forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gde na letovanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2022 : 06:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Gde cete na letovanje?

Ja sa porodicom jos blage veze ne znam gde cu. Nesto gadjam Sardiniju ili Siciliju ali najradije bih ostao kuci, ali razapece me. :)

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 24/05/2022 : 08:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Otok Unije za 2-3 tjedna.

U 9. mjesecu "Route 66" ako Bog, Korona i majmuni dozvole.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/05/2022 : 09:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Prijatelji iz Italije su mi pričali neki dan da je Sardinija puno bolja od Sicilije za ljetovanje, pogotovo što se mora tiče. Ali navodno je i skuplja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 24/05/2022 : 09:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Prošli smo cijelu Sardiniju okolo na okolo sa Oldtimerima.
Ludilo.
Na Siciliji sam bio samo jednom. Ujedrili smo noću sa brodovima Cino Ricci-a koje je iznajmio za regatu.
Vjetar i more su bili poprilično jaki i veliki.
Domačini su vikali "Bravi Ragazzi!". Kad smo ih prošli pokazivali su jedni drugima da smo ludi.
Sjeli smo u kombi i jurnuli doma.
Tako da je moje Sicilija iskustvo bilo malo jezovito. Žene su bili niske, jake i brkate. Frajeri su nas malo mrko gledali.
Pod utjecajem filmova činilo mi se da ako ostanemo da ćemo se probuditi sa konjskom glavom u krevetu.
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/05/2022 : 10:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Turska !

Bio prošle godine i oduševio se.
Odlična hrana a puno jeftinije nego Hrvatska.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2022 : 10:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ja sam trenutno u Antaliji i ispunio sam kvotu sto se tice tradicionalnog odmora, bazen, plaza, klopa, cuga, a ljetni odmor je veci dio gnjavaze jer se obilazi familija, a ja uvijek velim da svi znaju da smo dole vrata su otvorena, kafe ima, ima kolaca, ne moram ja obilaziti sve, nije nitko bolestan, to family things me iscrpljuje. Uzet stap i na Unu baciti plovak.
Lezim na plazi i tek drugi dan ovdje planiram gdje cu drugi put. Pfft!
Ideja Egipat dva tjedna, kombinacija sa obilaskom novog GEM-a(grand egyptian museum) i Hurghada relaxing.

P.S. sto su ove engleskinje ruzne, sve botox ćube, bahato…
Jucer svabe zapalili kafic na Mallorci, gasili vatru alkoholom, snimali i smijali se.. Prijeti im zatvorska.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/05/2022 : 12:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Tradicionalno najčešće nikud. More je tu relativno blizu, jednom ili dvaput na dan mi je dosta.

A možda ću malo više boraviti na selu, tamo je hladovina...

Edited by - delboj on 24/05/2022 13:45:17
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2022 : 13:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Prošli smo cijelu Sardiniju okolo na okolo sa Oldtimerima.
Ludilo.
Na Siciliji sam bio samo jednom. Ujedrili smo noću sa brodovima Cino Ricci-a koje je iznajmio za regatu.
Vjetar i more su bili poprilično jaki i veliki.
Domačini su vikali "Bravi Ragazzi!". Kad smo ih prošli pokazivali su jedni drugima da smo ludi.
Sjeli smo u kombi i jurnuli doma.
Tako da je moje Sicilija iskustvo bilo malo jezovito. Žene su bili niske, jake i brkate. Frajeri su nas malo mrko gledali.
Pod utjecajem filmova činilo mi se da ako ostanemo da ćemo se probuditi sa konjskom glavom u krevetu.



Imas neku preporuku? Razmisljao sam cak i u Portugal da idem. Hteo bih negde gde nisam bio. Da obidjem vecinu zemalja sa morem sa severa Afrike i juga Evrope i da posle idem sa zenom negde kao baba i deda kad me deca otresu i porastu jos malo :)

Italijani iz firme mi kazu za Sardiniju da je najbolje moguce mesto za odmor i to kazu istocna obala. Ali nigde posebno mi nisu dali preporuku.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/05/2022 : 13:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja jos trazim gdje
Garant makarska rivijera
Gradac ako ko ima kakvu ponudu za 10 dana

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2022 : 13:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Bio neko u Maroku? Tunisu? Na Malti ili Kipru?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/05/2022 : 13:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Idi na Maltu, koliko te cenim, tebi će se svideti. Ta familiju ne znam. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/05/2022 : 13:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja inače planiram da sa još jednom familijom napravim road-trip: Barselona-Gibraltar mediteranskom obalom, pa onda preko u Maroko, atlantskom obalom do Casablance i natrag. Kada? Pojma nemam, ali pričamo o tome. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2022 : 13:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
U to je verovatno vrhunski trip. Ja sam bio u Barseloni i Ljoret de Maru. Meni je tamo bilo bas lepo. Sitan kamen, milina. Ne izadjes pohovan iz vode.. :)

