forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli timeline
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/10/2004 : 21:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Evo mog priloga sto se hronologije tice. Za pocetak prehriscanska era, source: Almanacco del Mistero 1989.
600-225 mil. godina pre Hrista: Stvaranje prvih kontinenata Hiperboreje i Lemurije (veciti rat Bogova Istoka i Zapada)
150 mil. godina pre Hrista: Stvaranje i treceg kontinenta, Gondvane
65 mil. godina pre Hrista: istrebljenje dinosaura
23-15mil. godina pre Hrista: pojava Dzinova, ljudske rase
18.617.841 mil. godina pre Hrista: poseta vanzemaljaca sa Venere, Kumarasa
15 mil. godina pre Hrista: unistenje Gondvane i stvaranje Agartija
4.5 mil - 900 hilj. godina pre Hrista: Unistenje Lemurije
Biblijski Raj
Pojava ljudi i stvaranje Atlantide
900 hilj. godina pre Hrista: Zlatno doba
700 hilj. godina pre Hrista: poseta Kundingasa
tokom Zlatnog doba, Zemlju su pored nas naseljavali i Marsovci, kao drugi narod, sto je kasnije tokom milenijuma preraslo u mit (u Grckoj-Pan, npr.)
Nastanak pisma
800-200 hilj. godina pre Hrista: prvo unistenje Atlantide
250-200 hilj. godina pre Hrista: pojava nove rase ljudi, Patuljaka
210-200 hilj. godine pre Hrista: stvaranje egipatske civilizacije
200 hilj. godina pre Hrista: drugo razaranje Atlantide
Pojava civilizacije Mu (preostali deo odavno razorene Lemurije?)
140-50 hilj. godina pre Hrista: dolazi do granjanja u razvoju Homo Sapiensa, pored Patuljaka imamo i Neandertalskog coveka
75 000 godina pre Hrista: novi uspon Atlantide
50 000 godine pre Hista: Zlatno doba Mu-a
40 000 godina pre Hrista: postanak Jevreja
15 000 godina pre Hrista: nova poseta vanzemaljaca i nastanak legende o Aladinovoj lampi
14 000 godina pre Hrista: podela interesnih sfera izmedju Atlantide i Mu
12 000 godina pre Hrista: Mu razvija oruzje sa zrakama (Murcadnu), a Atlantida mentalno oruzje, pocinje naoruzavanje pred konacni obracun
8530 godine pre Hrista: pocinje rat!
8524 godine pre Hrista: potpisano primirje
8522 godine pre Hrista: dve vlade potpisale sporazum o konacnom oruzju navanom "Kraj vremena" koje ce neke buduce generacije upozoriti i nauciti da sacuvaju Zemlju od katastrofe. Oni to nisu mogli, jer je bio neizbezan katasrofalni udar male planeta na Zemlju
8512 godine pre Hrista: KATASTROFA! Obe civilizacije bivaju zbrisane sa zemlje, samo poludivlja plemena onih koji ce se razviti u novu ljudsku rasu su prezivela
8000 godine pre Hrista: Nastanak grcke civilizacije
2500 godina pre Hrista: pod vodjstvom NeFija, a za vreme vlade faraona Sahura, Egipcani izveli prvu ekspediciju u potrazi za Novim zemljama (Manoa)
Merlin, Ekskalibur i Kralj Artur
800 godina pre Hrista: Nastanak etrurske civilizacije
500 godina pre Hista: Nastanak civilizacija Maja i Inka



God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 21:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ne treba preterivati. Bitno je samo uzeti krucijalne datume za najvažnije likove. Kao ono sa Dylanom. To isto važi i za ostale, plus nekoliko važnijih negativaca (Hellingen, Xabaras, Mabus, Mister Alfa, Orloff, Skotos, itd.). Takođe, kada je Nathan Never u pitanju, treba se baviti i "svetskim" događajima - Velika katastrofa, brojni ratovi, i tako to.

