forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/01/2022 : 09:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Roditelji su imali hrpu video kaseta, a i ja sam krenuo njihovim stopama i snimao filmove s TV-a. Sjećam se kad sam otkrio da pomoću neke funkcije na video-rekorderu mogu na kasetu od 4 sata snimiti 8. Mojoj sreći nije bilo kraja! Naravno sve je to bilo sad već davno i nije dugo trajalo.

Tako sam i ja radio SP opcija kao "standard play" i LP kao "long play". Uzimao sam razne kasete od 60 (1h), 120 (2h), 180 (3h) i 240 (4h) pa bi mi duplanjem znalo stati i 4 filma na jednu kasetu + neke dodatke koje bih snimio (spomenuti video spotovi i sl.).

Evo slike što mi je ostalo od tih kaseta za snimanje, većinom su tu privatne stvari i neki eventi iz moje prošlosti (želja mi je to prebaciti na laptop u dogledno vrijeme):



quote:
Originally posted by Shaner

Najvažnija stavka mi je kvalitetna oprema izdanja tj. dodaci. Dakle dokumentarci, komentari, kratki filmovi, intervjui i slično.

Ja ti obožavam te dodatke, tzv. "behind the scenes", iza scene i kako je to sve snimano, tko je originalno trebao glumiti u tom filmu, tko je sve odbio ulogu pa kasnije žalio jer je film postigao kultni status, uglavnom sve moguće trivije o mom nekom omiljenom filmu/ima. Iako ima onih ljudi kojima te stvari na neki način smetaju, ne vole to gledati jer im navodno narušava sliku o nekom filmu, poslije ga ne gledaju istim očima. Ali meni to osobno ne smeta, dapače, jako me zanima i budem sretan kad ima nekakav dodatak pa makar se samo radilo o izbačenim scenama.

Kad sam dobio svoju prvu kameru od svojih roditelja tamo početkom 90-ih, bio sam presretan i stalno sam nešto snimao. Možda će zvučati smiješno, a sa mojih 10 godina, ja sam maštao da jednog dana budem kamerman, pa da jednog dana snimam filmove u Hollywoodu, da montiram, radim na specijalnim efektima.. ah, te dječje mašte
quote:
Originally posted by Shaner

@Reem

S obzirom na tvoj uvjet da filmovi imaju hrvatske titlove, bojim se da ti nemam ništa pametno za savjetovati. Kod nas više praktički nema ni DVD-a, a kamoli VHS-a, dakle možeš nabavljati samo stara i polovna izdanja. A i izbor filmova kod nas nikad nije bio pretjerano po mom guštu pa mi se čini da tu ni nema previše toga za skupiti. Spominjao bih i kvalitetu slike, ali imam osjećaj da ti to nije previše važno.

Kvaliteta slike mi i nije nešto bitna, ako se radi o VHS-u za kojeg sam i svjestan da se ne može tražiti bolje od onoga kako je A što se tiče ostalog, ja sam uvijek bio zadovoljan rezolucijom 720p, nikad se nisam zamarao da mora biti kvalitetnije od toga, jer nekad kad sam i ja skidao pa pržio, veća rezolucija je zahtijevala ujedno i više gige, više prostora pa sam zaključio da mi je 720p sasvim dovoljno.

Po pitanju HR titlova - kao što sam pisao, volio bih da mi filmovi imaju titlove, najveći razlog je ta navika. Iako bih mogao cijeli film prevesti sam da treba, premda eng nikad nisam učio, ali naučio ga iz filmova i najviše gledajući Cartoon Network početkom 90-ih. Nego, jedan od razloga zašto želim HR titlove je što problem nastaje kod onih filmova ili serija gdje se pojavljuju različiti dijalekti, izrazi i oni znanstveni, stručni izrazi. Kao kad gledaš nekadašnji E.R. ili danas Dr. Housea, pa ti nazivi bolesti i lijekova, bez titlova ja ne mogu skužiti o čemu se radi ili ako su u pitanju neki britanski izrazi, ako imamo irski ili škotski govor, ne mogu sve pohvatati, titlovi me tu "spašavaju". Kao da netko snimi naš domaći film na HR, a osoba kojoj HR nije prvi jezik već ga je solidno naučila, ne može skužiti sve ako se u filmu priča na kajkavskom ili čakavskom narječju, razumiješ što hoću reći Zapravo, ni ja recimo "Gruntovčane" ne mogu posve skužiti što konkretno pričaju, iako shvatim misao te i te scene.

