forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Inflacija,kriza,rat i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

lwood
Advanced Member



Colombia
46535 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/06/2022 : 10:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Koliko će ukupna situacija koja se trenutno događa utjecat na vašu kupovinu stripova?

Choices:

Malo ili nimalo,kupovacu ka i dosad
Utjecat ce tako da cu smanjit kupovinu
Prestat cu kupovati stripove
Kupovat cu više stripova jerbo mi sve ovo u stvari odgovara


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 08/06/2022 10:37:54

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/06/2022 : 10:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Definitivno smanjujem ionako smanjenu kupovinu. Limit mi je do 200 eura misečno.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/06/2022 : 10:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Nije toliko da ću smanjiti iznos potrošen na stripove, koliko činjenica da će se za taj iznos moći kupiti manje, pa samim time smanjujem količinu.


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12885 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 08/06/2022 : 11:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kupovat ću što i inače kupujem.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29252 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 08/06/2022 : 11:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Smanjit ću kupovinu, ali bumo videli...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 08/06/2022 : 11:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Prvo klopa za obitelj, krediti, računi, a ako imam viška love onda sitna zadovoljstva(izleti, odjeća pa i stripovi). Kriza još nije tolika da bi bila panika, a što dalje vidjet ćemo.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/06/2022 : 11:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Smanjio sam već kupovinu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 08/06/2022 : 11:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Trudiću se da kupujem kao i do sada jer nisam ni ranije preterano trošio - 2-3 stripa (kiosk) nedeljno.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 08/06/2022 : 11:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Već sam počeo ponešto izostavljati, tu mislim prije svega na Libellus izdanja.Pratim dosta toga od Ludensa,VČ,Golconda,Fibra,Libellus i kad se to sve posloži na kraju dam i do 300 eura mjesečno.Uzmi od LL 6 knjiga po turi i eto te na pragu 200 eura.Imao sam plan krenuti sa Alanom Fordom koji mi nikada nije nešto sjeo kao strip, ali nisam mu ni dao neku veliku šansu.Sad kako su cijene doslovno podivljale ma ne pada mi na pamet da to krenem.I ovako sam za sada ibacio Bezdušne,Tex specijal kojeg imamo u NZS mirni čovjek ili tako nekako.I još ponešto.Te bih stripove po starim cijenama sigurno uzeo.Ovako ne.Pa samo je zagor po knjizi za kratko vrijeme skočio sa 156kn na preko 200kn
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2022 : 12:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Izuzmemo li par kiosk Bonellija, ja nikakav strip nisam kupio evo ima skoro pola godine. Uza sve druge životne troškove jednostavno ih nemam di ugurat. Nije mi toliko cijena stripova problem, već je sve drugo skupo... Dok platim režije, spizu i gorivo, ode plaća. Tako da da, nažalost, odustao sam od puno toga. Toliko lijepih novih izdanja, a teško da ću išta uzet.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/06/2022 : 12:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Izuzmemo li par kiosk Bonellija, ja nikakav strip nisam kupio evo ima skoro pola godine. Uza sve druge životne troškove jednostavno ih nemam di ugurat. Nije mi toliko cijena stripova problem, već je sve drugo skupo... Dok platim režije, spizu i gorivo, ode plaća. Tako da da, nažalost, odustao sam od puno toga. Toliko lijepih novih izdanja, a teško da ću išta uzet.


+1
Prvi put u životu osjećan direktno tu skupoću. Svakodnevne stvari su postale suludo skupe.
Prikjučer u Plodinama, nakon šta je blagajnica naplatila prva tri artikla, kaže joj žena "Gospođo nešto ste mi duplo naplatili, nemože ovo bit 100 Kn".
Može, i je.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/06/2022 : 13:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vec neko vrijeme (vjerojatno bezuspjesno) pokusavam smanjiti nakup stripova, ali prije svega zbog nedostatka prostora a i vremena za citanje.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
257 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 08/06/2022 : 13:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Ne samo da ću smanjiti kupovinu, nego ću polako rasprodavali kolekciju...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12201 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/06/2022 : 13:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kupovaču ka i dosad. Ja sam več puno prije smanjio na minimum, tako da mi ovo i nije neki problem. Kupujem samo kiosk zagora (par edicija) i ovog novog Super Bonelli priče. Problem mi nije toliko novac koliko mi se jednostavno ne da više čitati stripove, sve teže i teže mi ide ovo čitanje, pa se ponekada zapitam, šta mi treba ovo. Možda na kraju čak Zagija ostavim pa ču kupovati jedino ove Super Bonelli priče. Tu i tamo kupim neki album ili nešto ako me stvarno privuče. NE DA MI SE VIŠE ČITATI STRIPOVE!!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 13:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

kupovaču ka i dosad. Ja sam več puno prije smanjio na minimum, tako da mi ovo i nije neki problem. Kupujem samo kiosk zagora (par edicija) i ovog novog Super Bonelli priče. Problem mi nije toliko novac koliko mi se jednostavno ne da više čitati stripove, sve teže i teže mi ide ovo čitanje, pa se ponekada zapitam, šta mi treba ovo. Možda na kraju čak Zagija ostavim pa ču kupovati jedino ove Super Bonelli priče. Tu i tamo kupim neki album ili nešto ako me stvarno privuče. NE DA MI SE VIŠE ČITATI STRIPOVE!!!!!!!!!!!!!



