forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/08/2021 : 10:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://gkr.hr/Magazin/Preporuke/Irena-Jukic-Pranjic-bira-za-vas-deset-stripova-za-vjecnost

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/08/2021 : 10:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Koju od fibrica u zadnje dvije godine bi preporucili curama?
Stranci u raju? Nesto drugo?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/08/2021 : 11:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Neustrašive, Satrapijevu, Aya, Saga,...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2021 : 11:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Premalo podataka si dao, ipak:

Calvin and Hobbes, Garulfo, Maggy Garrisson?
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 13/08/2021 : 11:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Mojoj ženi je "Posvojenje" odlično, to je tu negdi izdano? I smijala se jako na "Majmun iz Hartlepoola".
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 12:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik
I smijala se jako na "Majmun iz Hartlepoola".



Odlican strip!

Sad mi je malo zal kaj i njega nisam ubacil u ovaj paket s popustima

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/08/2021 : 14:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
SuR, Neustrašive, Zabranjena luka, Kuća, Rosalie Blum

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2021 : 00:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Lemir&Sorentino:Gideon Falls,tom 1 - Crni ambar (300 Чуда)

Moj drugi susret sa Lemirom (Okrug Eseks za sada;mada se nadam uskoro i sa Rojal sitijem,ali i ostalim, kako budu objavljivani na ovim prostorima),i moram reći da nisam očekivao ovako nešto,nakon Eseksa - triler,psihološka drama,misterija,horor... sa vrlo crnom i teškom atmosferom.
Prvi od pet izdatih trejdova,Crni ambar, mi je prosto sjajan,i fali više ovakvih stripova.U stvari,možda ih i ima,ali ne ovako kvalitetnih.I pričom i crtežom.

Za sada sve besprekorno štima,i samo se nadam da će serijal i nadalje biti ovako dobar,kao i da će tempo izdavanja biti zadovoljavajući.
Samo izdanje za svaku pohvalu.

5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/08/2021 : 05:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Juče konačno otvorih 5.knjigu Skalpiranih -nakon meseci i meseci oklevanja kako bi mi serijal ostajao stalno sladak i napet u glavi- i slistih je.

Šta da kažem? Priča, crtež, kolor, Darkvudova štampa, uvez, prevod, sve zajdedno ocena: serijalčina za dvoranu slavnih. Ostaviću ga na polici nekih pet godina ne bih li ga opet pročitao prvi put.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/08/2021 : 05:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
U vozu do posla prošle sedmice: drugi Hellboyev omnibus "Strange places". I prvi put je bio sjajan, ali sad je bas svaki detalj lepo legao i svaki mali dogadjaj je spreman da mi se nadoveze na nastavak.

Ove sedmice "Wild hunt". Na pola sam puta do pakla

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/08/2021 : 10:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Koju od fibrica u zadnje dvije godine bi preporucili curama?
Stranci u raju? Nesto drugo?



Moja draga voli Sagu, a posebno Mrtvace.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/08/2021 : 12:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Crisis Zone, Simon Hanselmann (Fantagraphics, 2021)
Urnebesno! Tema: život u vreme Korone. Kako pregurati najveću gnjavažu koju je ovaj svet video, a potpuno ste nenormalni?

Raowl v1 - Beauty and the Creep, Tebo
Zver i lepotice, smešno, super nacrtano, ultra zabavno, ali kratko.

The Story of the Velvet Underground, Prosperi Buri (Europe Comics, 2021)
Biografija najuticajnije grupe svih vremena. Dovoljno kratka, dovoljno pitka, dovoljno "informativna", dovoljno simpatično nacrtana, da zabavi, a ne udavi. Nije kao ona sterilna sranja koje pravi Reinhard Kleist.

Nowhere Girl, Magali Le Huche (Europe Comics, 2021)
Kako pregurati pubertet? Uz pomoć Bitlsa. Slajsoflajf, ali dobar.




Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 20/08/2021 : 19:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Scrublands (Daly)

Fantagrafiksovo izdanje juznoafrickog strip autora koga porede na sledeci nacin: Tintin vs Crumb vs Cupava braca Frik.
Pola stripa otpada na Prebaby, nadrealnu pricu bez teksta o oplodnji.
ostatak su mahom krace price u stoner fazonu. Spoj nadrealnog, crnog i stoner humora, i satire.
Price su o juznoafrickim cudacima, travi, bubama koje zive u kosi Brusa Springstina, seksualnim skulpturama, aqua bojevima i slicno. Neke price izazivaju wtf osecaj, druge pak izmame osmeh.
Strip nije za svakoga, ali meni se svideo, iako su neke od prica promasene ili nedovoljno upecatljive.


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/08/2021 : 19:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote






Daredevil vol 6 (#1-33?) *tekući serijal

Napisao: Chip Zdarsky
Nacrtali: Marco Checchetto, Jorge Fornes & co

Tuga je bila pregolema kada je Neflix otkazao Daredevila nakon tri sezone ali čitanje Chipovog rada na ovom junaku bar na početku ima taj vajb kao kad bi gledali četvrtu sezonu serije.. Daredevil čini ono što retko ili praktički skoro nikada ne čini - ubije nekoga, šta za sobom povlači medijsku hajku na njega što će neumitno dovesti do jedne krize identiteta i Daredevil će početi da dovodi u pitanje svoju sposobnost da bude heroj Hells Kitchena i zbog ovoga Daredevil u ovom trku tokom većine vremena ne nosi masku i ovde je glavni lik više Murdock nego Daredevil i drugi likovi preuzimaju masku Daredevila zbog cele te ideje "Daredevil nije samo jedan čovek već simbol". Kriza identiteta teško da se može nazvati kao originalna premisa kod Daredevila jer su se i drugi pisci bavili ovom tematikom ali nekad nije potrebno biti originalan ako je način na koji ispričaš priču dobar. A Chip je bar na početku sjajno vodio priču

Ko voli Elektru i Spidermana biće zadovoljan jer ova dva lika se često pojavljuju u ovom trku, Elektra je perverzno dobro nacrtana, kao bombona! Ta kosa
A kod Spidermana je super što smo dobili ne onog tinejdž spajdija koji zbija šale već jednog zrelog, ozbiljnijeg spajdija koji ne okoliša već svakom rečenicom gađa u suštinu stvari

Nažalost strip ima i dosta toga što mi se nije svidelo, kao neko kome je Bendisov Daredevil najbolji Daredevil navikao sam na malu oštriju karakterizaciju ali ovde sam na momente bio u šoku koliko se u ovom stripu plače, grli, kmezi, kao da likovi nemaju muda.. Pogotovo je ovo izraženo kod Kingpina koji se sve nešto skriva, boji se da izađe napolje, zove druge u pomoć.. I on i Murdock ako mi dozvolite da se malo grublje izrazim, ponašaju previše često kao "plačipičke" što je nešto što se kod Bendisa nikada ne bi desilo

Što se tiče crteža Checchetto je odličan, pogotovo način na koji crta Elektru tu sam komotno mogao da postavim ogledne table samo s njom u glavnoj ulozi, ali nažalost on s vremena na vreme pa odsustvuje pa se pojavljuju gostujući crtači; Fornes je OK jer mi se sviđa što je pokušao da "skine" Mazzucchellija, dok su ostali poprilično razočaravajući. Ovo pogotovo upada u oči gde Murdock naravno kao najveći manwhore Marvel univerzuma uđe u seksualnu vezu sa jednom ženom koja je nacrtana sa malo.. debljim batacima, prvo sam pomislio da je ovo namerno urađeno kako bi se prikazalo kako su prošli dani kada je Murdock mogao da privede najbolje cice ali ne, već crtač zadužen za taj broj jednostavno ne zna da crta žene jer je dotična već u sledećem broju prikazana "normalno"

