forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

culture vulture
Senior Member

1544 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 14/07/2024 : 18:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
I jedini mogući zaključak nakon toga je Duboka država?



Nije, postoji i alternativno objašnjenje, ali neće ti se svidjeti - one tri plavuše koje pored auta nisu znale izvući pištolj ispod pazuha nisu bile jedine diversity hires na ovom fijasku.
Spreman sam povjerovati da atentat nije naručen, nego da su osiguranjem jednostavno upravljale potpuno nesposobne osobe zaposlene na osnovi identiteta.


Pa da, pogreška/nesposobnost osiguranja je definitivno alternativno objašnjenje. Ti možeš to pripisati njihovom identitetu, ali to ne slijedi automatski. Objašnjenja za nečiju nesposobnost može biti puno.

Isto tako, čak i da se taj lik nije sam organizirao, šira organizacija ne podrazumijeva automatski Duboku državu. Trump se zamjerio puno ljudi tokom života, a neki od njih su možda ovo i organizirali. Poanta je da mogućih objašnjenja ima puno i da ne treba trčati pred rudo. Meni se objašnjenje Duboke države koja ne zna kako izvršiti uspješni atentat čini najmanje vjerojatnim od navedenih.



Da ponovim - jedan od 4 krova na manje od 100 metara nije bio osiguran, dapače, tip se s puškom na ramenu popeo na njega po lojtrama. Civili su ga gledali, nisu mogli vjerovati očima, govorili su policiji, ali nitko nije reagirao...
Nikako, dakle, ne možemo govoriti o običnoj pogrešci kakva se bilo kome može dogoditi ili o nesposobnosti kakva se može naći kod bijelih muškaraca koji su posao u Tajnoj službi dobili tako što su izabrani kao najbolji između tisuća fantastičnih kandidata.
Ako je riječ o pogrešci ili nesposobnosti, to je tip pogreške ili nesposobnosti koji kao otisak prsta otkriva osobu koja stoji iza njega. Ako, dakle, dovedu pred kamere šeficu osiguranja, tako da vidim da je riječ o tamnoputoj transseksualki i nahvale mi ga kao osobu koja je ušla u povijest Tajne službe kao prva osoba koja je testove prošla na quetiapineu, spreman sam povjerovati da nije u pitanju duboka država.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/07/2024 : 18:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

400 milijuna komada vatrenog oružja? Pa mogu imati i 800 milijuna, ako nema jasne konfrontacije. Susjed protiv susjeda, zato što je jedan demokrat a drugi republikanac? Ako tako načega i bude, to mogu biti nemiri, građanski rat je nešto drugo, podrazumijeva političko vodstvo koje vodi rat, politički cilj, teritorij s kojeg se djeluje, logistiku. Ali treba nešto i pročitati u životu, a ne rukovoditi se poštapalicama i mudrostima ekipe sa zidića, i imati kognitivne sposobnosti za analizu, da bi se to moglo razumjeti.



Ma da ti ces mi objasnjavat gradjanske ratove.




Hehe, bit će da imaš doktorat na tu temu...



A ti ga imas? Tek bi to bila tragedija



Ja se ni ne predstavljam kao stručnjak, ali barem pokušavam argumentirati svoj stav zašto je građanski rat nemoguć.

Po tebi je moguć zato što američki građani imaju 400 milijuna komada vatrenog oružja. To je smiješno.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47007 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/07/2024 : 18:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by VALTER

400 milijuna komada vatrenog oružja? Pa mogu imati i 800 milijuna, ako nema jasne konfrontacije. Susjed protiv susjeda, zato što je jedan demokrat a drugi republikanac? Ako tako načega i bude, to mogu biti nemiri, građanski rat je nešto drugo, podrazumijeva političko vodstvo koje vodi rat, politički cilj, teritorij s kojeg se djeluje, logistiku. Ali treba nešto i pročitati u životu, a ne rukovoditi se poštapalicama i mudrostima ekipe sa zidića, i imati kognitivne sposobnosti za analizu, da bi se to moglo razumjeti.



Ma da ti ces mi objasnjavat gradjanske ratove.




Hehe, bit će da imaš doktorat na tu temu...



A ti ga imas? Tek bi to bila tragedija



Ja se ni ne predstavljam kao stručnjak, ali barem pokušavam argumentirati svoj stav zašto je građanski rat nemoguć.

Po tebi je moguć zato što američki građani imaju 400 milijuna komada vatrenog oružja. To je smiješno.



Ja nisan nigdi napisa da san strucnjak nego iznosin svoje misljenje. Ka i ostala ekipa ovde.
Al posto vidin da te deru frustracije jerbo vjerovatno necim nisi zadovoljan tamo di si otisa tu ti apsolutno ne mogu pomoc jerbo nisan psihijatar.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Gradjanski rat ovde bi bio kompleksan.

