forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2022 : 01:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Le Boucher (1969.)

Evo još malo Chabrola za Shanera Ovaj put je riječ o "Mesaru" pa evo nekoliko riječi dok mi film nije u potpunosti "ispario" budući da sam ga pogledao prije nekih tjedan dana, ali kako bilo, mislim da takvi filmovi ipak ostaju dugo urezani u sjećanje.

Mjesto radnje "Mesara" odvija se u jednoj, slikovitoj i maloj provinciji u kojem se glavni događaji vrte oko dva lika; Helene (S. Audran, tadašnja žena od Chabrola), koja se zapošljava kao učiteljica u mjesnoj školi i Popaul, koji je lokalni mesar i ratni veteran. Najviše kroz film promatramo njihov međusobni odnos koji je isključivo prijateljske naravi te njihove odnose sa ostalim mještanima kroz svakodnevnicu. I pored toga, netko ubija nožem djevojke u tom mjestu, a policija ubojici nikako ne može ući u trag (iako možemo naslutiti ubojicu).

Gledatelj tijekom gledanja filma pomisli, pa rekao bih da možda i navija da će se između Helene i Popaula izroditi i nešto više od prijateljstva. Oboje si pašu, Popaul je veoma slatkorječiv, fin (ne navaljuje), humorističan i učinio bi sve za Helene, a ona uživa u njegovom društvu i uvijek se osjeća dobro u njegovoj prisutnosti. Međutim, oboje vuku te neke traume iz prošlosti. Popaul, kao što rekoh, bio je u ratu i svega se nagledao, svega onog ružnog što se može vidjeti i doživjeti u jednom ratu. A s druge pak strane, Helene je isto traumatizirana jednom prošlom vezom od koje se jedva oporavila i ona više ne želi riskirati i opet sve prolaziti to ispočetka. Popaul je zaljubljen u nju i to se vidi, osjeti kroz film, ali onda jednostavno želi taj samački život jer je strah da ne doživi nešto slično gdje bi opet morala patiti.



Kako film nosi naziv "Mesar", jasno je tko ubija te djevojke. Helene nakon što nalazi novu žrtvu dok je vodila djecu na izlet u prirodu, pronalazi i upaljač pokraj žrtve kojeg je nedavno poklonila Popaulu. Ali, ona to ništa ne govori policiji. Film je počeo vedro, u veselom raspoloženju - vjenčanjem, a završava tragično, Popaulovom smrću posljedicom samoranjavanja u prisustvu Helene.

Ono što sam čuo od filmskih kritičara u vezi ovog filma, kad se na kraju malo sagleda cjelokupna slika - znači, mjesto radnje je u tom mirnom kraju, gdje se čuje svaki cvrkut ptica, čuje se zvonjava crkve, igra djece, posve mirno mjestašce.. a tu se odvijaju ti teški zločini. Živorad Tomić je izjavio da je takvo mjestašce (gdje čovjek ne bi očekivao da se nešto tako strašno može događati), odlični pokazatelj razorne moći rata, što je taj rat napravio od tog dobrog Popaula. Chabrol je isto navodno rekao da tko god je prošao rat, bojište i sve te ružne stvari, ne može iz toga izaći normalan, uvijek nosi neke ožiljke iz toga svega gdje se netko bolje, netko slabije nosi s tim. Kad pogledamo tog lika, u ratu se nagledao krvi, a onda je nasljedio i posao od svoga oca radeći kao mesar, tako da je cijeli život bio suočen sa krvlju.

Evo jedan citat kako Popaul na samrti objašnjava Helene:

I have a lot of blood – my blood doesn’t stop flowing. I know about blood.
I’ve seen so much blood, blood flowing. … Once, when I was little, I fainted when I saw blood.
I noticed the smell of blood – their blood all smells the same, that of animals and that of humans.
Some is more red than others, but all have exactly the same smell.


