forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovski ratovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 135

verab
Senior Member

Croatia
2598 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/02/2023 : 17:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Ja bi iz dišpeta objavija sve mange iz njihova kataloga, za kioske



hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47006 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2023 : 17:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Ja bi iz dišpeta objavija sve mange iz njihova kataloga, za kioske



Ne samo mange,nego bas sve.
Ono sta in ujutro padne napamet da objave Markos objavi popodne.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

216 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 09/02/2023 : 17:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Evo jednog bisera iz Golkonde, izreceno na tribini:

Kaze Golkonda da postoji "medjunarodna klasifikacija jezika" i da su u toj "medjunarodnoj klasifikaciji jezika" srpski i hrvatski zavedeni "pod istim brojem".

Pomislim, mozda sam ja neobrazovan pa nisam za to cuo, a oni to svakako dobro znaju, jer su pismeni ljudi koji izdaju knjige, i odem na Google da pronadjem tu "medjunarodnu klasifikacija jezika".

Kaze Google da bukvalno ni jednu jedinu stranu ne moze da nadje u kojoj se pominje ova fraza. Zanimljivo, pita me da mozda ne mislim na "medjunarodna klasifikacija bolesti". Eto toliko o urotnicima.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

216 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 09/02/2023 : 18:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Dobar je i ovaj debeli moderator sa leve strane koji kaze da nije do sada nijednu Fibru kupio.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3231 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/02/2023 : 18:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

Evo jednog bisera iz Golkonde, izreceno na tribini:

Kaze Golkonda da postoji "medjunarodna klasifikacija jezika" i da su u toj "medjunarodnoj klasifikaciji jezika" srpski i hrvatski zavedeni "pod istim brojem".

Pomislim, mozda sam ja neobrazovan pa nisam za to cuo, a oni to svakako dobro znaju, jer su pismeni ljudi koji izdaju knjige, i odem na Google da pronadjem tu "medjunarodnu klasifikacija jezika".

Kaze Google da bukvalno ni jednu jedinu stranu ne moze da nadje u kojoj se pominje ova fraza. Zanimljivo, pita me da mozda ne mislim na "medjunarodna klasifikacija bolesti". Eto toliko o urotnicima.


Nemoj da te to zbuni, to je zato što koristiš google na zajedničkom jeziku. Hansu iz Frankfurta izlaze druge stranice
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

216 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 09/02/2023 : 19:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Hans se raspitao u folkoteci kad je isao na cajke. Pitao je "Na kom se jeziku to oni deru?" a ovi mu rekli "Na nasem, zajednickom".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18706 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/02/2023 : 20:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

Dobar je i ovaj debeli moderator sa leve strane koji kaze da nije do sada nijednu Fibru kupio.


car..
Covjek se vodi ukusom a ne crednim nagonom...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

216 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 09/02/2023 : 20:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
Obecao je na kraju tribine da uskoro krece da izdaje tvrdo koricene trobroje Kit Telera, jer to mu je najomiljeniji junak uz Spajdermena.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1920 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 09/02/2023 : 20:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Nemaju oni šta ovde da se javljaju jer su ovde bitku izgubili.
Ali imaju prostora da pridobiju one neobaveštene/manje zainteresovane i novije, buduće generacije koje, ako bude po njihovom, neće viđati tuđa izdanja po striparnicama i knjižarama.

Ta taktika daleko od očiju, daleko od novčanika uopšte nije za potcenjivanje, prenaglašava se ovde broj ljudi spremnih da se iscimavaju redovno da nešto dobiju iz susednih država. Na kraće staze možda ne toliko, ali na duže ovakva situacija će ići u korist izdavača koji su za zabrane.