Sad cu bas da gledam za Maltu.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2022 : 13:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mene iskreno bas zaboli, tako da ja nigdje. 2019 sam sa curama iz posla bio u Portu i bilo mi je vrh tamo, cak potencialna destinacija gdje bi mogao da zivim, pa sam si rekao da bih odveo ovo nase dvoje tamo kad se onda usrala korona i stalo sve. Sad mi se i ne da vise.
A sto se mora tice, zaboli me racku za more.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/05/2022 : 14:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Poli, ovo ti je kao kad neko ode na topic o Zagoru samo da bi rekao da ne čita Zagora. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 24/05/2022 : 14:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja inače planiram da sa još jednom familijom napravim road-trip: Barselona-Gibraltar mediteranskom obalom, pa onda preko u Maroko, atlantskom obalom do Casablance i natrag. Kada? Pojma nemam, ali pričamo o tome. :)

Realno. Mediteranski basen je odlican. Istorija, kultura, arhitekrura, mentalitet, kuhinja, klima.. ima sve.
Ovo tvoje je odkicno, a ja bih jos svratio u Tangier.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2022 : 14:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Poli, ovo ti je kao kad neko ode na topic o Zagoru samo da bi rekao da ne čita Zagora. ;)


Nuspojava foruma s.com.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2022 : 14:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ja inače planiram da sa još jednom familijom napravim road-trip: Barselona-Gibraltar mediteranskom obalom, pa onda preko u Maroko, atlantskom obalom do Casablance i natrag. Kada? Pojma nemam, ali pričamo o tome. :)



Maroko je fenomenalan. Ova tvoja tura zvuči odlično.
Prije par godina smo išli cura i ja u Maroko - let iz Venecije za Fez, tamo uzeli rent-a-car i u nekih 10ak dana napravili turu Fez - Sahara (Merzouga) - Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marrakech - Essaouira - Casablanca - El Jadida - Rabat - Meknes - Chefchaouen - Fez

Preporučam da ni slučajno ne preskočiš Essaouiru koja možda nije toliko razvikana, ali je fenomenalna. Casablanca ne vrijedi za posjetiti na više od sat vremena, nema se tamo šta vidjeti osim one glavne džamije. El Jadida isto tako... Ovo sve ostalo je prva liga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/05/2022 : 14:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by manhunter

Ja inače planiram da sa još jednom familijom napravim road-trip: Barselona-Gibraltar mediteranskom obalom, pa onda preko u Maroko, atlantskom obalom do Casablance i natrag. Kada? Pojma nemam, ali pričamo o tome. :)

Realno. Mediteranski basen je odlican. Istorija, kultura, arhitekrura, mentalitet, kuhinja, klima.. ima sve.
Ovo tvoje je odkicno, a ja bih jos svratio u Tangier.




Tanger je na putu. Nego, uvek se zeznem i kažem do Casablance, a mislim na Agadir. Tako da su na putu i Marakeš, Rabat, Tetouan.. I ona klasika u Španiji, naravno.

A Mediteran mi je omiljen zbog svega ovoga što nabrajaš, nema boljeg od toga.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 24/05/2022 : 14:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bio neko u Maroku? Tunisu? Na Malti ili Kipru?



Cipar mi je puno bolji od Malte ako ti je bit odmora samo plaže, ladovina, piva i zajebancija. Malta je puna meduza, nije ugodno baš plivati tamo.
S druge strane, možda će se, pogotovo ženama, više svidjeti Malta za promatranje, Valetta im je lipa, ima tih dvoraca, uskih uličica, ima tu nešto posebno. I malena je, možeš taksijem sve odraditi laganini.

U Cipru mi je najluđe bilo ići vidit Famagustu, to je na Turskom dijelu Cipra, luda štorija...

https://cyprus-mail.com/2019/09/08/the-tragic-fate-of-famagusta/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2022 : 15:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bio neko u Maroku? Tunisu? Na Malti ili Kipru?



Bio sam ja u Maroku ima par godina, evo pogledaj što sam napisao Manhunteru par postova poviše. Ako te zanima nešto detaljnije, slobodno se javi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2022 : 15:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
https://www.1atravel.rs/putovanje/paradise-bay/

Ovo sam iskopao preko nasih agencija za Maltu.

Gledao sam malo i ono sto vredi videti je Valeta i stari grad. Ovih pecina i rusevina sam se nagledao u zivotu i ne mogu vise da me ubijes. :)

Mene more bas toliko i ne zanima, ja volim zabaciti u bazenu malo ili na kamenim plazama i to je to. Ali zena i deca, presing.. :) Ja bih isto radije otisao u Porto ili Lisabon na primer. Ali ko mene pita. :)

Imam prijatelja u Maroku, bas tamo zivi i bas cu ga pitati sta kaze. Koliko je rent-a-car tamo?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/05/2022 : 15:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Bio neko u Maroku? Tunisu? Na Malti ili Kipru?



