forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 134

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/02/2023 : 11:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ok, da se i razumije neuvoz izdanja koja se preklapaju. S kime se preklapa Bosona? Zašto se to pokušalo zabraniti?

Edit: replicirao sam Coltu, a on je u međuvremenu obrisao komentar. Nek stoji sad ovaj moj upis.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 09/02/2023 11:23:08
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1219 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/02/2023 : 11:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Kakvu situaciju smo uspeli zakuvati i kupci i izdavaci. More izdanja i niko ne shvaca da mora da se prikoci. Eksplozivna je mesanica
ljudi koji su na pocetku usli u strip fanovski i sa vremenom razvili posao (usavrsili razne segmente) sa onima koji su od pocetka u poslu pre svega zbog profita. U celoj prici smo mi koji kupujemo izdanja i uzivamo i u materijalu i mogucnosti izbora. Problemcic tu je neko ce morati da plati tu festu. Kupci placamo onoliko smo spremni da to radimo a izdavaci u mnogo slucajeva krupnim rizicima.

Dovoljno pogledati ono sto se desava na srpskoj manga sceni.. 3-4 izdavaca koji prenatrpavaju trziste pa kad jednom pukne kao ovde kod mene sve sto ostaje je rasulo
umesto da se ide korak po korak dalje.. i pozavrsavaju po 3-4 stvari ide se na 10-15 od jednom
ma koliko god lepo izgledalo imati to sve pred nosom dzaba ako sve pukne..


Under construction.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 09/02/2023 : 12:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Pa šta ako pukne?
Sve to ide u "rok službe" usponi/padovi, širenje/sužavanje.
Ako ja bankrotiram neće nijedan izdavač zaplakati zbog toga.
Isto važi u obrnutom slučaju.
Druga je stvar što neki od forumaša boluju od OKP i više vode računa o izdavačkom "zdravlju" nego o sopstvenom.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 09/02/2023 : 12:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Što se mangi tiče sad se svi bore za svoje mjesto pod suncem.

Razumljiv potez jer se bore za nove generacije čitalaca.

Može se nama to sviđati ili ne ali u mangama je budućnost izdavaštva "na ovom prostoru".





Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2448 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/02/2023 : 12:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Meni je u celoj ovoj prici jedino zao striparnice Alan Ford, mislim da ce oni najgore proci.
Stripadzije, pogotovo forumasi ce doci do svojih Fibri, Fibra ce takodje naci nacin da proda svoja izdanja, ali ako je AF prinudjen da prodaje knjige Carobne knjige onda kurton!
DW se bavi izdavastvom, tako da ne zive samo od prodaje stipova.

Ja jedino sto mogu da uradim je da cu se truditi da sto cesce idem u AF i tamo kupujem stripove, iako mi je striparnica CK bukvalno preko puta kancelarije i sve sam do sada tamo kupovao. Ali sad cu jednom mesecno da odem do AF jbg.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2448 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/02/2023 : 12:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

S jednog dugog topica.

Forumaši bojkotiraju zločestog Boru kupnjom ČK naslova:



A ne razumem, je l' to postoji neki obavezujuci ugovor da ceo forum treba da bojkotuje necija izdanje?

Edited by - jagodanbg on 09/02/2023 12:51:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/02/2023 : 13:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by Peyo

S jednog dugog topica.

Forumaši bojkotiraju zločestog Boru kupnjom ČK naslova:



A ne razumem, je l' to postoji neki obavezujuci ugovor da ceo forum treba da bojkotuje necija izdanje?



Da se krivo ne shvatimo.

Niti koga bojkotiram, niti potičem na bojkot.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2448 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/02/2023 : 13:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali mi se cini da se na neki nacin prozivaju i etiketiraju ljudi koji kupuju... (mozda sam samo ja istripovao).
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 09/02/2023 : 13:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Uopće mi ne pada na pamet biti bilo kome odvjetnik ali tu je Markos u pravu... Kakve su to gluposti... Bilo kakve zabrane su kretenizam. I još su hrvatska izdanja skuplja, hajde da su jeftinija pa da su "nelojalna" konkurencija...