Slazem se sa VALTER-om donekle a koga zanima jedan pristup tome neka pogleda odlican film Civil War https://www.imdb.com/title/tt17279496 (wiki link ne radi ovde, odatle sam skinuo mapu, evo ga skracen: https://shorturl.at/5EdcB)

U filmu se predstavlja sledeca ratna situacija:



Zivim preko cetvrt veka u americi i mislim da je ova mapa prilicno tacna uz neke ispravke:

- Pre svega ogromna zamerka je da Kalifornija i Teksas NIKAKO ne bi bili. na istoj strani i da je to u filmu namerno uradjeno da se ne bi gledaoci mnogo delili nego da se pokaze da dva ekstrema eto mogu zajedno (a besmisleno je jer im ni teritorija nije topoloski povezana), o tome su ljudi koji su pravili film pricali
- Zeleno: Kalifornija bi se udruzila sa Oregonom i Washingtonom u jedan blok (levi blok, pacific west)
- Teksas bi bio -- samo Teksas... sam sto je nekada on i bio -- nezavisna drzava, a verovatno bi aneksirao i velike delove New Mexica, Arizone i Oklahome
- Braon deo: jug bi bio jedan blok (kao za vreme davnog gradjanskog rata)
- Zuti deo bi bili ti neki severni "gun and truck" slobodari / libertarijanci, dakle tu su Monatana, Vajoming, Dakote... "divlje" zemlje
- Plavi deo je otprilike tacan, to bi bili "demokrati"

Verovatno bi se uradio neki preseljaj/razmena stanovnistva ko gde zeli da zivi... Bilo bi puskranja po swing states. A mozda i rasnih nereda.

Film je odlican, atmosfera je fenomenalna. I da ostanem u duhu generalnog foruma -- cekam strip

Edit: ova mapa moze biti korisna nekome ko se ne razume u drzave i regione USA:



Hm da, zaboravih Aljasku i Havaje... Aljaska je red a Havaji blue ali interesantno da su te dve drzave jako bliske po mnogo stvari i tu mi ne bi bilo nelogicno da vidim neki cudan savez.

Edited by - wintermute on 14/07/2024 19:10:29
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Ma koji građanski rat, jeste vi normalni.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Spekulisemo covece, pravimo scenario za strip...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16768 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/07/2024 : 19:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by lwood

Ako Ameri izbjegnu građanac u idućih godinu dana mogu se tuč nogama u guzicu



Svašta. Tko bi ratovao u tom ratu? Amerika je toliko decentralizirana da je stvaranje dva suprotstavljena tabora, koji bi vodili građanski rat, potpuno nemoguće.


Ali zar su preduslov za građanski rat dva suprotstavljena tabora? Zar ne može da ih bude više?

Ne vjerujem da će u SAD-u doći do bilo kakvog rata sad-zasad, ali ko zna šta budućnost nosi.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Ovu knjigu sam davno procitao, tek kada sam dosao u USA i odlicno opisuje zasto je amerika komplesna i da ovde najverovatnije ne moze biti ciste podele na dva tabora:

https://www.amazon.com/Nine-Nations-North-America/dp/0380578859

Velika preporuka ko moze da nabavi i procita. Otvorila mi je oci. Mozda je malo zastarela, voleo bih da procitam neki moderan take na ovo.

Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 14/07/2024 : 19:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Zar Tramp nema najveću podršku na srednji zapad

Građanski rat je svugdje moguć niko se nije cijepija protiv toga.
SAD je zemlja velikih suprotnosti a na tome zdušno rade demokrati
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Za šta će i protiv koga oni ratovati.
Bauštelac u NY zarađuje 10 puta više nego u EU.
A da ne govorimo o IT sektoru i ostalima.
Novac je najače ljepilo koje drži državu .
A oni ga imaju ohoho.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/07/2024 : 19:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ovaj put su to izveli totalno trapavo. I prije su znali zeznut, ali više-manje izvan svojih granica.
Ovako nešto bi bilo nemoguće još prije 20-30 god. No dobro,to ne znači da neće pokušat ponovno. Samo što se bojim, da će tada bit riječ o atentatu na američkog predsjednika.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih da je kimba u pravu.

Zbog mene i zbog moje dece i nase buducnosti u USA.

Ipak video sam rat u YU kada ga niko nije ocekivao a najmanje ja tako da sam veoma podozriv.

A i velike imprerije mogu da padnu na neki black swan event kao onaj juce. Da je Trump sada mrtav ko zna sta bi bilo.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/07/2024 : 19:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ovaj put su to izveli totalno trapavo. I prije su znali zeznut, ali više-manje izvan svojih granica.
Ovako nešto bi bilo nemoguće još prije 20-30 god. No dobro,to ne znači da neće pokušat ponovno. Samo što se bojim, da će tada bit riječ o atentatu na američkog predsjednika.