Upravo tako, pobjeda ili poraz na forumu važna je grupi od nekoliko desetina zanesenjaka.
Većina ljudi koji ja znam a koji kupuju stripove forum ne zanima. Neki su čuli ali im je mrsko čitati komentare i smaranje.
Drugi si malo pregledali forume i komentare većina njih se nikada nije aktivirala jer "kakva je to glupost".
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10195 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/02/2023 : 20:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nisan vjernik pa neznan, ali postoji li posebno misto u paklu za one koji relativiziraju i opravdavaju zločince?

Inače, mislin da baren polovici ovih najglasnijih kad je bojkot u pitanju ispadaju bomboni iz usta kad vide nekog iz Komika ili Golconde, a bojkot će ih držat do prve ČK akcije ili Komikovog godišnjeg čišćenja..

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/02/2023 20:38:12
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

216 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 09/02/2023 : 20:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Inače, mislin da baren polovici ovih najglasnijih kad je bojkot u pitanju ispadaju bomboni iz usta kad vide nekog iz Komika ili Golconde, a bojkot će ih držat do prve ČK akcije ili Komikovog godišnjeg čišćenja..



Nije ni to losa taktika za one koji "ne zele da ostanu bez nekog stripa". Nek se lepo strpe i onda kupe od pacova stripove po 500 dinara, a ne po punoj ceni.

Edited by - blueberry9 on 09/02/2023 20:44:54
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2655 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 09/02/2023 : 20:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by blueberry9

Dobar je i ovaj debeli moderator sa leve strane koji kaze da nije do sada nijednu Fibru kupio.


A dobro kakve to sad veze ima? Pa ja da ČK nije prekinula Sagu ne bih imao ni jednu Fibru!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1562 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 09/02/2023 : 21:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
U svemu losem dobro je barem da se ovo desava tek sada. Vi u Hrvatskoj ste nabavili
fine komplete bluberija u boji i asteriksa recimo a ljudi sa poprilicno para (a ljudi sa malo manje para su mogli kupiti barem nesto njima vazno a cega bi se nacekali u Srbiji) u Srbiji su nabavili gomilu dobrih fibra.

Na tren pomislih sta ja znam mozda je ova podela ipak logicna i na dugi rok mozda najbolje resenje ali jok.. previse je tu negativnih faktora.. prevelik je plus od zajednickog trzista.
Ovde se trazi svoje mesto pod suncem sa sto manje truda i obzira do drugih.

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26427 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/02/2023 : 21:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

Ja bi iz dišpeta objavija sve mange iz njihova kataloga, za kioske



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2617 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/02/2023 : 22:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Povraća mi se od Golkondinog pranja ruku (a i ne samo njihovog, kad smo već kod toga). Kao, "sve je to prenaduvano, nismo mi krivi, nismo mi ništa pokrenuli, to je Čarobna knjiga". Samo su lijepo pustili Čarobnu knjigu da odradi prljavi posao koji oni ionako ne mogu, da ČK i Komiko i ostali nesretnici pokupe negativan publicitet, a oni vrhnje. Jer sad Fibre više neće biti u Srbiji, a mi ćemo uredno i dalje slati svoja izdanja u Hrvatsku i, što bi rekao Delboy, lovely jubbly.

A sve ovo je ustvari nepotrebno. Sve bi se ovo samo od sebe riješilo da srpski izdavači rade svoj posao kako treba. Ne kupuju Srbi hrvatska izdanja zato što baš umiru od želje da čitaju stripove na hrvatskom, nego zato što su puno kvalitetnije napravljena. Plati dobrog dizajnera, plati dobar papir, plati dobru tiskaru i ne treba ti zabrana hrvatskih izdanja. Ali zašto platiti Rotografiku kad je Simbol toliko jeftiniji? I onda im je Fibra kriva za lošu prodaju. A i to s lošom prodajom je isto upitno. SVI stripovi koje su Komiko/Makondo i Fibra objavili, koliko ja znam, svi su rasprodani u Srbiji, osim ovog Berlina koji je tek sad izašao. Kako to onda Fibra njima uzima tržište ako su sve rasprodali? Čarobna knjiga svoje nije rasprodala još jer rade megalomanske naklade. Ali tu se vraćamo na kvalitet. Fibra je bar 20% skuplja od Čarobne knjige. Ako Bora tvrdi Hansu da mu izdanje na "stranom" jeziku, koje je pritom još i osjetno skuplje, predstavlja toliku konkurenciju - pa nije li to onda znak da nešto krivo radiš? Zašto bi, zaboga, ljudi kupili strano, skuplje izdanje ako je domaće, jeftinije, dobro? I što onda radiš u toj situaciji? Ne ideš učiniti svoje izdanje boljim, nego zabraniš strano:) Pritom usput zabraniš i izdanja na srpskom jeziku iz Bosne. Alaj ga opravi, majstore.