ja sam bio u Tunisu 1997 godine, 14 dana, čak se imena hotela sječam, mislim da se zvao Dar Khajam (tako nekako), ništa posebno.
Bio sam u Hamametu, onda smo išli u neki drugi grad gdje jedna slovenka ima hotel Slovenija, išli smo i n a3 dnevni road trip čitavim Tunisom sa džipovima, tama sam jahao kamelu, posjetili smo neku rupu koja se zove Mat mata (ili tako nekako) gdje su ljudi usred pustinje iskopali rupe i žive u rupuma jer je hladnije, pa smo se slikali sa njima, sječam se i jednog hotela usred pustinje sa bazenom i trbušnim plesačima, pa onda smo negdje jeli kus kus (ja nisam jer ne volim te stvari ali njima je to tradicionalno jelo pa je bila ovakva tradicionalna večera sa plesačima, onom kanom (kana je neka boja čime te tetiviraju, bolje rečeno crtaju po ruci), sječam se i dviju rijeke usred pustinje jedna plava a jedna ljubičasta (to mislim da nešto zbog soli i minerala imaju te boje), sječam se da su skoro svi vozači vozili vozila ISUZU jer prije toga nisam vidio nijednog a odjedanput samo ISUZU svugdje. Sječam se i njihovog cijenkanja na tržnicama, nude kamele za žene i djevojke, ponude ti kafu,...sve kako bi sklopili posao. Svugdje traže neke napojnice, npr netko se popne na palmu i traži da ga fotografirate i onda traži novac od svih (i onih koji ga nisu fotografirali) onda netko ima orla na vrvici i hoda od ljudi do ljudi i ako se želiš slikati sa njim ili sa orlom onda moraš platiti (imaju dinare, njihova valuta je dinar, što mi je bilo smiješno) itd,.... Da nisam nakon toga išao na Kubu, Trinidad i Tobago, Vietnam, Azurna obala, Italija,...ovaj Tunis bi mi bio super ali kada ga usporedim sa npr Kubom, Vietnamom, Azurnom obalom,..Tunis je bezveze, ne volim da me se vidi kao hodajuči novčanik, da me se pokušava prevariti na svakom koraku, da su nadmeni prema turistima, da je to muški okoliš, gdje žena praktični nisam ni vidio ili su bile prekrivene,....plaža je bila lijepa pješčana ali je uvijek plivala nekakva trava, ljudi su se vječinoma držali uz hotel i bazen umjesto plaže, jer kod bazena se puno dešavalo (vodna aerobika, vaterpolo, modne revije,...) svaki večer je bio neki program (disko, čarobnjak za djecu, nekakva takmičenja, jednomje došao taj neki fakir koji je hodao po staklu, gutao mačeve, i vatru i slično,..).
Mislim na kraju krajeve Tunis nije tako loš ali ima puno boljih mijesta za običi i pošto sam tamo več bio ja ne bi više išao u Tunis. Jedan moj prijatelj je išao na Djerbu (otok koji spada pod Tunis) je rekao da mu se nije svidjelo, da mu je Grčka puno bolja.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2022 : 16:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kontam da ti gde god da odes nekako ces se provesti drugacije nego ostali svet :D
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/05/2022 : 16:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch


Imam prijatelja u Maroku, bas tamo zivi i bas cu ga pitati sta kaze. Koliko je rent-a-car tamo?



Provjeriti ću ti kasnije popodne/predvečer kad dođem kući, imam sve troškove zapisane, ali ne znam ih sad napamet. Mi smo ga rezervirali mailom par mjeseci prije. Tj sad se sjetih da smo to obavili preko web stranice pa evo pogledaj na ovom linku dolje. Uzeli smo Daciu Logan i bila je kao nova, još su joj sjedala mirisala na novo auto. Mislim da je bila prošla oko 18 tisuća kilometara. Agenti su im uvijek dostupni preko whatsappa, redovito odgovaraju na poruke u bilo koje doba dana i nikad nismo imali nikakvih problema.

https://www.abidcars.com/rent-a-car-in-morocco

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/05/2022 : 18:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Maroko je fenomenalan. Ova tvoja tura zvuči odlično.
Prije par godina smo išli cura i ja u Maroko - let iz Venecije za Fez, tamo uzeli rent-a-car i u nekih 10ak dana napravili turu Fez - Sahara (Merzouga) - Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marrakech - Essaouira - Casablanca - El Jadida - Rabat - Meknes - Chefchaouen - Fez

Preporučam da ni slučajno ne preskočiš Essaouiru koja možda nije toliko razvikana, ali je fenomenalna. Casablanca ne vrijedi za posjetiti na više od sat vremena, nema se tamo šta vidjeti osim one glavne džamije. El Jadida isto tako... Ovo sve ostalo je prva liga.



Hvala na preporukama.

Naša tura bi bila okvirno: Barcelona-Valencia-Murcia-Cartagena-Almeria-Granada-Malaga-Gibraltar. I onda preko u Maroku: Tanger-Rabat-Casablanca-Essaouira-Agadir-Marakesh-natrag atlantskom obalom-Chefchaouen-Tetouan. Videćemo kad i kako.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000