Ali, ni HR titlovi nekad ne pomažu jer prevoditelji, koliko se god trudili i bili profesionalni, ne mogu prevesti ono što je zamišljeno u duhu tog jezika, jer na HR to gubi smisao. Zato je svakako veliki plus ako se zna eng., ako se većinom gledaju takvi filmovi.
Jedan primjer toga bi naveo iz serije "Život na sjeveru" koju pratim redovito na "Kockici".

Ima scena između Indijanca Eda i dr. Fleischmana u njegovom uredu, kratka scena ali opet tako moćna, kad stric od Eda ne želi ići doktoru iako bi trebao otići na pregled. A Edov stric je inače "which doctor" što bi mi preveli kao "vrač", postoji i riječ šaman (koja isto postoji u eng. saman). I onda u tom kratkom razgovoru dolazi do malog nesporazuma, ali baš smiješno ispalo, što sa HR titlovima ova scena gubi svoj smisao (ne možemo je doživjeti ako ne poznamo eng. jezik). A ima takvih stvari u toj seriji podosta pa i naravno u filmovima, gdje prevoditelji ne mogu sve prevesti jer nije moguće, sami zapravo moramo otkriti koliko su te neke stvari u filmovima i serijama genijalne kao što je ovaj primjer:

Ed: He is a doctor.
Joel: Oh really? Which kind?
Ed: Witch.
Joel: Which which?
Ed: Which what?
Joel: Which doctor?
Ed: Right.

Video te scene od 17 sekunde do 29 sekunde videa:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/01/2022 : 09:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Jel neko onomad možda koristija/kolekcionira Betu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/01/2022 : 15:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jesi mislio na Sonyjev Betamax?
Nisam ga nikada vidio uživo, a nekako mi djeluje cool po slikama koje se mogu naći na internetu. Pronjuškao i vidim da ga se i danas može nabaviti. Kasete su nešto manje, ali su navodno kvalitetnije bile od VHS-a.




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 18/01/2022 15:01:25
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/01/2022 : 16:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
To,to. Ne znan koliko se daju nać te beta kazete u Hr

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/01/2022 : 16:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i da,mnogo je kvalitetnija slika nego na VHS.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/01/2022 : 19:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

To,to. Ne znan koliko se daju nać te beta kazete u Hr


Ima jedan na njuškalu, nudi 8 komada, 70kn/komad: https://www.njuskalo.hr/audio-video-foto-ostalo/betamax-kazete-sony-l-750-oglas-31287540

Pitanja za Shanera ako nas čita

1. Blu-Ray filmovi - kolika je cijena u prosjeku jednog filma, ako se ona može procijeniti ili barem, kolika je ona u rasponu? Vidim u SNK, barem ovako nabrzinu koliko sam proletio po ponudi, najmanja cijena je 130 kn po filmu

2. Jedno, možda glupo pitanje (a kad nisam u tome), mogu li se Blu-Ray filmovi gledati na PS4 ili treba ipak uzeti poseban player?

3. I koja strana stranica je naj za kupnju filmova?

Sorry na ovoliko pitanja, ne moraš se žuriti sa odgovorom ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/01/2022 : 19:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prošli tjedan su mi stigli neki filmovi koje sam naručio, javila mi se dvojica forumaša čija imena neću spominjati, možda žele biti anonimni, uglavnom, ovim putem im se još jednom zahvaljujem ;)

Nešto sam ja imao sitno otprije tih dvd-ova, a evo trenutne moje mini, skromne kolekcije, ja sam zasad i više nego zadovoljan :) Baš sam neku večer otvorio gledanje sa filmom "Reservoir Dogs" :) Mislio sam nešto napisati o njemu, a vidjet ću još, nisam nikada komentirao filmove pa ne znam kako bi to ispalo i čita li se nekome o tome..






