forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 13:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao Color Fest 12 (onaj sto je Deers iskritizirao )

Ja sam odusevljen, tako mi je dobar da je daleko ispred svih colora, a price same po sebi team upovi ne mogu biti losi, a kamoli kad se autori ovako potrude i ponude jos i cetiri vrhunske price, sve jedna bolja od druge. Ipak kad bih ocijenjivao onda mi idu ovim redom: MM, Napoleone, MN i zadnji NN. Sve je potpuno logicno, nema vremenskih zamki ni s MN ni sa NN, a ima toliko vrhunskih trenutaka: Dylan povraca nad Amazonom, Mister No mu se ruga da bi komotno on mogao imati nadimak Mister No jer ne pusi, pije, ne leti..., Dylanova saka Martinu, Nathan naziva Dylana sarlatanom. Ovo je za sve obavezno stivo.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/12/2014 : 17:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote


I jos da se nadovezem, moram pohvaliti ovu epizodu. Napisao ju je De Nardo i ispalo je fantasticno. Ja upravo ovakvo zamisljam novog Dylana pod Recchionijem. Ako De Nardo moze napisati ovako dobru pricu steta sto ga vise nece biti. Ovo je ispalo stvarno savrseno, napeti horror krimic, sa vise horrora. Svaka slika na svom mjestu, bas svaki kadar na kraju spojen i povezan u cjelinu, inteligentno i zanimljivo, da sve bude jasno i to sve bez ikakvog objasnjavanja, njega nema ili ako ima onda je u dvije vinjete, citatelj sam sve shvati i poveze u tijeku radnje. Ja bi ovoj prici dao recimo 9, a scenariju i crtezu cistu 10-ku. Nadam se da ekipi ne smeta sto pomalo komentiram neobjavljene epizode, ali ove dvije koje sam danas procitao nisam davno bolje vidio.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/12/2014 : 19:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

. Nadam se da ekipi ne smeta sto pomalo komentiram neobjavljene epizode, ali ove dvije koje sam danas procitao nisam davno bolje vidio.



Ma samo ti komentarisi Giuda! Bas ovakvi dnevnici citanja najvise nedostaju forumu.
A mogao bi i neku recenziju slobodno da napises, imas dara za pisanje!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/12/2014 : 19:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem gornji post.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/12/2014 : 02:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog fan-film - sada sa engleskim titlovima

Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 12/12/2014 : 07:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Dylan Dog fan-film - sada sa engleskim titlovima





Tooooo!

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/12/2014 : 01:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
^^^^^ Sjajno! Vizuleno, film razbija, nebitno sto je scenario takav kakav je.
Za fanove poslastica, jako me zanima kako bi reagovali gledaoci bez predznanja o stripu, cenim da bi bili daleko manje odusevljeni nego mi "posveceni".
Gruco i Trelkovska razbili, Dilan pomalo antipatican (dok se ne naviknes :) ),devojka meseca potaman, Hamlin solidan, steta sto za Blocha nisu nasli bolji izbor

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/12/2014 : 16:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je Dylan Dog opet vrijedan čitanja. Napokon je izašao iz začaranog emo kruga.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 19:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Morao sam se pohvaliti, javim dojmove kad pročitam!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/12/2014 : 19:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
koliko stranica ima ta DYD epizoda?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 19:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Standardnih 98 stranica, odnosno 94 table.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 16/12/2014 : 19:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Daj solar nemoj raditi gluposti sa ovim hrvatsko-talijanskim rjecnikom :)) polomit ces se, stvarno nije prakticno.

Ja ne trebam rjecnik, ali savjetovao bih ti isto da uzmes mobitel ili ako imas tablet i vrtis neke sjajne rijecnike eng-tal kao npr. ovaj http://www.wordreference.com/

Inace, drago mi je sto kupujes, daj se jos ukljuci u Zagora, meni ovih dana dolazi Mortimer kompletan.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 20:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ma taj rječnik sam stavio tek tako da ljudi vide kako se "može kad se hoće", koristim ja još neke stvari, ali svakako će mi ovaj tvoj link pomoći.
Problem sa Zagorom (osim priličnog troška) jest što sam pročitao (scanovi) tek jednu trećinu JA odiseje, pa mi se čini nepraktično sada naručivati Mortimera a da nisam ono prije čitao, ali kad dođe na red Hellingen i jubilarac ništa me neće zaustaviti u nabavci.

