forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 351

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 23/08/2018 : 14:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by sumohrvat

Reem, odakle ti znaš Rijeku toliko ? Odavdje si ?


Nisam, jedno malo mjesto na Sj.Velebitu smijesna imena, "Krasno" izmedju Senja i Otočca. Sestra mi je u Rijeci studirala ekonomiju, a i Rijeka je prvi veci grad koji nam je najblizi, zapravo nekako isto vremenski danas dodjem i u Zagreb. Sjecam se da smo na nekadasnjem Fiat-u 128 imali na tablicama ono "RI" :)

A i dosta puta sam isao i u onu industrijsku zonu (Bauhas, Pevec, Lesnina..), a tuda prolazim i kad idem na servis tamo u Jurdane (Afro Hyundai). Dosta znam vecinom taj glavni dio Rijeke, cesto sam 2011. isao tamo u bolnicu gdje mi je tata bio par mjeseci, a onda je te 2011.umro od raka deb.crijeva :( 57 godina imao.

Prije neki mjesec dana sam isao u Bauhaus u toj ind.zoni po neke plocice, dosta se brzo dodje kad se kod onog raskrizja gdje se ide za Krk, skrene na brzu cestu i izbjegnes Bakar. Rijeka mi je bas lijep grad, ne idem cesto, ali kad odem, kao da sam doma tamo :) jos u proslom desetljecu sam si u Rijeci kupio dosta polovnih sprava za vjezbanje, ako ti je poznato "Blue Gym", ne znam jel se oni jos s tim bave. A i ako se ima vremena, volim navratit u McDonalds mislim da je to jedini u kojem moras imati sifru da bi mogao uci u wc


Ovo sigurno nije, mene je jednom to snašlo u Beogradu, na Slaviji, u onoj staroj zgradi.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/08/2018 : 14:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by sumohrvat

Reem, odakle ti znaš Rijeku toliko ? Odavdje si ?


Nisam, jedno malo mjesto na Sj.Velebitu smijesna imena, "Krasno" izmedju Senja i Otočca. Sestra mi je u Rijeci studirala ekonomiju, a i Rijeka je prvi veci grad koji nam je najblizi, zapravo nekako isto vremenski danas dodjem i u Zagreb. Sjecam se da smo na nekadasnjem Fiat-u 128 imali na tablicama ono "RI" :)

A i dosta puta sam isao i u onu industrijsku zonu (Bauhas, Pevec, Lesnina..), a tuda prolazim i kad idem na servis tamo u Jurdane (Afro Hyundai). Dosta znam vecinom taj glavni dio Rijeke, cesto sam 2011. isao tamo u bolnicu gdje mi je tata bio par mjeseci, a onda je te 2011.umro od raka deb.crijeva :( 57 godina imao.

Prije neki mjesec dana sam isao u Bauhaus u toj ind.zoni po neke plocice, dosta se brzo dodje kad se kod onog raskrizja gdje se ide za Krk, skrene na brzu cestu i izbjegnes Bakar. Rijeka mi je bas lijep grad, ne idem cesto, ali kad odem, kao da sam doma tamo :) jos u proslom desetljecu sam si u Rijeci kupio dosta polovnih sprava za vjezbanje, ako ti je poznato "Blue Gym", ne znam jel se oni jos s tim bave. A i ako se ima vremena, volim navratit u McDonalds mislim da je to jedini u kojem moras imati sifru da bi mogao uci u wc


Eto, sljedeći put se javi pa da ti pokažem i manje poznata mjesta, a bolja za sjest, popit, pojest i kupit stripove...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18438 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/08/2018 : 12:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Procitao Lovinu od Libellusa...majko mila..tex opet ko na pocetku katiere Tex Killer..kroz strip ubio 28 bandita..bas sam brojao..a kraj opet sapunics...Rufus i Burke dva dobra momka prezivljavaju vezani za dinamit..nedaj boze da neki pozitivac pogiba...malo bajkovit kraj ali dobro se cita taj Tex..crtez milina..taj pascal del vecio je odlican.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 24/08/2018 12:43:31
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/08/2018 : 13:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
28? Taj je sredio cijeli mex narko kartel
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18438 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/08/2018 : 09:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
sad kod Libellusa ide par dvodjelnih prića...Andreuci...Mastertuono...Filipucci..jako dobro mi odgovaraju priče u dva dijela...
ne prekratko i ne trakavica...baš se veselim, još je i cijena prihvatljivija od onih debelih knjižurin.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12799 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/08/2018 : 16:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je već bilo govora o ovome, ali uvijek je zanimljiva tema.