Filmski poster kojeg možemo gore vidjeti, ima na sebi dva lica Popaula - ono naše lijevo je od tog dobrog, finog gospodina, dok je ono, naše desno, od monstruoznog ubojice. Također se na kraju postavlja pitanje "što bi bilo kad bi bilo", da je Helene samo zagrlila Popaula, da ga je poljubila kad je on to htio negdje na početku filma, da je počela živjeti s njim, da li bi stvari možda bile drugačije i on ne bi ubijao, već bi dvoje ljudi, od kojih je svako na svoj način traumatiziran, mogli dalje nastaviti živjeti ostatak života u ljepšoj, vedrijoj i boljoj budućnosti. Strašno je sve to kad pomisliš, koliko su samo mogle neke nijanse odlučiti da im život ode drugim tokom.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/01/2022 : 01:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Ne, uredaj mora biti ultra hd tj. 4k blu ray.

Ok, mislim da mi je sad sve jasno Ja se ispričavam ako sam malo dosadan sa svim tim silnim pitanjima ;)

Imali smo i imamo:
- VHS
- DVD
- Blu-Ray (1920×1080)
- 4K (3840 x 2160)

Na dvd playeru možemo gledati samo dvd.
Na blu-ray playeru možemo gledati dvd i naravno, blu-ray.
Na 4K playeru možemo naravno gledati 4K, a po nekoj logici, trebali bi moći gledati na tom istom playeru dvd i blu-ray filmove, jel da?

Pa shodno tome, najbolja investicija bi onda bila kupiti 4K player. Jer bi mogli sve gledati, sve formate, a pričao si BeaGea i objasnio mi da sa 4K filmovima nema restrikcije sa regijama i gledamo sve bez problema ;)

I još na kraju, bilo bi idealno kupiti 4K UHD TV.

Jesam li sve dobro skužio

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 25/01/2022 : 07:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Jesi ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2022 : 08:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I još na svim tim playerima možeš slušati glazbene CD-e, ako ih slučajno imaš a nemaš ih gdje ubaciti kao mnogi danas.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/01/2022 : 08:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

I još na svim tim playerima možeš slušati glazbene CD-e, ako ih slučajno imaš a nemaš ih gdje ubaciti kao mnogi danas.





Može nabavit Hi Fi. nego glede Sonyja-jedna od najboljih marki potrošačke elektronike.
Ne znan kakvi su im blu ray playeri ali sve šta san ikad ima od njih je bilo najbolje uloženo odnos kvalitete-novci.
Npr u auto san stavija cd player 2005. ,još danas radi bez greške.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/01/2022 : 08:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
od mini linija npr,nisu loši još Phillips ili Panasonic .
Recimo za TV-e Phillips je q. Prije 20-25 godina je bija odličan sad je bzv.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 25/01/2022 : 09:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Reem CP

4K TV ti je potreban samo ukoliko tražiš dijagonalu vecu od metar i pol, za sve ovo manje ti je 1080p i više nego dovoljan!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 25/01/2022 : 09:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Ono što sam čuo od filmskih kritičara u vezi ovog filma, kad se na kraju malo sagleda cjelokupna slika - znači, mjesto radnje je u tom mirnom kraju, gdje se čuje svaki cvrkut ptica, čuje se zvonjava crkve, igra djece, posve mirno mjestašce.. a tu se odvijaju ti teški zločini. Živorad Tomić je izjavio da je takvo mjestašce (gdje čovjek ne bi očekivao da se nešto tako strašno može događati), odlični pokazatelj razorne moći rata, što je taj rat napravio od tog dobrog Popaula.



Ima Živorad dobre opservacije ali ovdje se ne slažemo da je rat taj koji mirno mjesto pretvara u pakao. Mislim da je to i bez rata prisutno, ljudi su zlo samo po sebi (s ratom ili bez). Šifra Twin Peaks

Davnih dana pogledal "Mesara" i vrlo sam zadovljan filmom, iako nisam kasnije nešto puno pratil Chabrola. Čini mi se da sam pogledal još samo "Košute.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/01/2022 : 20:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Shaner

I još na svim tim playerima možeš slušati glazbene CD-e, ako ih slučajno imaš a nemaš ih gdje ubaciti kao mnogi danas.


Može nabavit Hi Fi. nego glede Sonyja-jedna od najboljih marki potrošačke elektronike.
Ne znan kakvi su im blu ray playeri ali sve šta san ikad ima od njih je bilo najbolje uloženo odnos kvalitete-novci.
Npr u auto san stavija cd player 2005. ,još danas radi bez greške.


