forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mac Coy
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2023 : 11:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Tonto,prazna birtija, ne vidim druge goste.



Bolje, pametnije mi je gubit energiju za crtacim stolom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2023 : 12:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by knauso

Ne razumem ovo o odnosu ljudi koji stoje u prvom planu i onih malo dalje.
Nisu svi ljudi iste visine, me moramo uzeti ovog iz prvog plana i proporcionalno ga smanjiti.





Zar nije rečeno da je u prethodnim kadrovima barmen nacrtan viši od kauboja. To znači da itekako triba obratiti pažnju kod kasnijih crteža. Da je ovo jedino pojavljivanje onda može biti manje bitno.


Onda je skroz nebitno.



Šta je skroz nebitno?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2023 : 12:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by knauso

Ne razumem ovo o odnosu ljudi koji stoje u prvom planu i onih malo dalje.
Nisu svi ljudi iste visine, me moramo uzeti ovog iz prvog plana i proporcionalno ga smanjiti.





Zar nije rečeno da je u prethodnim kadrovima barmen nacrtan viši od kauboja. To znači da itekako triba obratiti pažnju kod kasnijih crteža. Da je ovo jedino pojavljivanje onda može biti manje bitno.


Onda je skroz nebitno.



Šta je skroz nebitno?


Pa valjda hoće reći da su odnosi u visinama skroz nebitni ako je ovaj kadar jedino pojavljivanje barmena.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2023 : 12:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by knauso

Ne razumem ovo o odnosu ljudi koji stoje u prvom planu i onih malo dalje.
Nisu svi ljudi iste visine, me moramo uzeti ovog iz prvog plana i proporcionalno ga smanjiti.



Zar nije rečeno da je u prethodnim kadrovima barmen nacrtan viši od kauboja. To znači da itekako triba obratiti pažnju kod kasnijih crteža. Da je ovo jedino pojavljivanje onda može biti manje bitno.


Onda je skroz nebitno.



Šta je skroz nebitno?


Pa valjda hoće reći da su odnosi u visinama skroz nebitni ako je ovaj kadar jedino pojavljivanje barmena.


Ma znan ja šta je tija reći ali nije skroz nebitno. Kao što sam rekao može biti manje bitno jer... konkretan primjer baš sa Macanom , u scenariju za JS bilo je navedeno da je njegov lik "orijaš"... u kontekstu pojavljivanja sa drugim likovima mora biti viši, krupniji pa taman da se liku uz njega pojavljuje samo jednom, mora se obratiti pažnja na razliku.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2023 : 12:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da, u pravu si... i jedno pojavljivanje može biti bitno u kontekstu same priče.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2023 : 13:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I kad onda izlazi MC od SA?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2023 : 13:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I kad onda izlazi MC od SA?


Nikada. Bernard je sad shvatio da je to ustvari govno od stripa i kreće sa Shang Chi-jem.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25970 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/04/2023 : 13:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11744 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/04/2023 : 13:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by knauso

Ne razumem ovo o odnosu ljudi koji stoje u prvom planu i onih malo dalje.
Nisu svi ljudi iste visine, me moramo uzeti ovog iz prvog plana i proporcionalno ga smanjiti.





Zar nije rečeno da je u prethodnim kadrovima barmen nacrtan viši od kauboja. To znači da itekako triba obratiti pažnju kod kasnijih crteža. Da je ovo jedino pojavljivanje onda može biti manje bitno.


Onda je skroz nebitno.



Šta je skroz nebitno?


Kako misliš što, što je skroz nebitno?

Have mercy
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2023 : 14:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

I kad onda izlazi MC od SA?



Tonto me preduhitrija… a i za papir je sve jasno😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2023 : 14:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by jaki

I kad onda izlazi MC od SA?


Nikada. Bernard je sad shvatio da je to ustvari govno od stripa i kreće sa Shang Chi-jem.





Evo, zato sam napisao da si mi jedan od omiljenih forumaša.

I sam sam mislio nešto slično napisati, ali sam se uplašio da me Beva opet ne napadne.

Da je bilo sreće da se na vrijeme analizirao Don Lawrence ne bi bilo ni Daleke planete.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2023 : 14:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
@Peyo
Ali nisi čuja?😳 Pa odustalo se od nastavaka.😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6937 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2023 : 14:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Užasan je scenario Daleke planete. Očekivao sam šarmantno naivan, za ono vreme, a dobio - loš i za ono vreme.

Ali bar lepo izgleda (uprkos brojnim nedostacima koje bi pronašle nove generacije crtača).
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2023 : 15:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

@Peyo
Ali nisi čuja?😳 Pa odustalo se od nastavaka.😉



Stvarno i bez naše "pomoći"?

Ili je to zbog ovih strip warsa?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/04/2023 : 16:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Renky

@Peyo
Ali nisi čuja?😳 Pa odustalo se od nastavaka.😉



Stvarno i bez naše "pomoći"?

