forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 18:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Kak te volja...
Kad smo prije koju godinu u sklopu filmske druzine u skoli prebacivali stare materijale to smo radil s onim jednim kablom (u to vrijeme graficke nisu imale hdmi izlaz vec vga, to je jedina razlika od pvpg danas) kojim smo spojili video uredaj i graficku na kompu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/01/2022 : 19:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Reem moram priznati da nisam baš shvatio kako ti to namjeravaš izvesti ali ovo ti je moja najjeftinija i najjednostavnija opcija:

AV to USB converter i SCART to AV kabel (u tvom slučaju bi to trebao biti AV to AV kabel)
Ja sam također za vrijeme prvog lockdowna prebacivao sve sa svoje Hi8-mice a zadnjih godinu dana prebacujem sa VHSa kad se sjetim i kad mi se da čeprkat jer moram svako malo popravljat player.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2022 : 20:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Kak te volja...
Kad smo prije koju godinu u sklopu filmske druzine u skoli prebacivali stare materijale to smo radil s onim jednim kablom (u to vrijeme graficke nisu imale hdmi izlaz vec vga, to je jedina razlika od pvpg danas) kojim smo spojili video uredaj i graficku na kompu.

Je, u prošlom desetljeću sam i ja često koristio VGA kabel, sjećam se da sam, pored laptopa, kupio posebno veći ekran i onda ga spajao na laptop baš preko tog VGA, ali ima sigurno 12-13 godina od toga. Današnji laptop mi nema VGA, a niti CD/DVD uređaj (morao sam uzeti onaj eksterni).

Pokušati ću ovim načinom jer sam ja to sve naručio još tamo 4.1., sve je plaćeno, ako ne bude išlo, ići ćemo drugom metodom ;) Ali mislim da bi moralo uspjeti. Najveća želja mi je te svoje privatne stvari prebaciti, kako sam spominjao.. ne filmove, nego baš ono što sam ja nekad snimao kamerom, većinom su to snimke iz 90-ih godina.

quote:
Originally posted by Cromwell

Reem moram priznati da nisam baš shvatio kako ti to namjeravaš izvesti ali ovo ti je moja najjeftinija i najjednostavnija opcija:
https://i.postimg.cc/yxzbKzmx/IMG-20220119-190128.jpg
AV to USB converter i SCART to AV kabel (u tvom slučaju bi to trebao biti AV to AV kabel)
Ja sam također za vrijeme prvog lockdowna prebacivao sve sa svoje Hi8-mice a zadnjih godinu dana prebacujem sa VHSa kad se sjetim i kad mi se da čeprkat jer moram svako malo popravljat player.


@Cromwell - hvala ti na pomoći, ako ovo moje ne uspije, bar vidim i znam da ima još načina kako to napraviti ;)

Ja sam malo to zakomplicirao sa objašnjenjem, pokušati ću ponovno.

Znači, taj cinch kabel ili AV to AV kabel.
Na "output" VCR-a spajam jedan kraj tog kabela (audio/video), a drugi kraj tog istog kabela spajam u ovaj adapter MINI HDMI AV2HDMI (gdje piše "input"):



Gdje piše "output" na tom MINI adapteru, spaja se HDMI kabel, a drugi kraj HDMI kabela spajam u ovaj HDMI video capture:



..i taj HDMI video capture potom u USB utor na laptopu.

Jedan lik je na yotubeu pričao, da je on sve dobro radio, ali je griješio u zadnjim koracima, on nije imao taj, nazovimo ga stik, HDMI video capture, nego je direktno spojio HDMI u HDMI utor laptopa i nije mogao dobiti nikakvu sliku.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 19/01/2022 20:06:43
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 20:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Je, u prošlom desetljeću sam i ja često koristio VGA kabel, sjećam se da sam, pored laptopa, kupio posebno veći ekran i onda ga spajao na laptop baš preko tog VGA, ali ima sigurno 12-13 godina od toga. Današnji laptop mi nema VGA, a niti CD/DVD uređaj (morao sam uzeti onaj eksterni).