Što se mene tiče, a to nema nikave veze s nacionalizmom, uvijek ću radije kupiti hrvatsko izdanje ako imam izbor (i to isključivo zbog jezika) no uopće nema dvojbe da ako mogu birati da ću prije kupiti srpsko izdanje ako je kvalitetnije i/ili jeftinije... Meni je naravno prvi na mjestu moj interes, tj. moje zadovoljstvo a ne odakle je neki izdavač... Da se pojave dobri bosanski izdavači muke bi mi bile još slađe.

Vjerujem da tako razmišlja većina forumaša, Srbi naravno radije kupuju svoja izdanja, e sada zašto kupuju ponekad radije hrvatska naravno da je odgovor jednostavan; često su kvalitenija... Da ne ponavljam ono Markosovo da bi bilo bolje za ČK i ostale da dignu kvalitetu svojih izdanja... To je čista ljubomora i ništa drugo, pogotovo ako se izdanja sa svih stana rasprodaju.

A ovaj bezobrazluk da će stopirati hrvatska i bosanska izdanja a onda bez imalo srama plasirati svoja izdanja na ova tržišta to treba u korijenu sasjeći... onako brutalno...

Znam da je smiješno o tome pričati, ali ako Srbija želi u EU morat će se pridržavati nekih pravila, tako smo i mi, htjeli ne htjeli,morali dizati standarde... pravila, zakoni, slobodno tržište i slično...

Da netki privatnik uvodi svoja pravila koja nemaju zakonsku osnovu, ucjenjuje i pritišće... to je već vrijeme za policiju i sudove... Ovo ne bi trebao biti divlji zapad... ali bude nas sve civilizirala Europa (kakva god da je)... milom ili silom.

Edited by - Lorda on 09/02/2023 13:43:16
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/02/2023 : 13:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

ali bude nas sve civilizirala Europa (kakva god da je)... milom ili silom.

Muku muče i sa hrvatima, sa srbima nemaju šanse.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25861 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2023 : 13:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
glupost...
nismo mi gori nego zapadnjaci.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/02/2023 : 13:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

glupost...
nismo mi gori nego zapadnjaci.



Ka ljudi sigurno nismo gori od zapadnjaka, isto ka šta nismo bolji od Srba.
Ali ka društvo smo mi 30 godina iza njih, Srbija 50.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/02/2023 13:59:03
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 09/02/2023 : 13:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

glupost...
nismo mi gori nego zapadnjaci.




To često čujem, ali mislim da te stvarnost demantira :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/02/2023 : 14:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jaki

glupost...
nismo mi gori nego zapadnjaci.



Ka ljudi sigurno nismo gori od zapadnjaka, isto ka šta nismo bolji od Srba.
Ali ka društvo smo mi 30 godina iza njih, Srbija 50.

Tako je. Moj dida je uvik govorija kako je Slovenija 10 godina isprid nas, a Srbija 10 godina iza nas.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
580 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 09/02/2023 : 14:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Moja su iskustva s Europljanima svakakva, no nažalost postoji jedno pravilo, što južnije to tužnije... S Englezima i Njemcima nikada nisam imao problema, sve što piše u ugovoru bi ispoštovali, no recimo s Talijanima već se godinu i pol dana ganjam za neku lovu... prvo su bile isprike a sada se više niti ne javljaju s nekim lažnim isprikama kao s početka... Jedini problem u Njemačkoj sam imao s jednim "Jugošvabom" iako je rođen tamo poslovne navike su ostale u genima izgleda...

No da ne idem u oftopic... u svakom slučaju, znam da su stripovi nebitni u općoj slici stvari, ali bi tu trebala reagirati država Srbija. Pa ne provode neke svoje zakone i politiku privatni pojedinci nego država sa svojim zakonima. Valjda imaju i tamo neka ministarstva koaj bi trebala reagirati.

