forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Vaš najžešći cliffhanger u Bonelli stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 19:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Sjetio sam se jednog zanimljivog topica (polla) otprije: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44250&whichpage=1

U kojem se pisalo/pitalo forumaše kako vole čitati stripove koji imaju ono (nepopularno) "nastavlja se", da li čekaju da izađu sve epizode koji čine neku priču, ili čitaju svesku po svesku kako ona izlazi na kiosku.

Ovaj topic ima dodirnih točaka s tim kojeg sam spomenuo, ali ovdje tražim nešto malo drugačije.
Ovdje vas pitam, koji strip sa tim "nastavlja se" najviše pamtite, koje scene su vam najviše ostale u sjećanju, a da ste nakon tog cliffhangera jedva čekali da pročitate nastavak?

Neki kažu da su cliffhangeri zlo, a opet ovi drugi da su cliffhangeri ti koji ti daju tu neku draž gdje te tjeraju da razmišljaš o pročitanom te u kom smjeru će neka radnja dalje teći u nastavku.

Također slično pitanje koje tražimo u ovom topicu, koje scene su vam se jako urezale u sjećanje (ta zadnja tabla, vinjeta gdje piše "nastavlja se"), a da su morali proći mjeseci, pa i desetljeća da bi napokon otkrili kraj te i te priče?

P.S. bilo bi dobro da svoje cliffhangere potkrijepite i slikom (u norm. dimenzijama) te završne scene, kako bismo lakše mogli shvatiti o čemu je riječ.
Ili ako ne znate kako to sa slikama napraviti, javite ovdje broj te i te sveske, pa možda ja budem mogao uskočiti i pomoći.

"everybody's got a plan until they get hit"

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 19:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedan od mojih najžešćih cliffhangera je bilo na kraju sveske SD 10: Prolaz na sjeverozapad.
Čitam i čitam, te dođem do zadnjih stranica i završi onako da Nat gurne Zagora u snježnu provaliju
I to je bilo negdje čitano tamo '96 čini mi se, tek prije par godina saznao što se u nastavku dogodilo.

Zagor je pao u tu snježnu provaliju i bio je tamo 20+ godina zatočen dok ja nisam uspio pročitat nastavak, sva sreća pa je preživio :)



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 22/03/2023 : 19:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Kod mene, Samoubilački Napad, Mister No, isto preko 20 godina...

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 22/03/2023 : 19:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Bio sam još maleni klinac,a kako i danas to pamtim onda je jasno koliko mi se to urezalo u memoriju da sam jedva dočekao da izađe nastavak.
LMS-232-ratna sekira, valjda nisam ni spavao dok nisam dočekao na kiosku LMS-233-garlandov bič. Da napokon dočekam kraj te Blekove priče...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7610 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/03/2023 : 20:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Bilo je nekoliko takvih stripova...naravno, sve iz doba zs i lms..
Zagor - opsada tvrdjave iri
Tex - isceli les
mister no dvoboj na pantanalu, noc maceta.
Kapetan miki oni nastavci sa diablom i kalaverom, reprinti...
Dilan dog dama u crnom...

Edited by - zlatan bihac on 22/03/2023 20:32:05
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2027 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 22/03/2023 : 20:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Prvi Zagor pa i opcenito prvi strip moje kolekcije bio je extra 106 "Crna zastava", jos tamo 2004. kupljen. Od prvih par Zagora koje sam imao u kolekciji (vecinom random kupovani i to u paketicima) upravo taj mi je bio najzanimljiviji i on zavrsava s dvobojem izmedu Zagora i Kapetana Zmije. I bas zavrsna scena prikazuje (na zalost ne znam kako se uplodaju slike pa ne mogu staviti) trenutak u kojemu je Zmija srusio Zagora na zemlju, no Zagor je i njega uspio odgurnuti te on pada na sanduk sa zlatom.
Tu zavrsava taj broj i ta scena mi je bas urezana u sjecanje. Jako me interesiralo kako je taj dvoboj zavrsio. I onda konacno sam uspio procitati cijelu pricu kad je izasla u Klasiku i malo me cak i razocarao nastavak buduci da je dvoboj zavrsen upravo s tom scenom. U drugom broju u prvim scenama odjednom mu je noz u prsima. Hehe cekao sam godinama na nastavak dvoboja bez veze. No, unatoc tome, prica je stvarno izvrsna!

