da sve možeš skinuti i platiti određeni iznos da imaš na godinu dana to nešto, a ja sam odlučio sinu (a i ja se igram, da sad tu ne glumim ) kupiti original igrice, baš je super kad imaš taj dvd u rukama pa se nakon nekog vremena nešto njih skupi i onda slažeš u neku policu.

Za filmsku kolekciju, mislio sam skupljati polako, lagano pa koliko se skupi. Ali fokus samo na one probrane naslove i naravno, slučajevi ako se nađe neka dobra akcija koju bi bilo šteta propustiti. Kod mene postoji dosta filmova koje iz nekog razloga volim više puta ponoviti (takvi će sigurno dobiti prednost u kolekciji).

Ono, gledam ga po peti ili šesti put, ulazim u njega sa već određenim paketom znanja o njemu, ali me naprosto uvijek iznenadi da otkrijem neki novi detalj koji sam možda propustio. Nedavno mi se takvo nešto dogodilo kod filma Doc Hollywood (1991.) sa Michael J. Foxom, film u kojem glumi i mladi Woody Harrelson, scena pred kraj filma kad ženska u jednom restoranu u L.A.-u upita Woodyjevog lika:

"Is that a star?"
A Woodyjev lik na to: "No, that just Ted Danson"



Ja sam odvalio na ovo, a ne znam kako mi je ovo ranije promaknulo, naravno, Woody Harrelson i Danson su tada skupa glumili u popularnom Kafić "Uzdravlje", pa je ovo baš bio jedan fini dodatak filmu, volim otkrivati takve stvari, a nekada je to teško isprve sve pohvatati.

Inače, preko zime, pa skoro svake zime, volim pogledati ova dva filma (slika ispod su posteri u dnevnom kod mene).
Steve Martin & John Candy su u ovom filmu u svom primeu, ovaj film je za mene savršen i toliko smiješan da svaki put uživam u njemu, nalazi se na mojoj nekoj top 10 ljestvici filmova :) A Bill Murrayja i Groundhog Day da ne spominjem :)


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/01/2022 : 19:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@BeaGea & Shaner - hvala što ste editirali, baš mi se tekst foruma protegnuo preko cijele stranice 1 (i više od toga) pa mi je nekako nepregledno izgledalo :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/01/2022 : 22:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
I onda kazu male place u novinarstvu
Ima onde 100000 maraka minimum

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 12/01/2022 : 22:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

I onda kazu male place u novinarstvu
Ima onde 100000 maraka minimum



Ako recenzira izdanja sve ih (ili vecinu) je dobio, a ne kupio.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/01/2022 : 22:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by zeljko

I onda kazu male place u novinarstvu
Ima onde 100000 maraka minimum



Ako recenzira izdanja sve ih (ili vecinu) je dobio, a ne kupio.



Čak i bez toga, ovo je tip kolekcije koja se gradi godinama, barem 10-15. Nije to tolika lova.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 12/01/2022 : 23:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Ja imam NAS (od 20 TB) na kojem se vrti Plex server i Nvida Shield Pro koji je spojen na TV (OLED) na kojeg se streamaju filmovi/serije s NAS-a. Zadovoljava sve moje potrebe zasad

Edited by - Wolfman on 12/01/2022 23:54:13
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2022 : 14:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Hahah imam oko 3500 divixa na 650 dvdova i nekih 300 dvd od toga mozda 150 original

Mrtav kapital na vikendici u vitrini ponekad se zarovim i vidim kako su dvdovi u 2004.lose izgledali i kako je to negledljvo danas


Željko, našao sam jedan tvoj post iz 2010., računalo mi ga je slučajno izbacilo u prvi plan ;)

quote:
VHS
čak sam i ja to poslao u podrum
oko 200 VHSa

a ja sam poznat kao tradicionalista :D


http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=36989&REPLY_ID=1092912



Jesu li te VHS kasete još "žive" u tom tvom podrumu?
I ako jesu, čega tu sve ima?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/01/2022 : 15:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Reem,evo mojih origigija [url=https://postimg.cc/YjJbWm4K][/url] mislim da nisan kupija DVD zadnjih desetak godina.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2022 : 16:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prelijepo Lwood

Ovaj topic sam i zamislio da ponekad možemo vidjeti i ovakve slike, kolekcije naših forumaša, pa da se isto usput zahvalim Shaneru i BeaGei na njihovim slikama kolekcije sa prve stranice.

