forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Iskreno pitanje za Bonelijevce
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mali Vuk
New Member



176 Posts

Member since 24/05/2016

Posted - 03/07/2022 : 14:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mali Vuk a Private Message  Reply with Quote
Također u kolekciji imam stripove koje mislim pročitati.
Brojka se kreće oko 1700 od kojih je nekih 1000+ komada Bonellija.
Ne skupljam ono što me ne zanima i znam određeno što kupujem.

Edited by - Mali Vuk on 03/07/2022 14:34:38
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29264 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/07/2022 : 15:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Sad sam uglavnom u Bibliobusu i gradskoj knjižnici i kupujem Tex klasik i to je to.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/07/2022 : 16:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Meni je tesko procijenit ocu li nesto citat opet, jer ima dosta toga, a uz to stalno izlaze novi stripovi, dice je sve više, a vrimena sve manje..
Bit cu sritan ako uspijen i jedan put sve procitat, al definitivno mi je u planu.
Ima tu i dosta stripova koji su mi bili tesko sranje pri prvom citanju, al neka stoje, u nadi da ce docekat drugo citanje, tj. vec znan da nece, al eto tješim se
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 03/07/2022 : 19:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
evo da ti odgovori stripofil informacijom iz prve ruke

kolekcionarstvo ukoliko nije u svrsi investicije je teška bolešćina.

osobno ne volim investirati u stripove, mada mi je to često izlika kad se treba opravdati ženi, lako je reći "draga ja moje stripove uvijek mogu prodati za istu ili višu cijenu, a ti svoje postole, torbice i parfeme baš i ne možeš."

ne traže leba i vode, ali malo vlage ili nećeg drugog i ode kolekcija u bananu, previše je to riskantan oblik čuvanja nekakve vrijednosti.

moj problem je i lagani OKP, tako da se konstantno borim da ne kupujem sve po redu i najgore mi je kad dobijem određeni broj nekog junaka kojeg inače ne pratim jer ga onda naravno moram ili ritualno uništiti ili kupiti sve preostale brojeve.

čitam li sve? nažalost ne, ne zato što ne želim nego jer jednostavno nemam dovoljno slobodnog vremena, tako da jedno 80% trenutne kolekcije koja broji nekoliko tisuća naslova još nisam pročitao.

inače cijela kolekcija je uredno popisana u excel tablici sa svim bitnim informacijama poput očuvanosti i stanja stripa. ludo i uzaludno trošenje vremena, sad je i jasnije zašto nemam vremena za čitanje.

iskreno moj je život bio puno jednostavniji dok sam znao samo za AF i Bonellija.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 03/07/2022 : 21:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Uf.. ja ne znam koliko imam, uglavnom znam šta to točno imam i ne treba mi popis sve je u glavi.Riješio se svih starih ZS i LMS osim K.Marka od br.600 pa na dalje i nešto malo Texa. Uglavnom ima oko 5-6000 svega a kao i kod većine, problem je vrijeme za čitanje.Ne želim se nazvati kolekcionarom jer sve što kupim dakako želim pročitati i vrlo dobro znam čemu se ne želim vratiti, to onda ide na prodaju.Problem je što je novih izdanja sve više tako da to sve ne stignem pročitati a ima toliko dobrih stripova i priča kojima se želim ponovo vratiti i imam ih a ne stignem.Primjer , Zagor Libellus kolekcija, kompletna a nikako početi čitati sve si kažem, hajde još ovo, pa ovo jer te Zagore znam napamet, ali kad mi stignu iz Libellusa pa ih prelistam .baš dobijem napad čitanja i to ponajprije onih priča koje sam u djetinjstvu obožavao. čitam sve Adama,Brendona,Eibre,JDJP,Dampira ali udarne snage od prije 30 god. su nezamjenjive.
Go to Top of Page