To je bilo prije 15 godina

Da laptop nema VGA a ima HDMI, i to je to. Sve ostalo je isto! S jednim kablom to rješevaš, onim gore kaj sam ti poslal poveznicu.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/01/2022 : 20:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tako je, dobro se sjećaš, ima godina već :)
Svakako ću isprobati ovo što sam već naručio, ako ne bude išlo, idem vašim metodama. Još sam mislio ranije pitati tu na forumu oko tog prebacivanja sa VHS-a u digitalno, a opet nisam htio smetati, probao sam da nešto sam skužim.

U međuvremenu mi je stigla još jedna narudžba, dvd-ovi i 10 VHS filmova. Ne znam hoću li večeras staviti slike ovdje, sutra sigurno.

Ali kako je prijevod moćan, ovako veliki
Baš su mi super te stvari, meni malo treba da me nešto razveseli
Išao sam jednu VHS kasetu isprobati, original film, ajde dok se ja odlučim staviti slike, znate li o kom se filmu ovdje radi?

Film je iz 97'


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/01/2022 : 20:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@ReemCP:Aaa sad mi je jasno. Da to bi ti trebalo funkcionirati premda ne vidim čemu ovaj stick. Znači doslovno ti treba nešto što pretvara analogni u digitalni signal a to je samo ovaj MINI konverter.
Mislim da je taj lik sa jutuba nije školovao :D jer je vrlo vjerojatno imao HDMI out only na laptopu pa mu zato to nije šljakalo. HDMI inače ne putuje "both ways" osim ako nema neki prekidač negdje.

btw zaboravio sam reći da me ova moja konfiguracija koštala manje od 100 kn. Čisto da znaš :D

@dosada: za tvoju konfiguraciju će mu opet falit još jedan kabel (AV to SCART) jer nema scarta na video rekorderu

Bok, kako si.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 19/01/2022 : 21:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@dosada: za tvoju konfiguraciju će mu opet falit još jedan kabel (AV to SCART) jer nema scarta na video rekorderu



Istina, zaboravil da mu video nema scart
U tom slučaju treba mu ovaj tvoj gornji crni kabel...scart to cinch ili kak se vec zove.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 01:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, taj moj je bio valjda "noviji" tip bez scarta, a znam od frenda iz osnovne škole da je imao stariji koji je, čini mi se imao dva scarta.

quote:
Originally posted by Cromwell

Mislim da je taj lik sa jutuba nije školovao :D jer je vrlo vjerojatno imao HDMI out only na laptopu pa mu zato to nije šljakalo.

E, to je to Hvala puno za ovo, sad je i meni jasno. Jer moj laptop ima ulaz samo za jedan HDMI, a on je vjerojatno taj "out" (pa mi dobro dođe taj HDMI video capture), tako da mi taj HDMI utor na laptopu može služiti jedino ako želim primjerice laptop povezati sa TV-om, pa da na ekranu TV-a gledam ono što vidim na laptopu.

Pitao sam nedavno u Elipsu u Zg-u (u ovom mjesecu), da li imaju u ponudi, ne dvd playere, nego dvd rekordere, kao nekad što si VCR-om mogao snimiti sadržaj s tv-a. Jer bih si htio snimiti ponekad neki sadržaj sa tv-a (primjerice onaj dokumentarac O.J. Simpson što znaju pustiti na Areni), kao što smo nekad radili sa VCR-om. Uglavnom, tih dvd rekordera izgleda nema kod nas, jedino ako se izvana naruči, postoje valjda oni sa 160 GB HDD, 250, 500.. pa mi je rekao da se mogu neke stvari snimiti na stick, ako se ima onaj dvbt2 uređaj, ali sve što se snimi na taj stick, mora se gledati na toj istoj televiziji, drugačije valjda ne ide, kao zaštitili su sve.

A ja probao slučajno uštekati HDMI kabel u prijamnik MaxTv-a, a drugi kraj HDMI kabela u ovaj gore spomenuti HDMI video capture i onda u laptop, upalio onaj besplatni programčić OBS studio i radi Na laptopu ide slika normalno, a kad šaltam daljinskim od MaxTv-a programe, tako se oni mijenjaju na laptopu i možeš snimati što hoćeš.