Najveća mana ipak ide na to da do recimo #25 poglavlja ovo je sjajan serijal ali nakon što Murdock završi iza rešetaka i kada nastupi onaj užasan King in Black tie-in serijal pada u kvalitetu posle kojeg se za sada još nije oporavio.. U poslednjih nekoliko brojeva pratimo Elektru koja je babysitter nekoj curici.. Ne znam kome je zanimljivo da čita o takvim stvarima i stvarno ne znam na koji način će Zdarsky vratiti priču na normalan kolosek

Uglavnom, ima ovde dosta dobrih stvari ali i dosta toga što mi smeta, ali crtež je toliko dobar da mislim da ovo vredi utrošenog vremena i da vredi objaviti, a neka svako proceni kako će rangirati Chipa u poređenju sa prethodnim autorima koji su radili Daredevila

p.s. Annual #1 osim što objašnjava na koji način je Matt dobio brata gubljenje vremena
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2458 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/08/2021 : 21:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Crtez i kolor su BRU TAL NI,cak je i to slaba rec kojom bih opisao to sto vidim!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/08/2021 : 21:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Checchetto Kako je čovek nacrtao Elektricu je van svake pameti
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 24/08/2021 : 19:04:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Džemsa Bonda nisam volio u Stripoteci, ali sam čak i u tom nježnom dobu zamijetio hrabrost odabira crtačkog stila. Jedna od onih priča o susretu sa nečim prije vremena, znaš da ima vrijednost, znaš da si premlad da bi shvatio, spremiš u neku ladicu i onda mnooogo kasnije probaš konzumirati kako spada. Koji put se razočaraš.

Prvo razočaranje je kad sam dobio paket, zamijetio sam veličinu dok ga još nisam ni raspakirao. Vrlo jeftino, ali doista premalo za novinski strip. Na slici je usporedba sa Kolorkom.



Može se čitati, nisu premala slova, ali daleko je to od dovoljnog.



Drugo razočaranje je već na prvoj stranici. Horaku baš i ne ide perspektiva, kamion mijenja veličinu a ženino truplo se pomiče samo od sebe.



Pa onda ovaj automobil na prvoj sličici. Jednostavno ne funkcionira, kao da u autobusu putnici prolaze iza vozača.



Fizionomije su raznolike i dobre, svi su likovi prepoznatljivi a ima ih brdo. Horaku u prilog također ide količina nacrtanih pasica te činjenica da je stvarno dobar kad je dobar. Bondova silueta na prvoj slici, ravna crta od Bonda koji se uspinje (druga slika) prema negativcu (treća slika)...



Još jedna dobra pasica kao prilog. Nemoguće sjene, ali tako slatko.



O priči se nema što razglabati. Svi znaju tko je Džems Bond. Dobra razrada, visoka razina zanata. Colonel Sun je najbolja priča iz ove knjige, no ni ostale priče ne zaostaju.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/08/2021 : 00:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
The Amazon (Seagle & Sale)

Americki strip iz 1989 o reporteru koji odlazi u Manaus da istrazi misteriozni nestanak radnika u fabrici drva, kao i jos misterioznije 'fantomske' kvarove na fabrickoj masineriji. Ispostavlja se da su oba elementa povezana. Strip je zanimljiv jer nam pruza duplu naraciju od samog pocetka - jedna naracija kroz zvanicni novinski clanak reportera, i druga, kroz njegov personalni dnevnik. Obilazi pleme Jatapu indijanaca, biva drogiran, i biva ucesnik u finalnom okrsaju. Vrlo eco-friendly prica, inspirisana porazavajucom cinjenicom da svake godine nestane amazonskih suma povrsine Rhode islanda!, meni posebno interesantna prica i jer sam navikao na Manaus i Amazon iz Mister Noove perspektive. Pa ipak, crtez i kolor su mi jaca strana ovog stripa.