Znam da si države podmeću sve i svašta, i da se zna igrati prljavo ali si ne mogu zamisliti da neki naš veliki trgovac zabrani uvoz srpskih proizvoda Sparu, Kauflandu ili Konzumu... Mislim svi mi proizvodimo paštete... i šta sad, da zabranimo uvoz... Tržište je slobodno, samo se regulira... Na kraju ispliva dobra cijena i kvaliteta.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2023 : 14:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jaki

glupost...
nismo mi gori nego zapadnjaci.



Ka ljudi sigurno nismo gori od zapadnjaka, isto ka šta nismo bolji od Srba.
Ali ka društvo smo mi 30 godina iza njih, Srbija 50.

Tako je. Moj dida je uvik govorija kako je Slovenija 10 godina isprid nas, a Srbija 10 godina iza nas.



Znaci mi smo u sendvicu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 09/02/2023 : 14:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

Znaš kako kažu, najlakše je s tuđe dupe u koprive.
Čovek je rešio da po svaku cenu štiti svoju investiciju, našta ima svako pravo, i pritom ne bira sredstva.
Nemaš prava da od nekoga nešto očekuješ niti da zahtevaš pogotovo što, kao i većina nas ovde, barataš poluinformacijama.Oni će da donesu odluku vodeći se svojim interesima i sumnjam da je bilo ko van tastaturnih junačina voljan da bije tuđu bitku.
Ali šta god ja mislio o ovoj aferi, za jedno moram da im skinem kapu - za to što ih izrazito boli patka za mišljenje forumaša.



Onaj koga boli patka neka id kod veterinara. Pored patkobolje verujem da je poceo da se javlja i bol u novcaniku.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 09/02/2023 : 14:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da se u kinima zabrane svi strani filmovi i vrte samo hrvatski, ne bi porasla gledanost hrvatskih filmova već bi svukupno pao broj odlazaka u kino.
Tako je i ovdje. Nedostatak izbora ne znači nužno da će se više kupovati ono što je dostupno.



+1
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 09/02/2023 : 15:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by henry

quote:
Originally posted by all_ba

quote:
Originally posted by henry

Znaš kako kažu, najlakše je s tuđe dupe u koprive.
Čovek je rešio da po svaku cenu štiti svoju investiciju, našta ima svako pravo, i pritom ne bira sredstva.
Nemaš prava da od nekoga nešto očekuješ niti da zahtevaš pogotovo što, kao i većina nas ovde, barataš poluinformacijama.Oni će da donesu odluku vodeći se svojim interesima i sumnjam da je bilo ko van tastaturnih junačina voljan da bije tuđu bitku.
Ali šta god ja mislio o ovoj aferi, za jedno moram da im skinem kapu - za to što ih izrazito boli patka za mišljenje forumaša.



Nisam imao namjeru da se javljam više na ovu temu. No, repliciraću henryju: "Grešiš dečko, grešiš", itekako ih boli patka za mišljenje forumaša! Btw, svi smo mi ovdje forumaši, bez obzira da li smo izdavači, mali ili veliki ili najobičniji članovi ovoga foruma. Pitaj dotičnog iz ČK da li vrijedi još zabrana za izdavače iz BiH. Pametnom dosta!


U prilog mojoj tezi ide to što se ne javljaju i ne pokušavaju da opravdaju svoje postupke.
A tvoj argument? Da ga pitam za zabranu uvoza?



A sta ce se javljati od sramote kada ovdje ekipa zna koliko su jadni ispali
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/02/2023 : 16:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Nemaju oni šta ovde da se javljaju jer su ovde bitku izgubili.
Ali imaju prostora da pridobiju one neobaveštene/manje zainteresovane i novije, buduće generacije koje, ako bude po njihovom, neće viđati tuđa izdanja po striparnicama i knjižarama.