Jedini nedostatak je ako želiš da ti snimka bude u što boljoj kvaliteti, to zahtijeva i više prostora na hardu, jer koliko sam vidio, minuta snimka može otići i do 500 mb, iako se naravno to kasnije može konvertirati u neki drugi format koji bi možda "skresao" malo te megabajte, a da se ne izgubi previše kvaliteta slike.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 20/01/2022 01:37:07
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 21:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Reservoir Dogs (1992.)

Redatelj: Quentin Tarantino
Glumci: Harvey Keitel, Tim Roth, Steve Buscemi, Chris Penn, Michael Madsen, Lawrence Tierney, Quentin Tarantino

Nekidan nabavio ovaj film i pogledao ga ponovo nakon dužeg niza godina i mogu samo reći da i danas uspješno odolijeva zubu vremena, čak štoviše, što vrijeme sve više i više odmiče, rekao bih da poprima sve veći kultni status. A kad razmislim da je ovo Tarantinu bio debi, prvi film njegove karijere, to mi je još više fascinantna cijela ta priča oko njega (jedini od redatelja koji još odskače sa svojim prvijencem je Orson Welles (Građanin Kane)).



Tarantina najviše volim zbog tog nelinearnog toka radnje, ali naravno, i zbog sjajne glumačke ekipe, scenarija i vrckavih dijaloga, u nekim slučajevima, pravo poetskih, kad razmislite - čovjek je genije kad je u pitanju dijalog. Tokom godina, uspio sam pogledati dosta dokumentaraca sa snimanja različitih filmova, filmaši nekad imaju običaj snimiti sve scene koje uključuju tog i tog glumca pa makar se taj lik pojavljivao u samoj završnici filma. Onda se na kraju te scene montiraju, slažu kronološkim redoslijedom, neke suvišne scene se izbace. Možda je i Tarantino tako radio, samo što on onda ta, nazovimo ih "poglavlja", razbaca kako on želi što zapravo u gledatelju pobudi još veće zanimanje i drži ga fokusiranog kroz cijeli film, jer gledatelj stalno razmišlja tijekom filma i slaže "slagalicu" događaja, ne smije se propustiti niti jedna jedina minuta filma. Tako je isto kod ovog Reservoir Dogsa.



Malo je reći da je nevjerojatno koliko je taj film imao mali budžet da su glumci morali donijeti svoju garderobu za film (pogledajte scenu na početku i trenirku od C.Penna), Madsen je dao u korištenje svoj automobil.. ono, strava. Harvey Keitel je zapravo taj "krivac", koliko čitam, zašto je okupljena tako odlična ekipa, jer je i pomogao da se malo "podeblja" proračun filma.



Ne znam što bih uopće ovdje izdvojio jer je svako poglavlje samo za sebe fenomenalno i osebujno. Mislim, da otvorimo samo topic o ovom filmu, imali bi materijala za analizirati danima. Kad samo vidimo taj uvod, početne scene kad piju kavu i razgovaraju o nekim nasumičnim stvarima ("i don't tip" ), svi likovi su pametno predstavljeni, a i više od toga. Nisam o tome toliko razmišljao, ali čitajući neke trivije, vidio sam da ima u tom uvodu i više nego što se može shvatiti i razumjeti kad se film gleda po prvi put što još potvrđuje koji je Tarantino "fucking genius" .

Zaista se ima o ovom filmu dosta toga za komentirati, a ne bih sad htio pisati neke romane pa ću samo izdvojiti za kraj ovog mog komentara onaj legendarni ples Madsena (sa odličnom pjesmom "Stuck in the Middle with you"), plesa kojeg je on navodno sam improvizirao:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/01/2022 : 22:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bravo Reeme, dobri sazetki i recenzije, jedva cekam nastavke!

