forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Izdanja za MaFest: ODMETNUTI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/09/2021 : 16:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Itekak si dobil odgovor koja je sličnost (veza) između ova dva stripa?
Samo ga namjerno ignoriraš...i jedan i drugi strip imaju priču o tome kako bi mogla izgledati neka zamišljena paralelna stvarnost.



Nisam ništa ignorirao jer sam za tu navodnu paralelnu stvarnost u odmetnutima rekao da se lako da zamisliti kao naša stvarnost. Stvarnost iz watchmena ne jer nemamo dr manhattana, Amerika nije osvojila Vijetnam, nixon nije bio predsjednik u više mandata itd itd. Uglavnom vrtimo se u krug, ne bih više opterećivao nove čitatelje i odavao im previše spojlera.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 08/09/2021 : 17:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Svašta ti pričaš ali malo kaj ima smisla. Kao da je Bush stariji nekaj drugo nego Nixon, znači lako je zamisliti kako izgleda Amerika da je baš sam Nixon osvojil još koji mandat. Jesi siguran da ne postoji dr. Manhattan, itd, itd. Ja isto sa svakim pokušavam smisleno diskutirati

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 08/09/2021 17:18:03
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/09/2021 : 17:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Neunistivi Dr manhattan kao javna ličnost za koju su rekli da bog postoji i on je Amerikanac a komunisti su se uzjebali i zaostrili utrku u naoružanju? Kojem se poraženi vijetnamci klanjanju kao bogu?
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 08/09/2021 : 17:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Neunistivi Dr manhattan kao javna ličnost za koju su rekli da bog postoji i on je Amerikanac a komunisti su se uzjebali i zaostrili utrku u naoružanju? Kojem se poraženi vijetnamci klanjanju kao bogu?



To ti je personfikacija događaja iz Hladnog rata tj. situacija kad Rusi aktiviraju svoju H-bombu. Kao kaj sam rekel, probaj uloviti ono iza zavjese a ne samo ovo doslovno napisano i nacrtano.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 08/09/2021 : 17:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Imaš na jednom od diskova kao dodatak usporedbu stvarnih događaja i događaja iz stripa. Pogledaj ako imaš priliku, možda te proširi vidike pa uočiš stvari koje dosad nisi uočaval.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 08/09/2021 : 18:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ja se mogu složiti da stvari iz watchmena preslikavaju stvarne događaje i ličnosti ali jel ti uopće shvaćas što te pitam? Koja je veza između watchmena i odmetnutih?

Pristojno pitam, a od tebe dobijem "pročitaj malo bolje", " nemoj doslovno shvacati", "s kim se ja razgovaram" i sl. Ako ti je tako teško uobliciti jasan odgovor umjesto da me upućujes na gledanje, čitanje, a čak ne na konkretne dijelove koje bi mi otvorile oči, bez ikakvoga objadnjenja, onda je problem u tvojoj argumentaciji. Koliko si se raspusti iz posta u post mogao si već i odgovoriti.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 08/09/2021 : 20:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Dobiješ ono kaj sam nekoliko puta napisal...evo citiraš to u prvom upisu na ovoj stranici :)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2021 : 03:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Kako bi rekao going going: stoji mi već godinama na polici a nikako da ga pročitam.



Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/07/2022 : 18:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odmetnuti

Jamie Delano - Goran Sudžuka, Goran Parlov, Sebastijan Čamagajevac

Mapiranje Amerike kroz najgore i najponositije klišeje koje može smisliti a sve to promatrane očima stranca, malo zbunjenog, malo ljubomornog.

Priča počinje silovito, dovoljno zbunjujuće da te više privuče prije nego te odbije. Do kraja prve sveske, stvar se začuđujući posloži, šira slika je dovoljno kompleksa na znaš gdje si i što radiš. Isto ne važi za likove. Od tuda kreće jedan ludi vrtuljak sa raznim distrakcijama, najčešće bizarnim, koji obogaćuju to tkanje priče. Ima i promašaja (npr. Kid Gloves, od zlikovca do karikature samoga sebe u razmaku par stranica, nikad ne znam na čemu sam s njim) ali većina i dalje daju boju na to platno priče koje se plete. Opća mjesta Zapada, potenciranje kroz lupu jednog stranca izgledaju groteskno. Ipak, samo takva i funkcioniraju, jer i u sirovom pogledu ona su isto takva. Tu su samo lišena zavara ljudskosti.
Kako vrijeme miče, svo to osciliranje malo može izgubiti čitatelja. Kao mogući razlog, barem meni, može biti što čitatelj i likovi nemaju isto znanje o događajima koji su ili će uslijediti ali kao što oni ne znaju ono što mi znamo, tako ni mi ne znamo sve što oni znaju.
Ipak, priča, poput, petparačkog romana na tripu, ide sve do prvo sukoba Storyja i Ase. Nakon toga, očito pripremljen teren za nastavljanje priče jednostavno izgubi kompas. Ucjenu, ili pokr sa naslovnice, likovi niti ne žele igrati, a kamoli da netko nešto blefira, podiže uloge ili izvlači asa iz rukava.
Kraj k'o kraj je naprasit ali smislen. Šteta što nije rađen zadnje 3-4 sveske.

Sudžukin crtež je i inače jako privlačan ali ovdje u početku točno vidiš kao dolazi do te razine na kojoj je i danas (mada mislim da je još više napredovao). Ulazak Čamagajevca na tuš daje novu dimenziji ali isto kao da malo otupljuje likove. Parlov s druge strane daje novi sliku stripa i mislim da mi je na kraju to najbolja kombinacija (sa Džukom na tušu). Prilično sam siguran da je neke table i sam Parlov tuširao.
Naslovnica je maestralna i šteta da se dio te napetosti izgubio.

Na kraju, priča o Billyju Bedari koja se plela cijelo vrijeme se pokazuje da je satkana od najprizemnijih strasti upakiranih u vrline. Platno koje je tkano je ono Američke zastave. Šteta samo što je puno rupa.

Johnsonovi, nova američka aristokracija, zadavljena ali i dalje živi. Ne znam tko je tu pobijedio.
šuplja, poput šerifove glave.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/08/2023 : 08:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ovaj strip jedva do kraja.
Moram priznat da mi se nije svidio, ali da se pročitati.
Primjećujem da nisam jedini jer mi se čini da ga LL i dan danas još uvijek prodaje (15 godina nakon što je izašao).
Ne znam, smućena priča bez nešto previše smisla, dobar crtež, čak podržavam C/B varijantu....ali sve u svemu mi je prosjek ili ispod.
Posudio sam u knjižnici, pa eto ne moram prodavati.
Moram priznat da nikako ne kužim usporedbu sa odličnim Watchmenima, pa veze s vezom nema. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/08/2023 : 11:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitao ovaj strip jedva do kraja.
Moram priznat da mi se nije svidio, ali da se pročitati.
Primjećujem da nisam jedini jer mi se čini da ga LL i dan danas još uvijek prodaje (15 godina nakon što je izašao).
Ne znam, smućena priča bez nešto previše smisla, dobar crtež, čak podržavam C/B varijantu....ali sve u svemu mi je prosjek ili ispod.
Posudio sam u knjižnici, pa eto ne moram prodavati.
Moram priznat da nikako ne kužim usporedbu sa odličnim Watchmenima, pa veze s vezom nema. :)


Ni ja ne kužim usporedbu sa Watchmenima jer Odmetnuti je daleko bolji i zabavniji strip od uratka onog smora Moora
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000