Za auto koristim inače MP4 player :)

Što se tiče TV-a, kupio sam si prije neke dvije godine novi soundbar, dosta povoljno i jako sam zadovoljan njime. Radi se o modelu HT S350.

Ovako sam ja sebi to složio (slika je sa neta):



Veoma lagana instalacija - tanki zvučnik poveže se sa HDMI kabelom sa tv-om (a taj tanki zvučnik montiraš na zid kao sliku), a sub staviš gdje hoćeš, njih dvoje je povezano bluetoothom. Jedino na TV-u, na njegovim postavkama, moraš zvuk staviti na "isključeno".

A i spajamo se preko moba i slušamo muziku s YT-a preko njega, dobar je ako imaš neki kućni party, ali i za gledanje filmova - baš je dosta kvalitetan zvuk. Nisam znao prije kupnje koga pitati i što odabrati, onda sam našao ovaj kratki YT video, stavio slušalice u uši i pogledao/poslušao te sam znao odmah da je to zvuk koji sam tražio



quote:
Originally posted by BeaGea

Reem CP

4K TV ti je potreban samo ukoliko tražiš dijagonalu vecu od metar i pol, za sve ovo manje ti je 1080p i više nego dovoljan!

Ma malo sam razmišljao i kad sam vidio da tv-i idu na akciji ovih dana, otišli jučer odmah za Rijeku u tower centar i uzeli 138 cm ekran Fantastična slika.

quote:
Originally posted by BeaGea

Ima Živorad dobre opservacije ali ovdje se ne slažemo da je rat taj koji mirno mjesto pretvara u pakao. Mislim da je to i bez rata prisutno, ljudi su zlo samo po sebi (s ratom ili bez).

Naravno, ovo je fikcija, film nastao prema romanu, ali svejedno, ima tu nešto kad razmisliš. Ovaj mesar je svako malo u filmu ponavljao kakve je grozote vidio (15 godina je čak bio u ratu) tijekom rata, pa djecu u svakakvom stanju.. a bolje i ne spominjati. Utječe to na čovjeka i na psihu. Imam prvog susjeda koji je bio zarobljen u domovinskom ratu i imao je sreću da je doživio razmjenu i vratio se kući, ali on je poslije, otada pa do dan danas (iako mu je blizu 60) radio svakojaka sranja, to čovjek da radi film ne bi vjerovao da netko može toliko toga ružnog napraviti, čak i policija više s njim ne želi imati posla.

quote:
Originally posted by BeaGea

Šifra Twin Peaks

Jasno, nikad ne znaš u kog će "Bob" ući, ali on je uvijek tu negdje prisutan.



quote:
Originally posted by BeaGea

Davnih dana pogledal "Mesara" i vrlo sam zadovljan filmom, iako nisam kasnije nešto puno pratil Chabrola. Čini mi se da sam pogledal još samo "Košute.

"Košute" nisam gledao, ali su ga spomenuli tu večer isto kao kvalitetan

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 27/01/2022 20:58:33
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/01/2022 : 21:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Baš nemam sreće sa ebayem ove godine :(
Prvo onaj iz Njemačke, danas ovaj lik iz Italije - pošalje mi skroz krivi konverter sa pogrešnim stranama "outputa" i "inputa":



A na stranici s koje sam naručio jasno stoje ove slike ispod što sam i originalno želio, a ja to nisam dobio:




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/01/2022 : 22:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Baš nemam sreće sa ebayem ove godine :(



Ne znam, ali osobno nikad u život ništa s ebaya nisam kupoval a volim internet narudžbe. Preklani je žena naručila preko sestrične neke maske s ebaya za mob, i vidi čuda nisu odgovarale

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2022 : 17:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dosad imao odlična iskustva s kupnjom preko ebaya, doduše nisam puno nešto kupovao, ali sve je bilo ekspresno i točno ono što sam želio. Prva narudžba (Austrija, čini mi se) je bio onaj Euro album sa svim prvenstvima od 1980.-2004.: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=36936&REPLY_ID=2369236
Još mi lik pored toga pokloni cijeli popunjeni album od SP 2010.