A mozes ovo slobodno prebaciti i u filmski topic.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 23:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala Poli, ma ovo sam malo piskarao dok sam gledao prvo poluvrijeme Liverpoola Jesi mislio možda na onu temu "Filmovi & co" (tamo da zaljepim komentar), da slučajno ne fulam

Mislio sam još napisati o ovome filmu, ali nisam htio pretjerivati, baš bi trebali imati poseban topic o njemu. Kad pogledaš, u 35 dana je sve bilo gotovo, praktički 90% scena filma je odrađeno u istoj prostoriji koja je zapravo bila mrtvačnica, a Madsen u jednom trenutku kad sjedi, sjedi na mtvačkim kolima

Tierney ih je najviše "kočio" jer nije mogao odmah upamtiti tekst, a i u vremenu stavaranja filma, čak je završio u zatvoru pa su morali platiti jamčevinu da ga izvuku i nastave snimanje. Čitao sam komentare ljudi koji kažu da Tarantino pretjeruje sa količinom krvi u svojim filmovima, dok recimo, on je za ovaj film anganžirao bolničara koji je bio kraj Tima Rotha (Mr. Orange) i pazio da bude prava količina krvi oko njegova lika (koja bi zapravo bila i u stvarnosti da netko ima takvu prostreljenu ranu). Ma čudo ima tih detalja, čak se i Madonni svidio film unatoč onom početku gdje Tarantino (Mr. Brown) pogrešno interpretira njenu pjesmu "like a virgin", što li je sve nadrobio, ali svakako zanimljivo

I u toj početnoj sceni, ima kadar gdje se Tarantino smije u situacijama kad drugi likovi nešto pričaju i provaljuju, a kad razmisliš, Tarantino se smije onome što je on sam napisao u scenariju, ludilo Pa ono tko će se kako zvati po bojama, milina..

Može, ako bude ovako neke inspiracije, napisati ću koji kratki, skromni komentar nakon gledanja :)

Obećao sam inače da stavim slike filmova koji su mi jučer stigli, pa evo u sljedećem postu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 23:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/01/2022 : 23:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote







"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/01/2022 : 01:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala Poli, ma ovo sam malo piskarao dok sam gledao prvo poluvrijeme Liverpoola Jesi mislio možda na onu temu "Filmovi & co" (tamo da zaljepim komentar), da slučajno ne fulam



Da, to je taj topic.

Nego, ozbiljno mislim, samo pali po mater'jali! Uvijek je prijatno procitati nesto novo, pa i da je samo drugaciji pogled na neku svetu kravu.

I evo, prvi priznajem da nisam znao za neke stvari sa snimanja gore. Tako da palac gore.


(sam nisam bas kupovao filmove na DVD-ima, ali ovoga imam među ostalima; ali da bi ga sada htio gledati, mozda se cak ne bi sjetio da ga imam doma vec bi samo skinuo jednog, odgledao i pobrisao)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2022 : 06:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tako je, samo piši Reem.

Što se Tarantina tiče, osjetno mi je pao sa zadnja tri filma i baš razmišljam pogledati ponovo njegov opus da vidim koliko je do njega, a koliko do mene. Prema trenutnom sjećanju, rekao bih da su mu Psi najbolji film, iako je meni najdraži Kill Bill.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2022 : 08:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Tako je, samo piši Reem.

Što se Tarantina tiče, osjetno mi je pao sa zadnja tri filma i baš razmišljam pogledati ponovo njegov opus da vidim koliko je do njega, a koliko do mene. Prema trenutnom sjećanju, rekao bih da su mu Psi najbolji film, iako je meni najdraži Kill Bill.





Nije do tebe ,od Inglorious bastardsa je sve škart

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2022 : 17:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Najave CC izdanja za travanj 2022.

https://www.blu-ray.com/news/?id=29995

@Tarantino

"Mrska osmorska" je odlična...čudi me da netko tko voli film to ne prepoznaje!? "Django" i "Gadovi" su lošnjikavi, a "Bilo jednom..." je fina posveta 60-tima, svakako jedan od boljih tom razdoblju.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2022 : 17:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Najave CC izdanja za travanj 2022.

https://www.blu-ray.com/news/?id=29995

@Tarantino

"Mrska osmorska" je odlična...čudi me da netko tko voli film to ne prepoznaje!? "Django" i "Gadovi" su lošnjikavi, a "Bilo jednom..." je fina posveta 60-tima, svakako jedan od boljih tom razdoblju.