Canicule / Pasja vrucina (Baru)

Drugi Baruov strip koji citam, posle Autoputa sunca, kao skanlaciju. Rec je o krimi trileru sa elementima drame, smestenom u francusko selo. Jednog lika nalik na Bogarta juri policija i drugi kriminalci koje je skokao... dobar deo radnje zauzima brojna disfunkcionalna porodica: otac nasilnik, zena koja ga mrzi, decak koji pronalazi zakopanu lovu, baba prema kojoj lose postupaju, napaljena devojcura, ujak, psi, svinje...
Strip je zapravo obrada istoimenog romana autora Vutrana. Kao i u stripu iznad, i ovde mi je crtez jaca strana stripa u odnosu na pricu koja jeste pitka i voza citaoca (narocito fanove krimica), ali na kraju, nema neke velike razrade likova sto je mozda i najveca mana.


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2021 : 01:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
The Amazon bih rado citao u domacem izdanju, a ovog Barua verujem da ce objaviti ili Komiko ili Fibra, kad tad.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/08/2021 : 17:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

The Story of the Velvet Underground, Prosperi Buri (Europe Comics, 2021)
Biografija najuticajnije grupe svih vremena. Dovoljno kratka, dovoljno pitka, dovoljno "informativna", dovoljno simpatično nacrtana, da zabavi, a ne udavi. Nije kao ona sterilna sranja koje pravi Reinhard Kleist.




Upravo procital.
Moglo je ovo i bolje.
Nisam bas ziher da su objektivni, VU je odlican band ali bas najutjecajniji ne bi rekel. Beatles, Dylan....
Kleistove biografije imaju bolji crtez i atmosferu, definitvno.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/08/2021 : 20:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Talicni Tom 12: Braca Dalton (Goscinny & Morris)

Moj prvi susret sa legendarnom bracom. Ovo je klasik poput Fordovog Superhika, pocev od urnebesnih poternica (Averel koji se ne trazi) pa so zavrsnog okrsaja sa svakim od brace. Prica ima pitak tok - vidimo kako Daltoni od nikoga i nicega postaju nesto, kako izazivaju Talicnog koji im svaki put dodje glave. Cak su se i udruzili sa Talicnim u laznim pljackama banaka. A onda Tom resava jednog po jednog brata i smesta ih u buvaru. Treci talicni (nakon Doksija i Sudije Bina) i ja sam doveka Tomov fan.


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/08/2021 : 12:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Micky Maltese – Eine Mäuseballade (Egmont 2019, 176 str./ Topo Maltese: una ballata del topo salato 2017)

U podnaslovu Mišja balada.

Radi se o luksuznom izdanju velikog (XXL) formata tiskanog u ograničenom tiražu od 999 numeriranih primjeraka.
Osim samog stripa od 80 strana izdanje sadrži tekst Bruna Enne, intervju s Cavazzanom te bonus u vidu kompletnog crteža u olovci što daje uvid u Cavazzanov način rada.
Enna je radio na scenariju, Cavazzano nacrtao za 3 mjeseca a Zemolin tuširao.

Micky Maltese je posveta Prattovoj Baladi o slanom moru objavljenoj 1967. Ovim djelom autori su odali počast ovom klasiku talijanskog stripa, točno za njegov 50-godišnji jubilej.

Što povezuje Cavazzana i Pratta? Obojica dolaze iz Venecije i imaju slično razumijevanje stripa.

Micky Maus je za mene glumac, on može odigrati bilo koju ulogu.

Priča je poznata. Pomorac Micky Maltese, kapetan bez broda, u predvečerje 1. Svjetskog rata na Pacifiku našao se između linija vojske i pirata.

