forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / BADI LONGVEJ #2 (epizode 5-8)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 04/04/2023 : 16:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

Sta bi?Nigde komentara na moj komentar?



Dok si 16x puta pitao ovde, mogao si lepo da im posaljes mejl (ili preko fb-a) i da pitas. Ja sam Bokija lepo pitao preko vibera, dobio odgovor u roku od 5 minuta i to je to. Nemoj da ocekujes da neko od njih dezura ovde.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7887 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/04/2023 : 16:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by cronos six

Sta bi?Nigde komentara na moj komentar?



Dok si 16x puta pitao ovde, mogao si lepo da im posaljes mejl (ili preko fb-a) i da pitas. Ja sam Bokija lepo pitao preko vibera, dobio odgovor u roku od 5 minuta i to je to. Nemoj da ocekujes da neko od njih dezura ovde.



A ko tebe sta pita?Pitanja su namenjena Golkondi i koliko znam do pre mesec dana znali su da odgovore i razjasne neke stvari,tj probleme.Od kad se pojavio Badi br.2 od njih ni traga...

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 04/04/2023 : 16:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by cronos six

Sta bi?Nigde komentara na moj komentar?



Dok si 16x puta pitao ovde, mogao si lepo da im posaljes mejl (ili preko fb-a) i da pitas. Ja sam Bokija lepo pitao preko vibera, dobio odgovor u roku od 5 minuta i to je to. Nemoj da ocekujes da neko od njih dezura ovde.



A ko tebe sta pita?Pitanja su namenjena Golkondi i koliko znam do pre mesec dana znali su da odgovore i razjasne neke stvari,tj probleme.Od kad se pojavio Badi br.2 od njih ni traga...



Bas me zanima da li ti visis na forumima i odgovaras krajnjim kupcima na svakakva pitanja u tom poslu koji radis. Prilicno sam siguran da ne.
Ljudi imaju pametnija posla nego da kidaju zivce sa takvima poput tebe.
Niko me ne pita ali si dosadan i naporan. Udjem da vidim da li ima neka nova vest i vidim tvoje pitanje ponovo i ponovo.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7887 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 04/04/2023 : 16:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by cronos six

Sta bi?Nigde komentara na moj komentar?



Dok si 16x puta pitao ovde, mogao si lepo da im posaljes mejl (ili preko fb-a) i da pitas. Ja sam Bokija lepo pitao preko vibera, dobio odgovor u roku od 5 minuta i to je to. Nemoj da ocekujes da neko od njih dezura ovde.



A ko tebe sta pita?Pitanja su namenjena Golkondi i koliko znam do pre mesec dana znali su da odgovore i razjasne neke stvari,tj probleme.Od kad se pojavio Badi br.2 od njih ni traga...



Bas me zanima da li ti visis na forumima i odgovaras krajnjim kupcima na svakakva pitanja u tom poslu koji radis. Prilicno sam siguran da ne.
Ljudi imaju pametnija posla nego da kidaju zivce sa takvima poput tebe.
Niko me ne pita ali si dosadan i naporan. Udjem da vidim da li ima neka nova vest i vidim tvoje pitanje ponovo i ponovo.



"Nervozni"smiri zivce popi nesto.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
311 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 15/04/2023 : 12:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Da li je to pomeranje boje na svim stranama?
Da li je u svim albumima?
Da li je i u prvom integralu? Ako je bilo i u prvom, trebalo je upozoriti na vreme.

Šta ako su dobijeni već "slepljeni" fajlovi boje i crnog, takvi? Ili nisu?


