forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 272 Brazda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/11/2023 : 23:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam mislio da Shaner radi u knjižari :)


Dobro si mislio.

@tinton
Ni knjižnica, ni knjižara me nisu naučili takvom slaganju. Još otkako sam bio klinac sam knjige slagao po autoru i držao Texove na jednom mjestu, a Zagore na drugom iako su svi bili u Zlatnoj seriji. Kad se počela gomilati količina strip albuma, jedino logično mi je bilo da ih slažem po autorima i žanrovima. Stripovi su tu zapravo još i dobro prošli, knjige držim složene po jeziku kojim su pisane, a unutar jezika po datumu rođenja autora (unutar autora, naravno, po godini nastanka djela), tako da čine neku sliku razvoja književnosti određene nacije i/ili govornog područja. Razmišljao sam sve pomiješati zajedno i poredati ih jednostavno po godini nastanka djela te tako dobiti sliku razvoja/toka cjelokupne svjetske književnosti, ali još se nisam odlučio na to. Tu su i ti problemi s prostorom koje Tonto spominje, tako da već sad to više nije tako savršeno posloženo, a tko zna što će još biti. Uglavnom, osmišljavanje novih načina za slaganje polica, kao i samo slaganje i preslagivanje, su mi među omiljenim aktivnostima.

Izvinjavam se na offtopičarenju (opet).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7892 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/11/2023 : 23:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
oće više taj popis boja hrbata kolorki - po RAL karti, naravno?

inače, meni je navis bila daleko bolja od brazde
one dvije epizode od bookglobea sam s kćerkom pročitao desetak puta

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2023 : 23:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
U nekim knjižnicama je Kolorka složena po brojevima, a u nekim po autorima.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/11/2023 : 23:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

U nekim knjižnicama je Kolorka složena po brojevima, a u nekim po autorima.


Ja znam jednu knjižaru u kojoj je složena tako da samo jedan djelatnik i najvjerniji kupci znaju gdje se koji strip nalazi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25946 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/11/2023 : 23:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Opet ste na krivom topiku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2023 : 23:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne daj Boze, da nije sve slozeno po brojevima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/11/2023 : 07:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
@Shaner
oprosti na zabuni, nisam bio siguran je li knjižnica ili knižara.

quote:
Originally posted by jaki

Opet ste na krivom topiku.


Sada otvori topic u pdf-u Mange o tome kako tko slaže stripove na polici.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1241 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/11/2023 : 07:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

oće više taj popis boja hrbata kolorki - po RAL karti, naravno?


+1
sta god ral karta bila
izborili smo sliku kompleta kolorke valjda cemo i ovo
mada ne bi valjalo da nas se razmazi..

Under construction.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4882 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/11/2023 : 09:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Pa meni su uvijek bili po izdavačima, nisam o tome ni razmišljao toliko dok nisam vidio kako ih slažu u knjižnici.
Ali evo, ovo je prvi put da čujem da ih ljudi tako drže i kod sebe doma.



Gradska knjižnica Zagreb, također složeno po izdavačima i edicijama:)



Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1241 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/11/2023 : 10:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Mogli bi malo pazljivije da rukuju sa tim kolorkama... ali dobro vazno da su citane..

Under construction.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/11/2023 : 10:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by tinton

Pa meni su uvijek bili po izdavačima, nisam o tome ni razmišljao toliko dok nisam vidio kako ih slažu u knjižnici.
Ali evo, ovo je prvi put da čujem da ih ljudi tako drže i kod sebe doma.



Gradska knjižnica Zagreb, također složeno po izdavačima i edicijama:)






Kako naivno stoje nebranjeni, samo čekaju da ih se uzme i proda na Hreliću...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/11/2023 : 10:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ali da, jasno da nisu u svim knjižnicama tako poredani, ali vidio sam na više mjesta da jesu. I to prema crtačima ako se ne varam.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/11/2023 : 10:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Amateri, stripovi se slazu prema scenaristima.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25946 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/11/2023 : 11:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Sada otvori topic u pdf-u Mange o tome kako tko slaže stripove na polici.


Pa kolorka i orka su 99% BD.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/11/2023 : 13:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Najjači topik.

Shaneur NHF, ali glava me zaboljela pokušavajući vizualizirati tu logiku slaganja na mojoj kolekciji. Pregorio mi osigurač. Sad ozbiljno, poštujem tuđi OKP jer ga ja imam na izvoz, ali na nekim drugim stvarima...

Ugl čisto za provokaciju, par slija moje kolekcije i načina koji ja ''slažem''. Inače volim Tetris jako, jedna od onih igara koju mogu uvijek odigrati pa makar i 10min.

Apropos skupljanja cijele edicije to mi i nema nekog smisla, ali opet moram priznati da ja radim isto sa Nathan Neverom. Pobogu kupio sam i Ujedinjeni za planetu, to je valjda dovoljan dokaz koliko sam šašav po tom pitanju.
Većina napala Paku, a Paka IMHO u potpunosti u pravu i nije fulao nikakvu poantu, sve je kako je.
Ali neka svako sa svojim novcem, a vidim i po nekim napisima događajima/odlukama u životu upravlja kako mu paše, em nismo robovi, em ne bi bilo fora da smo svi isti.