Onda iz Glasgowa naručili djeci 3 putne torbe sa kotačićima, ispalo nas, uključujući dostavu, jeftinije nego u HR sama torba. Pa nećakinjama iz Francuske nedavno naručio čizmice, sve kako treba došlo i brojevi odgovaraju.

Zaboravih da mi je ekspresno došao i ovaj stik što sam ga spominjao u ovom mjesecu, "hdmi video capture". Ali ovaj konverter, kao da je uklet. Imam puno tog svog materijala na VHS-u, a i u ovo zimsko doba nešto više vremena, pa sam mislio to polako prebacivati, ali nikako da dočekam taj konverter. Nije bed i čekati, ali kad dočekaš, da bar dobiješ ono što si želio.

Ono što sam si još u Rijeci uzeo neki dan je ova stvarčica sa donje slike. Kako smo još 2013. uzeli TV (Philips, 102 cm), radi i dan danas kako treba, samo nije smart. Pa je ovo dolje super stvar (bitno da tv ima HDMI ulaz, može biti i stariji od 2013.), te sa tom stvarčicom ga "pretvoriš" u smart, sad i na njemu imamo youtube i ostale te mogućnosti koje su prikazane na kutiji.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/01/2022 : 21:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Chabrol

http://www.dvdbeaver.com/film10/blu-ray_review_157/lies_and_deceit_5_films_by_claude_chabrol_blu-ray.htm

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/01/2022 : 21:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ono što sam si još u Rijeci uzeo neki dan je ova stvarčica sa donje slike. Kako smo još 2013. uzeli TV (Philips, 102 cm), radi i dan danas kako treba, samo nije smart. Pa je ovo dolje super stvar (bitno da tv ima HDMI ulaz, može biti i stariji od 2013.), te sa tom stvarčicom ga "pretvoriš" u smart, sad i na njemu imamo youtube i ostale te mogućnosti koje su prikazane na kutiji.





Koja cijena?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/01/2022 : 23:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala na linku o Chabrolu

quote:
Originally posted by BeaGea

Koja cijena?

Oko 390 kn u Elipsu. Znam da vani vjerojatno to dođe jeftinije, ali kad sam vidio priliku, nisam je htio propustiti i zezati se poslije.

Dobije se mali daljinski, taj stik (koji ima i napajanje u struju) i kao mali produžni HDMI dodatak. Pitao sam se čemu taj produžni, a onda sam skužio da neki televizori u pozadini imaju uski prostor gdje ovaj stik ne bi mogao stati zbog svoje dužine, onda se u nastavku njega samo spoji sa tim malim produžnim čiji taj kratki kabel se savija pa paše za sve TV-e koji imaju HDMI, a nisu smart

Evo dvije slike, na drugoj slici je prikazano kako sam spojio taj "produžni":




"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/01/2022 23:06:37
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 29/01/2022 : 00:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Gledam i sjeti se ove teme

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/01/2022 : 00:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@RadioClash - odličan video

Btw, ovaj tjedan je počeo Seinfeld na RTL-u 2 otpočetka, nisam ga dugo gledao pa pratim.
I odmah u prvim epizodama, on i Elaine u videoteci



A "Život na sjeveru", kojeg isto pratim i koji je ušao u zadnju, 6.sezonu.
Neku večer Ed popravlja dr. Fleischmanu VCR, čisti glave, a i izgleda da se i kaseta zaglavila




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 29/01/2022 : 01:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je rommel, koji ima ogromnu kolekciju, pre nekoliko godina hteo sve da proda... (Ne znam razlog, niti bih u to ulazio.) Ali se ovo često dešava...

Skupljaš manijakalno, knjige, stripove, filmove... I onda u jednom trenutku budeš iz fazona: šta će mi? Posebno su filmovi osetljiva tema jer smo u svega dvadesetak godina imali promenu nekoliko formata. Meni su svojevremeno filmovi na DVD-ju i gledanje na TV-u s ravnim ekranom, običan, katodni TV, bili ispunjenje sna naspram VHS-a. Sad, kada je digitalni oblik prevladao, nekako mi nema smisla gomilanje istih filmova u novima formatima, a te DVD-je nikad neću gledati.