Bilo jednom... nije loš, samo je dosadan. A za Osmorku ne vjerujem što čitam. Odlična? Istina je da ima neke dobre elemente, ali pamtim barem jedan kompletno glup monolog (Jackson priča o nekom južnjačkom oficiru), a i generalno Tarantino jednostavno pretjeruje. Bojim se da je on zapravo ono što bi Englezi/Ameri nazvali one-trick pony. S druge strane, Gadovi su mi jako dobri (iako je i tu pretjerao sa zadnjom scenom). No kao što rekoh, pogledat ću još jednom sve (u nekom trenutku) pa ću donijeti konačan sud.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/01/2022 : 18:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Radnja se odvija prakticki u jednoj prostoriji a nije dosadna. Zar to ne govori dovoljno o vrijednosti filma ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2022 : 18:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Radnja se odvija prakticki u jednoj prostoriji a nije dosadna. Zar to ne govori dovoljno o vrijednosti filma ;)


Ne.

Svakako ću javiti dojmove nakon ponovnog gledanja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/01/2022 : 19:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni jedino Django nije lega (jbg, tija san da mi se svidi, ali nikako pa nikako), sve ostalo mi je jako dobro. Hateful Eight mi je fenomenalna western misterija u stilu kraljice krimića.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/01/2022 : 20:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Reem ima topik o filmovima Kventina Tarantina otvorio ga ja jos davnih dana (isto od pre 10 godina kada sam se tek ulogovao na sajt i otvorio temu o Patu Garetu i Biliju Kidu) kada sam bio u potpunosti fasciniran njegovim opusom:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=42993&whichpage=1

I moj prvi post na toj temi je bio upravo o Reservoir dogsima. Moj omiljeni Tarantinov film i siguran sam njegov najbolji!
Ti detalji sa snimanja su stvarno interesantni i super prica, i ja sam to sve odgledao u dodacima DVD izdanja, posebno mi je simpatican deo kada prica Madsen a njegovi sinovi se valjda igraju ili tuku u pozadini. Bio je i kod Ivana Ivanovica gost kad je bio u Srbiji, stvarno je vrhunski tip on. Steta sto ga nema vise kod Tarantina, odnosno sto ga je nakon Kill Billa ogranicio na cameo uloge, isto vazi i za Harvija Kajtela kog skoro uopste nema nakon Petparackih prica (a i slabo ga ima i kod Skorsezea od 90ih naovamo sem u Ircu) sto je stvarno steta jer je po meni Kajtel mozda i najbolji americki glumac od 70ih na ovamo.

Sto se tice Kventinove karijere po mom skromnom misljenju, mogao je da snimi samo svoja prva tri filma i usao bi zalsuzeno u legendu filma. Nazalost sve nakon toga mi nije taj nivo umetnosti/scenarija/rezije/filma koji je postigao u Reservoir Dogs, Pulp Fiction i Jackie Brown. Kill Bill moram da pogledam ponovo da utvrdim misljenje, Death Proof je zabavna zajebancija i Kurt je legenda, Bastardsi su dobar film ali opet im nesto fali, Django mi je tu jos i najbolji, dok Omrazenu osmorku a tek Bilo jednom u Holivudu ne bih komentarisao. Tarantino je veliki prodavac magle postao, nema to nikakve vise veze s njegovom pocetnom karijerom nazalost. I mene je nekako duboko razocarao. Bio mi je idol, zbog njega sam hteo da se bavim filmom, ali onda prosiris filmske vidike i uvidis koliko on jeste zabavan i donekle specifican, ali nije genijalan i velik kao mnogi drugi reditelji savremenici (a ne moze ni da se uporedjuje sa onima koji su bili pre njega vec).

Tako da Dogs, Pulp i Jackie, to je ta Tarantino trojka.

