forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 200

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 09/07/2023 : 02:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote

Night Force (1982)
Autori: Marv Wolfman (The New Teen Titans, Crisis on Infinite Earths,The Tomb of Dracula) i Gene Colan (Howard the Duck,
The Tomb of Dracula, Daredevil)

Night Force je objavljen od strane DCa 1982. godine i trajao je samo 14 brojeva.

Smještena u svijet u kojem sile tame i paranormalno vrebaju iz sjene, Night Force prati tajanstvenog Barona Wintersa i njegov tim dok se bore protiv nadnaravnih prijetnji. Članovi tima su Baron Winters, protagonist, osnivač i vođa Night Forcea. Posjeduje veliko znanje o okultizmu i ima sposobnost manipulacije vremenom i prostorom. (So basically, Dr.Strange za DC), Vanessa Van Helsing (medij i unuka Abrahama Van Helsinga) i njen muž novinar Jack Gold, profesor parapsihologije Donovan Caine i Baronov ljubimac leopard Merlin.

Sam Baron Winters ne odlazi na misije sa svojim timom, jer zbog nekog razloga nije u stanju da napušta svoj dom, vilu Wintersgate Manor. Vrata vile imaju mogućnost putovanja kroz prostor i vrijeme.
Dok tim prolazi kroz okultno i paranormalno, susreću se s raznim nadnaravnim fenomenima, uključujući vampire, duhove, vukodlake i drevne sile tame. Night Force istražuje teme o iskupljenju, ljudskoj sposobnosti za dobro i zlo, te posljedicama miješanja s mračnim silama. Članovi tima moraju suočiti vlastite unutarnje demone dok se bore protiv vanjskih nadnaravnih protivnika, testirajući njihovu odlučnost i izazivajući njihove percepcije stvarnosti.
Svaki član donosi svoju stručnost i borbe u dinamiku grupe, dodajući slojeve kompleksnosti i osobnog razvoja u priču.


"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/07/2023 : 10:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Fina atmosfera i kadrovi maestra Colana.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/07/2023 : 12:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Odlicno izgleda.

Ako bi DW dobro prosao sa Pricama o Zombiju, mozda bi moglo i ovo izaci, plus Tomb of Dracula, i Werevolf by night.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/07/2023 : 13:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Recenzija ovog stripa/izdanja mi je nestala na DW forumu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2023 : 13:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Turk&Zidrou:Klifton - Podesneli levičari (Najkula)


Prvi rad Zidroua na kultnom serijalu (ima još jedan, "Klifton se ženi",nadam se da ćemo i to dobiti u Super karuselu).
Turk i Zidrou nam daruju jako dobru priču,koja nas vraća (barem mene jeste) u neka starija vremena,kada smo gutali BD humorističke klasike u raznim strip revijama.
Ono što je meni minus je možda banalnija završnica nego što sam očekivao sa obzirom da je Zidrou za kormilom scenarija.

Odlično izdanje Najkule,i da nam bude što više ovakvih stripova u njenoj produkciji.


4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/07/2023 14:27:40
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/07/2023 : 23:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Dan,Lodevik&Lorens:Storm,integral 1 (Lokomotiva)

Storm je takav klasik da sam siguran da će se odlično prodavati i da će onima koji ga vole biti jako bitan deo kolekcije.Pogotovu što je i izdanje zaista sjajno odrađeno. Publikum,prevod,dizajn,razne sitnice...sve za deset.Cena je pojaka,ali barem znaš šta si platio (dao bih bulju da dobijem ovakovo izdanje Ralfa,pa šta košta da košta).
Sam strip je dobro poznat nama matorijima,mlađima ne verujem,ali nešto nisam siguran ni koliko bi im se svideo.

Storm je pravi vizuelni spektakl,i šteta što kvalitet priče nije na tom nivou.
U prvoj epizodi, Svet iz dubine, koju potpisuje Filip Dan, potencijal je bio ogroman,da se smisli opaka priča o poreklu sveta u kome se Storm obreo.A dobili smo naraciju ne bolju od prosečne epizode Komandanta Marka.
U drugoj storiji, Poslednji borac,koju potpisuje Martin Lodevik (scenarista sjajnih Agenta 327 i Zetarija),strip prelazi iz žanra SF-a u klasičan avanturistički milje,i meni je barem zanimljiviji i scenaristički kvalitetniji od prethodne priče.