http://www.stripspeciaalzaak.be/Weetje-vd-Week.php#Weetje281

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18438 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/08/2018 : 08:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
hvala Bušidu..ne smeta obnovit kako su nastale neke Galepove naslovnice..
Izmedu neba i pakla je isto jedan dobar Tex..Ortiz odličan a i priča tečna....baš klizi.
Dobra tura Libellus Texa!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/08/2018 : 08:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Jedno brzinsko za vas Texovce....vidim da ima dosta novih tex izdanja pa sam mislio možda obnoviti ljubav prema njemu, ali da sada ne tražim naokolo možete li mi reći da li ijedno od tih izdanja kreće od nule?

Dakle od prvog broja?

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13102 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 29/08/2018 : 09:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Jedno brzinsko za vas Texovce....vidim da ima dosta novih tex izdanja pa sam mislio možda obnoviti ljubav prema njemu, ali da sada ne tražim naokolo možete li mi reći da li ijedno od tih izdanja kreće od nule?

Dakle od prvog broja?





S Texom ne možeš pogriješiti, bez obzira na koje se edicije odlučiš. Klasik ti je počeo s prvim razdobljem Texa...
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/08/2018 : 09:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
to je ovo?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49754

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/08/2018 : 09:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Teško ćeš obnoviti ljubav sa tim prvim brojevima
Radije preskoči tih prvih par stotina
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/08/2018 : 09:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ali da, ta edicija je od broja 1
Go to Top of Page

FAB
Starting Member



Croatia
78 Posts

Member since 13/12/2010

Posted - 29/08/2018 : 14:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit FAB's Homepage  Send FAB a Yahoo! Message  Send FAB a Private Message  Reply with Quote
Baš sam se izneadio da ima tako puno Riječana na forumu!!! Ja sam Lošinjan ! tako da gravitiram prema Rijeci.
Go to Top of Page

Svet stripa
Junior Member



Serbia
330 Posts

Member since 04/07/2012

Posted - 31/08/2018 : 04:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Svet stripa's Homepage  Send Svet stripa a Private Message  Reply with Quote
Ostao je još jedan dan za predaju radova na konkurs za najbolju ilustraciju TEKSA VILERA – povodom njegovog 70. rođendana.


Više o tome na:
http://comiccon.rs/2018-kragujevacki-pobednik/


www.svetstripa.org.rs - facebook - twitter - instagram - you tube
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/08/2018 : 14:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#696
Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Maurizio Dotti
Naslovnica: Claudio Villa

http://www.sergiobonelli.it/tex/2018/08/30/albo/l-ombra-del-maestro-1003403/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535711416419.jpg--.jpg?1535711416000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535711418070.jpg--.jpg?1535711418000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535711417492.jpg--.jpg?1535711418000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535711416976.jpg--.jpg?1535711417000
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/08/2018 : 15:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ova glava u pozadini baca na Freddyja Krugera.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



13102 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 31/08/2018 : 16:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odlično...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37421 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/08/2018 : 17:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

He he he, obris New Yorka iz kraja 19. stoljeca.

Jel to onaj nas stari znanac "Master", sa sjebanim licem... neste se sjecam lica iz ZS, ali se ne sjecam kako je umro.

"Tex and Carson were invited to witness the execution of Andrew Liddel, the mad criminal scientist known as the Master, disfigured by the disease he himself created. Meanwhile, two other dangerous parson's enemies escaped from the Island of the Mist. A fearful criminal association is forming, with the intent to threaten the great city of New York. And Buffalo Bill Cody calls our heroes in Manhattan."


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2280 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/09/2018 : 00:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Moktezuma


Ocena: 5
Od kratke priče se ne može očekivati ništa neročito, a pogotovo kada je crta Fusko na kraju karijere.
Ukupno 21 mrtav Meksikanac - jeste da ih ima na tone, ali je malo mnogo za ovu dužinu.
Stereotipan scenario, stereotipno razrešenje.



