forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Iskreno pitanje za Bonelijevce
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

goodpaso
New Member



Serbia
179 Posts

Member since 03/05/2020

Posted - 03/07/2022 : 11:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send goodpaso a Private Message  Reply with Quote
Da li je kolekcionarstvo bolest?
Znam najmanje deset ``stripofila`` koji imaju po 1000-1500 stripa ali ih ne citaju, kad ih pitam kazu -neka stoji, ne trazi leba i vode-
a znam sigurno da ih nece ni otvoriti, i ja sam upao par puta u zamku da kupim celu kolekciju (jer boze, kako kupiti rasparene brojeve) i tako mi stoji neko vreme i ne otvorim ih ali na vreme vidim pa se oslobodim.
Ukratko, koliko ste vi u toj pojavi?
Znaci borba da se imaju svi brojevi od nekog junaka a posle ne citate.

Cak i kontam da covek nije postao od majmuna nego od hrcka,sakupljaca.

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/07/2022 : 11:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zašto samo za Bonellijevce?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/07/2022 : 11:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne kupujem stripove ako ih ne mislim čitati. Nepročitani stoje samo zato jer nisu još došli na red. Kolekcionarstvo, opisano, nije bolest ali stavljanje forme ispred sadržaja. U najbolju ruku dobro ulaganje novaca ali ne i prava ljubav prema stripu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2032 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 03/07/2022 : 11:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Imam 943 stripa u kolekciji i svaki sam procitao barem jednom, veliku vecinu barem dva puta, a one koje imam od djetinjstva i po nekoliko desetaka puta. Nema mi smisla kupiti nesto pa kasnije ne citati, tako da ja se ne uklapam u taj profil

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 03/07/2022 : 12:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goodpaso

Znam najmanje deset ``stripofila`` koji imaju po 1000-1500 stripa ali ih ne citaju, kad ih pitam kazu -neka stoji, ne trazi leba i vode-

Pa i ti si među njima, čak kršiš pravila sajta kad komentiraš takve stripove koje nisi čitao.
Što je čisti bezobrazluk.

Ovo tvoje: https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lib-67-kameni-most/2842/#goodpaso

quote:
Nisam citao strip jer ne postoji nacin da ga procitam a da ne dam velike pare.

Ocene su zasnovane na crtacima koje volim, Ali cist je bezobrazluk sto izdavaci Texa izbacuju na 3 meseca kao da je najvece djubre. Texa sam prestao da kupujem jer realno necu da dozivim nove epizode kao kod Zagora i Dilana.


.. nije u skladu s pravilima foruma/sajta.

Točka 15. - http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46997

quote:
15. Zabranjeno je bilo kakvo vrijeđanje u komentarima recenzija, također nije dozvoljeno ostavljati ocjene/komentare ako prethodno niste pročitali strip.


P.S.
Ovaj strip se može pročitati onim "nepopularnim" načinom.
Znači, postoji način.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16362 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/07/2022 : 12:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ne kupujem stripove ako ih ne mislim čitati. Nepročitani stoje samo zato jer nisu još došli na red. Kolekcionarstvo, opisano, nije bolest ali stavljanje forme ispred sadržaja. U najbolju ruku dobro ulaganje novaca ali ne i prava ljubav prema stripu.


Da, slažem se. Ja jedno vrijeme nisam imao vremena za čitanje, najvećim dijelom tokom studiranja. Sad gledam da svakodnevno pročitam neki strip.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/07/2022 : 12:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Imaš ljude koji skupljaju Eure,ali ih ne troše.
Imaš ljude koji skupljaju poštanske marke ali ih ne upotrebljavaju za pisma.
Imaš ljude koji skupljaju neotvorene boce vina ali ih ne piju.
Imaš ljude koji skupljaju satove ali ih ne nose.
Ništa ne traži ni leba ni vode.

Skupljam i čitam,samo ostavljam u kolekciju ono šta mogu bezbroj puta pročitati .Kolekcija od do me ne zanima,uostalom ne moram imati sve.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/07/2022 : 12:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Mene fascinira da neki znaju točan broj stripova u kolekciji

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 03/07/2022 : 12:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto jedno vrijeme znao točan broj pomoću jednog trika. Kada sam ih izbrojao, napisao sam broj na jedan papirić i onda sam samo mijenjao broj sa svakim novim stripom. Ipak, trenutno ne znam točan broj jer sam izgubio papirić😅

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 03/07/2022 : 12:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

zašto samo za Bonellijevce?