Ta taktika daleko od očiju, daleko od novčanika uopšte nije za potcenjivanje, prenaglašava se ovde broj ljudi spremnih da se iscimavaju redovno da nešto dobiju iz susednih država. Na kraće staze možda ne toliko, ali na duže ovakva situacija će ići u korist izdavača koji su za zabrane.
Go to Top of Page

Agarthi Comics
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
325 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 09/02/2023 : 16:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Agarthi Comics's Homepage  Send Agarthi Comics a Private Message  Reply with Quote
Nažalost više ništa neće biti isto. Što bi u koroni rekli "novo normalno"... Neki su mislili da mogu za vikend sa dugom cijevi na Trebević, a sada se prave da je bio samo kišobran.
"Kak ste posijali, tak će te i požnjati."

U međuvremenu, samo za naše drage goste iz Srbije, Kandža uz posebne uslove u Duty Free Shopu na Sarajevskom aerodromu.

https://agarthicomics.ba/
www.stripovi.ba
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2521 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/02/2023 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
ma jebeš ta govna iz čk i onu "malu lažljivu pizdu" marko, kad će nove najave? nadam se sa šta više naslova koji će se preklapati.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 09/02/2023 : 17:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Ja bi iz dišpeta objavija sve mange iz njihova kataloga, za kioske
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/02/2023 : 17:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
Ta taktika daleko od očiju, daleko od novčanika uopšte nije za potcenjivanje, prenaglašava se ovde broj ljudi spremnih da se iscimavaju redovno da nešto dobiju iz susednih država. Na kraće staze možda ne toliko, ali na duže ovakva situacija će ići u korist izdavača koji su za zabrane.



fibra ima prilicno profilisane kupce u srba, meni svakako od fibre nece nista faliti. mada ja vise i nisam neki kupac stripova

Edited by - kasper on 09/02/2023 17:18:29
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 09/02/2023 : 17:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Beva



Alexts je slično pričao na početku (dok je bila riječ samo o Fibri), pa kad je vidio da se zabranjuje gotovo sve, promijenio je ploču.

Moj je stav da kupci zabranama gube puno, pa makar nikad i ne kupili ništa što se uvozi. Što manja konkurencije, monopolist može raditi što hoće.



Na tribini Golconde oni kažu: "Zašto bih ja ulagao i kupio prava za neko izdanje, ako na tržištu ima konkurentsko iz Hrvatske?"

Ako ovo nije "poluinformacija" i lažni argument, ne znam šta je. Mogao bih i da se složim da je obrazloženje koliko-toliko validno, u vezi preklapajućih izdanja, ali samo i isključivo za njih.

Koristi se kao izgovor da se zabrani uvoz više od 85% izdanja koja se ne preklapaju (u istom periodu vremena, a najčešće nikad) - sa kvaziobrazloženjima da se međunarodno srpski i hrvatski vode kao isti jezik.

Pa baš zato što je isti/sličan jezik, prirodno je da ljudi imaju potrebe i za izdanjima iz Hrvatske i BiH, veće nego na manje poznatim "stranim" jezicima.

Valjda se zato više sluša muzika iz HR/BiH od koreanske, afričke, rumunske?
Kidanje kulturnih veza, pod izgovorom "prečih prava za preklapajuća izdanja", je zapravo brutalno nepoštena borba protiv konkurencije, na štetu kupaca.



Napisao sam na Golkonda temi nakon tribine da mi nije jasno kako su sebi dozvolili da se sa tako neartikulisanim odgovorom pojave na javnom skupu.

Ako postoji pravni osnov, iznesite ga, nije to neki dokaz iz sudskog procesa koji gubi snagu ako se za njega sazna van sudnice.

U potpunosti se slazem oko izdanja koja se preklapaju a nikako se ne slazem u suprotnom slucaju...
Go to Top of Page
Page: of 134 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000