Na laptopu koji sam kupio krajem 2017. i još ga koristim ni nemam DVD, a zatrebao mi je samo jednom ili dvaput otad...

Ako tebi ili nekom drugom trebaju ti diskovi, ostavite mejl u PM-u da prosledim spisak, ima oko 100 filmova preostalo, mahom s kioska, ali klasici... Samo ako neko to može da preuzme u Srbiji.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 29/01/2022 01:55:34
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2022 : 10:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala na linku o Chabrolu

quote:
Originally posted by BeaGea

Koja cijena?

Oko 390 kn u Elipsu. Znam da vani vjerojatno to dođe jeftinije, ali kad sam vidio priliku, nisam je htio propustiti i zezati se poslije.



Pitam za cijenu jer mi je kolega neki dan bas na poslu nudil taj stick za 400kn. S time da on mi je nudil 4k, a ovo je obican HD koliko vidim!?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/01/2022 : 15:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Mislim da je rommel, koji ima ogromnu kolekciju, pre nekoliko godina hteo sve da proda... (Ne znam razlog, niti bih u to ulazio.) Ali se ovo često dešava...

Je, baš sam naletio na taj topic prije nego ću otvoriti ovaj
Evo ga: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38140

quote:
Originally posted by Gil-galad

Skupljaš manijakalno, knjige, stripove, filmove... I onda u jednom trenutku budeš iz fazona: šta će mi? Posebno su filmovi osetljiva tema jer smo u svega dvadesetak godina imali promenu nekoliko formata. Meni su svojevremeno filmovi na DVD-ju i gledanje na TV-u s ravnim ekranom, običan, katodni TV, bili ispunjenje sna naspram VHS-a. Sad, kada je digitalni oblik prevladao, nekako mi nema smisla gomilanje istih filmova u novima formatima, a te DVD-je nikad neću gledati.

Na laptopu koji sam kupio krajem 2017. i još ga koristim ni nemam DVD, a zatrebao mi je samo jednom ili dvaput otad...

Ako tebi ili nekom drugom trebaju ti diskovi, ostavite mejl u PM-u da prosledim spisak, ima oko 100 filmova preostalo, mahom s kioska, ali klasici... Samo ako neko to može da preuzme u Srbiji.

Dobro si sve napisao, meni se to recimo dogodilo sa stripovima, u veoma kratkom roku otkako sam se vratio njima. Počeo mahnito skupljati dosta toga, da bi se napokon osvijestio i došao k sebi, tako da sad od stripova uzimam samo ono što koristim, odnosno čitam

Po pitanju filmova, tu ću isto birati, iako ću rado prihvatiti priliku ako naiđem na neke akcije, kao što je primjer i nekidan kad sam našao originale (ta kiosk ili konz. izdanja dvd-ova, gdje je već što izlazilo) po samo 5kn/komad. Odlučio sam da ta kolekcija bude dijelom i u VHS obliku, to jednostavno ne mogu objasniti, ali me na neki način ispunjava i zadovoljava :) Možda to mogu objasniti primjerom kako imamo i danas mnogo ljudi koji kupuju Dnevnikove sveske iz Zlatne serije, iako danas možemo iste priče naći u puno boljem pakiranju, sa puno boljim prijevodom i u konačnici, sa svim stranicama, ali opet shvaćam na neki način te ljude koji se osjećaju nekako drugačije kad imaju tu "žutu traku" u svojim rukama.

Inače, filmove koje uzimam, na neki način bih želio i da djecu s vremenom, da se tako izrazim - "filmski obrazujem", da ne vise samo na YT ili tik-toku i gube vrijeme, bolje pogledati neki kvalitetni film (kad ih stripovi baš i ne privlače). Prije dvije godine, a i prošle, uspjeli smo pogledati zajedno "Gooniese" pa i "Dennis the Menace", naravno "Sam u kući" standardno za blagdane, iznenadili su me da su uspjeli "izdržati" gledanje svih tih filmova u cijelosti, jer obično im koncentracija brzo padne i uvijek im nešto drugo odvrati pozornost Tako da možda ti filmovi, ako ih ja pogledam svega jedanput ili dvaput (ili neke više puta), možda njima ostane i zainteresira ih, kad već stripovi nisu privlačni. A pogledati neki dobar film je uvijek neko posebno zadovoljstvo, čak te nekad potakne i na razmišljanje o nekim stvarima o životu, možda da i sam nešto nekad poduzmeš što bi se kasnije pozitivno reflektiralo na samog čovjeka i njegovu okolinu.