Najbolesniji su na ovim prostorima
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/07/2022 : 12:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ne pitaju ni leba ni vode
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/07/2022 : 12:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Mene fascinira da neki znaju točan broj stripova u kolekciji



Zašto gledaš u mene?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 12:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ne pitaju ni leba ni vode



Reka san ja davno; ne traze ni jist ni pit! ;)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 03/07/2022 : 12:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Mene ne zanima imati strip koji neću čitati - razumijem da ima takvih ljudi, kolekcionara, koji će imati nešto što spada u "opću kulturu", mada mu se takvo što ne sviđa ili neće nikad otvoriti (primjer je moj prijatelj, koji skuplja originalne DVD-ove -> u kolekciji ima i takve filmove koje, po vlastitom priznanju, nema namjeru gledati jer ga uopće ne privlače. Ali klasici su i, kaže on, jebeš filmofila bez njih).

Ne znam točan broj kolekcije, ali velika je i mislim da sam pročitao bar 99% stvari -> onaj jedan otpada na ono što nisam stigao, ali svakako ćemo to srediti.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 12:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goodpaso

Da li je kolekcionarstvo bolest?
Znam najmanje deset ``stripofila`` koji imaju po 1000-1500 stripa ali ih ne citaju, kad ih pitam kazu -neka stoji, ne trazi leba i vode-
a znam sigurno da ih nece ni otvoriti, i ja sam upao par puta u zamku da kupim celu kolekciju (jer boze, kako kupiti rasparene brojeve) i tako mi stoji neko vreme i ne otvorim ih ali na vreme vidim pa se oslobodim.
Ukratko, koliko ste vi u toj pojavi?
Znaci borba da se imaju svi brojevi od nekog junaka a posle ne citate.

Cak i kontam da covek nije postao od majmuna nego od hrcka,sakupljaca.



-Ma nije. Ako je, lijepa je to i ugodna bolest.
-Ima ih naravno. Njihova stvar. Imaju pravo sakupljati uputnice. Dobro i kazu, ne treba im hrane i pila.
-Pa ako sakupljas nekog junaka, valjda se podrazumijeva da sve imas, ali i sve procitas. Ja to cinim visekratno. Nemam pojma koliko imam stripova, dva-tri Tamica ??? Ne zamaram se s tim. Ako sto nisam procitao, to je samo jer je tek frisko doslo, npr kontigent nove Fibre. Ali odradim to u kratkom roku. Svim svojim stripovima, stalno se vracam.
-Sto jednom dode od stripa u moju kucu, ne ide van vise nikad. (Ha, osim nekih 'necasnih' prodaja u trenucima ludila za koje mi je dan danas zao. Strip Art, Gigant, Biser, Super...kompleti revija)
-Tko zna? Puno je zivotinjskig u nama, pocesto ne nuzno dobrog i prirodnog. Pocevsi od zmija u dzepovima pa dalje... a OKP zna biti stari dobri drug.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 03/07/2022 12:47:50
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2032 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 03/07/2022 : 12:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Mene fascinira da neki znaju točan broj stripova u kolekciji



Imam vec godinama sve popisano u excell tablicama tako da nakon svake nove kupnje samo dodam redak u odgovarajuce mjesto. I to imam popisano po serijalima koje onda dijelim na razne edicije (tipa kod Texa imam originalnu seriju, pa maxi, kolor itd)
Popise sam radio da izbjegnem kupnju duplih stripova, jer ovako napamet ne znam tocno koje imam, ali je i zgodan nacin za pracenje ukupnog broja.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/07/2022 : 12:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Renky

Mene fascinira da neki znaju točan broj stripova u kolekciji



Zašto gledaš u mene?



A vidi, ja samo Mladena ( koji ima skoro sve ) pitam koliko ima stripova... on svakodnevno ažurira svoj stanje i popise.
Ja nemam Politikin Zabavnik i Plavi vjesnik od onih koje on ima.
On nema ZSS i LMS od mojih.
Onda samo izračunam razliku.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/07/2022 : 13:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jednom sam Mladenu kazao; onda vi imate sve i svasta...
On me odmjerio onako dobro i kaze; Imam sve! Ne i svasta! :)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2739 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/07/2022 : 13:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionarstvo je užitak i strast, može biti i dobar način borbe protiv stresa današnjice. Samo treba imati mjeru i kontrolu kao i u svemu ostalom.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12834 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/07/2022 : 13:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Kupujem da bih čitao, pojedine edicije više puta kroz godine.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/07/2022 : 13:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svakako, jer nije bolest sve sto boli.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/07/2022 : 13:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Renky

Mene fascinira da neki znaju točan broj stripova u kolekciji



Zašto gledaš u mene?