Danas kupio Badija 2 pa da podelim utiske i da ti odgovorim na pitanja.
Pomeranje boje je najupadljivije na stranici koja je več postavljena na ovoj temi. Problem se javlja još na pet-šest mesta (ne više) i zanimljivo da nije smaknuta cela strana već samo neki kadrovi.
Izdavača svakako treba opomenuti, što već jesmo, a mislim da je preterano zbog ovog odustajati od kupovine i očekivati da izdavač povuče izdanje i uradi novo. Sem ako nisi baš cepidlaka.
U prvom integralu ovaj problem nisam primetio.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
311 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 15/04/2023 : 12:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Zaboravih da dodam prvi utisak kada sam uzeo u ruke Badija 2, koji mi se učinio dosta težak i nezgrapan. U svetlu toga hteo sam da napišem da je po mojoj ličnoj percepciji najidealniji integral klasičnih albuma 3 u 1, a sve preko toga škripi. Uporedivši ga sa prvim integralom Badija, uvideo sam da je drugi znatno deblji iako je broj strana manji (integral 1-218 strana, inegral 2-216 strana). Debljina hrbata jedinice je 20mm, a dvojke 25mm, shodno tome drugi znatno teži od prvog. Isti izdavač, ista štamparija, razlika mora biti u debljini papira. Ako me ne bude mrzelo postaviću i slike hrbata.
Go to Top of Page

vetropiroman
New Member



216 Posts

Member since 27/02/2022

Posted - 15/04/2023 : 18:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vetropiroman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

Zaboravih da dodam prvi utisak kada sam uzeo u ruke Badija 2, koji mi se učinio dosta težak i nezgrapan. U svetlu toga hteo sam da napišem da je po mojoj ličnoj percepciji najidealniji integral klasičnih albuma 3 u 1, a sve preko toga škripi. Uporedivši ga sa prvim integralom Badija, uvideo sam da je drugi znatno deblji iako je broj strana manji (integral 1-218 strana, inegral 2-216 strana). Debljina hrbata jedinice je 20mm, a dvojke 25mm, shodno tome drugi znatno teži od prvog. Isti izdavač, ista štamparija, razlika mora biti u debljini papira. Ako me ne bude mrzelo postaviću i slike hrbata.



Hvala na utiscima!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7887 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/04/2023 : 23:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vetropiroman

quote:
Originally posted by dovlajoe

Zaboravih da dodam prvi utisak kada sam uzeo u ruke Badija 2, koji mi se učinio dosta težak i nezgrapan. U svetlu toga hteo sam da napišem da je po mojoj ličnoj percepciji najidealniji integral klasičnih albuma 3 u 1, a sve preko toga škripi. Uporedivši ga sa prvim integralom Badija, uvideo sam da je drugi znatno deblji iako je broj strana manji (integral 1-218 strana, inegral 2-216 strana). Debljina hrbata jedinice je 20mm, a dvojke 25mm, shodno tome drugi znatno teži od prvog. Isti izdavač, ista štamparija, razlika mora biti u debljini papira. Ako me ne bude mrzelo postaviću i slike hrbata.



Hvala na utiscima!



Niko da javi o cemu se radi..Hvala puno.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6806 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/04/2023 : 00:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

quote:
Originally posted by alexts

Da li je to pomeranje boje na svim stranama?
Da li je u svim albumima?
Da li je i u prvom integralu? Ako je bilo i u prvom, trebalo je upozoriti na vreme.

Šta ako su dobijeni već "slepljeni" fajlovi boje i crnog, takvi? Ili nisu?


Danas kupio Badija 2 pa da podelim utiske i da ti odgovorim na pitanja.
Pomeranje boje je najupadljivije na stranici koja je več postavljena na ovoj temi. Problem se javlja još na pet-šest mesta (ne više) i zanimljivo da nije smaknuta cela strana već samo neki kadrovi.
Izdavača svakako treba opomenuti, što već jesmo, a mislim da je preterano zbog ovog odustajati od kupovine i očekivati da izdavač povuče izdanje i uradi novo. Sem ako nisi baš cepidlaka.
U prvom integralu ovaj problem nisam primetio.




To je dobro, ako je tako. Hvala na informaciji.