Evo vidim na stranici da je 2011. izasla epizoda u Klasik ediciji, ali ja je nisam tad kupio nego jos kasnije, moguce tamo oko 2017-18-te, tako da je kod mene bilo jedno 13-ak godina cekanja.

Da odgovorim i na pitanje iz drugog topica, kako kupim strip tako ga i procitam. Naravno kroz mjesec-dva dok ne izade novi broj malo se i zaboravi radnje, ali ionako svako tolko ja vrtim to u krug hahaha
Uostalom, ja ne razumijem kako netko moze izdrzati nakon kupnje stripova i po par mjeseci ne citati dok ne kupi svih 3-4 nastavaka. Ja uglavnom odmah citam stripove, eventualno kad imam ispite na faksu onda se desi da prode nesto vremena dok ga ne procitam, ali to prode mozda max 3 tjedna ako i toliko i to samo ako se nakupilo puno stripova, a malo vremena. Ali, da bolji je dozivljaj cijeli broj procitati odjednom, ali kako sam vec i rekao, kad tad cu sve to reprizirati.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 20:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pokušat ću naći i ostale kadrove, kako budem s vremenom, evo prvo Ivanov:

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

I bas zavrsna scena prikazuje (na zalost ne znam kako se uplodaju slike pa ne mogu staviti) trenutak u kojemu je Zmija srusio Zagora na zemlju, no Zagor je i njega uspio odgurnuti te on pada na sanduk sa zlatom.
Tu zavrsava taj broj i ta scena mi je bas urezana u sjecanje.

Ovo bi trebalo biti to



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2027 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 22/03/2023 : 20:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
E tako je, to je ta scena. Malo je nevjerojatno kako od ovoga mu se odjednom noz zari u prsa, a napetost je bila bas na vrhuncu

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 21:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Bio sam još maleni klinac,a kako i danas to pamtim onda je jasno koliko mi se to urezalo u memoriju da sam jedva dočekao da izađe nastavak.
LMS-232-ratna sekira, valjda nisam ni spavao dok nisam dočekao na kiosku LMS-233-garlandov bič. Da napokon dočekam kraj te Blekove priče...


Zlatko, ovo bi trebalo biti tvoje
Baš kad pogledaš ove scene, zapitaš se kako će se Blek izvući i baš tu odsjeku epizodu i sad ti čekaj nastavak




quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

E tako je, to je ta scena. Malo je nevjerojatno kako od ovoga mu se odjednom noz zari u prsa, a napetost je bila bas na vrhuncu


Da, u nastavku onako malo strepnja, napetost dok se ne otkrije to što si pisao
Vidim da sam nakon te sveske extra 107 složio u polici odmah onaj jubilarac #100 Moj prijatelj Jim Gitara.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 22/03/2023 21:04:32
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 21:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Prije nego zaboravim, moram s vama podijelit još jednu zadnju tablu stripa.
Opet u pitanju Zagor, ovaj put ZS, točnije ZS 629 Ludi Hakaram.

Nažalost, imao samo tu svesku i ona ovako završi (slika ispod).
Ne možete zamisliti koliko sam scenarija stvarao i provrtio u glavi kako će se priča odigrati, a i tad sam vjerovao da nikada neću vidjet kraj.
Do prije par godina, u Ludens izdanju.

Na vijeću poglavica, Akenat baca nož i zabije ga u Zagorova prsa.
Ovaj se diže i rez, nema više :(



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12832 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/03/2023 : 21:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Zagor.Kao klinac.
Nakon "Plamene lobanje" i "Na krilima noći" tek 15 godina potom i završne "Horde zla". Tada nije bilo striparnica, ni Njuškala, samo ona zadnja stranica u Dnevniku s tražim-nudim romanima...