Altairfan
Junior Member



449 Posts

Member since 12/12/2019

Posted - 03/07/2022 : 21:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Altairfan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto odlučio da ću kupovati i sakupljati samo ono što ću pročitati i ništa više. A radi se prvenstveno o Zagoru, Texu , Dylanu,pa još nekim junacima američkog stripa poput Batmana i Punishera. A sad koliko stripova imam točno ne znam.
Što se tiče rješavanja to će sigurno napraviti netko nakon što mene više ne bude,jer jako se teško odvajam od stvari koje sam sam kupio i brinuo se o njima.
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 04/07/2022 : 00:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Imam oko 400 stripova naravno sve procitane, ali i to pokusavam srezati na zaista one koje zelim citati vise puta. Imam stripova koji su mi super i ostavim ih na polici, ali nakon nekog vremena primjetim da mi ne dođe da ih idem opet citati. Takvi onda također idu na bubanj bez obzira sto su mi dobri.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 04/07/2022 : 07:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Iskreno mislim da je Bonelli trebao ostati tamo gdje je bio legendaran i ostavio tragove u našim životima.
Kod mene je to osnovna škola od 1973 do 1980. I nešto malo srednje škole.

40-50 godina nakon on samo zauzima prostor. Ja sam stalno u dilemi što da radim sa njim.

Emocinalno sam jako vezan za Vjesnikove AFove i Velikog Bleka u LMS do broja 200. Sve ostalo, što se Bonellia tiče, mi uopće nije važno.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 04/07/2022 : 07:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Kao podršku izdavačima kupujem još uvijek Ludensove Zagor knjige, Mali Rendžer i Klasik Tex. I ne čitam ih. Samo ih slažem u police. Nadam se da jednog dana hoću.

Od Libellusa ne kupujem ništa. Možda neću niti novog Alan Forda. DIzajn me beskonačno razočarao. Što se Bonellia tiče imam 10-ak od svakoga - Zagora, Teksa i Martia, 20-ak Dylana ... Ne podržavam LIbellusovu prodajnu politiku. Beskrajno me iritira.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/07/2022 : 08:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by goodpaso

Znam najmanje deset ``stripofila`` koji imaju po 1000-1500 stripa ali ih ne citaju, kad ih pitam kazu -neka stoji, ne trazi leba i vode-

Pa i ti si među njima, čak kršiš pravila sajta kad komentiraš takve stripove koje nisi čitao.
Što je čisti bezobrazluk.

Ovo tvoje: https://www.stripovi.com/recenzije/tex-willer-tx-lib-67-kameni-most/2842/#goodpaso

quote:
Nisam citao strip jer ne postoji nacin da ga procitam a da ne dam velike pare.

Ocene su zasnovane na crtacima koje volim, Ali cist je bezobrazluk sto izdavaci Texa izbacuju na 3 meseca kao da je najvece djubre. Texa sam prestao da kupujem jer realno necu da dozivim nove epizode kao kod Zagora i Dilana.


.. nije u skladu s pravilima foruma/sajta.

Točka 15. - http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46997

quote:
15. Zabranjeno je bilo kakvo vrijeđanje u komentarima recenzija, također nije dozvoljeno ostavljati ocjene/komentare ako prethodno niste pročitali strip.


P.S.
Ovaj strip se može pročitati onim "nepopularnim" načinom.
Znači, postoji način.


Ja ne bih direktno rekao da je goodpaso bezobrazan…iz njegovih postova, kao i iz komentara recenzija vidljivo je da je mlad i neiskusan, pripadnik ove nove “tik-tok” generacije koja 10 sekundi ne može biti koncetrirana na određenu stvar, a kamoli na cijeli strip od 96 ili više strana, te jednostavno ne zna ili ne razumije što je ispravno, a što nije…t.j ne zna što bi sam sa sobom. Ako jednog dana uistinu počne čitati stripove koje gomila, možda njegovi postovi i komentari recenzija budu imali nekog smisla.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 04/07/2022 : 08:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
A ako ćemo direktno o temi jel skupljanje stripova bolest, vjerovatno ima i takvih, ali ja se ne svrstavam među takve.
Skupljam stripove koji me čine sretnim, koje mogu ostaviti svojoj djeci ako ikada požele uživati u čitanju istih.
Ne moram imati sve jer strip izdanja koja me razočaraju idu odmah na aukcije…npr Mister No revolucija (a obožavam čitati Mister No-a), Zagor Darkwoodske novele, raznorazni strip albumi koji nisu nego za samo jedno ili tek polovično čitanje.
No moje stajalište je takvo da stripova uvijek treba biti za svačije ukuse i podrzavam izdavače u izdavanju svega što im padne na pamet.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/07/2022 : 08:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ne kupujem stripove koje ne planiram pročitati
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12897 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 04/07/2022 : 09:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ne kupujem stripove koje ne planiram pročitati