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2022 : 19:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da sam hedan od dvojice koji spominjes mogu li odgovoriti na pitanja postavljena shaneru ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/01/2022 : 19:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Naravno da možeš, samo pucaj :)
I ako ti nije problem, samo malo pojasniti o tim regijama (koliko sam shvatio, regija 2 je Europa), pa one A, B, C regije, to me malo buni. Iako sam vidio na ebayu (kod nas u HR nigdje) da postoje ti dvd playeri sa tzv. "regiom free" ili "multi regia", znači sve pokrivaju.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2022 : 19:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Postoje refgion free tj. r0 uredaji, ali ne ovih top brendova. Pojedini uredaji poput LG-ja se dosta lako modificiraju i onda su regija 0. Slicno nikad crackerinju igrica. A, B i C su revije za blu ray diskove. Njih je teze mijenjati na uredajima. Trenutno aktualni 4K diskovi nece biti kodirani na regije, to je veliki plus za njih!

PS ti omogucuje gledanje BD diskova!
Shaner filmove kupuje preko zavvija, a ja ti preporucam i amazone (posebno europske).
Kupovanjem preko neta prolazis znatno jeftinije, pojedine BD filmove moze nabavit vec po cijeni od 50-tak kuna.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2022 : 20:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Nadam se se shaner ne osjeca zakinuto kaj mu se mijesam u komunikaciju...ali malo zezam Reema, s kojim privatno odlicno komuniciram (dvije odlicne kupo-prodaje unazad godine dana) ali se on javno poprilicno distancira od mene (:

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2022 : 20:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
1. Blu-ray izdanja su u pravilu kod nas skuplja nego vani. Britanska izdanja se mogu naći već od pet funti naviše (nova, polovna ne pratim), naravno, ovisi o filmu, izdanju, popustu itd. Često se isplati kupovati box-setove s više filmova koji onda znaju ispasti smiješno jeftini. Primjerice, ja sam Star Wars box sa devet filmova i još toliko diskova s dodatnim materijalima platio oko 400 kuna. Naravno, često neka bolje opremljena i limitirana izdanja dođu i po nekoliko desetaka funti.

2. Mogu se gledati na PS4, samo ne znam kolika je razlika u kvaliteti reprodukcije.

3. Po meni su najbolje stranice Zavvi i Amazon. Možda BeaGea, vice i Bushido znaju još koju.

Što se tiče regija, najjednostavnije bi bilo imati region-free player pa si na miru, ali kao što si primijetio u Hrvatskoj ih nema u prodaji. Kad sam ga ja tražio upućivali su me u Sloveniju. Naravno, takav player je i skuplji nego običan i to nerijetko duplo skuplji, pa sam se na kraju ipak odlučio za "zaključan". Ionako ima i previše odličnih izdanja za našu regiju (2, odnosno kod blu-raya B).

P.S.
Dobra ti je ta kolekcija.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 18/01/2022 20:09:35
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2022 : 20:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Nadam se se shaner ne osjeca zakinuto kaj mu se mijesam u komunikaciju...ali malo zezam Reema, s kojim privatno odlicno komuniciram (dvije odlicne kupo-prodaje unazad godine dana) ali se on javno poprilicno distancira od mene (:


To jer si jezični puritanac.

Nego, kad si već tu da te pitam. Si na kraju dobio novce od zavvija?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2022 : 20:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Nego, kad si već tu da te pitam. Si na kraju dobio novce od zavvija?


Valjda

Obecali su u mailu da ce uplatiti taj iznos na moj tekuci racun, "problem" kaj ja nema netbanking niti provjeravam uplate na racun tako da valjda jesu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2022 : 20:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner


Što se tiče regija, najjednostavnije bi bilo imati region-free player pa si na miru, ali kao što si primijetio u Hrvatskoj ih nema u prodaji.