Enna i Cavazzano vole naglasiti da se ovdje ne radi o jednostavnoj parodiji ili pukoj prilagodbi već o iskrenoj i strastvenoj posveti ‘priči svih priča’.
Složio bih se s ovim. Mislim da su odradili dobar posao. Strip ima taj avanturistički duh pa i poeziju originala.

Cavazzanov crtež je mekanog poteza, opušten i naizgled nemaran ali jasan i čist. Preporuka ljubiteljima Corta i Disneya!


- Cavazzano o naslovnici: '3 noći nisam oka sklopio. Studirao sam temeljito Prattove akvarele... i bilo me strah. Onda sam jednog lijepog jutra uzeo kist i četvrt sata kasnije bila je gotova.'



- Mickynezija, Nova Štakorgvineja
- Pogledajte, tamo naprijed! Brodolomnik!



- Pa to je Micky Maltese. Razlog više da okrenemo.



- Da pogađam: Posada se pobunila?



- Najzad neko s mozgom u glavi! Tko si ti?
- Samo ložač na ovom brodu, gospodine.



- Oh, opet Vi!
- Vjerujte mi, miss, vodim vas na sigurno!





- Imate peh, danas sam baš loše volje. Orangustav mi je upravo podnio izvješće...



- Valja jedanput uzeti u ruke ovog Maltesea i original pa uporediti stranicu po stranicu.



- Cavazzano nijedanput nije koristio gumicu.




Have mercy
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 29/08/2021 : 13:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 1: Protiv crnih pacova (Macherot)

Obradjen Krcko sa Strip Zone, u maestralnom prevodu Duska Radovica. Antropomorfne zivotinjice, puh Krcko i njegovi drugari Vidra, Gavran Garo i drugi, u borbi protiv pacovskog vodje Antracita i njegovih podanika. Kao i svakog vladara, na kraju su mu presudili pripadnici vlastite vrste, odnosno anti monarhisti. Krcko je prikazan kao mali narcis s velikim egom ali i velikom hrabroscu i domisljatoscu, kada to ustreba.
Jos jednom naglasavam znacaj odlicnog prevoda, koji ovom avanturistickom stripu daje veliku dozu humora.



Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 29/08/2021 : 14:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

Prvo razočaranje je kad sam dobio paket, zamijetio sam veličinu dok ga još nisam ni raspakirao. Vrlo jeftino, ali doista premalo za novinski strip. Na slici je usporedba sa Kolorkom.



Kolorka je 215x280mm, jel' tako? Da, ovo je zaista sitno, ali... (Poslovično "ali"!)

... skoro svaki format u praksi je neodgovarajući. Pričam o kaiševima, ne o nedeljnim tablama. Glavna stvar je - a otklonimo ovde celokupnu tradiciju, i sve ono što primamo zdravo za gotovo samo zato što se iste radnje ponavljuju godinama i postaju maltene jedino što prihvatamo, i tamnica misli - što je jedini svrsishodni format za dnevne kaiševe onaj po kome su pravljeni, a to bi bilo: jedan kaiš po stranici. Ne leva i desna stranica, već samo jedna. Jer nasumični zbir kaiševa nema kompoziciju table stripa, nije pravljen za to, i oku deluje upravo tako - nasumično. Uvek će patiti u poređenju sa tablama strip-sveščica, grafičkih romana, albuma, čega god. Poslednji kadar je često cliffhanger, održava interesovanje, napetost ili šok, sprema nas za iznenađenje, i ono što sledi bi trebalo da bude skriveno od neposrednog pogleda.

Elem, teleologija, pragmatizam, trt-mrt, bla-bla... ono što hoću da kažem je da to niko ne radi (bar da ja znam) samo zato što je skroz nepraktično. Elementarno, moji dragi forumaši! I sve to se u praksi svodi na sledeće: 2 kaiša po strani je bolje rešenje nego 3, 3 bolje nego 4, itd. Što znači da je format položenih strana (orijentacija krajolika, pejzaža, landscape-a) sa tri kaiša najbolje rešenje koje sam video. Ne pričam o štampi, kvalitetu izvora, itd, već samo o formatu.