Ili je to zbog ovih strip warsa?



Kako bez?
Pa ovo na forumu je samo vrh sante... naše djelovanje je puno dublje, počevši sa mailovima, kasnonoćnim pozivima, porukama sve do buljenja s druge strane ulice.
I to su blaže metode.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6937 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/04/2023 : 16:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by izivko

Tonto,prazna birtija, ne vidim druge goste.



Bolje, pametnije mi je gubit energiju za crtacim stolom.



Dok se ne javi neko o Mek Koju, evo kako bih ja zamislio onaj tvoj kadar. Nije u stilu evropske škole, još manje bonelijevski i verovatno previše američki:


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2023 : 16:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky
Kako bez?
Pa ovo na forumu je samo vrh sante... naše djelovanje je puno dublje, počevši sa mailovima, kasnonoćnim pozivima, porukama sve do buljenja s druge strane ulice.
I to su blaže metode.



Ili se pokloni ili se ukloni, nema tu ...

Dobro da se nisam probudio pored odrezane konjske glave !
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7846 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/04/2023 : 17:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by izivko

Tonto,prazna birtija, ne vidim druge goste.



Bolje, pametnije mi je gubit energiju za crtacim stolom.



Dok se ne javi neko o Mek Koju, evo kako bih ja zamislio onaj tvoj kadar. Nije u stilu evropske škole, još manje bonelijevski i verovatno previše američki:


To je lijepo, meni americko ne smeta, dapace. Samo sto je problem sto se u kreaciji kadra treba voditi racuna i o ostalim kadrovima na tabli prema kojima nisam siguran da bi se tvoje rijesenje najbolje uklapalo jer bi bilo previse slicno postavljanju kamere u jednom od prethodnih kadrova... a sasvim sigurno konstrukciji table ne odgovaraju tvoje promjene dimenzija kadra.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5632 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/04/2023 : 17:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

I sam sam mislio nešto slično napisati, ali sam se uplašio da me Beva opet ne napadne.



Strepi, strepi, nek se konačno i mene netko plaši

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1602 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 06/04/2023 : 18:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Ja sam svojevremeno na DW forumu komentarisao da se visina Roršaha, navedena u stripu, ne uklapa sa onim kako je nacrtan.
Naravno da obožavatelji Watchmena ne vole da se dira u njihovu "svetu kravu", pogotovo baveći se sitnicama oko crteža,
al' meni su baš takve stvari zanimljive...






Pet stopa i šest inča bi bila visina od 167-8 cm, a ovde se ne vidi da je on toliko niži od policajaca.
Dobro, ne znamo koliko su oni visoki, ali nisu valjda i oni ispod 175 cm, a i onaj psihijatar za stolom deluje
približno iste visine kao Roršah, uopšte se ne vidi neka značajna razlika. Jeste, pomenuto je da on inače nosi
cipele sa potpeticama, kako bi bio viši, ali ne verujem da su mu ih ostavili u zatvoru.
U stvari, u srpskim izdanjima je još gora situacija, jer je prevedeno da je visok metar i šezdeset,
tek bi ta razlika morala biti primetna na crtežu, ne znam koliko je u hrvatskom tj. Fibrinom izdanju?


Potražio sam nekog tako nižeg glumca da uporedim i pao mi je na pamet glumac iz filma "Commando",
ispostavilo se da je on baš te visine kao i Roršah - 5 stopa i 6 inča, odnosno 168cm:
https://www.imdb.com/name/nm0446314/bio?ref_=nm_ov_bio_sm
dok je Švarcenegerova visina 188cm (ovi tamnoputi glumci su još viši), pa uporedite kolika je to razlika na slici:







Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/04/2023 : 19:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Peyo

I sam sam mislio nešto slično napisati, ali sam se uplašio da me Beva opet ne napadne.



Strepi, strepi, nek se konačno i mene netko plaši



Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5632 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/04/2023 : 19:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Prosječna visina američkog muškarca je 175 cm.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1602 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 06/04/2023 : 20:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Prosječna visina američkog muškarca je 175 cm.


Pa kad je kod njih papazjanija, u taj prosek ulaze ovi azijatskog i ko zna sve kakvog porekla?


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5632 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/04/2023 : 20:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Beva

Prosječna visina američkog muškarca je 175 cm.


Pa kad je kod njih papazjanija, u taj prosek ulaze ovi azijatskog i ko zna sve kakvog porekla?





Prosjek je prosjek.

Koliko ih je ovdje azijskog porijekla?


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 06/04/2023 20:44:46
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1246 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 06/04/2023 : 20:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ovu temu treba uramiti u okaciti na zid.
Ne treba je ni citati ni gledati da bi se shvatilo da je vec usla u legendu.
Dubok naklon ucesnicima.

Under construction.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000