Što se tiče advokatisanja AleksandraN, on je kao i obično, omašio ne samo gol, nego i teren. Golconda se nije javljala, ne zato što nisu dokoni da dežuraju ovde, nego što svesno izbegavaju odgovor na neprijatna pitanja.

A jedan ovakav odgovor bili su dužni oni da daju, uz (možda) izvinjenje svojim redovnim kupcima, u koje ja ne spadam kad je Badi u pitanju, a možda se ubrojim, ako lično pogledam izdanja pre kupovine.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
311 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 17/04/2023 : 12:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Evo i slika. Iako ne spadam u "gledače hrbata na policama", malo mi je neuobičajena razlika za isto izdanje i isti broj strana.

Go to Top of Page

tex ciller
New Member

213 Posts

Member since 15/06/2012

Posted - 17/04/2023 : 13:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tex ciller a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno druge štamparije... Takva je ista razlika između 25. i 26. broja Julije.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 17/04/2023 : 13:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote


to je koncept :)

Jeste druga stamparija, AMD -> Grafostil.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
311 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 17/04/2023 : 13:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Kod Badija 1 i 2 je ista štamparija.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 17/04/2023 : 14:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Impresum ne mora uvijek biti tačan
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 17/04/2023 : 14:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

Impresum ne mora uvijek biti tačan



Kod izdavača koji poštuju zakon mora. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/04/2023 : 15:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo su razlicite stamparije, Amd i Grafostil. Slicno kod Kalvina, gde prvo izdanje prve knjige radjeno u Dunavu, mouda jos izrazenije. Makar su se oduzili, i ispravili sa reprintom.

Durango 2 je mnogo bolje uradjen od jedinice. I kod njega nema problema kao sto Krcko ima, sa zategnutim previse povezom, pa ne mozes da otvoris knjigu a da ne krene da se zatvara. Slicno i kod Secam se Prata, vecini to ne smeta. Tako da smo i tu stampariju hvalili prerano.

Edited by - john connor on 17/04/2023 15:20:49
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/04/2023 : 15:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

quote:
Originally posted by feniks

Impresum ne mora uvijek biti tačan



Kod izdavača koji poštuju zakon mora. :)


Zelis reci da vecina ne postuje zakon :)
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
311 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 17/04/2023 : 16:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Sad vidim na Cobissu da su različite štamparije. A u oba integrala je navedena ista. Bez obzira da li je razlog nepažnja (qrcobolja) ili nešto drugo, ova lakrdija im nije trebala.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/04/2023 : 16:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nisu jedini.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/04/2023 : 16:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Evo sto kaze kreSa Laguna to ne radi, ali npr transkribuje po svome. Otkada je Jonathan Lethem, Dzonatan Litem, da mi je znati.

Edited by - john connor on 17/04/2023 16:27:46
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
311 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 17/04/2023 : 16:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Treba obraćati pažnju na izbor štamparije, naravno ako je tačno navedena, što sam mislio da se podrazumeva. Prilikom kupovine Badija pogledao sam Lokomotivinog Džim Katlasa, pa ću navesti ovaj 'simboličan' primer. Svi primerci (5-6 komada) izgledaju kao da sam ih ja skrpio u garaži. Ni jedan primerak ne može da se zatvori, bez dodatnog pritiska korice su'otvorene' pod 12-15 stepeni. A cena kao da su ih štampali u Mariupolju (otprilike tako i izgledaju). Za te pare ne bi ih uvalio ni Del Boj iz najboljih dana.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/04/2023 : 17:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Lokomotiva preterala sa cenama, a ne nudi vrhinski kvalitet, za te pare. Videcemo da li ce se sada popraviti, nova izdanja koja su na cobissu, rade u novim stamparijama.