Sve u svemu,jedan od klasika devete umetnosti, spakovan prvoligaški, štivo pre svega za starije stripofile,ali i one kojima je crtež bitniji od priče.
prvi album 3.5/5, drugi 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/07/2023 23:15:58
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/07/2023 : 00:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Do a Powerbomb (Daniel Warren Johnson)


Paka je pisao ranije o ovom stripu, a pošto sam veliki fan wrestlinga morao sam da bacim pogled na ovo - i strip je gas do daske zabava

Sama premisa stripa je poprilično tužna doduše, jer nakon što joj majka nesrećnim slučajem pogine u ringu, kćerka odluči da krene njenim stopama i postane profesionalni rvač kako bi popunila tu prazninu u sebi jer je prerano ostala bez majke. Ali priča ide korak dalje, i glavna heroina upoznaje vorloka koji je veliki fan wrestlinga i koji želi da organizuje veliki multiverzum turnir u stilu Mortal Kombata gde će se sukobiti kečeri iz raznih drugih univerzuma, i gde će pobedniku ispuniti želju da oživi njihovu voljenu osobu.

Ali kao što se može i očekivati od stripa koji se bavi kečerima, strip je prepun akcije i neizvesnih momenata, kao i omaža čuvenim rvačkim potezima. Crtež i kolor takođe plus za strip ovakve tematike. A ni humora ne manjka

Samo sedam sveščica, ali nema nijednog dosadnog momenta. Zabavan i presmešan strip, u kojem mogu uživati i oni koji vole wrestling i oni koje kečeri ne zanimaju. Uživancija
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/07/2023 : 11:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Baš mi je drago da ti se svidio!
Jesi čitao njegov Murder Falcon? Mislim da bi ti mogao lijepo sjesti, upoznat si s tom vrstom muzike

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/07/2023 : 12:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bio prvi strip koji sam čitao od DWJ, ali da, deluje da je Murder Falcon štivo za mene. Čitaće se
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2023 : 14:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Duže vreme nisam ostavljao utiske o pročitanim naslovima.


Super Karusel 1 SC
Spiru u zemlji Sovjeta


Taren/Nedart



Fabris Taren poznat je kao crtač Spirua i po ranijoj epizodi iz iste edicije - Grobnica Šampinjaka (kod nas objavljena u Politikinom zabavniku). Ovde je po scenariju Nedarta nacrtao epizodu o avanturama Spirua (i Fantazija i Spipa) u SSSR-u. Dobra prilika za malo parodije i satire na račun starog dobrog socijalističkog režima ujedinjenih sovjetskih republika, mada sada pomalo deplasiranih i zastarelih. Iako nije zgoreg podsećati se represivnih režima, humor u ovoj epizodi previše pati od tipično zapadnjačkih stereotipa po ovom pitanju, pa je humor mestimično manje ili više uspeo. Kako je prošlo neko vreme od kad sam čitao, više pamtim epizodu po standardno tipičnoj, zabavnoj, avanturističkoj jurnjavi. Ideološki, autori su više lucidnosti pokazali idejom u finalu, da se nestajanjem "gena komunizma" počela gubiti i humanost ljudi u kapitalističkim društvima. Tarenov crtež solidan, ali više u rangu tipičnih Franken-nastavljača, nego onih koji stoje više po dometima.

***
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/07/2023 : 21:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Super Karusel 2
Mali Nemo (Little Nemo)


Frank Pe




Glavnog junaka jednog od najpoznatijih stripova, kao i koncept (snova) iskoristio je Frank Pe da uradi nešto sveže i drugačije, ne puki nastavak, a da pri tome napravi posvetu velikom Vinzoru Makeju. "Drugačijost" se ogleda u potpunoj različitosti Frankovog crtačkog stila, ali i u nameri da se da nešto svoje - nove Nemove avanture, u velikoj meri, posvećene su životinjama, ali i knjigama, koji su Pe-ovi glavni motivi. Njegova maštovitost, kreativnost i crtački talenat, omogućuju mu da "izađe na crtu" Makeju i ponudi delo koje će se svideti mnogim ljubiteljima originalnog klasika Little Nemo in Slumberland, kao i onima koji prvi put sreću Malog Nema.

U ovom broju Super Karusela nalazi se sve što je Pe uradio na ovom naslovu (dva albuma).