Mogao bi se i ti primiti Dragonera (imaš hrpu Viettija tamo), živo me zanimaju tuđa mišljenja jer mi se nekad čini da sam prekritičan prema nekim pričama.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/12/2014 : 20:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Standardnih 98 stranica, odnosno 94 table.



Ma izgleda jako debelo, a to se mozda samo prva stranica odvojila...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 20:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ma to je zbog reklama za druge Bonellijeve stripove koji se nalaze na kraju.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/12/2014 : 17:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#337 - "Duboki svemir"

Ok, priča jest dobra, ne morate se bojati što se tiče toga, ali da je vrhunska, nije. Odmah napominjem da nisam nikakav ekspert za DD-a, ali nakon prvog čitanja ne mogu se otresti dojma da je moglo bolje.


spojleri:
Multiplicirati Dylana u više jedinki od kojih svaka predstavlja jednu od njegovih karakternih osobina/ekstrema je odlična. Mjesto radnje izvrsno odabrano, "ukleti" svemirski brod pun strave i užasa koji masakrira vlastite putnike u depresivnoj budućnosti pod vlašću neke retro-diktature/kraljevine.
Uvodni dio, prvih četrdesetak stranica, mi je najbolji od svega.
Nakon toga počinju ubojstva Dylanovih klonova i "ukazanja" materijaliziranih utvara.
Najviše zamjeram Recchioniju što nije Dylanove klonove okrenuo protiv Dylana, jer su oni djelovi njega samoga (bilo dobri ili loši), tu je trebao nastati pravi pakao.
"Upoznaj samog sebe", a gdje ćeš naći boljeg načina od utjelovljenih elemenata vlastite duše. Umjesto toga većina njih je poginula u napadima "utvara", tj. poslužili su kao topovsko meso, jedini je br. 4 (sintetički Dylan) imao neku dublju interakciju s pravim Dylanom, a i tu je Recchioni mogao bolje postupiti jer je ovaj umjesto većeg konflikta između vlastite programiranosti i stvarnog Dylana vrlo brzo stao na stranu "pravoga sebe".
Ja to vidim kao propuštene prilike i to ogromne.
Mogu još spomenuti i zatvorenike koji su poslužili kao opravdanje za pojavu "utvara" i to je sve, ništa se veće iz toga nije razvilo.
Kraj je također problematičan, nisu trebali "putovati" na neko drugo mjesto da bi došli do pakla, kad je pakao već bio na brodu. Ta cijela posljednja sekvenca mi se čini kao "naknadna pamet", tj. ne proizlazi na dovoljno prirodan način iz prethodnih događaja, nije sama po sebi evidentna nego joj je potrebna naknadna interpretacija, barem je meni trebala. :D

Vidio sam da su Talijani pričali kako se priča može čitati i na "meta-nivou", kao metafora stanja u kojem se nalazi serijal, ali to opet ne može biti opravdanje za ovo što sam naveo.




Ideja za priču je zanimljiva, mnogi elementi su posuđeni iz različitih SF filmova, vjerujem da će fanovi žanra naći dosta toga. Scenarij je kod Recchionija standardno kvalitetan, nećete se naći u situaciji da će vam biti monotono ili nezanimljivo. Mari je odradio jako kvalitetan posao, vidi se da si je dao truda, a i kolor je na zavidnoj razini.

Ukupna ocjena je vrlo dobra, ali nikako odlična.

Edited by - solar on 17/12/2014 19:16:56
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2014 : 23:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#338 - "Mai piu, ispettore Bloch"

U usporedbi s prethodnom, ova priča je klasične naravi, nema onolike ekstravagancije.