Blago ti se. Odrastao si. Shvatio si neke stvari.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 13:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, onaj tko ce nastaviti pratiti cijelu produkciju ili 'ne daj Boze' prosiriti vidike s novom plimom stripova i albuma, taj ovdje ni nece ostaviti upis.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/06/2022 : 13:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Kao i do sad...prosječno 5-6 izdanja mjesečno plus neko random kiosk izdanje. Ako i smanjim to će biti samo zbog eventualno nedostatka prostora.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/06/2022 : 13:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ja sam već odavno smanjio (iako se to po mojim narudžbama možda ne bi reklo) ali kad naručujem onda dosta toga ne naručujem za sebe nego za frendove. Pa tako imam priliku pročitati sve aktualno, što i jest najbitnije :)
Ali sudeći po forumu imam dojam da se stripovi neće ništa manje kupovati nego prije. Kriza je svima, alibudući da je u društvu ogromna diskrepancija između onih koji imaju i onih koji nemaju čisto sumnjam da će doći do nekih velikih krahova, primjerice usporavanja ritma i smanjenja naklade.

A i kad razmislim, bilo je raznih upisa zadnjih par mjeseci. Tipa:
"Kvaliteta se plaća"
"Lako po forumu drkat"
"Ne gledajte drugima u takujine"
"Kolko para tolko muzike"
"Neces kupovati BMW ako imas za Yugo"
"Jalnici"
"Ima se para"

i moj vječiti favorit: "premalo zarađujete pa vam je zato skupo"

Nema straha za kupovinu stripova kod nekih.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 14:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svida mi se ovaj zadnji nisam ga zamjetio prije...

Sve je ok, dok ne bude ona praiskonska/pretocna/preteska zidovska; dabog da ima, pa nema!

Ta je cisti horor, i kletva par excellence!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2022 : 14:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislim, realno, meni stripovi ni među hobijima nisu prioritet. Putovanja i koncerti, tu mi ide većina novca koji nije namijenjen za osnovne životne troškove. Za te stvari nema besplatne alternative, dok jebiga za stripove ima, koliko god to ružno zvučalo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 14:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Mislim, realno, meni stripovi ni među hobijima nisu prioritet. Putovanja i koncerti, tu mi ide većina novca koji nije namijenjen za osnovne životne troškove. Za te stvari nema besplatne alternative, dok jebiga za stripove ima, koliko god to ružno zvučalo.



Pa kad nisu hobi. Vec su zivot!
A koncerti, heh, bolje je ne zivjeti, nego zivjeti bez koncerata.
Putovanja mi je osobno pun kufer. Da mogu ne bi se maka dalje od Solina...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/06/2022 : 14:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@ivanl:

@Paka: pa da, stvar je prioriteta i zapravo je najbitnije pročitati. Ali ako misliš na skenove- ne znam, meni to nije to. Osobno barem 50% manje toga zapamtim čitajuči s tableta i nekad nemam WOW efekt. Pogotovo kod stripova s nestandardnim crtežom. Mislim da je netko (možda Vukozec?) postavio nekakvo istraživanje baš na tu temu/fenomen.
Papir nema alternativu za mene, iako bi volio da ima

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 08/06/2022 : 14:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Blago smanjivanje. Malo veći fokus na kraće, a malo manji na duge serijale. Plus rasprodaja stripova koje posebno ne cijenim, a u kolekciji su.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2022 : 14:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To je baš individualna stvar. Meni ne smeta čitati s ekrana, nije mi nešto pretjerano manji efekt, jednako pamtim strip, no ajde, to je skroz druga tema nevezana za ovaj topic svakako postoje i knjižnice kao relativno jeftin način za pročitati stripove te mi se sve čini da ću se nakon 100 godina opet učlaniti u Makaraku knjižnicu, vidio sam da su dobili nešto Fibre.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 15:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Papir zaista nema alternativu, (pa cak i sjajni, najsjajniji ), a niti ce je ikad imati! Ja osobno ni ne bi zelio nesto drugo. Nadam se da to necu ni dozivjeti. ( nekidan uzmem cijelokupnu zadnju Fibru i otvorim odmah, na prvu Bessovog Frankensteina i ljudi moji pa to je 'bolnica'!!! Kako bi to ikako moglo drugacije osim u onakvoj knjizi, na onakvom papiru???)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17662 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/06/2022 : 15:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
davno smanjio
ne zbog para samo nego i prostora
te vremenske dimenzije da u 20 godina nešto otvorim jednom ili nijednom
da... treba kupovat... hau jes no
nek kupuje ko ima vremena i kome je to zanimacija iznad prosjeka

gomilanje nije rješenje
i ova moja odluka nema veze sa situacijom u svijetu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000