forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 new STAR TREK film!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/05/2013 : 15:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Mali komenatarac s moje strane... Tek toliko da si olakšam dušu.
Dobro da nisam nešto previše čitao najave filmova, ni sinopsise ni kritike, tako da me povratak ovih starih neprijatelja još više zagrijao tijekom filma, kad sam vidio one nadljudske reflekse odmah su mi sinuli augmenti na pamet. I onda kad je mali otkrio svoje pravo ime – e, otplovio sam u sjećanja! Film više slijedi neki obrazac današnjih popcorn/junk-food filmova, prilagođen novim generacijama, bržoj konzumaciji i pumpanju adrenalinu; bez neke valjane pouke. Ne znam bi li se svidio fanovima originalne franšize koji su odrasli uz drugačiji tip filmova. Film niti provocira, niti osuđuje, njegova namjena je jednostavno zabaviti publiku.

Ovo poništavanje originalnog ST svemira iliti reboot svakako je bila izlika scenaristima da mogu odraditi remakeove najboljih elemenata franšize. Zbog spektakularnosti se dakako i žrtvovalo niz fizikalnih zakona; diskutabilne scene primjerice Spocka unutar eruptirajućeg vulkana, ona hyper-infiltracija na brod Federacije kroz mini-vrata, ili šetkaranje unutar komore warp jezgre. Unutar komore gdje se odvija miješanje materije i antimaterija, uz tko zna kakvo zračenje koji generira stroj takve vrste, teško da bi se uopće fizički podnijelo izlaganje tijela uz takve neznatne promjene; a kamoli izravnavanje uz pomoć fizičke sile odnosno udaranje nogama?! (btw. ne znam jel ovo namjerno, no Kirk je napravio doslovno "bootanje" čizmom warp jezgre ;)) Ne znam zašto se scenaristi toliko trude da nas zaprepaste tom filmskom čarolijom, da žrtvuju i neke stvari radi spektakularnosti.

Sam Khanov lik nije toliko jak zapravo, koliko je fantastična Cumberbatcheva izvedba (još jedna fenomenalna izvedba nakon Sherlocka Holmesa!) Uglavnom, bolji mi je od ovih novijih strip-adaptacija (mislim kao akcijskih filmova nove generacije), i kad nisam zijevao tijekom nekih akcijskih scena; jako mi je bilo drago što mogu ponovno vidjeti Zvjezdane staze na ekranu; Klingonce, Enterprise, Leonarda Nimoya kao Spocka i podsjetiti se na mnoge elemente iz ST mitologije…

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/05/2013 : 15:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
I da, naslov je malo senzacionalistički, ne znam na što bi morao aludirati, na više filozofsku, introspektivnu narav filma? I veselim se što na kraju najavljuju neku petogodišnju misiju istraživanja svemira, to je nekad bio najzanimljiviji dio serije, otkrića novih svjetova, i hrabro kročiti tamo gdje još nije upiknuo svoju zastavu. U svemir, a ne u tamu! ;) A kakve sam sreće, u sljedećem nastavku slijedi povratak Khana i ekipe, i rat s Klingoncima unutar već poznatog alfa kvadranta.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 26/05/2013 15:41:23
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/05/2013 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Gled'o juce, odlican film.

Nisam bas fan Star Treka inace, pogotovo onih starih filmova i TV serije, ali ovaj novi franchise od JJ Abramsa je fantastican.

Jedve cekam sledeci.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 30/05/2013 : 14:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
idem danas, jedva čekam

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/06/2013 : 22:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Evo, upravo pogledao i malčice sam razočaran. Prvi film je bio odličan, iako mi je dugo trebalo da mu oprostim rebootanje originalnog timeline-a. Ovaj mi djeluje nekako plitko, prazno i generično. Umjesto "strange new worlds" dobili smo Khana i star fleet zavjeru s time da je Khan bio bolji dio. Počelo je solidno, čak su i Klingonce ubacili ali onda kreće nadmudrivanje s admiralom, dio, za kojeg sam mislio da je samo uvod u nešto veće ali to "veće" nikad nije stiglo. Dobri djelovi su mi bili futuristička arhitektura gradova, Kirkovo ženskaranje i kraj koji najavljuje petogodišnju misiju u svemiru, ali i meni se čini da to, nažalost, nećemo gledati u trećem djelu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9232 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/01/2015 : 07:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Iako ne garantira kvalitetu raduje me ova vijest:

http://deadline.com/2015/01/star-trek-3-simon-pegg-1201355170/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000