Edited by - going going on 21/01/2022 20:12:14
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/01/2022 : 20:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

(sam nisam bas kupovao filmove na DVD-ima, ali ovoga imam među ostalima; ali da bi ga sada htio gledati, mozda se cak ne bi sjetio da ga imam doma vec bi samo skinuo jednog, odgledao i pobrisao)

Ove što sam ja uzeo, skoro svi imaju HR titlove, ali zanimljivo, i slovenske (često bude ponuđeno samo HR i SLO) Baš me zanima je li obrnuta situacija tako i kod slovenskih izdanja dvd-ova.

A kad smo kod toga, još čekamo Lwoodov odgovor na njegovu kolekciju i ona slovenska izdanja/naslove filmova, je li on to uzeo za vremena kad je živio u Sloveniji ili?

@Shaner @Lwood @BeaGea @Vice
Da sad ne citiram sve

Čitao sam preko moba što ste pisali (rekoh, odgovorim čim se dočepam laptopa), i čak sam prije nego što će BeaGea spomenut "Mrsku osmorku", mislio ga i ja spomenuti ;) Kao jedan od Tarantinovih filmova iz tog novijeg doba (ako se tako mogu izraziti jer 2015. i nije davno bila), a još nisam sve njegove filmove pogledao da bi mogao nešto konkretnije reći o cjelokupnom opusu.

Ali svejedno, ne bih ja to kod Tarantina nazvao one-trick pony, ja više gledam na to da on ima svoj vlastiti, redateljski rukopis. Kad spomeneš Tarantino, gledatelj zna u što se upušta, zna otprilike u što ulazi kad gleda neki njegov film. I to je dobra, pozitivna stvar, svaki redatelj je po nečemu poznat. Osobno mi on nije najbolji, volim pogledati i Ridleyja Scotta, Scorseseja, nekad mi dođe želja za francuskom kinematografijom (baš sam ovih dana pogledao dva filma od Chabrola pa možda nešto napišem o njima), a opet mi dođe nekad da gledam Tarantina jer znam da ću tamo uvijek naći dobru, raspoloženu glumačku ekipu i dijaloge koji se na neki način ističu u odnosu na neke druge filmove. I kod njega volim što često vraća skoro iste glumce u svoje filmove, tu se vidi da je on ostao s njima u jako dobrom odnosu tokom godina, ali i da oni vole s njim raditi.

"Mrsku osmorku" sam gledao samo dvaput i ima već vremena od zadnjeg gledanja, morao bi ponoviti gledanje.

No, ono čega se sjećam da taj film ima izvrsnu atmosferu, tu je taj snijeg, a kasnije kad se svi zateknu u onom svratištu, snježna oluja pojačava i pritom nitko nigdje ne može otići i ovo što BeaGea reče, svi se nalaze u toj prostoriji većim dijelom filma (kao u "Psima" u toj bivšoj mrtvačnici gdje se skoro sve bitno odvija) što je zaista impresivno kako uspije dijalozima i tim odnosima među likovima, zadržati fokus gledatelja. Meni se odmah na prvu svidio, K.Russell i Bruce Dern su mi veliki bonus pored ostalih poznatih faca.

P.S. da spomenem da sam imao davno tu neku želju, da si doma stavim tapete na jedan dio zidova koje će imitirati kao stare daske, jer sam računao da bi to kasnije mogla biti dobra podloga za neke filmske postere. "Mrska osmorka" je jedan od njih, poster koji krasi jedan od mojih zidova kuće ;) Poster je dimenzija 105x70 cm. Bilo je više verzija toga postera, a meni se najviše svidjela ova na kojoj se nalaze redom svi likovi, čitava "osmorka" ;)



-
-

@going going - sad vidjeh tvoj komentar, hvala na linku ;)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 21/01/2022 20:28:18
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/01/2022 : 07:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kao što sam pisao ranije u topicu, trailere sam jako volio prije gledati (VHS), naročito kad bi imali glas poznatog Redda Peppera, čovjek bi me uvijek nabrijao, nevezano koji film da je u pitanju:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6932 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/01/2022 : 10:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Reem, piši o Chabrolu! Nisam ga gledao sto godina.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000