Jedino normalno i ispravno.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2022 : 09:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja mislim (sam mislio?) da je to normalna stvar, i da to svi tako radimo... mozda sam se varao?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 10:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, ja dan danas ne mogu vjerovat da se stripovi kupuju/slazu/paze a ne citaju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
841 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 04/07/2022 : 17:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Je, ja dan danas ne mogu vjerovat da se stripovi kupuju/slazu/paze a ne citaju.



E, to je stvarno bolest. To su po mome samo horderi, koji sa 7 umjetnoscu nemaju prakticki nista.
Ja sam svaki strip, koji imam u kolekciji, procitao bar 2 puta. To je minimum. I ZS i LMS, iako kvalitet nije na njihovoj strani, znamo zasto. Ali nostalgija, jbg. Isto Fordovi SSB - citani po više puta. I sve je uz to jos i super ocuvano😉 Dakle, može se.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 17:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by ivanl

Je, ja dan danas ne mogu vjerovat da se stripovi kupuju/slazu/paze a ne citaju.



E, to je stvarno bolest. To su po mome samo horderi, koji sa 7 umjetnoscu nemaju prakticki nista.
Ja sam svaki strip, koji imam u kolekciji, procitao bar 2 puta. To je minimum. I ZS i LMS, iako kvalitet nije na njihovoj strani, znamo zasto. Ali nostalgija, jbg. Isto Fordovi SSB - citani po više puta. I sve je uz to jos i super ocuvano😉 Dakle, može se.



Ista stvar kod mene. Sve visekratno iscitano. Nekidan mi elektricar postavljao novu pecnicu i poslje uz visnjevacu gleda i gleda po policama, pa me pita; je's ti ovo sve procitao? Dakako, nekoliko puta.
Nade se da me zabole mozdani, kao sto sam prije dvije godine iscitao prvih 250 Zagora, odjednom-ponovo, to me je stvarno umorilo.
I prosle godine sam, recimo ponovo iscitao cijeli Alan Ford koji je izasao na ovim prostorima, pa sam poludio od zadnjih epizoda...
Uglavnom stalno citam. Vadim kako mi dode neku Kolorku ili stari strip iz Juge pa ponovim, nekidan sam odradio cijelog Morgana Losta... stalno se cita. Svaki dan, (i noc), kad sam doma.
Zato i sluze pobogu.

Nego, nije sedma umjetnost, vec deveta!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/07/2022 : 18:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Jedino AF nikad nisan nikad ponovo čita... bez zajebancije.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/07/2022 : 18:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by ivanl

Je, ja dan danas ne mogu vjerovat da se stripovi kupuju/slazu/paze a ne citaju.



E, to je stvarno bolest. To su po mome samo horderi, koji sa 7 umjetnoscu nemaju prakticki nista.
Ja sam svaki strip, koji imam u kolekciji, procitao bar 2 puta. To je minimum. I ZS i LMS, iako kvalitet nije na njihovoj strani, znamo zasto. Ali nostalgija, jbg. Isto Fordovi SSB - citani po više puta. I sve je uz to jos i super ocuvano😉 Dakle, može se.



Ista stvar kod mene. Sve visekratno iscitano. Nekidan mi elektricar postavljao novu pecnicu i poslje uz visnjevacu gleda i gleda po policama, pa me pita; je's ti ovo sve procitao? Dakako, nekoliko puta.
Nade se da me zabole mozdani, kao sto sam prije dvije godine iscitao prvih 250 Zagora, odjednom-ponovo, to me je stvarno umorilo.
I prosle godine sam, recimo ponovo iscitao cijeli Alan Ford koji je izasao na ovim prostorima, pa sam poludio od zadnjih epizoda...
Uglavnom stalno citam. Vadim kako mi dode neku Kolorku ili stari strip iz Juge pa ponovim, nekidan sam odradio cijelog Morgana Losta... stalno se cita. Svaki dan, (i noc), kad sam doma.
Zato i sluze pobogu.