Bilo je još takvih slučajeva, ali ovo nekako posebno pamtim.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 21:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Kod mene, Samoubilački Napad, Mister No, isto preko 20 godina...


To je ovo:


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 22/03/2023 : 21:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Bilo je nekoliko takvih stripova...naravno, sve iz doba zs i lms..
Zagor - opsada tvrdjave iri

Zlatane, evo i ove tvoje, baš je napeto završilo!



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 22/03/2023 : 22:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Da, ReemCP, to je taj strip. A "Garlandov bič" sam kupio kad sam išao iz škole i kolega me tužio starome da sam kupio roman i da ga nisam sakrio završio bi u vatri isti dan. Stari mi je mrzio romane.
A što se tiče nastavaka-tu su još dvije stripovske traume iz mog ranog djetinjstva,s tim da napomenem da se tada nije moglo nabaviti stripove ni blizu kao danas. I ako si znao da netko ima neke primjerke koje bi rado pročitao-ma neda ti ih nitko ni da ih vidiš,a kamoli da ih posudiš za čitanje...
To su LMS-65-sin noćnog orla i LMS-66-šaka mrtvaca.
A meni najdraža epizoda u cijelom LMS-ZS serijalu:
ZS-180, 181, 193.
180 i 181 sam valjda 500 puta pročitao i nikako nisam mogao doći do 193-ce. Možeš zamisliti koje je to veselje bilo kad sam nakon ohoho godina napokon uspjeo da kupim 193-kameni most. Toliko sam ga tada puta pročitao da sam ga napamet naučio...
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 22/03/2023 : 22:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ja sam taman ta generacija što je počela stripove čitati početkom 90ih sa slobodnom, tako da je i meni odmah prvo pao na pamet Zagor i Prolaz na Sjeverozapad.

Ali na tu temu, ostaje mi i zadnji broj što je Slobodna (jel ona) izdala od zlatnog dečka nogometa, Nippera... Nešto se šokantno otkrilo o novom treneru i stade i nema dalje... I pravo da vam kažem, do dana današnjeg nemam pojma kako se to nastavilo...
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 22/03/2023 : 23:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Zagor i ona priča Sindrom Belzebul, svaki nastavak. Ko dječak sam jedva čekao narednu epizodu i živo me zanimalo šta se događa i šta će biti sa njim. I naravno Teks i priča Rudnik straha s onim gušterom. E to me baš držalo na ivici...

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/03/2023 : 00:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik
Ali na tu temu, ostaje mi i zadnji broj što je Slobodna (jel ona) izdala od zlatnog dečka nogometa, Nippera... Nešto se šokantno otkrilo o novom treneru i stade i nema dalje... I pravo da vam kažem, do dana današnjeg nemam pojma kako se to nastavilo...



Slobodna je triput isto napravila sa Nipperom. Nekad u samoj Slobodnoj u dnevnom listu, pa davnih sedamdesetih u knjizicama na novinskom papiru i naposljetku po raspadu Juge u nesto boljem izdanju sa Listeševim naslovnicama.
Prije devet godina, Strip non stop ti je izbacio sve, kompletnog Nippera u 6 lijepih albuma. Obuhvacen je cijelokupni strip od 1970 do 1983. A vlasnik ga je objavio bas zbog tog velikog upitnika, sto i kako je bilo? Jer ga je Slobodna triput naprasno prekinula. I mene je to bas mucilo, sto se i kako dogodilo jer smo svi iz ulice citali Nippera i opnasali njegove finte i udarce na nogometnom terenu. Jako mi je bilo drago sto sam imao priliku procitati cijeli serijal i saznati to sto nas je onda i odonda mucilo u prekinutom stripu. Zahvaljujuci gospodi uz Stripa non stop to sad znamo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1272 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 23/03/2023 : 07:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
To sam vidio nekad na policama, ali potpuno mi izmaklo... Vrag zna ima li toga danas više di kupiti...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/03/2023 : 08:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako da nadjem scenu ali znam da je nastavak bio Zagor "Blindirana soba". Nocne more imao da nadjem nastavak ali nisam uspeo. Procitao pre 15-ak godina tek nastavak.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/03/2023 : 08:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Komandadant Mark nastavak sa Niblosovim jedrenjakom i kep Miki sa zloduh Kundrom.
Par mjeseci trajalo dok ih nisam nasao na kvatricu u Zgbu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 23/03/2023 : 08:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Komandadant Mark nastavak sa Niblosovim jedrenjakom i kep Miki sa zloduh Kundrom.
Par mjeseci trajalo dok ih nisam nasao na kvatricu u Zgbu.