Gledajući čisto strukturno, slobodno smo se mogli proći i bez dodatnih petnaestak stranica. Za mene balans nije dobro pogođen, umjesto početka, sredine i kraja, imamo jedan, veliki, postupno gradirajući uvod, koji se u zadnjih tridesetak stranica brzo rasplinje.

spojleri:
Smrt nam na kraju doslovno objašnjava što se, kako i zašto dogodilo, s time da je i to objašnjenje prilično apsurdno tj. neuvjerljivo.
Glavna okosnica je trebalo biti umirovljenje i posljedice toga, ali to se razvodnilo sa poplavom zombija i uplitanjem mafijaša u priču, koji i nisu toliko problematični da su imali veće veze sa centralnom temom.


Bilo je tu lijepih trenutaka, ali cjelina baš i ne funkcionira.
Kažem, dobra, solidna priča, ali ispod razine prethodne, barem za mene.

Edited by - solar on 18/12/2014 23:38:24
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9207 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/12/2014 : 12:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je jasno što je Barbato htjela napisat ali se nije najbolje izrazila, čak ni uz pomoć dva duga objašnjenja u stripu. Da se Barbato držala ovoga što si ti napisao oko okosnice radnje teško bi bila izvukla veliku priču. Nije ni tako previše uspjela ali što je tu je.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 20/12/2014 : 14:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Jel mi može neko preporucit neke dobre Dylanove epizode, neki dan sam cito svog prvog Dylana, Nekropolis, i sad tražim neke dobre epizode s dobrim crtežom koje je objevio ludens.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4992 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 20/12/2014 : 14:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Jel mi može neko preporucit neke dobre Dylanove epizode, neki dan sam cito svog prvog Dylana, Nekropolis, i sad tražim neke dobre epizode s dobrim crtežom koje je objevio ludens.



veliku većinu epizoda vrijedi pročitati
45 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/12/2014 : 14:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Jel mi može neko preporucit neke dobre Dylanove epizode, neki dan sam cito svog prvog Dylana, Nekropolis, i sad tražim neke dobre epizode s dobrim crtežom koje je objevio ludens.


Ako imaš kakvu knjižnicu u blizini, radije u istoj posudi koje Libellusovo izdanje,jer su slobodna dalmacija i ludens katastrofalnim prijevodom uprskali mnoge odlične Dylanove priče....
Svaka od tih prvih 60-tak epizoda ima svoje čari i svatko ih može doživjeti na svoj način:)
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2594 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 20/12/2014 : 14:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Sve epizode vrijede procitati, meni nikad dosta Dylana, jedina epizoda koja me ubila u pojam je Pobuna automobila, samo ona.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/12/2014 : 14:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by raic1922

Jel mi može neko preporucit neke dobre Dylanove epizode, neki dan sam cito svog prvog Dylana, Nekropolis, i sad tražim neke dobre epizode s dobrim crtežom koje je objevio ludens.


Ovo su neke od najbolje ocijenjenih priča na komentarima recenzija

Ludens extra:
Poslije ponoći #26
S druge strance zrcala #10
Uspomene nevidljivog #19
Dogodilo se sutra #40

Ludens regularni:
Broj 200
Savršeni zločin #129
Cijena smrti #109

Edited by - solar on 20/12/2014 14:46:13
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 20/12/2014 : 14:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 20/12/2014 : 14:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by raic1922

Jel mi može neko preporucit neke dobre Dylanove epizode, neki dan sam cito svog prvog Dylana, Nekropolis, i sad tražim neke dobre epizode s dobrim crtežom koje je objevio ludens.


Ovo su neke od najbolje ocijenjenih priča na komentarima recenzija

Ludens extra:
Poslije ponoći #26
S druge strance zrcala #10
Uspomene nevidljivog #19
Dogodilo se sutra #40

Ludens regularni:
Broj 200
Savršeni zločin #129
Cijena smrti #109


Evo,upravo ove 4 iz Ludens extra edicije su primjer odličnih epizoda u lošem ludensovom prijevodu koji kvari ukupan pozitivan dojam.
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000