forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Ivan Šivak: Ajla, Skriveno
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/09/2023 : 16:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Ajla: Skriveno

#1: Inicijacija


Ivan Šivak nam donosi prvi dio trilogije o Ajli!

Opis:
U šumama Parka prirode Žumberak - Samoborsko gorje, veo između našeg svijeta i svijeta starohrvatskih mitoloških stvorenja napukne. Nakon niza prirodnih katastrofa - poplava, potresa i tornada, diljem Hrvatske otvaraju se vrtače i iz njih se neočekivano podiže neo-panonsko more. Lice regije potpuno se mijenja.
U ovom low solar punk svijetu, u kojem se misterij i avantura isprepliću sa slice-of-life elementima, upoznajemo Ajlu, čuvaricu prirode koja pati od potpune amnezije. Dužnost je dovodi u napušteni planinarski dom gdje upoznaje vrlo osebujnog cimera. Iako nema sjećanja tko je, ona zna da mora biti ovdje i ubrzo njen život postaje prava pustolovina.

Starohrvatska mitologija u suvremeno doba.

Izdavač: Udruga 3. zmaj
Autor. Ivan Šivak
48 stranica, c/b
rujan 2023.

Predstavljanje 30.9. na Rikonu u Rijeci

Starohrvatska (i staroslavenska) mitologija je, kao što sam napisao na komentaru Ohoho zina #2, zapostavljena u odnosu na marketinški razvikanije i medijski prisutnije mitologije, tako da mi je drago kad netko odluči napraviti rad inspiriran njome.

Ivan Šivak je, inače, jedno kraće vrijeme bio aktivan na forumu, šteta što mu su mu slike na topiku izgubljene.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/09/2023 : 16:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Par tabli:






"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2023 : 18:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nakon Rikona, hoce li u striparnice u distribuciju, i znas li, molim te kolika je naklada i koja je cijena albuma?

A zanima me i da li imenjak, mozebiti, ima vec spremne nastavke price ili ih tek treba nacrtati. (Posto vidim ispod ovih tabli 2023. Sto bi znacilo, predpostavljam, da ga ceka jos masu posla, i da se sigurno ne zna kad ce duja, kamoli trica za zavrsiti cijelu pricu)

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 18/09/2023 18:25:52
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/09/2023 : 18:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kaže da će prodajom prvog broja financirati sljedeći. Ne znam cijenu još. Za sada, nabava ide preko njega. Kad saznam više, javim.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2023 : 18:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kaže da će prodajom prvog broja financirati sljedeći. Ne znam cijenu još. Za sada, nabava ide preko njega. Kad saznam više, javim.



Zahvaljujem!

Ovo me jako interesira. Ako slucajno ne upratim tvoja slijedeca saznanja, slobodno me podsjeti na ovaj album ili kontakt autora, molim te.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

743 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 18/09/2023 : 21:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Izgleda vrlo zanimljivo
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/09/2023 : 06:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast za tematski odabir starohrvatske mitologije. Kontaktirat ću autora preko fejsa.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/09/2023 : 21:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Cijena je 14.99€ i time se financira izdavanje i sljedećeg broja. Autoru se možete javiti preko facebooka: https://web.facebook.com/ivan.sivak.10 ili na mail: isivak.art (at) gmail.com

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/09/2023 : 21:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
15 eura za 48 stranica?!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/09/2023 : 22:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Da, dosta jaka cijena koja će odbiti određeni broj kupaca. Vjerujem da autor ima računicu, tiraž, štampa, porez, štosvene…Uostalom, autor se uskoro namjerava ponovno ulogirati, pa može pojasniti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 20/09/2023 : 09:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Nakon Rikona, hoce li u striparnice u distribuciju, i znas li, molim te kolika je naklada i koja je cijena albuma?

A zanima me i da li imenjak, mozebiti, ima vec spremne nastavke price ili ih tek treba nacrtati. (Posto vidim ispod ovih tabli 2023. Sto bi znacilo, predpostavljam, da ga ceka jos masu posla, i da se sigurno ne zna kad ce duja, kamoli trica za zavrsiti cijelu pricu)


Hej, drugi nastavak izlazi u isto ovo doba 2024. godine. Ide na promociju na Rikon u Rijeci i onda u Zagreb i Samobor. Scenarij je gotov za sva tri nastavka, priča ima početak i kraj - iako, kraj treće knjige nije kraj. Nakon što ispričam ova tri stripa, svijet iz priče će biti postavljen. U smislu "origin" storija, kako je počelo. Nakon toga kreću stand-alone epizode na cca 24. stranice koje neće imati over-arching arc(edit) priču, već će se moći čitati kao što smo npr. gledali epizode Dosjea-X kojima uopće nije bitna epizoda prije ili poslije.



