forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / BADI LONGVEJ #2 (epizode 5-8)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2023 : 12:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Istina.



...moze centrala jednom da pogresi ali ne sto puta...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/03/2023 : 14:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Da li je to pomeranje boje na svim stranama?
Da li je u svim albumima?
Da li je i u prvom integralu? Ako je bilo i u prvom, trebalo je upozoriti na vreme.

Šta ako su dobijeni već "slepljeni" fajlovi boje i crnog, takvi? Ili nisu?


Mogu samo da kažem da pomeranje NIJE BAŠ NA SVIM stranama uočljivo.
Da, bilo je ovoga i u prvom integralu, mrzi me da upoređujem, ali mislim na mnogo manje mesta.
Pa šta ima ko koga da “upozorava”? Valjda kad odštampaš nešto, uzmeš da pogledaš kako je ispalo, kako je urađeno. Ono, ako ništa drugo, bude ti krivo i makar se potrudiš da bude bolje sledeći put. Ja znam da treći integral neću da kupim. Ne bih ni ovaj da sam mogao da pogledam, ali je zapakovan, umotan u plastiku.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 17/03/2023 : 15:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Ja sam na brzaka prelistao prve integrale Badija i Jakarija i nisam primetio problem.

Pogledacu veceras detaljnije a nadam se da ipak nije problem na celom tirazu - ujedno to je i pitanje za forumase koji se razumeju u pripremu i stampu - da li je moguce da ovako nesto bude problem samo na pojedinacnim primercima? Ima li smisla traziti bolji primerak?

Kunta Kinte, nisam siguran da sam te razumeo najbolje - problem je prisutan na svim stranama samo je ponegde manje uocljiv?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/03/2023 : 18:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Tako je, na velikoj većini strana, bar u mom primerku.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 17/03/2023 18:04:10
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/03/2023 : 19:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Nisu valjda sve stranice ovakve :-(

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/03/2023 : 21:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ako je stvarno tako moracu da preskocim ovaj integral a mozda prodam i prvi...na zalost.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/03/2023 : 21:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jbg mora se platiti dekara ili zlatkom, i dobiti se vrhunska usluga.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/03/2023 : 19:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ocekujem da urednistvo golkonde objasni gde je ko sta zajebo?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/03/2023 : 21:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Moraces da sacekas neku tribinu.

Golconda nije ustalila kvalitet, tehnicki je hit or miss. Zaliv Kanua je jedno od najlepsih izdanja godinama unazad, bas veliki format, kvalitetan povez, papir, prevod sjajan, bez ijednog tipfelera, dizajn takodje. Po meni sjajno izdanje po odlicnoj ceni, i lepse nego Fibrina kolorka, gde mu je Prunje pandan. Sa druge strane imamo Duh Tokija, nisam skoro u rukama drzao neko losije izdanje, razocaranje, po ne bas zanemarljivoj ceni.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/03/2023 : 22:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Sa druge strane imamo Duh Tokija, nisam skoro u rukama drzao neko losije izdanje, razocaranje, po ne bas zanemarljivoj ceni.


Nadam se da nije gore od Lokomotivinog Džima Katlasa. Korice rascvetane, uvez očaj, ali zato cena paprena.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/03/2023 : 23:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Lokomotivu za sada preskacem, pa ne znam. Ovo je bilo 1600din, otprilike pandan su Gideon/Royal 300 Cuda, koji su meni sjajno uradjeni trejdovi, a ovo ne daj Boze, od korica, papira, poveza, a font presitan, nisam uspeo dve strane da procitam, nesto slicno nisam video.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/03/2023 : 23:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne bi bilo loše ovde malo porazgovarati o tehničkim karakteristikama izdanja Golconde.

Pomenuti Zaliv kanua, meni ima deformisane korice.

LMS sa Kerčevim Blekom mi je više od pola odštampan sa jako bledim stranama, praktično nečitljiv. Gde baš taj broj, u kom mi je crtež jako bitan. Mislio sam da ga kupim ponovo, ali nisam hteo po četvrti put da kupujem isti strip (srećom, imam ga u albumu).

Spajdermeni, sa kioska, su kvalitetno odrađeni, ali mislim da je boja za nijansu pretamno odštampana, a u kombinaciji sa izvorno tamnim scenama to može da bude nezgodno. U fontu ima malih štampanih slova, a kako je format manji od USA, to nije dobro za čitljivost.

Mane treba da se otklanjaju.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 19/03/2023 : 17:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Prvi integral Badija nisam jos uvek procitao, ali sam ga prelistao sad i ovog problema tamo nema. U Jakariju #1 nazalost ima koliko volis

Znaci cekamo drugo izdanje?
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 19/03/2023 : 19:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

Prvi integral Badija nisam jos uvek procitao, ali sam ga prelistao sad i ovog problema tamo nema. U Jakariju #1 nazalost ima koliko volis

Znaci cekamo drugo izdanje?


