forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Atentat na Trump-a i (ne)srodne teme
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 58

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/07/2024 : 21:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by kimba

Može da se plati i bez SSN.
Plaća se sa TIN.



Auh, nadji mi ilegalca koji je izvadio TIN i tako placa

quote:

Vojsku financira federal government, a ne state.



A fed gov se finansira od? Od federalnog poreza. Koji je uzgred uvek mnogo veci od state poreza. I od koga nema bekstva. Cak i ako zivis u inostranstvu. Dok od state ima. Neke drzave ti cak placaju da budes rezident npr Alaska -- tu je state porez negativan Naravno ako si legalno tamo...


Ali dobro, to su neke druge tema...





Znam ih nekoliko , doduše bilo je to prije 30 godina.
A znam da i danas to postoji.
Ima ih u USA oko 12 miliona (ilegalnih).
A velika većina radi na tuđi SSN pa tako nabijaju penzije onome koji im je još i prodao taj SSN.
Nije li tako.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 14/07/2024 21:30:49
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4982 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 14/07/2024 : 21:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Zar Tramp nema najveću podršku na srednji zapad

Građanski rat je svugdje moguć niko se nije cijepija protiv toga.
SAD je zemlja velikih suprotnosti a na tome zdušno rade demokrati



Jeste, mape nisu potpuno tacne.

Cini mi se da su ljudi koji su levo ovde vise spremni na revolucionarno nasilje kao ono juce. Desni rade teske poslove i imaju porodice, idu u crkvu... vise su da ostane status quo nego da se nesto dira. Ovi levo su distribuirani, uglavnom mnogo vise usamljeni ali umrezeni i manje imaju te neke tradicionalne vrednosti i vise bi da ruse staro nego da grade novo. To je neki moj pogled.

Radili su i desni nasilje, bilo je gazenja autima kroz leve proteste itd ali ono bas nasilje koje moze da uzdrma imperiju mislim da desni ne bi uradili jer im ne ide to uz lifestyle.

Naravno, ovo je samo moje misljenje i ja bih voleo da ne bude rata nikakvog. Ni nuklernog u svetu a ni gradjanskog ovde. Dosta mi je sto sam "preziveo" jedan.


EDIT: da, bio je taj famozni 6. Januar isto ali to je meni izgledalo smesno i naivno. Ne znam kako je izgledalo nekome van USA ali je bilo ocigledno da od toga ne moze biti nista. I nije bilo zrtava (osim par sto su umrli od srca od uzbudjenja)




Wintemute svaka čast na prikazu situacije , vrlo direktno, i istinito si prepriča situaciju
ima ih ovde dosta na forumu koji nemaju pojma o situaciji i odnosima u SAD a hvale se visokim školama,putuju i odlično poznaju Engleski jezik.

Te rušilačke hipi neradničke snage žele od SAD-a napraviti Latinsku Ameriku u svakom pogledu

Slični procesi dogažaju se i Europi da ne kažem bolest.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 14/07/2024 : 21:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
U Europi se ne dogadaju, davno su se dogodili.
Samo što ti ne kužiš nešto.
Ne žele oni od SAD napraviti Latinsku Ameriku.
Oni od SAD žele napraviti Europu.
Poslušne ovce, to oni žele.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 14/07/2024 22:04:46
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1537 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 14/07/2024 : 21:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Boli njega uvo..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
943 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 14/07/2024 : 22:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kimba

U Europi se ne dogadaju, davno su se dogodili.
Samo što ti ne kužiš nešto.
Ne žele oni od SAD napraviti Latinsku Ameriku.
Oni od SAD žele napraviti Europu.
Poslušne ovce, to oni žele.



Ne moze se od SAD napraviti Evropa. Bilo koje dve evropske zemlje imaju mnogo slicniju organizaciju drustva i stil zivota nego mnoge americke drzave medjusobno. Ti ne mozes upravljati na isti nacin ruralnom Montanom koja je povrsinom kao Nemacka a ima samo 1.2 milion stanovnika i urbanim New York stateom koji ima 20 miliona stanovnika ali vise od 3 puta je manji. Razlika izmedju zivota na Aljasci i jugu npr Luisiani je mnogo veca nego izmedju bilo koje dve EU zemlje.