****
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 13/07/2023 : 00:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote

Johnny Nemo (1984)
Autori: Peter Milligan (Bad Company, Shade, the Changing Man, Enigma, X-Statix, Human Target) i Brett Ewins (Bad Company, Judge Dredd, Judge Anderson, Skreemer)

Johnny Nemo je prvi put objavljen 1984. godine u antologiji Strange Days (Eclipse Comics) koja je trajala samo 3 broja i 1988. godine je nastavljen u britanskom magazinu Deadline.

Johnny Nemo je privatni detektiv u futurističkom gradu New London, sličnom Dreddovom Mega City 1 (ili Brit-Cit u ovom slučaju). Ime Nemo aludira na latinsku frazu "nemo est", što znači "nitko", naglašavajući usamljenu prirodu Johnnyja. (Johnny No One, kako Milligan piše u predgovoru.)
Johnnyjev lik je inspiriran klasičnim noir detektivima, spajajući elemente žanra s futurizmom i psihodelijom.

Kao privatni detektiv, Johnny je vješt u prikupljanju informacija, spajanju tragova i otkrivanju istine. Ne boji se suočiti s mračnom stranom društva i često se zapliće u složene mreže intrige i prijevare.S oštroumnošću, snalažljivošću i povremenim korištenjem psihoaktivnih droga, Nemo manevrira kroz mračnu stranu budućnosti, uzimajući slučajeve koji ga vode u susrete s bizarnim likovima, opasnim situacijama i urnebesnim misterijima.




"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/07/2023 : 11:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Super Karusel #3: Bil i Bul - Svetski putnici (Roba)




Najpoznatiji dečak i pas franko-belgijskog stripa, Bul i Bil, ponovo sa nama u dugometražnoj epizodi. Prethodno objavljivanje, sada već jako davno, bilo je u reviji Biser strip (#69 - 1985.), čiju tradiciju edicija Super Karusel (i prethodno Karusel) nastavlja. Veštine crtanja i pripovedanja, prikazane i u ovoj epizodi, smeštaju Robu u sam all-time vrh autora humorističko-karikaturalnih BD stripova (uz Frankena, Peyoa, Hergea, Dipu...).
Uz humor i zabavu nivoa klasičnih Diznijevih crtaća (omaž jednom od njih je konkretno ovde prisutan), Roba nas podseća na atmosferu turističkih putovanja (kakva su neki od nas možda doživeli, možda ne), gde se pod vođstvom turističke agencije, a iz želje da se sve i svašta vidi i obiđe za kratko vreme, odmor pretvori u jurnjavu, posle koga se vraćamo umorniji nego pre, a vremena nije bilo dovoljno ni za šta posebno. A još i dodatni problemi i zabune, ako nastanu...

PS. Za mlađe i neupućene: Bil i Bul su često, tokom godina, "gostovali" na poslednjoj strani strip revije Eks almanah (kao Koker Bil ili Bul i Bil)

*****
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/07/2023 : 13:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Čudakinja (K)
Moa Romanova

Mou Romanovu sam slušao na prošloj Tinti i ostavila mi je dojam iznimno antipatične osobe zaokupljenom sobom u nekom tinejdžerskom egocentričnom obliku sa pankerskim negirajućem odnosu prema strip i njegovoj povijesti. Nije ni čudno da nismo kliknuli. Mada sam jo tada, kao i sada dao za pravo.
Čudakinja je autobiografski strip (?) u mladoj umjetnici koja boluje od napadaja tjeskobe i panike koja se skompa (kako se to službeno kaže, ne znam) preko Tindera sa starijom televizijskom zvijezdom. Nakon rezultata prvog dejta, on joj ponudi da joj bude mecena jer da mu se sviđa njezina umjetnost. Kamo će dalje radnja otići, je svim jasno osim možda naivnoj mladoj umjetnici. Taj dio nisam jedno siguran, bio sam i ja mlad i naivan (sada sam samo naivan), da li je ta naivnost iskrena ili hinjena. Kako je mlada umjetnica u gabuli, kako psihičkoj tako i financijskoj, a i nikako da se upiše na akademiju, prihvaća takav odnos.
Strip je 2021. dobio Eisnera za najbolji strip preveden na engleski jezik. U doba pokreta #meetoo i sve veće osvješćivanja društva o groomingu ili općenito postupcima koje si dozvoljavaju ljudi sa pozicije moći (stvaran problem koji se često dovodi do apsurda što je samo veći problem za stvarne žrtve) da nagrada se može promatrati i iz samo te perspektive. Što bi bila šteta jer smatram da je to dobar strip, i da nagrada svakako nije nezaslužena. Naslovnoj junakinji se može štošta prigovoriti, možda samo ne neiskrenost. Koliko god sama sebe pokušava opravdati u stripu, time jasno pokazuje da je spremna svoje postupke dati na sud javnosti.
Crtež je zanimljiv, moderna stilizacija prilično ujednačenog izraza. Barem bih ga ja tako opisao. Sviđa mi se poigravanje sa teksturama i bojama kao i tripoidni efekt koji se postiže sa izmaknutim paserom boje i konture crteža.
Brzo se čita, što nije čudno jer je i sama rekla da „stare“ stripove, koje je čitao njezin otac, nije mogla čitati jer su joj bili prespori, ali nije isprazan. Ritam je sporiji ali ima često detalja koji ti brzim čitanjem lako promaknu.
Usprkos očekivanjima, strip me ugodno iznenadio. Ili možda baš zbog njih