Ima nesto malo ali nije strasno...
Ako se ne ispravi broj 2 definitivno odustajem.
Opet ocekujem da se golkonda oglasi .

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2023 : 02:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by john connor

Sa druge strane imamo Duh Tokija, nisam skoro u rukama drzao neko losije izdanje, razocaranje, po ne bas zanemarljivoj ceni.


Nadam se da nije gore od Lokomotivinog Džima Katlasa. Korice rascvetane, uvez očaj, ali zato cena paprena.


moj priemerak Katlasa je skroz dobar.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 22/03/2023 : 15:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by john connor

Sa druge strane imamo Duh Tokija, nisam skoro u rukama drzao neko losije izdanje, razocaranje, po ne bas zanemarljivoj ceni.


Nadam se da nije gore od Lokomotivinog Džima Katlasa. Korice rascvetane, uvez očaj, ali zato cena paprena.


moj priemerak Katlasa je skroz dobar.



Kakav ti je Badi?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 22/03/2023 : 15:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Moj primerak Badija je super, ne znam cemu ovolika frka...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/03/2023 : 16:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Moj primerak Badija je super, ne znam cemu ovolika frka...



Misliš, da tvoj primerak ne valja, bila bi zaslužena frka, ovako ako drugi imaju falične primerke, ko ih j...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 22/03/2023 : 16:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by AleksandarN

Moj primerak Badija je super, ne znam cemu ovolika frka...



Misliš, da tvoj primerak ne valja, bila bi zaslužena frka, ovako ako drugi imaju falične primerke, ko ih j...



Bas tako.

p.s.vidim da drma kriza jer jos ne radi DW forum...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/03/2023 : 17:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by AleksandarN

Moj primerak Badija je super, ne znam cemu ovolika frka...



Misliš, da tvoj primerak ne valja, bila bi zaslužena frka, ovako ako drugi imaju falične primerke, ko ih j...



Bas tako.

p.s.vidim da drma kriza jer jos ne radi DW forum...



Aleksandre, bukvalno si tako rekao - u čemu je frka, kad je moj primerak dobar? Nije ti jasno, zašto se neko buni što njegov primerak, koji je platio ne valja. Iz toga sledi, nije te briga ni za koga, osim za sebe.

Takvi ljudi postoje, ali se ne hvališu javno time, ako nisu baš bezobzirni.

Džabe ponavljaš kao papagaj, i da radi DW forum, ti si zbog ovakvih stvari (i gorih) izbačen od tamo, ovde se malo prikrivaš, ali priroda uvek izbija na površinu.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 22/03/2023 : 17:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Ja i dalje cekam odgovor iz uredništva Golkonde a vredelo bi da konačno objasne o cemu se radi?
Nemoguce je da niko ne cita kritike..
Jos koji dan iscekivanja na bilo koji odgovor ..

Juznjak!
Tex Willer.

Edited by - cronos six on 23/03/2023 23:19:41
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 22/03/2023 : 18:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by AleksandarN

Moj primerak Badija je super, ne znam cemu ovolika frka...



Misliš, da tvoj primerak ne valja, bila bi zaslužena frka, ovako ako drugi imaju falične primerke, ko ih j...



Bas tako.

p.s.vidim da drma kriza jer jos ne radi DW forum...



Aleksandre, bukvalno si tako rekao - u čemu je frka, kad je moj primerak dobar? Nije ti jasno, zašto se neko buni što njegov primerak, koji je platio ne valja. Iz toga sledi, nije te briga ni za koga, osim za sebe.

Takvi ljudi postoje, ali se ne hvališu javno time, ako nisu baš bezobzirni.

Džabe ponavljaš kao papagaj, i da radi DW forum, ti si zbog ovakvih stvari (i gorih) izbačen od tamo, ovde se malo prikrivaš, ali priroda uvek izbija na površinu.



Bas tako.

p.s.nisam izbacen, obrisao sam sve postove i cao. Pitaj brojadina, njega sigurno bolje sluzi pamcenje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 22/03/2023 : 19:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Necu reci nesto puno vise nego da mi je drago da ovde imas bolji imidz nego sto si imao tamo. Dobro i za tebe i za druge. Secam se naravno da si obrisao svoje postove tamo ali da li je pao koji ban pri kraju nisam siguran. Uglavnom iako je bio koji nije bio dozivotan :)

Valjalo bi da se golkonda javi u vezi ovih problema sa Badijem da ne bude buke vise nego nuzno. Kad se izbaci nesto na trziste mora se stojati i iza rezultata bili oni dobri ili manje dobri

Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 22/03/2023 19:09:44
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 28/03/2023 : 17:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Sta bi?Nigde komentara na moj komentar?

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7884 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 03/04/2023 : 21:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Jel ziva Golkonda??

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000