I da, mislim na Ananangu, i ako se ne varam, Dylan u magnovenju priča da je u Manausu našao "staru ispičuturu" Mister Noa.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/10/2004 : 21:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nama fali mnoštvo informacija iz neobjavljenih epizoda mnogih junaka. Kod Martina je mnoštvo događaja navedeno sa datumom pa je njega možda najlakše pratiti. A tu bi trebalo malo iščitavati epizodu po epizodu...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 21:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Wow, way to go, senko!

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 21:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
DeeCay, mislim da nam i ne fale originali (osim Martija i Nathana, ali senka i ja ionako imamo originale).

U Zagoru je sve jasno. U Texu takođe. O Bleku i Marku da ne govorimo. Kod Mister Noa se čeka kraj, ali njegovu budućnost već znamo iz MM-a, DD-a i NN-a. A kod Martija i Nathana ćemo se već snaći.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 21:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Senko, sitna sitnica: Jel nisu prema pretprošlom ili tako nekom Gigantu Mu i Atlantidu uništili neki vanzemaljci?

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/10/2004 : 21:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pokušaću ja onda napisati neku takvu kronologiju za Zagora, kad ste vi već uzeli MM i DD hehe. Iako, ne znam baš kako, u Zagoru se baš i ne pominju godine.

Ja mislim, da u Anangi, MM priča DD-u kako je čuo od jednog pilota (M.No) da se ovaj susreo s tom pojavom. Tako nešto.

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 21:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Da, ali na kraju Dylan priča da se sreo sa MNo-om, iako se to direktno ne vidi.

A kronologija ne mora imati baš tačne godine, mada se neke mogu naslutiti.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/10/2004 : 21:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ili je ovako dobro za Zagora

1820-1840.
pa neki podaci o Zagoru
neki važniji događaji
neki neprijatelji
i slično

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/10/2004 : 21:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
"Da, ali na kraju Dylan priča da se sreo sa MNo-om, iako se to direktno ne vidi."

Može biti, ne sjećam se, baš ću pogledati poslije

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 22:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Može ta varijanta, sasvim je dovoljno.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/10/2004 : 22:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Senko, sitna sitnica: Jel nisu prema pretprošlom ili tako nekom Gigantu Mu i Atlantidu uništili neki vanzemaljci?

"Well, wobble my webs and call me shaky!"

Yup, u broju 8. Mah, bez veze su ubacili Plejadjane (kako bi se na srpskom kazalo za nekog ko dolazi sa Plejada?), kao oni su odgovorni za rat. Nedavno sam je dobio poslednja dva Giganta, pa sam samo uspeo da ih prelistam. Kada budem ipmao vremena da procitam moci cu vise kazati i ovim vanzemaljcima (al' tesko pre Bozica)

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 22:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
OK. I ne zaboravi na Gigante #3 i na tih petsto godina između pada Atlantide i nastajanja Grčke države. ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/10/2004 : 22:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Necu:) Vidis da sam tek poceo. A gde je srednji vek, a Doktor Misterija, pa rodjenje Martija, Jave i Dijane, pa njihova medjusobna vencanja a bez razvoda, c,c,c...

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 22:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Hehehe... pa dobro, ne preterujmo... ;)

btw, to zaboravih da kažem, a biće interesantno - posada sa Asteroida Argo, inače spin offa NN-a završava u drugoj galaksiji gde nailazi na - Kundingase. (more or less)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/10/2004 : 22:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Dobro bre, jel' ti to mene pokusavas da navuces na jos jedan serijal. Malo li su MM i DD??:)) Jadne moje finansije:)) Salu na stranu, pa jesu li Kundingasi ili Kumriji ili neki treci (ne daj Boze Plejadjani, pljuc). Znas i sam da smo imali nekoliko rasa vanzemljaca koji su posecivali Zemlju. Marsovci i Venerijanci otpadaju iz logickih razloga;)

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2004 : 23:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Spominju se Kundingasi. Kada mi dotična epizoda bude bila pri ruci (Božić, most likely), baciću pogled, možda ima i ostalih. Možda pročačkam UBC pre toga.