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/07/2023 : 15:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Super Karusel #4: Krcko - Opasnost vreba na ostrvu Lezileba (Zidru & Godi)



Moram da priznam da nisam poznavalac Mašeroovog Krcka. S tim u vezi, ne mogu da poredim ovu sa njegovim epizodama. Hteo sam da malo upoznam "staro gradivo", ali mi odnos cena/kvalitet/kvantitet nekih skorašnjih izdanja nije baš odgovarao.
Što se tiče kvaliteta Najkulinog izdanja, Superkarusela 4 (SC) tu je sve u najboljem redu, a cena korektna.

U vezi konkretne epizode, korigovaću malo mišljenje. Radnju znamo - Krcko i Minimalko pozvani su na filmski festival na Lezilebu, kako bi prisustvovali prikazivanju filma snimljenom prema njihovim avanturama. Mislim da je Zidru dobro iskoristio osnovnu ideju i da je napisao zabavnu i zanimljivu priču (i likove), koja nema padova. Godijev crtež vrlo korektan. Možda nekom "to nije to" ili je previše moderno, ali svet životinjica ovde funkcioniše.

***1/2
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2023 : 18:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Johnny Nemo deluje kao štivo za mene.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 18/07/2023 : 01:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote


Rick Veitch's The One (1985)
Autor: Rick Veitch (Swamp Thing, Brat Pack, Can't Get No, Epic Illustrated, Army@Love)

The One je prvi put objavljen kao crno-bijela ograničena serija od šest brojeva u izdanju Marvel Comics imprinta, Epic Comics, 1985. godine, zatim 1989 i 2003. godine kao The One: The Last Word in Superheroics (King Hell Press), te 2018. godine u boji od strane IDWa.

Prije Millera i DKR, prije Moora i Watchmena, bio je Veitch i The One.

U vrhuncu hladnog rata, SAD i SSSR su gurnuti u Treći svjetski rat od strane milijardera koji je smislio kako profitirati od nuklearnog holokausta. No umjesto katastrofe, prijetnja totalnim uništenjem oslobađa tajni potencijal ljudske rase, koji onesposobljava rakete i postavlja svijet na novi kurs evolucije.


Centralni lik, "The One" je odjeven u crno odijelo sa nizom krugova na licu i prsima. Ako postoji junak u ovom stripu, to je on i njegova poruka o jedinstvu i zajedništvu. I am he as you are he as you are me, and we are all together (strip obiluje mnoštvom direktnih referenci na Beatlese). S druge strane, tu je The Other, masa ljudskih tijela, svaka osoba pokušava se probiti na vrh u svojim sebičnim potrebama da ima i bude sve. The One predstavlja povezanost čovječanstva, dok je The Other okrutnost čovječanstva i korumpirani individualizam.

No tko su superheroji u ovom stripu? Amerikanci imaju svoj duo, brata i sestru, Charlesa i Amelie, dvoje mladih kojima su dane nevjerojatne moći uz pomoć seruma koji je izmislio njihov otac, koji je bio naučnik u službi američke vojske, prije nego su ga neprijateljski špijuni likvidirali. Sovjeti imaju svog Boga (da, ime mu je Bog), nadljudskog boga za navodno bezbožni narod (Atomika?). Ovi heroji treba da predstavljaju najbolje što njihove sukobljene ideologije nude, ali su samo oružje moćnika koji imaju različite ideje o tome kako bi svijet trebao funkcionirati.

The One je društveno-politički komentar o dinamici moći, manipulaciji medijima i posljedicama slijepe vjere u nekontroliranu vlast. Kroz radnju, Veitch izaziva tradicionalne ideje o superherojima i predstavlja introspektivniju i mračniju interpretaciju žanra, koju će Moore i Miller, a kasnije Ennis i Millar učiniti stubom superherojstva.