A sada evo slije da se vidi kako drug Diskoteka slaže, ko pogodi po kojoj logici, dobije slaju kada se vidimo :







Za mirisne svijeće je već bilo pitanja pa da odmah odg: ne volim smrad...ovaj miris stripova, a volim miris vanilije, cimeta...


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/11/2023 13:33:11
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/11/2023 : 14:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Najjači topik.

Shaneur NHF, ali glava me zaboljela pokušavajući vizualizirati tu logiku slaganja na mojoj kolekciji. Pregorio mi osigurač. Sad ozbiljno, poštujem tuđi OKP jer ga ja imam na izvoz, ali na nekim drugim stvarima...

Ugl čisto za provokaciju, par slija moje kolekcije i načina koji ja ''slažem''. Inače volim Tetris jako, jedna od onih igara koju mogu uvijek odigrati pa makar i 10min.

Apropos skupljanja cijele edicije to mi i nema nekog smisla, ali opet moram priznati da ja radim isto sa Nathan Neverom. Pobogu kupio sam i Ujedinjeni za planetu, to je valjda dovoljan dokaz koliko sam šašav po tom pitanju.
Većina napala Paku, a Paka IMHO u potpunosti u pravu i nije fulao nikakvu poantu, sve je kako je.
Ali neka svako sa svojim novcem, a vidim i po nekim napisima događajima/odlukama u životu upravlja kako mu paše, em nismo robovi, em ne bi bilo fora da smo svi isti.

A sada evo slije da se vidi kako drug Diskoteka slaže, ko pogodi po kojoj logici, dobije slaju kada se vidimo :







Za mirisne svijeće je već bilo pitanja pa da odmah odg: ne volim smrad...ovaj miris stripova, a volim miris vanilije, cimeta...




Eto, svi naslovi se lijepo vide OSIM, naravno, Kolorki :(
Taj dizajn hrbata može voljeti samo netko tko se srami što ima strip na polici
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/11/2023 : 14:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ova Halo Jones koja razbija kolorke na pola je izvrsna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2023 : 14:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa kad ih je Igore, samo desetak i ne dolaze uopce do izrazaja.

Evo izbrojao. 18.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 29/11/2023 14:23:58
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37387 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2023 : 14:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nekako mi se cini da Diskach slaze iz sredine prema vani, na lijevu i desnu stranu. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/11/2023 : 14:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=54292&REPLY_ID=

Da ne produbljujemo brazdu. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2023 : 14:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Nekako mi se cini da Diskach slaze iz sredine prema vani, na lijevu i desnu stranu. :)






To je i meni palo na prvu na pamet, zbog Tehnooceva i Druzbe iznimne gospode, koji su slozeni 2 pa 1. Ali onda koncept ruse Metabaruni i Paper girls koji su poredani normalno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2023 : 14:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Opet ste na krivom topiku.



Jaksa moj, dzaba si krecio...
Em dolaze ovdje, (skupa samnom), a ne na topik koji si posteno otvorio, em otvaraju druge nove...
Kazem ja; zabrazdili smo! :)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2408 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 29/11/2023 : 14:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pa kad ih je Igore, samo desetak i ne dolaze uopce do izrazaja.

Evo izbrojao. 18.



Koliko sam skužio, ti ih imaš sve posložene po brojevima- reci mi imaju li te boje neku pravilnost, odnosno, jesi li otktio neki sustav po kojem Markos izabire boje hrbta(tama, žanr, autor, ponavljajući slijed boja)
... ili je sve samo random
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/11/2023 : 14:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo je samo dio, imam ih puno vise od 18 (izbrojao sam ih 54, valjda sam dobro, ne znam, nije baš složeno ). nitko nije pogodio nacin slaganja.
Ovo je samo primjer i da nerviram ekipu koja to slaze nekim svojim redom. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/11/2023 14:57:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15698 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2023 : 15:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by ivanl

Pa kad ih je Igore, samo desetak i ne dolaze uopce do izrazaja.

Evo izbrojao. 18.



Koliko sam skužio, ti ih imaš sve posložene po brojevima- reci mi imaju li te boje neku pravilnost, odnosno, jesi li otktio neki sustav po kojem Markos izabire boje hrbta(tama, žanr, autor, ponavljajući slijed boja)
... ili je sve samo random



Ako pogledaš svaku naslovnicu Kolorke vidjet ćeš da je boja kvadrata uzeta odnekud s nekog detalja ilustracije na naslovnici... Ne pazi se/provjerava je li ta boja ikad prije korištena na nekoj prethodnoj korici ili ne, to nije bitno, bitno samo da kvadrat lijepo "sjedne" na naslovnicu.

Ovo je bilo nedavno Markovo objasnjenje, s drugog topika.

Je, imam ih sve po brojevima i nije mi se nikad ucinilo da te pastelne boje slijede neki posebni smisao. Uvijek mi se dojmilo da je njihova 'snaga' i 'sjaj' bas kolicina tih sarenih hrbata poslozenih jedan za drugim. Dakle, bas na kvantiteti se jos vise vidi koliko su posebne i drugacije od svih edicija koje sam vidio.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000