Jednom sam kod Kineza naletil na Yamakashi DVD uredaj, jeftin, dobar r0 i cita dosta vrsti divxa, ali kratkg vijeka. Crko nakon 2,5 godine.
quote:

P.S.
Dobra ti je ta kolekcija.


Kako nece biti dobra kad je 16 od ovih naslova uzel od mene

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/01/2022 : 21:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Shaner


Nego, kad si već tu da te pitam. Si na kraju dobio novce od zavvija?


Valjda

Obecali su u mailu da ce uplatiti taj iznos na moj tekuci racun, "problem" kaj ja nema netbanking niti provjeravam uplate na racun tako da valjda jesu.


Nadam se da jesu, jer će onda valjda uplatiti i meni. Ovaj put sam imao baš čudnu prepisku s njima. Mislim da ću od sada ipak uračunavati pdv i obradu paketa pa onda procijenjivati isplati li se kupovina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2022 : 21:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Mislim da ću od sada ipak uračunavati pdv i obradu paketa pa onda procijenjivati isplati li se kupovina.



Podržavam!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 12:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Mislio sam nešto napisati o njemu, a vidjet ću još, nisam nikada komentirao filmove pa ne znam kako bi to ispalo i čita li se nekome o tome...



Sam daj!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2022 : 15:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Shaner & BeaGea - hvala puno obojici, puno ste pomogli ;)

Jasno, ono što ne budem našao kod nas u HR, mogu naručiti izvana (ova stranica mi zaista izgleda super što ste preporučili: https://www.zavvi.com/blu-ray-and-dvd.list), a i vidim da trebam samo pripaziti na ono da imaju na sebi "remastered" gdje su zvuk i slika znatno poboljšani. I ovo što Shaner preporučuje, kad se već naručuje, bolje uzeti neki box-set (neku trilogiju, ili neki set filmova dragog nam redatelja i sl...), odličan savjet ;)

I nisam sad siguran, ali vjerujem da na takvim filmovima mogu koristiti eng. titlove, to bi mi dobro došlo ako negdje "zapnem" pa nešto možda ne razumijem što je izgovoreno.

quote:
Originally posted by Shaner

P.S.
Dobra ti je ta kolekcija.

Hvala, kao što BeaGea reče, većinom su to bili njegovi Što god je ponudio, meni se svidjelo jer se radi o dobrim naslovima, glumcima i redateljima, ima miks svega, za početak i više nego dobro. A u ovaj ponedjeljak sam našao isto povoljne dvd-ove (lik baš iz Rijeke :=)), naručio, možda dođe ovaj tjedan pa poslikam ;) Među njima sam naručio i nekoliko original VHS filmova, tako da imam kombinaciju i njih u kolekciji, s njima neću sad pretjerivati jer izbora naslova vjerojatno i nema previše, ali čisto da imam doma jedan komadić "povijesti" i uživanja u istom kako se nekad znalo, da me malo vrati u neka, jednostavnija vremena ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 16:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
...samo pazi na Zavvi, iz Britanije je tak da ti ne gine PDV i carina kad stigne u RH. S europskih amazona možeš to izbjeći, a i ne moraš (ovisi odakle šalju). PDV izbjegavaš ziher ali carinu mozda ne (18-20 kuna za obradu paketa)!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2022 : 16:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, hvala, pripazit ću i na to ;)

Baš mi je maloprije došlo nešto iz Njemačke što sam naručio sa ebaya tamo 4.1., i sad kad sam otvorio, skužim da su mi skroz nešto drugo poslali što nisam niti tražio Pa kad kažu da su Nijemci točni, ma daj..

Inače, naručujem te neke dijelove s kojima ću povezati VCR sa laptopom i prebacivati stare snimke sa VHS-a u digitalno. Dosta dobro sam to proučio, zahvaljujući raznim tutorialima preko YT-a i ja sam uvjeren da će mi to uspjeti.

Između ostalog, naručio sam "MINI HDMI zu AV TV Adapter HDMI 2 AV Converter Full HD 1080P 4K Audio Video PS3", klik OVDJE.