Pozlaćeni ranč


Ocena: 8
Isti scenarista, ali ovo crta Dela Monika.
Priča kao priča i nije nešto posebno - ali mi se svidja razrešenje na kraju (a tiče se glavnih negativaca).
Pitanje za znalce - pojavljuju li se kasnije ovi likovi, Don Dijego i Kostigan?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2018 : 01:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik citanja




Tex Color fest #10 po italijanskoj numeraciji, Veseli cetvrtak: Obojeni program #14

*nema spojlera*

U ovom kolorfestu nas ocekuje 5 kratkih prica i iako me je prethodni teksov kolorfest kratkih prica odusevio (originalni #6) ovaj barem scenaristicki nije ostavio takav utisak na mene.

Meskalero bez lica Rauch/Alessandro Bocci
ni po cemu posebna prica, zaboravljiva, a i cini mi se da Bocciju ne lezi previse dobro likovi Teksa i Karsona a ni western okruzenje, prolazna ocena jer epizoda nije dosadna (a nije dosadna samo zbog svoje duzine) sveukupan utisak: 5/10

Rio Kemado Mauro Boselli/Maurizio Dotti
Bosseli u pokusaju da napravi epsku porodicnu sagu ne uspeva bas najbolje sto zbog par prostih scenaristickih resenja, sto zbog premalog broja strana i odsustva vecih ambicija kod ovog scenarija. Dotti odlican! sveukupan utisak 6/10

Krpeni konj Luca Barbieri/Walter Venturi
Na svega petnaest strana i uz minimalnu upotrebu teksta Barbieri nam je ponudio brzu, jasnu,vrlo direktnu i zbog toga osvezavajucu osvetnicku pricu. Venturi se lepo snasao na Teksu. sveukupni utisak 8/10

Prijatelji do smrti Francesco Testi/Mauro Laurenti
Ko bi rekao da ce Francesco Testi - novajlija i izuzetno mlad scenarista u Boneliju, autor nedavno objavljenog nedela zvanog najnoviji Zagor specijal Stvorenja iz tame - napisati najbolju epizodu u ovom kolorfestu pored proverenih imena kao sto su Bosseli, Rauch i Burattini. Ubacivanje Teksove odmetnicke proslosti dok mu je nerazdvojni kompanjon bio verni Dinamit je samo dodatni plus na zanimljivu i interesantnu pricu o zlom ,,vlasniku" grada. Leprsavom Laurentiju je itekako prijala ova ekskurzija na Teksu, pa mi se cini da se dodatno potrudio u odnosu na ono koliko daje sebe na Zagoru, a i kolor mu je lepo legao. sveukupni utisak 8,5/10

Cupakabre! Moreno Burattini/Michele Rubini
Dobili smo jos jednom priliku da vidimo uspesnu saradnju ove dvojice autora ali na zalost ne na Zagoru (gde su napravili sjajnu epizodu Kameni div) vec na Teksu Vileru. Fina pricica sa dosta akcije i atraktivnim neprijateljima, fin kraj. Rubini crtacki najjaci u ovom kolorfestu a to nije mala stvar za reci pored crtackih giganta kao sto su Dotti i Bocci. Rubini je trenutno verovatno najkvalitetniji crtac na Teksu. Nikad necu prezaliti sto su ga oteli sa Zagora. sveukupni utisak 8/10

Edited by - going going on 05/09/2018 01:29:01
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2018 : 15:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Magazin #4

Lilyth
Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Fabio Civitelli

Dinamite
Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Maurizio Dotti
Naslovnica: Claudio Villa

http://www.sergiobonelli.it/tex/2018/08/21/albo/tex-magazine-70-anni-1003319/




Ovo deluje vrlo zanimljivo! Nadam se skorom izlasku u Zlatnoj seriji.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/09/2018 : 17:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Koliko bude stranica stripa u Tex magazinima?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12619 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/09/2018 : 18:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Koliko bude stranica stripa u Tex magazinima?


Pa pise ti na naslovnici
176 str.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/09/2018 : 18:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Mislim da u tim magazinima bude dodataka, a na sam strip otpadne manje od 176str.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/09/2018 : 21:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U prvom ZSu (koji je analogan drugom teks magazinu) mislim da je bilo 130 strana stripa.
Go to Top of Page
Page: of 351 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000