Lwood, ovo je baš po mom guštu, gledajući naslove, malo sam zavidan na neke naslove kao što su: Stvor (općenito na Carpenterove stvari, a vidim da ih imaš), Alieni, a i ostalo, da sad sve ne nabrajam ;)

Reci mi, ovaj "Napad na policijsku postaju 13", je li to oriđiđi onaj Carpenterov ili remake sa Ethanom Hawkeom? Nadam se da je Carpenterov.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/01/2022 : 18:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A, vidim da imas dosta nasih. To si kupia kad si studira ovdje ili kasnije? :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2022 : 21:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
To sam i ja pomislio, da su mu iz perioda dok je živio u SLO Zanimljivo, svi takvi su mu od Carpentera. Fora su i ovi "žuti" dokumentarci, to se valjda isto negdje moglo kupiti kod nas, možda na Tisku..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 14/01/2022 : 21:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Reema puca nostalgija za oldskul doživljajem žutog titla na piratskoj kazeti :)

Daj nemoj zezat, to su bili pirati, je li ;) Sjećam se da sam nekoliko takvih filmova pogledao prije na VHS-u. Jednog takvog (sa žutim titlovima) mi je posudio susjed (izgledala je kao original kaseta s original coverom), bio je kod mene nekih tjedan dana i onda sam ga vratio (taj je bio baš u vlasništvu susjeda, ne videoteke).

Radilo se o filmu Convoy (1978.). U tom filmu sam po prvi put "upoznao" Krisa Kristoffersona i zavolio ga kao glumca.



quote:
Originally posted by vukozec

Na VHSovima posuđenim iz videoteke sam odrastao, odlazak u videoteku mi je bio nezaobilazni tjedni ritual kroz djetinjstvo.

Taj period sa videotekom (VHS), najdraži mi je iz razdoblja 97' pa negdje do 2000./2001., ono, kraj 90-ih godina. Tad sam živio u učeničkom domu u Karlovcu, učenički dom je bio prva liga, baš moderan za to vrijeme, a imali smo školu jedan tjedan ujutro, jedan popodne. Naravno, kad bi bio taj tjedan popodne, nama koji smo bili iz udaljenijih mjesta, nije se isplatilo taj vikend ići doma (u tom periodu se tek gradio autoput, putovalo se "starom" cestom), već bi ostali preko vikenda.

Obično bi nas ostalo nekolicina, možda najviše 7-8 učenika, sve vršnjaci (ono, cijeli dom samo za nas :=)), hrana preko vikenda bi bila extra (zato što nas je malo bilo, pa bi bile uvijek neke poslastice) a vikend bi najviše proveli na sportskim terenima (košarka, nogomet..) i naravno, obavezan posjet videoteci. U to vrijeme, sjećam se dobro, bili su (ili smo se mi na to palili tad) popularni filmovi katastrofe: Dante's Peak (1997.), Deep Impact (1998.), Volcano (1997.), Twister (1996.).. ne pitaj me zašto, samo se sjećam da smo se svi tada ložili na to ;)

Naravno, naš džeparac tada i nije bio baš bajan, ali smo se znali snaći, pa bi VHS kasete koje smo pogledali subotom, kad bi se nedjeljom vraćali u učenički dom ovi učenici što su bili otišli doma, u prostoriji za druženje gdje su se gledali filmovi, mi bi rekli tko želi gledati filmove to nedjeljno popodne, mora svako dati po kunu, nekad i dvije :) I tako smo znali zaraditi da dižemo druge filmove, ma jedno zaista predivno razdoblje života koje mi je ostalo u lijepom sjećanju.

U učeničkom domu je sve bilo organizirano, od učenja, čišćenja, sve kao u vojsci, pazilo se na disciplinu. Tako i za spavanje, u 22h su svi morali biti u krevetu. Jedino ako je bio neki sportski događaj (NBA, a naročito Chicago Bullsi tada), morali smo pitati odgajatelja i zapisati se za dopuštenje je li smijemo gledati. Oni koji su imali lošije ocjene, nisu mogli dobiti dopuštenje, sve je išlo po zasluzi :) A četvrtak večer, e za te termine smo se zapisivali za gledanje Dosjea X jer je ta serija prekoračila bila tih spomenutih 22h, to se tako iščekivalo tada - sjetio se toga sad kad sam vidio Lwoodovu kolekciju :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2022 : 11:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A da se baziraš na xxx filmovima?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/01/2022 : 19:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Njih više ne skupljam otkako je Jenna Jameson otišla u penziju

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 17/01/2022 : 19:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Jedan od boljih omota :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/01/2022 : 21:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da, izvrstan dizajn. I ništa slabiji film, naravno. Nadam se da će izaći i za europsko tržište.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/01/2022 : 21:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne samo nista slabiji, nego najbolji Vinterbergov, i sigurno jedan od must see filmova.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000