Zapravo pravo je cudo da amerika i opstaje kao ovakva a i da je uopste uspostavljena. A opstaje zato sto je federalni ustav veoma labav i jako tesko se menja (da amandman prodje treba 3/4 drzava da se saglasi i zadnjem je trebalo preko 200 godina da prodje) i mnogo mnogo toga je ostavljeno lokalnim vlastima da rade. A da ne ulazim i u samu interpretaciju postojeceg ustava i amandmana koja se isto veoma razlikuje od mesta do mesta i cesto se testira slucajevima na vrhovnom ustavnom sudu.

Zato je jako tesko bilo iskoreniti ropstvo. Ali je zato jako tesko odozgo centralizovano nametnuti nesto sto federalna vlada hoce a lokalno stanovnistvo nece. BTW u vecini predela amerike na federalce se gleda sa prezirom i kao na nekog ko dolazi kao stranac da ti menja tvoj stil zivota. Ti mozes da doneses zakon ali ako treba da saljes (skupu) vojsku da ga enforsuje i tako godinama to onda i nije neki uspeh drzave (to su inace i radili na jugu kada se ropstvo iskorenjivalo).

Ako dodje do prevelikog upliva federacije, po meni, amerika ce se jednostavno mirno raspasti. Malo ranije sam ovde naveo na koje najverovatnije regione. Mislim da je to zapravo i verovatnije nego gradjanski rat. Jer zasto bi npr Teksas sa nekim ratovao -- on bi samo zatvorio ili mirnodopski definisao prosirene granice i rekao ko hoce sa nama neka dodje ovde i pridruzi nam se a nama ne treba tudja teritorija. Slicno i sa Kalifornijom. Pa Kalifornija da je sama bila bi peta najveca ekonomija na svetu... Sumnjam da bi se to tek tako rusilo u ratu.

Iz gore pomenutih razloga bilo koja statistika (zdravstvo, skolsko, plate...) na nivou cele amerike nema mnogo smisla (kao uostalom ni slicne statistike na nivou Kine i Rusije -- te ogromne super-zemlje su veoma specificne).
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13860 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/07/2024 : 08:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/bivsi-vojni-snajperist-koji-drzi-svjetski-rekord-izbacio-uznemirujucu-teoriju-cim-sam-vidio-sliku-znao-sam-15482152
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 15/07/2024 : 09:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by lwood

Al odlican pokusaj,decko debil od 20 godina,lokalac,republikanac,vjerovatno ga s nikim nece moc povezat.
Deep state u punom sjaju.


Ili možda ne trebamo zaključivati prije nego li vidimo IKAKVE dokaze?



Neće jih biti jer ne smeju biti.

Debil je pucao sa krova što je smiješno jer je vidljivo. A snajperi su bili na drugom krovu sasvim blizu, pišu, da na višem.

Snajper ima šanse samo ako puca iznutar sobe kroz prozor a ne sa ravnog krova. Ali šta da pišem, za vjerujuče u ispravnost sistema postoji samo službeno objašnjenje.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12434 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/07/2024 : 11:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Boli njega uvo..



post godine
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 13:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
[url=https://postimg.cc/BPtP2w5z][/url][url=https://postimages.org/app]screenshot app[/url]

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 13:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv komentar naše profesorice ustavnog prava.
Po ovome se izgleda može zagovarat ubojstvo osoba koje nam idu na q?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 15/07/2024 13:37:36
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19600 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2024 : 14:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa može, ali ne bi trebalo.
Ali ne razumijem zašto je njen komentar nešto posebno relevantan sada. Neukusnih komentara na ovakve događaje će uvijek biti, nećemo puno postići zgražanjem nad time ako se ne radi o nekome važnom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 14:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne zgražajen se nego me čisto zanima jel sve štima.
Znam da je pandurija privodila ljude za pizdarije napisane na fejsu.
Ili se može pisat ovako jerbo se radi o strancu a ne o nekom članu partije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19600 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2024 : 14:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali sumnjam da bi se ikoga za ovu konkretnu poruku osudilo.
Da je napisala 'Donalda Trumpa treba ubiti', možda bi bila drugačija priča.
U svakom slučaju, imaš priliku saznati tako da digneš kaznenu prijavu protiv gospođe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 14:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zasto bi ja to radija?
Ima onih sta su placeni za to.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19600 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2024 : 15:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa ti si taj koji si ukazao ovdje na nešto za što misliš da je kazneno djelo. Da si svjedočio ubojstvu bi vjerojatno zvao policiju, zar ne? Nitko nije plaćen da to napravi umjesto tebe.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 15:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Napisa san ti vec gori.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19600 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2024 : 15:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nisi napisao, ali dobro, ne moramo dalje trubiti o tome.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 15:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nisi napisao, ali dobro, ne moramo dalje trubiti o tome.