Edited by - Shiv on 20/09/2023 10:08:33
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 20/09/2023 : 10:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

15 eura za 48 stranica?!


Priču sam razrađivao tri godine, predprodukcijska faza razvoja likova, lokacija, vozila, stvorenja, proučavanje naše mitologije i izvora... je trajala dvije godine (ako ćeš biti na Rikonu u Rijeci ove godine, 30. rujna, imat ću in-depth predavanje o procesu izrade sa tonu slikica i WIP procesa). Scenarij sam završio pisati prije 6 mjeseci, i nacrtao sam strip u 4 mjeseca. U posljednjih 6 mjeseci prestao sam raditi sve ostale poslove i sveo si primanja na nulu. Zapravo u minus, jer me hladni pogon paušalnog obrta košta svaki mjesec cca 1300kn. Živim od svog art zanata, nemam "stalni posao". Za svo to uloženo vrijeme, dobio sam poticaj u iznosu od 2000€ i 1200€ za tisak što nije bilo dovoljno. Da se razumijemo, zahvalan sam i na tome i ovo je moja beba, passion projekt. No ne mogu si priuštiti raditi sljedeći nastavak na način kako sam napravio ovaj prvi. Cijena od 15€ je tu isključivo da mogu napraviti sljedeći nastavak. Eto, iskreno i otvoreno, kao ljubitelj stripa ljubitelju stripa.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/09/2023 : 10:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma jasno, nisam mislio kritizirati već me eto iznenadilo onako na prvu.
Jesi možda razmišljao o nekakvom crodwfundingu? Možda ne bi bilo loše za skupiti koliko-toliko sredstava.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 20/09/2023 : 12:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Podrška za svako novo domaće izdanje, iskreno ti želim da rasprodaš sve! :)
Nadam se da se vidimo na promociji u Zg, sretno!

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/09/2023 : 13:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Naručeno i jedva čekan pročitat.

Imaš moju podršku u daljnjem radu!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 20/09/2023 : 16:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ma jasno, nisam mislio kritizirati već me eto iznenadilo onako na prvu.
Jesi možda razmišljao o nekakvom crodwfundingu? Možda ne bi bilo loše za skupiti koliko-toliko sredstava.


Jesam, budem kad završim sva tri i skupim ih u svezak. Crowdfunding će mi trebati da sve obojam i pokrijem tvrdi uvez. Samo ono, o tom po tom jer ovaj bedasti Kickstarter nikako da dođe u RH a ne znam kako ide partnerstvo s firmama u Americi za to. Indiegogo je puno slabiji od KS-a pa s njima ne bi. Ali to je za dvije godine tema. Korak po korak
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 20/09/2023 : 16:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milazzo

Podrška za svako novo domaće izdanje, iskreno ti želim da rasprodaš sve! :)
Nadam se da se vidimo na promociji u Zg, sretno!


Fala ti lijepa, bit će. Pregovori su u tijeku, postam vrijeme i mjesto čim saznam.
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 20/09/2023 : 16:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Naručeno i jedva čekan pročitat.

Imaš moju podršku u daljnjem radu!


Fala još jednom!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 20/09/2023 : 17:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Puna podrška!
Strip je, naravno, naručen!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/09/2023 : 21:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Možda glupavo pitanje, ova druga tabla koju sam stavio, da li je to Vražji prolaz?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2023 : 14:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiv

quote:
Originally posted by ivanl

Nakon Rikona, hoce li u striparnice u distribuciju, i znas li, molim te kolika je naklada i koja je cijena albuma?

A zanima me i da li imenjak, mozebiti, ima vec spremne nastavke price ili ih tek treba nacrtati. (Posto vidim ispod ovih tabli 2023. Sto bi znacilo, predpostavljam, da ga ceka jos masu posla, i da se sigurno ne zna kad ce duja, kamoli trica za zavrsiti cijelu pricu)


Hej, drugi nastavak izlazi u isto ovo doba 2024. godine. Ide na promociju na Rikon u Rijeci i onda u Zagreb i Samobor. Scenarij je gotov za sva tri nastavka, priča ima početak i kraj - iako, kraj treće knjige nije kraj. Nakon što ispričam ova tri stripa, svijet iz priče će biti postavljen. U smislu "origin" storija, kako je počelo. Nakon toga kreću stand-alone epizode na cca 24. stranice koje neće imati over-arching arc(edit) priču, već će se moći čitati kao što smo npr. gledali epizode Dosjea-X kojima uopće nije bitna epizoda prije ili poslije.