Mene je Grafostil u pocetku odusevio, sada vec sa manama...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/04/2023 : 19:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

Treba obraćati pažnju na izbor štamparije, naravno ako je tačno navedena, što sam mislio da se podrazumeva. Prilikom kupovine Badija pogledao sam Lokomotivinog Džim Katlasa, pa ću navesti ovaj 'simboličan' primer. Svi primerci (5-6 komada) izgledaju kao da sam ih ja skrpio u garaži. Ni jedan primerak ne može da se zatvori, bez dodatnog pritiska korice su'otvorene' pod 12-15 stepeni. A cena kao da su ih štampali u Mariupolju (otprilike tako i izgledaju). Za te pare ne bi ih uvalio ni Del Boj iz najboljih dana.


O tome sam i ja pričao pa Anto rekao kako njegov primerak Katlasa nema mana. Izgleda samo u Čačak otišli premium primerci.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/04/2023 : 21:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
U Cacak otisli primerci koji se jos nisu otvorili :)
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 18/04/2023 : 19:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

Sad vidim na Cobissu da su različite štamparije. A u oba integrala je navedena ista. Bez obzira da li je razlog nepažnja (qrcobolja) ili nešto drugo, ova lakrdija im nije trebala.


Primetićete, ako već niste, da sam (ja bih rekao, naučio lekciju, koju sam očigledno morao više puta da prođem dok mi nije došlo u glavu) batalio da se objašnjavam i prepisujem sa ljudima koje ne poznajem i po forumima i po društvenim mrežama, i budute uvereni da će tako i da ostane. Ako vam je baš toliko bitno da čujete moje mišljenje o ovde iznetim stvarima, moći ćete to da uradite na nekom od narednih događaja, ali isključivo uživo, bićemo gosti svih relevantniih strip dešavanja u Srbiji ove godine (akoBogda), kao što rekoh, ne pada mi na pamet da se dopisujemo i prepisujemo ni ovde niti bilo gde drugo, gde se onda neki nepoznati ljudi skriveni iza nadimaka, žedni prepirke zbog nepostojanja (valjda) neke ozbiljne životne obaveze, hvataju za svaku reč i prave joj rep i sami iznose zaključke koji uglavnom veze nemaju sa pravim stanjem stvari. Čim se ovde pojavilo ovo pitanje, više ljudi me je privatno kontaktiralo i rekao sam da neću da se oglašavam, razlog je prost, ali kažem, opet da ne dužimo, objasniću uživo, isto kao što i oni koji hoće da rade nešto za Golkondu uvek mogu da nas kontaktiraju i na neki drugi, normalniji način (viđeno već, više puta...)
Ostaje jedino to što hoću da kažem za ovo oko štamparije (što je takođe već proglašeno za propust i brljotinu, a opet, veze sa životom nema...) Oba Badija je radila ista štamparija, tačno onako kako piše u impresumu. Svaki naš impresum je apsolutno tačan (da se ne brinete, mi smo takođe od ovih što sve rade po zakonu), 2-3 puta imali smo promenu štamparije u odnosu na cobiss, jer je CIP zapis sočinjen nešto pre nego li je strip otišao u štampu, pa smo u međuvremenu napravili malo drugačiju preraspodelu. Naravno, biblioteka je odmah kontaktirana sa zamolbom da obavi potrebne izmene, a to što oni još uvek nisu našli za shodno da to urade, zaista ne vidim da treba da bude razlog ni naše, a još manje vaše dušebrige...
U međuvremenu (a i posle), ostaje vam najjednostavnija varijanta: prelistaš izdanje, vidiš da li ti se sviđa, da li su isti podaci u impresumu i na kobisu i da li možeš sebi da ga priuštiš, pa ako je odgovor: da i možeš, onda kupiš, a ako je ne, onda ne kupiš (ustvari je jednostavnije nego što izgleda)
Toliko, zahvaljujem se unapred što ne očekujete da se ja nastavljam po ovim pitanjima ovde (jer sigurno neću). U svakom slučaju, pozdravljam vas, pa se vidimo negde live, da popijemo piće i o svemu fino probistimo i ukrstimo mišljenja...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000