A ja dobijem ovo nešto za što uopće niti ne znam čemu služi, niti me ne zanima.
Niti ima one rupice za cinch kabel.
Pa sam to sad poslikao i poslao im poruku, valjda će mi odgovoriti.
Ne znam što naprave u ovakvim situacijama, da li da opet natrag šaljem njima ovo što su mi poslali, a oni će mi valjda poslati originalno što sam ja prvotno naručio?






"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 16:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ovo ti treba za prebacivanje videa s VHS-a na komp:
https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/adapter-scart-hdmi-oglas-33001848
....e sad, kupovina preko njuškala nije baš najsigurnija!?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 17:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
https://www.amazon.es/MANYOO-HDMI-compatible-Converter-Scaler-Adapter/dp/B09H2P84GW/ref=sr_1_9?crid=10L7OGIZ76X0K&keywords=scart+to+hdmi&qid=1642608279&s=electronics&sprefix=scart+to%2Celectronics%2C85&sr=1-9

S dostavom 22 eura...s obzirom da je španjolski amazon PDV je uračunat.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2022 : 18:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala na linkovima, ali ja sam odlučio da imam ovaj Mini HDMI AV/TV adapter jer sam baš to dobro proučio, na desetke primjera, svi preporučuju taj i funkcionira mnogima, pa se nadam da će i meni :)

A ne znam da li bi ja uopće mogao koristiti te koji imaju scart, jer moj VCR nema scart, ja ga spajam sa cinch kabelom (audio/video), nekad sam ga spajao antenskim kabelom. Iako, ima onih priključaka (mislim da čak na PS3) gdje postoji scart pa izlaz sa cinch kabelom.

(slika sa njuškala pozadine VCR-a, ali isti moj je ovakav, nije mi se dalo slikati)



Znači, kako sam ja to zamislio? U VCR spojim cinch kabel na "output" i onda slika iz VCR-a izlazi i ulazi u taj Mini HDMI adapter gdje se cinch kabelom spaja na "input", a izlaz "output" ide preko HDMI kabela i prije nego se ušteka u laptop, HDMI ide u ovaj HDMI video capture (koliko sam skužio, youtuberi ga koriste danas za streamanje, nedavno sam ga nabavio) i onda tek taj nastavak USB-a u previđeni utor na laptopu. I s tim da na laptopu treba imati instaliran besplatni OBS studio (koji sam već instalirao). Zvuči malo komplicirano, ali je jako jednostavno



Iako ako vidiš gore na mom linku gdje sam stavio pogledaj OVDJE, zeznuo sam stvar kod te narudžbe što nisam gledao da kod cinch utora na tom Miniju, mora pisati "input", a piše "output". Ali nema veze, već sam ja dokučio kako ću ga iskoristiti, samo da mi ovi zamijene. Iz Italije sam isti dan naručio Mini ali pravi, gdje kod cinch utora piše "input", predviđaju njegov dolazak oko 9.2.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/01/2022 18:12:22
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2022 : 18:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Pa sam to sad poslikao i poslao im poruku, valjda će mi odgovoriti.
Ne znam što naprave u ovakvim situacijama, da li da opet natrag šaljem njima ovo što su mi poslali, a oni će mi valjda poslati originalno što sam ja prvotno naručio?

Evo, ja u međuvremenu dobio odgovor od njih, izgleda da ja ne moram ništa slati i da ovo "čudo" ostaje kod mene, a oni će mi ovih dana poslati taj koji sam ja naručio :)

Ovo sam im ja pisao:

quote:
Greetings!

My name is XX from Croatia.
I ordered from you: MINI HDMI zu AV TV Adapter HDMI 2 AV Converter Full HD 1080P 4K Audio Video PS3
Please look here: (tu sam stavio screenshot narudžbe)

I just received a shipment, but that's not what I ordered.

You sent me this and I didn't order that. (stavio sliku toga što su mi poslali)
What do we do now, will you send me what i originally ordered?


Stigao je i odogovor:

quote:
Okay i see, that is wrong. really sorry, thats a card reader adapter. This is for free to you and i will prepare the correct order for you again and send out next days. Sorry. kind regards

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000