"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/07/2023 : 13:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Super Karusel 5 SC
Klifton: Podesneli levičari


Scenario: Zidru (Zidrou)
Crtež: Turk (Turk)



22-i album Kliftona je epizoda kojom se ovaj junak vratio publici, posle duže pauze na matičnom tržištu. Na našem prostoru, ta pauza u objavljivanju je bila još duža, a i inače ga nikada nije bilo dovoljno, više "na kašičicu". Za tu priliku vratio se i stari (dobri) crtač Turk (poznat i po Leonardu), a tu je i novi (valjda?) scenarista, sveprisutni Zidru.
Dok je Turk (posle Mašeroa) sinonim za Kliftona, za Zidrua mogu reći da je uradio OK posao, ali je potencijal (neobične) ideje, ostao delimično neiskorišćen. Kao Belgijanac, verovatno je smatrao da je izbor negativca duhovit, ali s druge strane, prikaz Engleza kao preteranih nacionalista, uključujući tu i Kliftona, po meni, prelazi malo granicu dobrog ukusa. Što ne znači da ne očekujem sledeću epizodu u izdanju Najkule (ili neku od starijih, neobjavljenih).

***
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2023 : 19:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote





Superman for All Seasons


Napisao: Jeph Loeb
Nacrtao: Tim Sale


Dvojac Loeb & Sale voli da radi na stripovima sa konceptom prolaska vremena, u The Long Halloween su koristili praznike, dok su u ovom stripu koristili četiri godišnja doba. Četiri različita naratora koji prepričavaju priču o Supermanu kroz menjanje godišnjih doba, priču za celu godinu, za sva vremena. Priča teče lagano, pitko, od samih početaka Supermana u Smallville-u, njegove nesigurnosti oko svojih moći, do kasnije njegovog odlaska u Metropolis i početka njegove karijere kao superheroja, kao natčoveka. Gotivna mi je stvar i kako Lex sa svakim novim poglavljem ima sve manje i manje kose. Obožavam autore koji obraćaju pažnju na ovakve male sitnice koje život znače, Loeb je nekada pisao tako dobre stripove, ali eto, to već odavno nije slučaj..

Već sam nekoliko puta spominjao koliko obožavam Sale-ov crtež pa da ne dužim previše, ali ovde zaista moraju ići reči pohvale i na račun koloriste - Bjarne Hansen je sjajno ofabrao ovaj strip

Meni je fascinantno kako Hollywood ne može da napravi kršten film o Supermanu, a sve što treba da rade je da prate strip predložak. Po meni je ovaj strip idealan za filmsku ekranizaciju, ali verovatno tako nešto nećemo nikad doživeti. No nebitno u krajnjem slučaju, zato imamo strip u kojem možemo da uživamo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2023 : 21:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I meni Loeb i Sale odlično leže kao autori, pogotovo volim Tim Saleov stil i uživanje je gledati njegov crtež. Prerano nas je napustio. Kao i Darvin Kuk.

Nadam se da ćemo ovo vrlo uskoro videti u Fibrinom izdanju u Absolut formatu. Zaslužuje Supermen više od 3, 4 stripa objavljenih kod nas u kojima je on glavni lik. Stvarno sramota.

Što se tiče filma, James Gunn je valjda rekao da će se njegov film Superman Legacy najviše oslanjati na Morisonovog All Star Supermana. Ali ko zna možda bude nekih elemenata i iz ovog stripa.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3542 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/07/2023 : 22:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Istina, Superman je kriminalno prenebregnut od strane naših izdavača :(
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 24/07/2023 : 22:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ovaj je Superman kao stvoren za Kolorku Specijal

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/07/2023 : 08:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jesi čitao sken ili na papiru, ali u novijim trejdovima su uključene i još tri Loeb/Sale kratke priče o Supermanu... Sam's story, When Clark met Bruce i Prom night. Preporučam ti baciti oko i na njih ako nisi čitao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/07/2023 : 09:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uvek sam za Supermana, a Loeb/Sale stripovi ispadnu još i bolji kad ih čitaš, nego što bi mogao očekivati na prelistavanje.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/07/2023 : 15:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Superman for All Seasons je možda i prvi superherojski strip koji mi padne na pamet kad pomislim kako je moguće da je neki strip preskočen od svih izdavača...
Go to Top of Page
Page: of 200 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000