forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Imunitet
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

King Warrior
stripovi.com suradnik



22160 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/04/2018 : 11:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Mislim da je do godine proizvodnje, iako kažu da što više rodendana imaš, duže živiš.



Nisam tinejdžer, ali sam premlad za bilo kakvu zajebanciju sa zdravljem. Imunitet je opet priča za sebe. Negdje, nekako je opao, pa sada izgleda neka se neko nakašlje u mom pravcu, ja odem u klinac. Prije januara je bilo drugačije, prehladim se u vrh glave jednom godišnje, ako uopšte.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/04/2018 : 12:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ja sam primjetio čudnu stvar.
Familija, poznanici i frendovi koji su stalno nekaj bolesni ili ih nekaj muči guraju sa tim bez problema, dok ekipa koja nije imala nikakve probleme, tipa sport nikad doktoru... kad se razbole odu totalnu u ku..c.
Dal uz to vježbanje i forsiranje zdravog života se vrte na prevelikom broju okretaja, pa skraćuju vijek, a ovi usporeni guraju godinama, ko bi ga znao.
Možda je samo genetika.
Bila je prije koji tjedan na trećem, Na rubu znanosti nešto o tim stvarima.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46562 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/04/2018 : 13:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ja sam primjetio čudnu stvar.
Familija, poznanici i frendovi koji su stalno nekaj bolesni ili ih nekaj muči guraju sa tim bez problema, dok ekipa koja nije imala nikakve probleme, tipa sport nikad doktoru... kad se razbole odu totalnu u ku..c.
Dal uz to vježbanje i forsiranje zdravog života se vrte na prevelikom broju okretaja, pa skraćuju vijek, a ovi usporeni guraju godinama, ko bi ga znao.
Možda je samo genetika.
Bila je prije koji tjedan na trećem, Na rubu znanosti nešto o tim stvarima.




u pravu si. svi ti tipi sportivi kad ih uvati odu u 3 q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/04/2018 : 14:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
žuti žutuju crveni putuju

znači to vam je jedino pravilo

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/04/2018 : 16:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ili uci u sabor. Onda se ima zagarantirani imunitet,100% !

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2977 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/04/2018 : 17:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
hrpa češnjaka i to je to. nema više bolesti ali ni prijatelja.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46562 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/04/2018 : 18:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
šta če mu prijatelji ako je zdrav?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 02/04/2018 : 21:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ovo već godinama koristi cijela obitelj i dok svi šmrcaju, kašlju i što još ne mi smo svi zdravi ko' dren

Uzmeš praznu teglicu, najbolje od meda mislim da ima 800-900 grama.
Nasjeckaš na kockice 4-5 češnja češnjaka.
Uzmeš jedan limun i narežeš ga na kolute, 3-4 mm debljine.
Oguliš i naribaš jedan korijen đumbira, 7-8 cm duljine.

Staklenku napuniš do pola medom, zatim ubaciš unutra češnjak, limun i đumbir. Ostaviš da stoji dan-dva i onda napuniš medom do vrha i lagano promiješaš.

Neka stoji 2-3 tjedna i onda možeš komzumirati, svaki dan po jednu žlicu, najbolje ujutro. Možeš i ranije početi s konzumacijom, ali u početku je luk jak pa može teško pasti na želudac, a i ljudi će te izbjegavati.
Nakon 2-3 tjedna se svi sastojci sjedine i odlično je za konzumiranje.

Ono što je bitno je koristiti provjerene namirnice, domaći med, domaći češnjak i obavezno limun koji nije tretiran jer ga ubacuješ u staklenku sa korom, tako da ti pesticidi neće biti od koristi. Đumbir isto možeš koristiti eko, daleko je bolji od onog koji se obično nađe u trgovinama.

Za napraviti ovu "bombu" treba 20 min. pa ne budite lijeni i probajte.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/04/2018 : 01:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 03/04/2018 : 07:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ja sam primjetio čudnu stvar.
Familija, poznanici i frendovi koji su stalno nekaj bolesni ili ih nekaj muči guraju sa tim bez problema, dok ekipa koja nije imala nikakve probleme, tipa sport nikad doktoru... kad se razbole odu totalnu u ku..c.

Dal uz to vježbanje i forsiranje zdravog života se vrte na prevelikom broju okretaja, pa skraćuju vijek, a ovi usporeni guraju godinama, ko bi ga znao.
Možda je samo genetika.
Bila je prije koji tjedan na trećem, Na rubu znanosti nešto o tim stvarima.





Ovo si dobro primijetio. Nije to slučajno i to se dešava stalno. Svi mi svakodnevno kroz hranu, vodu, zrak unosimo određenu količinu otrova u organizam i razne mikroorganizme. Naravno, organizam to izbacuje koliko može, aktiviraju se mehanizmi u tijelu i ode puno toga van kroz stolicu, mokraću, znojenje... Kada se nakupi previše organizam upotrijebi i drastičnije metode, pa osim navedenog pokušava izbaciti i na druge načine, šmrcanjem, kihanjem, kašljanjem, učestalim mokrenjem i učestalom stolicom odnosno proljevom, alergijama na koži, porastom temperature...

I zato povremena prehladica i kakva lagana viroza mogu biti korisna stvar. Korisna je i povremeno povišena temperatura da organizam pobijedi nametnike ili kakav virus. Učestale prehlade i teške viroze i gripe koje te sruše u krevet znak su da je tijelo preopterečeno i da je vrijeme za jačanje imuniteta i kakvu detoksikaciju. A ima ih mali milijun i sve su više manje korisne.

I sada dolazimo do paradoksa zašto ljudi koji nisu godinama bolesni odjednom dobiju neku težu bolest?! Vjerojatno zato što im mehanizmi koje sam gore naveo ne funkcioniraju. Organizam svakodnevno unosi otrove, a premalo izbacuje, npr zapušenu jetru i oštećena crijeva ima jako puno ljudi što je po meni glavni razlog. Jetra bi morala filtrirati krv punu toksina, a ne može + oštečena crijeva kroz koje toksini ulaze u organizam. I tako godinama organizam u nemogućnosti da izbaci otrove sakuplja ih u kesice i deponira na određena mjesta. To zovemo rak ili tumor. To se danas događa mnogima, a imam primjer i u obitelji. Moja majka se je stalno hvalila kako trideset godina nije imala gripu i virozu, jedva tu i tamo neku prehladicu. Cijeli život kao zdrava i odjednom dijagnoza rak.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000