Svaka podrska za ovaj po meni ekstra zanimljiv projekt!
Hvala na informacijama.
A nisam mislio reci, ali hocu, sto je to danas 15 Eura? Nista. Necu o samoposlugama i potrosackim kosaricama, ali izade li se negdje to su 3-4 pive...
Ja cu s gustom dati taj novac za ovaj strip.
Imenjace, mozemo li iskomunicirati ovo na P.M. ovdje?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 25/09/2023 : 19:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav i hvala autoru!
Bacam se odmah na čitanje!

[url=https://postimg.cc/23gJCPCd][/url]
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 25/09/2023 : 22:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Možda glupavo pitanje, ova druga tabla koju sam stavio, da li je to Vražji prolaz?


Apsolutno je. U stripu će se non-stop pojavljivati stvarne lokacije. Želja mi je proputovati RH uzduž i poprijeko i fotkati prave lokacije i ubacivati ih u strip na način da se daju prepoznati do te mjere da možda nekog inspiriram da ih ode i posjetiti.

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Shiv

quote:
Originally posted by ivanl

Nakon Rikona, hoce li u striparnice u distribuciju, i znas li, molim te kolika je naklada i koja je cijena albuma?

A zanima me i da li imenjak, mozebiti, ima vec spremne nastavke price ili ih tek treba nacrtati. (Posto vidim ispod ovih tabli 2023. Sto bi znacilo, predpostavljam, da ga ceka jos masu posla, i da se sigurno ne zna kad ce duja, kamoli trica za zavrsiti cijelu pricu)


Hej, drugi nastavak izlazi u isto ovo doba 2024. godine. Ide na promociju na Rikon u Rijeci i onda u Zagreb i Samobor. Scenarij je gotov za sva tri nastavka, priča ima početak i kraj - iako, kraj treće knjige nije kraj. Nakon što ispričam ova tri stripa, svijet iz priče će biti postavljen. U smislu "origin" storija, kako je počelo. Nakon toga kreću stand-alone epizode na cca 24. stranice koje neće imati over-arching arc(edit) priču, već će se moći čitati kao što smo npr. gledali epizode Dosjea-X kojima uopće nije bitna epizoda prije ili poslije.






Svaka podrska za ovaj po meni ekstra zanimljiv projekt!
Hvala na informacijama.
A nisam mislio reci, ali hocu, sto je to danas 15 Eura? Nista. Necu o samoposlugama i potrosackim kosaricama, ali izade li se negdje to su 3-4 pive...
Ja cu s gustom dati taj novac za ovaj strip.
Imenjace, mozemo li iskomunicirati ovo na P.M. ovdje?


Slobodno šalji P.M. Što želiš iskomunicirati?
Go to Top of Page

Shiv
Starting Member

9 Posts

Member since 19/09/2023

Posted - 25/09/2023 : 22:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiv a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Možda glupavo pitanje, ova druga tabla koju sam stavio, da li je to Vražji prolaz?


Zapravo, nastavno na taj koncept kojeg sam gore napisao - prošlog listopada sam izdao prvu slikovnicu za djecu koja se bavi vrlo sličnom tematikom ali - za djecu. U prvoj knjizi se radnja odvija u rudniku sv. Barbara u Rudama kraj Samobora. I totalno mi je cool što klinci koji su bili u rudniku oduševljeno pokazuju na ilustracije jer prepoznaju Rudnik i Samobor na ilustracijama, a oni koji su prvo pročitali slikovnicu pa stigli tamo oduševljeno viču jer prepoznaju ulaz u Rudnik. To je efekt kojeg želim postići i u stripu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/09/2023 : 08:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiv

quote:
Originally posted by Deers

Možda glupavo pitanje, ova druga tabla koju sam stavio, da li je to Vražji prolaz?


Apsolutno je. U stripu će se non-stop pojavljivati stvarne lokacije. Želja mi je proputovati RH uzduž i poprijeko i fotkati prave lokacije i ubacivati ih u strip na način da se daju prepoznati do te mjere da možda nekog inspiriram da ih ode i posjetiti.



Super ideja!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/09/2023 : 08:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiv

quote:
Originally posted by Deers

Možda glupavo pitanje, ova druga tabla koju sam stavio, da li je to Vražji prolaz?


Apsolutno je. U stripu će se non-stop pojavljivati stvarne lokacije. Želja mi je proputovati RH uzduž i poprijeko i fotkati prave lokacije i ubacivati ih u strip na način da se daju prepoznati do te mjere da možda nekog inspiriram da ih ode i posjetiti.



Ako ti treba fotografija s Biokova i okolice, s Makarske rivijere, slobodno se javi, imam gomiletinu toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000