Nego, nije sedma umjetnost, vec deveta!



Do kojeg broja ti je AF bio podnošljiv?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
841 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 04/07/2022 : 18:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Odgovoriću svejedno, jer mislim, koliko čitam je "ivanl" već dosta puta napisao da su do broja 200 ok, a onda malo slabiji, jel da? Pa se samo po sebi stavlja, da je pitanje meni namenjeno Ako ne, pobrisaću post kasnije

Evo, iskreno, meni su dobri svi (pišem isključivo za SSB biblioteku-dakle staro YU izdanje). U svakome sam broju našao bar jednu stvar, štos, kojoj sam se nasmijao. Ipak verujem, da su prve cifre bile možda, kako da se izrazim, "punije" i sa više "domišljije" da li se tako kaže? Sa više mašte... Ali Fordovi SSB su mi svi OK.
Ivane, hvala na "devetoj" umesto "sedmoj"...Čovek uči, dok živi.
Hik hik hura....

Edited by - giant on 04/07/2022 18:36:00
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 20:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa iskreno, diskach, ovo sto giant kaze, tocno je. Svugdje ima po koja baza, stos, tipa kad oni crnci pecu policajca na raznju. Takve stvari. Ali ajmoo rec da je Hik, hik hura neka granica, to je Magnusov jubilarac, povratak Numera Una.

Jos to drzi vodu do Finala, zavrsne epizode Mangie ere, a to je broj 249 po taljanskoj numeraciji. No meni je crtez raznoraznih crtaca koji su samo tukli gazu jos veci problem od Lucianovog scenarija. Bilo je tu loseg crtanja do bola. A opet kad pogledas Minuete eru i odlicnog crtaca Daria Perucu, a uzasan scenarij...ne znam sto je gore. To je miljama daleko od fundamenta Alan Forda i avangarde koju je donio kad se pojavio, no eto Alan Ford je, pa ga kupujemo. Stara slava. Staro ime.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 20:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Jedino AF nikad nisan nikad ponovo čita... bez zajebancije.



Ma daj Renato nemoj zajebavat...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/07/2022 : 21:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Neko bi bolešću nazvao i da neko kupuje serijale poput Zagora, Teksa, Dilana itd. komplet od prvog do poslednjeg, iako zna da 50% svakog kompleta kvalitativno pripada kanti za đubre. Ali taj neko uživa u tome. Šta ja tu imam da sudim? Zbog takvih "bolesnika" su mnoge prastare hartije dočekale novi milenijum. Neka ih.

Ja sam postao izbirljiv. Od Zagora posedujem hronološki sve i pratim dok postoji. Teksa ganjam best of. Kena Parkera poseduj3m komplet od Mondadorija. Dilana želim samo prvih sto i to na italijanskom (eventualno dvesta). Dampyra i Dragonera planiram da skupim italijanske komplete - sviđaju mi se njihovi koncepti pripovedanja i srednja vrednost kvaliteta. Magičnog i Natana pratim Golcondu. AF samo od 1-75 i nema sanse dalje, Lazarus Ledd komplet. Bibliotetska izdanja Bonellija gustam kako izlaze. I testiram Rat-mana i Zerocalcarea. Samo ono sta me zanima i uz sta cu da maksimalno da uzivam.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/07/2022 : 21:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobro si me sad podsjetio, moram izvuci komplet Lazarusa Ledda i cijelog ga iscitati. To mi je bilo na umu, u meduvremenu sam zaboravio, ali sad si me prisjetio.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/07/2022 : 21:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Renky

Jedino AF nikad nisan nikad ponovo čita... bez zajebancije.



Ma daj Renato nemoj zajebavat...



Istina... ja se svakom tvom postu radujem ka' malo dite. Super mi je to kako ga obožavaš.
Mene nikakd nije "kupija". Ali recimo CAK! Mislim da san na njemu učija čitati i moj pravac je tada određen.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000