Evo ,iz 2 posta;

Zanimljiv komentar naše profesorice ustavnog prava.
Po ovome se izgleda može zagovarat ubojstvo osoba koje nam idu na q?

Znam da je pandurija privodila ljude za pizdarije napisane na fejsu.
Ili se može pisat ovako jerbo se radi o strancu a ne o nekom članu partije

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19600 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2024 : 15:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ne znam što misliš da si time objasnio, ali svakako nisi kako bi policija mogla reagirati na nečiji fb post ako ga nitko ne prijavi, niti tko bi ga trebao prijaviti, ako ne ti koji si ga primjetio i smatraš da se radi o kaznenom djelu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 15:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ne znam što misliš da si time objasnio, ali svakako nisi kako bi policija mogla reagirati na nečiji fb post ako ga nitko ne prijavi, niti tko bi ga trebao prijaviti, ako ne ti koji si ga primjetio i smatraš da se radi o kaznenom djelu.




https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/profesorica-sa-zagrebackog-prava-zgrozila-statusom-na-fejsu-nazvali-smo-je-ima-nevjerojatno-objasnjenje-15482284


https://narod.hr/hrvatska/ovako-je-profesorica-ustavnog-prava-odgovorila-na-trumpov-atentat-umalo-vise-srece-drugi-put

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 15:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Ne znam što misliš da si time objasnio, ali svakako nisi kako bi policija mogla reagirati na nečiji fb post ako ga nitko ne prijavi, niti tko bi ga trebao prijaviti, ako ne ti koji si ga primjetio i smatraš da se radi o kaznenom djelu.



ajmo opet ,očito teže svačaš:

Po ovome se izgleda može zagovarat ubojstvo osoba koje nam idu na q?

Vidiš ,ovo je upitna rečenica.
Ništa ja ne smatran ,pišen da je policija privodila ljude zbog puno banalnijih stvari.
I doda san da možda stvar nije ista jerbo se radi o osobi koja nije u Hr niti državljan niti član partije.
Jesi sad povata?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
201 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 15/07/2024 : 15:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Nemamo se tu šta zgražati.

Portal narod.hr utočište je svakakve gamadi koja širi laži i huška protiv Hrvata, stoga ne čudi da su se uhvatili profesorice.

Njezin status možda je takav kakav je rekla da jest. Javila se Jutarnjem i objasnila o čemu se radi. Kad bi zvao neko desničarsko smeće koje pljuje po ljudima koje su držali zatvorene u Zambiji ili koje pljuje po Mili Kekinu ili Radi Šerbedžiji, šta bi bilo? Jedini je dosad kažnjen jedan velečasni Plenković koji se naslađivao na smrti Slavka Goldsteina.

I am the law.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19600 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/07/2024 : 16:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ti objasnio da ako ti smatraš da je 'Umalo. Više sreće drugi put.' pozivanje na ubojstvo, da bi to trebao prijaviti policiji. To je konkretan odgovor na tvoje prvo pitanje.

Što se durogg dijela tiče, ne znam o kakvim banalnijim stvarima govoriš, niti o kojoj osobi iz koje partije pričaš, ali pozivanje na ubojstvo je svakako kažnjivo - što očito i sam znaš. Možda bi bilo lakše razgovarati, kada bi konkretno rekao na koje događaje iz prošlosti se referiraš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46994 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2024 : 16:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pa eto,možemo otvorit novu temu - Sloboda izražavanja i njene granice.
Da se radilo o npr alžirskom precjedniku puca bi kome q.
Primjer recimo rat Izraela i Hamasa ,imaš komentara i sprdanja koliko očeš za obe strane kroz cilo vrime po svakojakim portalima.
Al ono ne tiče nas se izravno pa nas nije briga.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8088 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 15/07/2024 : 16:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
joj šta su neki osjetljivi
to se može protumačit kao zajebancija, a ta profesorica sad nešto mulja da nije o trumpu pisala - bolje da šuti
a neš ti strašne izjave, kazneno djelo u rangu 'ma boli ga uvo za sve' ili bilo kojeg vica iz domene crnog humora

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page
Page: of 58  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000