Ali evo, što kaže Henry, čovek ima pravo štititi svoju investiciju po svaku cenu i ne birati sredstva. Ma nego šta, spaljenu zemlju poslije neka pošumljava netko treći.


Sve u centar, sustina.

Smesno je da sada brane Fibru neki koji su do juce kupovali na tone Ck izdanja, i nazalost vecina ce nastaviti to da radi, bez obzira na nekvalitetu izdanja.

A jos smesniji su "pogodjeni" sarajevski wanna be izdavaci, sa par izdanja, uzimajuci istoriju jednog, sa pregrst neostvarenih najava, prekinutih edicija i sl.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1963 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/02/2023 : 23:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se i što reče Golkonda na tribini: Ja ću i dalje nabavljati Fibru, znam čoveka u Hrvatskoj...
Ladno čovek na tribini čas priča o licencama i pravima čas o švercu i sivoj ekonomiji.

Vrh!



Resistance is futile.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1920 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 09/02/2023 : 23:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam juče kompletan snimak (osim kornjaca nema meni zanimljivih najava) ne posebno dobre tribine na kraju se postavljaju pitanja o zabrani a atmosfera je opuštena.
Pogresno si prikazao tjs dekontekstualizovao si priču.
Suština je da nema distribucije a da su svi svjesni da će najzagriženiji već snaći.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1920 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 10/02/2023 : 00:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote

Moj utisak je da nema zavjere i plana nego da su praktično svi izdavači iz Srbije priželjkivali zabranu uvoza hrvatskih izdanja. Ali su ČK i Komiko kao najzainteresovaniji istu sproveli.
Sad lagano idemo dalje.

Inače znam neke ljude u hrvatskoj a i u srbiji ako/kad ovim sarajevskim izdavačima nešto slično padne na um, tako da tada neću plakati na forumu
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 10/02/2023 : 00:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks


Moj utisak je da nema zavjere i plana nego da su praktično svi izdavači iz Srbije priželjkivali zabranu uvoza hrvatskih izdanja.



Delim utisak o spontanosti, slučajno uskladili časovnike.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1963 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 10/02/2023 : 00:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Možda si u pravu. Ovo je sve spontano i naivno. Ne bi oni ništa ni dirali da Hans nije naredio!

Ma, i ne plače niko ovde. Svi ćemo da se "snađemo", samo što mislimo da se čini medveđa usluga stripu, i da će brojni naslovi kojih bi bilo na tržištu nestati, a da ćemo dobijati gomile duplikata.

Da znam Hansa, lepo bih mu poslao mejl da objedini tržišta za davanje licence, pa ako Komiko kupi naslov, Fibra ne može sledećih pet godina taj naslov i obrnuto. Tako ne bi bilo preklapanja, ne bi bilo duplanja, raznovrsnija ponuda...

Ako i jedni i drugi hoće naslov, dogovore princip ili ko prvi devojci ili ko da više.

Skroz prosto i jednostavno.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/02/2023 : 01:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Možda si u pravu. Ovo je sve spontano i naivno. Ne bi oni ništa ni dirali da Hans nije naredio!