Možda je vlada
Možda su Srbi
Možda masoni

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 19:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Zar Tramp nema najveću podršku na srednji zapad

Građanski rat je svugdje moguć niko se nije cijepija protiv toga.
SAD je zemlja velikih suprotnosti a na tome zdušno rade demokrati



Jeste, mape nisu potpuno tacne.

Cini mi se da su ljudi koji su levo ovde vise spremni na revolucionarno nasilje kao ono juce. Desni rade teske poslove i imaju porodice, idu u crkvu... vise su da ostane status quo nego da se nesto dira. Ovi levo su distribuirani, uglavnom mnogo vise usamljeni ali umrezeni i manje imaju te neke tradicionalne vrednosti i vise bi da ruse staro nego da grade novo. To je neki moj pogled.

Radili su i desni nasilje, bilo je gazenja autima kroz leve proteste itd ali ono bas nasilje koje moze da uzdrma imperiju mislim da desni ne bi uradili jer im ne ide to uz lifestyle.

Naravno, ovo je samo moje misljenje i ja bih voleo da ne bude rata nikakvog. Ni nuklernog u svetu a ni gradjanskog ovde. Dosta mi je sto sam "preziveo" jedan.


EDIT: da, bio je taj famozni 6. Januar isto ali to je meni izgledalo smesno i naivno. Ne znam kako je izgledalo nekome van USA ali je bilo ocigledno da od toga ne moze biti nista. I nije bilo zrtava (osim par sto su umrli od srca od uzbudjenja)

Edited by - wintermute on 14/07/2024 19:34:03
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/07/2024 : 19:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by paro

Ovaj put su to izveli totalno trapavo. I prije su znali zeznut, ali više-manje izvan svojih granica.
Ovako nešto bi bilo nemoguće još prije 20-30 god. No dobro,to ne znači da neće pokušat ponovno. Samo što se bojim, da će tada bit riječ o atentatu na američkog predsjednika.


Možda je vlada
Možda su Srbi
Možda masoni



Nijedno od navedenih.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/07/2024 : 19:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by tinton
I jedini mogući zaključak nakon toga je Duboka država?



Nije, postoji i alternativno objašnjenje, ali neće ti se svidjeti - one tri plavuše koje pored auta nisu znale izvući pištolj ispod pazuha nisu bile jedine diversity hires na ovom fijasku.
Spreman sam povjerovati da atentat nije naručen, nego da su osiguranjem jednostavno upravljale potpuno nesposobne osobe zaposlene na osnovi identiteta.


Pa da, pogreška/nesposobnost osiguranja je definitivno alternativno objašnjenje. Ti možeš to pripisati njihovom identitetu, ali to ne slijedi automatski. Objašnjenja za nečiju nesposobnost može biti puno.

Isto tako, čak i da se taj lik nije sam organizirao, šira organizacija ne podrazumijeva automatski Duboku državu. Trump se zamjerio puno ljudi tokom života, a neki od njih su možda ovo i organizirali. Poanta je da mogućih objašnjenja ima puno i da ne treba trčati pred rudo. Meni se objašnjenje Duboke države koja ne zna kako izvršiti uspješni atentat čini najmanje vjerojatnim od navedenih.



Da ponovim - jedan od 4 krova na manje od 100 metara nije bio osiguran, dapače, tip se s puškom na ramenu popeo na njega po lojtrama. Civili su ga gledali, nisu mogli vjerovati očima, govorili su policiji, ali nitko nije reagirao...
Nikako, dakle, ne možemo govoriti o običnoj pogrešci kakva se bilo kome može dogoditi ili o nesposobnosti kakva se može naći kod bijelih muškaraca koji su posao u Tajnoj službi dobili tako što su izabrani kao najbolji između tisuća fantastičnih kandidata.
Ako je riječ o pogrešci ili nesposobnosti, to je tip pogreške ili nesposobnosti koji kao otisak prsta otkriva osobu koja stoji iza njega. Ako, dakle, dovedu pred kamere šeficu osiguranja, tako da vidim da je riječ o tamnoputoj transseksualki i nahvale mi ga kao osobu koja je ušla u povijest Tajne službe kao prva osoba koja je testove prošla na quetiapineu, spreman sam povjerovati da nije u pitanju duboka država.