Ali, ne leži vraže! Ima još! Manje kaiševa po strani znači veći kadrovi - pod uslovom da je format papira dovoljno velik. Ova Fibrina izdanja Ripa Kirbija su 240x330mm, jel' tako? Classic Comics Press nam daje 8.5x11 inča, što je malo šire kad se stripovi posmatraju sa iste strane. 11 inča je 275mm, ili su me tako bar učili. Znači: kadrovi jesu nešto veći, u proseku (ne svi, neki kaiševi su skraćeni).

Ovde nas nije zanimao broj strana, cena, i ostale neprijatnosti, već samo strogo funkcionalni pogled na prirodu kaiševa i odgovarajući format kolekcije. I odnosi se na duže narative; za humorističke stripove poput Snupija je manje bitno.

Vratimo se sad u realni svet 5 kaiševa po strani.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 29/08/2021 14:21:19
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11689 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/08/2021 : 14:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Skulldigger & Skeleton Boy (Splitter 2021, 184 str,)

Naslovnica nam odaje da je ovo priča iz univerzuma Black Hammer. Izvorno objavio Dark Horse u 6 sveski od prosinca 2019 do veljače 2021.

Osim samog stripa izdavač je među korice ubacio i opširan dodatak iz kojeg doznajemo mnoge zanimljivosti.
Između ostalog da je Lemire prvotno namjeravao sam nacrtati priču i bio dosta odmakao u toj raboti prije nego se odlučio za Zonjića koji je po njegovim riječima pogodio pravi ton.

Spiral City je u čvrstom stisku kriminala. Korupcija i nasilje su svakodnevni i nema nade za nekoć blještavu metropolu.
Ipak iz gomile se diže jedan osvetnik kako bi spasio pokvarenu dušu grada: Skulldigger i njegov štićenik Skeleton Boy.
Hoće li uspjeti strpati iza brave ukavog Grimjima i spasiti grad?

Priča počinje u stilu Batmana. U mračnoj ulici dječak postaje svjedok kako mu razbojnik ubija roditelje te bude obilježen za cijeli život.
Završava na psihijatriji iz koje ga vadi njegov tajanstveni spasitelj...

Klasična priča o osvetniku koji odluči sam dijeliti pravdu viđena je mnogo puta. Samo ova je dosta modernija jer ima dva junaka bez supermoći i s nogama čvrsto na zemlji.
Iako je završena i navodno se ne planira nastavak, čitateljima se otvorio tek i hoće još. Mislim kako bi bila šteta da jednog dana ne vidimo The Return of Skulldigger & Skeleton Boy.

Zonjićev crtež je izvanredan. Snažnog je poteza, paneli dinamični, boje nevjerovatne. Slike na čitatelja ostavljaju dubok dojam i urezuju se u pamćenje.
Daleko najbolja priča ovog serijala koja i narativno i vizualno dosta podsjeća na Millera! Apsolutna preporuka!



- Sjećanja naviru. Sjećam se iako ne želim. Htio sam dezert ali mama je rekla Ne. Cmizdrio sam se pa je popustila. Da nisam, napustili bi restoran ranije i sve bi bilo dobro.



- Metalna lubanja na lancu - nekonvencionalno ali učinkovito oružje - sirovina od prve žrtve
- Ja...čuo sam pucnjeve ali ja... zakasnio sam. Žao mi je.



- Želiš pobjeći odavde? - Da.
- Pođeš li sa mnom, nema više nazad. Nikada! - Dobro.



- Dane sam brojao po novim modricama, napuknutim rebrima. Svakim danom ih je bilo manje.









- Koju ispruženu ruku prihvatiti?





Have mercy

Edited by - izivko on 29/08/2021 16:54:02
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000