A ne brini se Asteroid Argo je na meni. ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/10/2004 : 23:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Kako da se ne brinem. Ako mi kazes da imaju ti Kundingasi ikakve veze sa MM, moram i to imati. Kad vec bacam pare na Dime Press...;)

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 20/10/2004 : 03:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Martin Jacques Mystere:
26. jun 1942.: U Njujorku rodjen Marti Misterija
1947: U Ulan Batoru rodjen J. Java (podaci iz njegovog pasosa)
1959: Rodjena Dijana Lombard
1964: diplomirao na Harvardu
1965: u avionskoj nesreci ostaje bez oba roditelja
1965-1973: nastavlja studije, prvo na MIT-u u Bostonu na odsecima primenjene kibernetike i jezika, zatim prelazi na studije arheolgije na Sorboni, Pariz, Francuska, da bi na kraju zavrsio studije u Firenci na Institutu lepih umetnosti, gde upoznaje Serza Orlija
1973: Prva Martijeva i Orlijeva ekspedicija u Mohenzo - Darou, Indija
1974: Obojica dobijaju trece oko na Tibetu, a Kut Humi, ucitelj, im poverava zrak moci
1977: Upoznaje g-djicu Dijanu Lombard, studenta NYU, ljubavnicu prof. Oldridza, koja mu ubrzo postaje sekretarica
1978: Tokom ekspedicije u Ekvadoru Marti i Orli postaju neprijatelji
Na poziv svoga kolege sa studija, Kriga, odlazi u London i upoznaje Dilana Doga, bas kao i Mabusa
U gradu prozirnih senki (ehm!), pronalazi pleme Neandertalaca, gde jedan od njih, Java, postaje nerazdvojni Martijev pratilac
1979: Marti konacno smuvava Dijanu
Java se zeni Dijanom, u Rinou, Nevada i dobija americko drzavljanstvo, brak je nevazeci, ali pasos je tu (cilj opravdava sredstva, je li)
1982: Umire profesor Oldridz i ostavlja u nasledje Martiju crveni Ferari
Prva avantura Martija Misterije
Upoznaje Mister Noa
1984: Otkriva da mu je otac Mark Misterija bio covek u crnom
1993-95: Zbog posla prelazi da zivi u Firencu, Italija
decembar 1995: Marti i Dijana se vencavaju u tajnosti
1996: Marti i Orli ponovo postaju prijatelji
Marti otkriva da ima rodjaka u Engleskoj, dugovecnog cika Pola
april 2002: Objavljuju 7 godina cuvanu tajnu o vencanju svojim prijateljima i rodjacima, ili bolje reci Orli je to ucinio namesto njih dvoje


God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 20/10/2004 : 08:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
U jednoj knjizi o Zagoru postoji timeline za Cika, od rodjenja do kad je sreo Zagora (dakle dogadjaji u Cico specijalcima). Ako vam to ista koristi prekucat cu (ili, lakse mi, skenirat :)).

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/10/2004 : 09:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Može, neće da se baci! ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 20/10/2004 : 17:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
Hir ju go...



Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 20/10/2004 : 17:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message  Reply with Quote
E, ovako treba da izgledaju i ostali spisi sa datumima... Slikovito... mnogo je jasnije, nama koji ccitamo stripove, a ne knjige .
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/10/2004 : 11:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Fala Vedrane!

Blek, konačna verzija bi možda i mogla da ima neke ilustracije, vidjećemo.

Nego, daj ti odradi timeline za stenu čije ime nosiš... ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3255 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 21/10/2004 : 12:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message  Reply with Quote
znaci ciko i zagor se srecu 1830. prvi korak. onda zagorov period deset godina napred i nazad, kao sto je stinky naveo.

mislim da nebi trebalo navoditi sva putovanja kroz vrijeme, naprimjer kod martija, mozda jedino tamo gdje dolazi u dodir sa drugim junacima.

*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000