A vidi, ja samo Mladena ( koji ima skoro sve ) pitam koliko ima stripova... on svakodnevno ažurira svoj stanje i popise.
Ja nemam Politikin Zabavnik i Plavi vjesnik od onih koje on ima.
On nema ZSS i LMS od mojih.
Onda samo izračunam razliku.



Ja imam spisak ZS i LMS koji ažuriram redovno. A svejedno ne znam napamet koje i koliko ih imam. Kad sam bio klinac sam mogao tačno da kažem koje nemam, ali ovo valjda ide sa godinama.

Za ovo ostalo nemam spiskove. Stripoteke, Politikin Zabavnik, Giganti, Strip 81, Eks...Ne znam tačno šta imam, pa zato više puta kupim i duplikate.
Plus svi kiosk Bonellijevci od 90-ih na ovamo od svih izdavača. Mada njih imam sve kompletne, pa mi ni ne treba spisak.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/07/2022 : 13:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goodpaso

Da li je kolekcionarstvo bolest?
Znam najmanje deset ``stripofila`` koji imaju po 1000-1500 stripa ali ih ne citaju, kad ih pitam kazu -neka stoji, ne trazi leba i vode-
a znam sigurno da ih nece ni otvoriti, i ja sam upao par puta u zamku da kupim celu kolekciju (jer boze, kako kupiti rasparene brojeve) i tako mi stoji neko vreme i ne otvorim ih ali na vreme vidim pa se oslobodim.
Ukratko, koliko ste vi u toj pojavi?
Znaci borba da se imaju svi brojevi od nekog junaka a posle ne citate.

Cak i kontam da covek nije postao od majmuna nego od hrcka,sakupljaca.

Naravno da je bolest,nekom laksi oblik nekom tezi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/07/2022 : 13:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Bolest teška, vidim na sebi. Međutim, spoznaja te bolesti je put k izlječenju.
Ja sam prošli vikend popisao preko 300 nepročitanih stripova, tj. priča, jer sam npr. integral Asterixa računao kao 3 priče, ali isto tako i 3 broja nekog Zagora kao jednu.
Ovo što Deers govori je jedan od simptoma, a zove se samozavaravanje. Kao, kupujem jer mislim pročitati. Ok, ne govorim za njega, ali za sebe znam, npr., da Alvara Mayora nikad neću pročitati. Par je takvih stripova za koje sad mislim da ih neću pročitati. U trenutku kad sam ih kupio sam vjerovao da hoću, ali sam se varao.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 03/07/2022 13:46:51
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/07/2022 : 14:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Sve šta iman planiram procitat, a ono šta me ne zanima niti ne kupujem.
Od ovog šta iman moran imat sve brojeve jer mi nema smisla ako nesto fali.
Edicije ne dupliram jer, meni osobno ne predstavlja užitak.
Na primjer, ako imam Tex kolor specijal od Ludensa, necu nabavljat LL, isto tako ako iman Zagor korijene i novele od LL-a, necu nabavljat od Ludensa.
Bitno mi je da pokrijem šta vise edicija i da su stripovi bar +4/-5, isto tako izdanja koja iman iz Srbije necu minjat ako eventualno izađu u Hrvatskoj, pogotovo ako su završeni serijali ili edicije.
Jel bolest? Teško je reci..ovisi iz cije perspektive je gledano.
Ako nesto volis, imas mogucnost da si to priustis, a da pritom ne radis na niciju štetu..zašto ne
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/07/2022 : 14:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sve stripove iz kolekcije pročitao. Tj nisam nešto malo AF i DD remitende što sam nakupovao, ali tamanim i to pomalo.
I onda sve što ne mislim ponovno čitati ide na prodaju. Ne vidim smisao u gomilanju ako ne mislim to minimalno još jednom pročitati.
Ovo se općenito odnosi na sve stripove koje skupljam, SBE je tu vj još i najmanje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000