Apsolutno, ZS 663 Čarobnjak Gundura!
"...a onda sam umro!" :)
Moja potraga za 669 je trajala skoro dve godine. :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/03/2023 : 12:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Da, ReemCP, to je taj strip. A "Garlandov bič" sam kupio kad sam išao iz škole i kolega me tužio starome da sam kupio roman i da ga nisam sakrio završio bi u vatri isti dan. Stari mi je mrzio romane.
A što se tiče nastavaka-tu su još dvije stripovske traume iz mog ranog djetinjstva,s tim da napomenem da se tada nije moglo nabaviti stripove ni blizu kao danas. I ako si znao da netko ima neke primjerke koje bi rado pročitao-ma neda ti ih nitko ni da ih vidiš,a kamoli da ih posudiš za čitanje...
To su LMS-65-sin noćnog orla i LMS-66-šaka mrtvaca.
A meni najdraža epizoda u cijelom LMS-ZS serijalu:
ZS-180, 181, 193.
180 i 181 sam valjda 500 puta pročitao i nikako nisam mogao doći do 193-ce. Možeš zamisliti koje je to veselje bilo kad sam nakon ohoho godina napokon uspjeo da kupim 193-kameni most. Toliko sam ga tada puta pročitao da sam ga napamet naučio...


Zanimljiva priča Zlatko, a i interesantno je to kako nam ti neki doživljaji ostanu za cijeli život, a pogotovo oni vezani za stripove, ili romane kako smo ih zvali

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ja sam taman ta generacija što je počela stripove čitati početkom 90ih sa slobodnom, tako da je i meni odmah prvo pao na pamet Zagor i Prolaz na Sjeverozapad.

Ali na tu temu, ostaje mi i zadnji broj što je Slobodna (jel ona) izdala od zlatnog dečka nogometa, Nippera... Nešto se šokantno otkrilo o novom treneru i stade i nema dalje... I pravo da vam kažem, do dana današnjeg nemam pojma kako se to nastavilo...


ivanl je sve lijepo objasnio, a evo na sajtu tih naslovnica: https://www.stripovi.com/index.asp?page=hero-editions-list&header=0&Hero=nip

Posebno možeš kliknut na SD i ove druge.
Ovo je zadnja tabla koju su stavili u SD: https://i.postimg.cc/BZPn8W8L/N20-39.jpg

I poslije toga objašnjenje:



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2023 : 13:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zavrsna scena zakona predaka
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/03/2023 : 13:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Zagor.Kao klinac.
Nakon "Plamene lobanje" i "Na krilima noći" tek 15 godina potom i završne "Horde zla". Tada nije bilo striparnica, ni Njuškala, samo ona zadnja stranica u Dnevniku s tražim-nudim romanima...

Bilo je još takvih slučajeva, ali ovo nekako posebno pamtim.


Hercule, ti si znači stao tu (slika ispod) i onda godine i godine, njih 15 dok si se napokon dočepao i te zadnje sveske :)



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39301 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/03/2023 : 13:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Moze li ko da mi nadje tu stranicu sto me mucila i okaci?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12491 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/03/2023 : 13:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Sad ću ja ti pronaći pa stavim za par minuta :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000