Ma, i ne plače niko ovde. Svi ćemo da se "snađemo", samo što mislimo da se čini medveđa usluga stripu, i da će brojni naslovi kojih bi bilo na tržištu nestati, a da ćemo dobijati gomile duplikata.

Da znam Hansa, lepo bih mu poslao mejl da objedini tržišta za davanje licence, pa ako Komiko kupi naslov, Fibra ne može sledećih pet godina taj naslov i obrnuto. Tako ne bi bilo preklapanja, ne bi bilo duplanja, raznovrsnija ponuda...

Ako i jedni i drugi hoće naslov, dogovore princip ili ko prvi devojci ili ko da više.

Skroz prosto i jednostavno.


Glupost... Tako je i Bookglobe "požurija" sa kupovinom gomile prava, znamo kako je to završilo... odnosno kako NIJE završilo. Imamo primjere i u Srbiji...
Prvo, teško će se vlasnik prava odreći duple zarade.
Drugo, najvažnije... Predlažeš da mi u Hrvatskoj, zbog tamo nekog masnog umišljenka, budemo uskraćeni na ( imaginarnih ) pet godi za perfektna izdanja domaćih izdavača. A u međuvremenu da nam Komiko bude alternativa, po mogućnosti na ćirilici, ako ne želimo čekati 5 godina.
Hi hi hi..

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1920 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 10/02/2023 : 01:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote

Znam da "naš svijet" ima sklonost kao teorijama zavjere i raznim tajnim planovima ali teško da je mračni Boro sazvao ultratajni sastanak na kojem se su mali i veliki srpski izdavači skovali plan za budućnost.

Tačka 1. uništiti Fibru
Tačka 2. dići cijene
Tačka 3. spustiti kvalitet izdanja
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1920 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 10/02/2023 : 01:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote

Nekako sam skloniji banalnom scenariju:

Dan D
Članovi budućeg famoznog izdvačkog udruženja
"Brate jel ima varijanta da odjavimo Fibru?
Mislim da ima. Ma idemo to."
Nekoliko mjeseci kasnije:
Ostali izdavači koji nisu članovi udruženja:
"Zabranjena Fibra? Možda će sada da nam bude bolje"

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/02/2023 : 01:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@feniks

Apsolutno se slažem. Već tamo na početku ovih priča reka san kako mislim da prozivate pogrešnu osobu. On je možda samo kao "najmoćniji" gurnut u prvi plan a konce vuče... možda, samo glasno razmišljam.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 10/02/2023 01:17:05
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1920 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 10/02/2023 : 01:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Možda si u pravu. Ovo je sve spontano i naivno. Ne bi oni ništa ni dirali da Hans nije naredio!

Ma, i ne plače niko ovde. Svi ćemo da se "snađemo", samo što mislimo da se čini medveđa usluga stripu, i da će brojni naslovi kojih bi bilo na tržištu nestati, a da ćemo dobijati gomile duplikata.

Da znam Hansa, lepo bih mu poslao mejl da objedini tržišta za davanje licence, pa ako Komiko kupi naslov, Fibra ne može sledećih pet godina taj naslov i obrnuto. Tako ne bi bilo preklapanja, ne bi bilo duplanja, raznovrsnija ponuda...

Ako i jedni i drugi hoće naslov, dogovore princip ili ko prvi devojci ili ko da više.

Skroz prosto i jednostavno.


Zbog čega uopšte razmišljati o nečemu tako apstraktnom?
Radije pročitaj dobar strip.
Upitaj se da li bi nešto prodao jednom kad možeš sasvim legalno da prodaš još jednom ili čak još dva puta? Odrekao bi se zarade?
Teško.
Ima još jedna idealnija varijanta:
jedan izdavač kupi prava za dvije zemlje i u istoj štampariji štampa u istoj "opremi" izdanja koja se razlikuju po jeziku/pismu.
Još ovo srpsko da bude ćirilično.
Go to Top of Page
Page: of 135 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000