Što se tiče ovog popisa i slanja, ako su filmovi povoljni, možda bi se isplatilo za poštarinu dati nekih 10 eura ili koliko bi već koštala, ne znam kako se kreću cijene slanja iz države u državu. Prošle godine sam jednom u Srbiju slao oko 30-ak sličica nogometaša, preporučeno, mislim da sam platio oko 32 kn, tako nešto. Ali jasno, pošiljka je bila dosta lagana..

quote:
Originally posted by BeaGea

Pitam za cijenu jer mi je kolega neki dan bas na poslu nudil taj stick za 400kn. S time da on mi je nudil 4k, a ovo je obican HD koliko vidim!?

Piše na bočnoj strani kutije: HD 1080p

Nisam imao pojma da postoje jedni i drugi, iako ne znam koliko ima smisla taj 4K kad ga stavljaš na stari TV Za noviji TV ti ionako ne treba, skoro svi imaju u sebi već. Evo, ja sam spojio na stari TV i isprobao ovaj dolje trailer sa YT-a, slika savršena, bolje od ovoga ne bih ni tražio. Naravno, na YT-u su neka videa lošije rezolucije, neka su u visokoj kvaliteti, sve ovisi o tome tko je kakav materijal uploadao na YT. Nama je jedino bilo bitno da i na tom tv-u imamo YT.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2022 : 15:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Gil-galad

Mislim da je rommel, koji ima ogromnu kolekciju, pre nekoliko godina hteo sve da proda... (Ne znam razlog, niti bih u to ulazio.) Ali se ovo često dešava...

Je, baš sam naletio na taj topic prije nego ću otvoriti ovaj
Evo ga: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38140


To je bil samo trenutak "slabost", rommel i danas revno kupuje filmove. Zadnje je obnovil (prije koji dan, cujemo se privatno pa znam) kolekeciju s Aldrichevom Sodomom i Gmorom, ograničeno BD izdanje

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 29/01/2022 16:11:37
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2022 : 15:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
quote:
Originally posted by BeaGea

Pitam za cijenu jer mi je kolega neki dan bas na poslu nudil taj stick za 400kn. S time da on mi je nudil 4k, a ovo je obican HD koliko vidim!?

Piše na bočnoj strani kutije: HD 1080p

Nisam imao pojma da postoje jedni i drugi, iako ne znam koliko ima smisla taj 4K kad ga stavljaš na stari TV



Vjerojatno ima smisla jer prima 4K signal, ali ne znam sad točno.
Inače znam da BD uređaji 4K imaju smisla i na "samo" HD (čak i slabijim) telkačima jer čitaj 4K diskove, a kod filmova je često razlika, ne samo u oštrini, vec i u tonalitetu boja i sl. Evo kakva je razliku u slici (na svim televizorima) između 4K i BD izdanja filma Piano:
https://caps-a-holic.com/c.php?go=1&a=0&d1=17085&d2=16684&s1=188163&s2=180867&i=0&l=0

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12350 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/01/2022 : 18:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Super za rommela
Aha, vjerojatno si u pravu s tim, nisam znao za to.

Je li znaš možda što znači ono u ponudi kod blu-ray filmova, kad se prodaju sa nekim "steelbook-om", vidim da takvi puno dođu?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 29/01/2022 : 18:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Da omot izdanja nije plastican vec limeni.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

FrancoNero
Starting Member

16 Posts

Member since 16/11/2011

Posted - 29/01/2022 : 21:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send FrancoNero a Private Message  Reply with Quote
Imam ja viška par steelbook izdanja ako je netko zainteresiran. 12 Monkeys Arrow Video izdanje, Carlito's Way koji sadrži običan bluray i 4K disk.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000