A što ako je bijeli heteroseksualni muškarac zaposlen po nekom drugom ključu koji nije ni DEI, ni sposobnost?
Evo pada mi na pamet nepotizam, politička podobnost, quid pro quo?
Ili ako propusta nije bilo, ali iza plana ubojstva ne stoji Duboka država nego netko drugi?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1571 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/07/2024 : 19:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute
Cini mi se da su ljudi koji su levo ovde vise spremni na revolucionarno nasilje kao ono juce. Desni rade teske poslove i imaju porodice, idu u crkvu... vise su da ostane status quo nego da se nesto dira. Ovi levo su distribuirani, uglavnom mnogo vise usamljeni ali umrezeni i manje imaju te neke tradicionalne vrednosti i vise bi da ruse staro nego da grade novo. To je neki moj pogled.


zanimljiv opis profila levih i desnih
zar nisu desni ti koji bi da diraju politiku u vezi migranta, multikulturi itd.. tj promene iz korena..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

maverick
New Member

134 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 14/07/2024 : 19:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Nema izbora ove godine, a Trumpu će bit vraćen ukradeni mandat za par mjeseci.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 20:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar
zar nisu desni ti koji bi da diraju politiku u vezi migranta, multikulturi itd.. tj promene iz korena..



Sada mozda da. Ali oni samo hoce da menjaju ono sto su levi promenili nedavno

Chicken and egg problem.

Ili kako to zovu ove swinging problem.

Do tu negde Regana maltene nije bilo bitno ko je predsednik jer R su isli za nijansu desno a D za nijansu levo i to obican covek nije ni primecivao. Onda je dosao Klinton i krenuo malo vise ulevo. Kao odgovor Bush jr je krenuo malo vise udesno. Onda je Obama kao odgovor krenuo jos vise ulevo sto je "stvorilo" Trumpa... Onda su dosli korona i ludilo kao i novi ratovi i sada je zemlja veoma podeljena sto je jako lose. Desni otprilike hoce povratak na doba Regana.

Znaci to je kao ljuljaska -- swinguje, ljulja se sve vise i vise sa leva na desno. Ili ce se smiriti i vratiti u pocetni polozaj ili ce lanac ljuljaske puci...

Ovo je naravno samo moj neki naivan pogled, ne bavim se politikom, mirno zivim ovde i procesiram vesti koje vidim nekim mojim mentalnim modelima sveta i logikom. Ne kazem da sam u pravu.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 20:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar
politiku u vezi migranta



Ajde recimo da malo otpakujemo tu rec "migrant". Ne postoji migrant. Postoji ilegalan i legalan emigrant. Levi su odnedavno ukinuli rec ilegalan i uveli to "migrant". To mene kao legalnog imigranta veoma vredja i kao vruc samar osecam da oni sada imaju mnogo vece privilegije nego sto sam ja imao kada sam dolazio ispravnim i dugackim i stresnim putem ovde kome su prethodile decenije bavljenja kompjuterima i studiranja.

Ja sam otvoren da svako dodje ovde ko zasluzuje da dodje i onda da ne krsi zakon i da placa porez. Ali tako se vise ne emigrira u ameriku u 90% slucajeva...
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/07/2024 : 20:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Možeš biti “ilegalan” migrant cijeli život u Americi ako nemaš problema sa zakonom.
U Americi te ne može običan policajac pitati imaš li vizu , i koji ti je status.
Ne smiješ ni kriminalca uhvatiti na prevaru, jer će na sudu biti oslobođen radi nepoštovanja proceduralnih pravila.
Dok je u EU obični murjak Bog i batina.
Dobiješ kaznu za brzu vožnju na osnovu anonimne prijave,haha.
Može slagati i reći šta god hoće na sudu.
To vam je EU.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 14/07/2024 20:29:02
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 20:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Možeš biti “ilegalan” migrant cijeli život u Americi ako nemaš problema sa zakonom.



Donekle tacno ali ti ljudi ipak krse zakon jer ne placaju porez (porez ne moze da se plati ako nemas Social Security Number koga ilegalci po definiciji nemaju). Medjutim to je tesko otkriti. I onda mi koji placamo porez moramo da ih pokrivamo u zajednicki finansiranim sluzbama (policija, vatrogasci, hitna pomoc, public skole, vojska...) sto dovodi do tenzije i netrpeljivosti...
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/07/2024 : 20:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Može da se plati i bez SSN.
Plaća se sa TIN.
Vojsku financira federal government, a ne state.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 14/07/2024 20:38:54
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8551 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/07/2024 : 20:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimages.org/][/url]

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
965 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 20:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

Može da se plati i bez SSN.
Plaća se sa TIN.



Auh, nadji mi ilegalca koji je izvadio TIN i tako placa

quote:

Vojsku financira federal government, a ne state.



A fed gov se finansira od? Od federalnog poreza. Koji je uzgred uvek mnogo veci od state poreza. I od koga nema bekstva. Cak i ako zivis u inostranstvu. Dok od state ima. Neke drzave ti cak placaju da budes rezident npr Alaska -- tu je state porez negativan Naravno ako si legalno tamo...


Ali dobro, to su neke druge tema...

Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000